ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,706 έως 21,720 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #396036

    Σημερα Τιθορεα απο ενα πουλακι ο καθενας. Ειχαμε ομως και καλα και κακα… Το σκυλακι μου σηκωσε μια μπεκατσουλα που εφυγε χωρις να μπορεσω να τουφεκισω, αλλα στην αναμπουμπουλα επανω σκονταφτω και χτυπησα το ματι μου σε ενα κλαδι απο πευκο. Αποτελεσμα….Στο Γεννηματα με σκισιμο κερατοιδους… Πονος και παλι πονος….Ελπιζω σε καμμια βδομαδουλα να ειμαι ενταξει…

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….
    [/quote

    περαστικα φιλε.

    οταν θα εισαι οκ για κυνηγι θα εχουν ερθει και τα πουλια.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #396039

    Αλέξη περαστικά ορέ και μέχρι εκεί 🙂

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #396043

    ΠΡΩΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΗΡΑΜΕ 14 ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΙΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΚΡΥΑ ΚΑΡΔΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ  ΚΕ ΦΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #396044

    Σημερα Τιθορεα απο ενα πουλακι ο καθενας. Ειχαμε ομως και καλα και κακα… Το σκυλακι μου σηκωσε μια μπεκατσουλα που εφυγε χωρις να μπορεσω να τουφεκισω, αλλα στην αναμπουμπουλα επανω σκονταφτω και χτυπησα το ματι μου σε ενα κλαδι απο πευκο. Αποτελεσμα….Στο Γεννηματα με σκισιμο κερατοιδους… Πονος και παλι πονος….Ελπιζω σε καμμια βδομαδουλα να ειμαι ενταξει…

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    Αλεξ,περαστικα ρε φιλε και υπομονη.Σε λιγο θα εισαι “περδικι” !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #396057

    BeReT wrote:
    Είπαμε ρε παιδιά αυτός και ο Δόγκανος με τα 4500 τρύγονια στην Κωπαϊδα!

    Και για όσους δεν θυμούνται…………..

    Χα χα ειναι φοβερο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #396068

    antleft wrote:
    Στη φωτογραφια ειναι 1200 τσιχλες απο 2 φιλους απο τα χανια στην καστορια.

    Δεν γίνονται αυτά ρε φίλε!!!!!!!! Για photoshop το κόβω.Βάλε κάτω λίγο τα νούμερα ….δεν βγαίνουν με τίποτα.Πόσες μέρες έκατσαν? Πόσα φυσίγγια έριξαν?????? Αν υποθέσουμε ότι κάθε τρία φυσίγγια είχαν και μια επιτυχία τότε μιλάμε για 3.600 φυσίγγια. Τέτοια νούμερα τσίχλας δεν υπήρξαν ποτέ.Ούτε στην αρχαιότητα ……Αμα θές μπορώ να φτιάξω φωτό να με κυνηγάνε χιλιάδες μπεκάτσες .

    αυτο θελω να το δω για φτιαξε ρε Διονυση την φωτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    ΤΟΛΗΣ 71 στις #396069

    Περαστικα φίλε  και συμφωνώ με τον angelo 40 ,να μην ξεχναμε τα προστατευτικά γυαλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #396110

    καλημερα και απο μενα

    σαββατο απογευμα και λογο καιρου δεν πειγαμαι στις ελιες και καταφερα μαζι με 5 ατομα να παμαι να κατσουμαι στο περασμα μπας και πεξουμαι καμια τουφεκια.

    προς μεγαλημας εκπληξη εγεινε πολεμος.

    πολυ αερας αλλα και πολλα πουλια και τα 5 ατομα πιασαμαι απο 12-15 πουλια στο απογευματινο 😯

    το περιεργο τις υποθεσης ηταν οτι ο κουμπαροσμου ειχε παει λιγο ποιο κατω σε αλλο μερος και δεν επεξε τουφεκια ολο το απογευμα.

    μπορει να φτεει ο καιρος η οτι ειμασταν μαζεμενα πολλα τουφεκια αν και τα πουλια δεν πειγεναν πανω κατω αλλ μπεναναι συνεχεια..

    ολλα αυτα απο αποκορονα μερια απο τα χανια κρητησ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #396112

    φετος θα μας τρελανουν τελειως τα πουλια και οπως τα βλεπω τα πραγματα θα μας φανε τα χιλιομετρα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #396130

    Ξερεις ποσες φορες εχω γινει εξαλλος με αυτο το φαινομενο;  Τις περισσοτερες φορες δεν εχουν ορεξη να περνανε απο τα καρτερια που διαλεγω, και πανε αλλου. Το περιεργο ειναι πως αμα κατσει αλλος, αυτες διαλεγουν να περασουν παλι απο κει. Κατι σε τσιχλοδιωχτη μου μοιαζει….

    Ενθαρρυντικο παντως οτι δουλεψε το απογευματινο. Τα ζορισε ο καιρος και χαμηλωσαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #396135

    Πάντως παιδιά, κοντά στην Αθήνα δεν παίζουν τσίχλες για ενδιαφέρον κυνήγι. Φταίει ο καιρός, φταίει ο νοτιάς, δεν ξέρω. Πάω-έρχομαι στο Καπανδρίτι κάθε Σάββατο αλλά ψιλολόγια. Καρτέρι σχεδόν τίποτα, περπατητό μια που και που. Ακούγονται κάτι κοτσύφια αραιά και που στα πυκνά αλλά εκεί που είναι και να τα σηκώσεις δεν θα τα βεις χωρίς σκύλο. Το να κάνεις 1-2 κάθε 2 κυνήγια δεν λέει. Θα μου πεις κάνω τη βόλτα μου και ξεφεύγω. Ας ελπίσουμε να βελτιωθούν τα πράγματα το Γενάρη.

    Την καλημέρα μου. Σπύρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #396231

    Ευχαριστω ολους σας για τις ευχες…

    Πραγματι μεχρι να γινω καλα, θα ερθουν και τα πουλακια…χεχεχε

    Οσο για τα γυαλια, εχω 3 ζευγαρια Ρεμιγκτον, ασπρα, κιτρινα και καφε…τα καφε τα εχω παντα μαζι μου και για τον ηλιο…

    Αλλα που να το περιμενω, μονος μου μεσα στα πευκα με συννεφια και που και που εριχνε και καμμια ψιχαλα(οποτε και σπαστικο να φορας γυαλια), να τα φορεσω…

    Δε βαριεσαι, αφου δεν εγινε τιποτα χειροτερο, ας ειναι το τελευταιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #396233

    Ξερεις ποσες φορες εχω γινει εξαλλος με αυτο το φαινομενο; Τις περισσοτερες φορες δεν εχουν ορεξη να περνανε απο τα καρτερια που διαλεγω, και πανε αλλου. Το περιεργο ειναι πως αμα κατσει αλλος, αυτες διαλεγουν να περασουν παλι απο κει. Κατι σε τσιχλοδιωχτη μου μοιαζει….

    Φίλε ο Νόμος του Μέρφυ για τις Ουρές (αναμονής) λέει, ότι ότι :

    Ότι και να κάνεις, όταν διαλέξεις 1 ουρά να περιμένεις, τότε σύντομα θα καταλάβεις ότι έχεις διαλέξει την Λάθος  Ουρά.  Αυτή που προχωράει αργότερα. 😯

    Ακόμη και αν αλλάξεις και πάς σε άλλη,  τότε ισχύει το ίδιο.  

    Πάλι την λάθος Ουρά διάλεξες, καθώς τώρα θα προχωράνε οι άλλες, ίσως και αυτή που εγκατάλειψες πριν λίγο …. 😈

    Φαίνεται έτσι γίνεται και με τα δικά σου καρτέρια. 🙄

    Γιαυτό, άμα πετύχεις αυτόν τον φούστη τον Μέρφυ, παίχτου και 2-3 μπαλωθιές και από μένα, γιατί τον βρίσκω χρόνια μπροστά μου και με πιλατεύει. 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #396256

    Kαι ποιος σου λεει οτι μολις τον πετυχεις, δε θα πεσεις στο ελατωματικο καψουλι ή κακογεμισμενο φυσιγγι;  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #396260

    …για να επανέλθω στα …γνωστά :

    Σε παραδοσιακό κοτσυφοτόπι δυτικά των Ιωαννίνων, σε ένα εκπληκτικής ομορφιάς κυνηγότοπο εμφανίστηκαν 2(!) τσίχλες, 5(!) κοτσύφια και τελικά μας ακολούθησε στο χωριό μία …μπεκάτσα που τη πρόγκηξα προσπαθώντας να διασχίσω μια συστάδα….

    τα γουρούνια δεν τα πρόλαβα το ΣΚ λόγω έντονης βροχής(καντάρια βροχής).

    Πάντως, τα χιόνια και τα κρύα έχουν φτάσει εκεί πάνω εδώ και μέρες….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,706 έως 21,720 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων