ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,721 έως 21,735 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #396268

    Σημερα εριξα 2 φυσιγγια ολα κι’ολα την μια την πηρα στα 10 μετρα(ουτε) με την αυτο 5 φουλ τσοκ ενω η αλλη την σκαπουλαρησε.

    Ζητημα να περασαν 5-6 πουλια αλλα ολα αβολα,παλι καλα που επεσε η πιο δυσκολη.

    Οπως παμε θα πηγαινουμε για χορτα και τιποτα αλλο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #396341

    καλημερα συναδελφοι μολις γυρισα απο Δερβενοχωρια και την πικρα μου θελω να σας πω καθως μετα απο τριωρο κυνηγι ειδα μολις δυο τσιχλες και δυο κοτσιφια τι να πω δεν ξερω απελπισια με επιασε

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #396346

    Συνάδελφος που γύρισε από δουλειά, χθες βράδυ από Χίο, μου έλεγε πριν λίγο για άπειρα τσιχλοκότσυφα. Δεν ασχολείται με κυνήγι αλλά τις ξέρει τις τσίχλες λόγω καταγωγής και κυνηγών συγγενών. Συγκεκριμένα μου έλεγε ότι το βουνό που ανέβηκαν είχε τόσο τσίχλα πιασμένη που άκουγες από παντού μια “φασαρία” και ότι από τα πουρνάρια φεύγαν συνέχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #396350

    Καλο μεσημερι σε ολους.

    Πρωινη βολτα σημερα (07.50 – 09.50) βορεια του Σειριου, κατα μηκος των ελαιωνων,απολυτως τιποτα.
    Καρακαξες, σπινοι και ενα κοπαδι τσιφταδες.Θερμοκρασια 8 βαθμοι, συννεφια με λιγα ανοιγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #396363

    …και επειδή γράψατε για τον νόμο του κερατά του Μέρφυ, 2 μέρες αφότου άφησα το κυνηγοτόπι δυτικά των Ιωαννίνων, μόλις ενημερώθηκα οτι εμφανίστηκαν πάρα πολλά κοτσύφια !!!!!!

    …τη τύχη μου μέσα… 👿

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #396370

    και επειδή γράψατε για τον νόμο του κερατά του Μέρφυ, 2 μέρες αφότου άφησα το κυνηγοτόπι δυτικά των Ιωαννίνων, μόλις ενημερώθηκα οτι εμφανίστηκαν πάρα πολλά κοτσύφια !!!!!!

    Αντε τα καλά τα νέα!!!!!! 😀

    Δεν πειράζει Βασίλη θα τα περιμένουμε να έρθουν και σε εμάς. 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #396378

    Vpentza wrote:
    και επειδή γράψατε για τον νόμο του κερατά του Μέρφυ, 2 μέρες αφότου άφησα το κυνηγοτόπι δυτικά των Ιωαννίνων, μόλις ενημερώθηκα οτι εμφανίστηκαν πάρα πολλά κοτσύφια !!!!!!

    Αντε τα καλά τα νέα!!!!!! Δεν πειράζει Βασίλη θα τα περιμένουμε να έρθουν και σε εμάς.

    Διονύση ξέρεις κανένα μέρος με κουμαριές; Εκεί θα είναι οι τσίχλες τώρα, η ελιά είναι πικρή ακόμα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #396381

    στης κουμαριες γιωργο ειναι τα πουλια τωρα αλλα δεν τουφεκιουνται εκει αμα δεν πεσει το κουμαρο να σαπιση η να το παγωση δεν βγαινουν απο εκει μεσα αυτα τα λιγα πουλια που υπαρχουν και φετος εχει παρα πολυ κουμαρο,με τον θειο μου που μιλαω καθημερινα που παει για γουρουνια για να σβησουν ντορους οι κουμαριες μου λεει ειναι γεματες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #396413

    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ  ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ 4 ΣΤΟ ΧΕΡΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vassilis στις #396476

    καλησπερα σε ολους και εγω σημερα ειχα βγει δερβενοχωρια μερια δεν πεταγε τιποτα στο περπατητο μονο καταφερα 2.σ/κ παλι  εξοδο και μαλλον προς ευβοια,πιστευω αν σφιξει και αλλο ο καιρος ανατολικα κατι να εμφανιστει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #396511

    diomilesis wrote:

    antleft wrote:
    Στη φωτογραφια ειναι 1200 τσιχλες απο 2 φιλους απο τα χανια στην καστορια.

    Δεν γίνονται αυτά ρε φίλε!!!!!!!! Για photoshop το κόβω.Βάλε κάτω λίγο τα νούμερα ….δεν βγαίνουν με τίποτα.Πόσες μέρες έκατσαν? Πόσα φυσίγγια έριξαν?????? Αν υποθέσουμε ότι κάθε τρία φυσίγγια είχαν και μια επιτυχία τότε μιλάμε για 3.600 φυσίγγια. Τέτοια νούμερα τσίχλας δεν υπήρξαν ποτέ.Ούτε στην αρχαιότητα ……Αμα θές μπορώ να φτιάξω φωτό να με κυνηγάνε χιλιάδες μπεκάτσες .

    αυτο θελω να το δω για φτιαξε ρε Διονυση την φωτο

     

    Καλησπερα και εγω την ειδα την φωτο δεν ειναι φωτοσοπ,ειναι πραγματικηΑΛΛΑ τα πουλια στο αμαξι

    πανω, ειναι 200-με 250 το πολυ,σας ειχα ρωτησει κιολας αν ακουσε κανεις για ροδωπη,πηγαν γυρω στις 25 νοεμβρη

     

    παντως το χερι μου στο ευαγγελιο δεν το βαζω γιατι παλι πολλα ειναι με αυτα τα χαλια φετος.

    😕

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #396517

    victz wrote:
    Ξερεις ποσες φορες εχω γινει εξαλλος με αυτο το φαινομενο; Τις περισσοτερες φορες δεν εχουν ορεξη να περνανε απο τα καρτερια που διαλεγω, και πανε αλλου. Το περιεργο ειναι πως αμα κατσει αλλος, αυτες διαλεγουν να περασουν παλι απο κει. Κατι σε τσιχλοδιωχτη μου μοιαζει….

    Φίλε ο Νόμος του Μέρφυ για τις Ουρές (αναμονής) λέει, ότι ότι : Ότι και να κάνεις, όταν διαλέξεις 1 ουρά να περιμένεις, τότε σύντομα θα καταλάβεις ότι έχεις διαλέξει την Λάθος Ουρά. Αυτή που προχωράει αργότερα. Ακόμη και αν αλλάξεις και πάς σε άλλη, τότε ισχύει το ίδιο. Πάλι την λάθος Ουρά διάλεξες, καθώς τώρα θα προχωράνε οι άλλες, ίσως και αυτή που εγκατάλειψες πριν λίγο …. Φαίνεται έτσι γίνεται και με τα δικά σου καρτέρια. Γιαυτό, άμα πετύχεις αυτόν τον φούστη τον Μέρφυ, παίχτου και 2-3 μπαλωθιές και από μένα, γιατί τον βρίσκω χρόνια μπροστά μου και με πιλατεύει.

     

    αυτο δεν λεμεεε,περιμενεις με τις ωρες να περασει καμια τσιχλα,και μολις πας προς κατ..ρ…μα  ‘η πας

    να αναψεις τσιγαρα τσουπ και περναει… 😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #396632

    Αντε να βάλω μια “καλλιτεχνική φωτογραφία” από πρόσφατη εξόρμηση στο χωριό, μπας και κινηθεί λίγο το Topic…

    Κυνηγητικά,  χάλια μαύρα, ….

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #396634

    Αντε να βάλω μια «καλλιτεχνική φωτογραφία» από πρόσφατη εξόρμηση στο χωριό, μπας και κινηθεί λίγο το Topic… Κυνηγητικά, χάλια μαύρα, …. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

     

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕΝΙΟ… 😉 ΑΣΧΗΜΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ Ε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #396635

    Αρι τα ξέρεις,  με τόσο πολύ ελαιώνα φέτος, σε όλο τον κάμπο γίνεται χαμός από χτυπητήρια, αλυσοπρίονα, τρακτέρ, εργάτες  κλπ… κάθε 200 μέτρα και συνεργείο που μαζεύει ελιές……άλλοι μαζεύουν  ξύλα, άλλοι καίνε  κλαριά, χαμός ….

    που να βρουν ησυχία οι κακομοίρες οι τσιχλίτσες… γι’  αυτό και κάθονται στα ψηλά και μας αγναντεύουν ( όσες υπάρχουν τέλος πάντων !!!!!)  😛

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,721 έως 21,735 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων