ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,811 έως 21,825 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #397368

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΦΟΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ?????? ΔΛΔ ΚΑΤΣΙΚΑΚΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ????? ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΑΚΙ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΓΔΑΡΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΕΜΑΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΔΕΚΑΔΕΣ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!! ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΒΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΛΑΓΟ ΤΟΝ ΠΕΤΑΜΕ ΕΠΕΙΤΑ?????? ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΣΕΙ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΒΡΩ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΥΟΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ ΘΑ ΚΟΛΗΣΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΑΣ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΚΟΛΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΙΔΙ, ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΦΥΛΑΓΑ ΓΙΔΙΑ. ΤΟ ΠΟΣΑ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ ΚΟΛΛΑΓΑ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΩ , ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ, ΑΝ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΣ ΒΡΩΣΗ, ΜΑΓΕΙΡΕΥΤΕΙ ΚΑΛΑ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΚΟΛΥΜΠΙΘΡΟΞΥΛΟ!!!!!!!

     


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #397371

    Καλά για τσιμπούρια στι τσίχλες λέτε? 😆

    Πριν πέντε-έξι χρόνια είμαι για απογευματινό στον Αγ.Συμεών στο Μεσσολόγγι.Είχαμε φτάσει απο νωρίς , είχαμε φάει και έναν ολόκληρο κόκκορα με χοντρά μακαρόνια, η μέρα ήταν καταπληκτική με ήλιο οπότε ήταν φυσικό επόμενο  να την πέσω για ύπνο κατάχαμα.Γύρισα σπίτι έκανα μπανάκι και παρατήρησα ότι είχα δυο ελιές , μια στον ώμο και μια λίγο πιο κάτω.Δεν έδωσα σημασία και όπως ήμουν λιώμα απο την κουραση έπεσα για ύπνο.Αυτές τις δυο ¨ελιές¨τις κουβάλαγα για μια εβδομάδα περίπου μέχρι που αποφάσισα να ασχοληθώ μαζί τους αφου είχαν μεγαλώσει αρκετά.

    Φυσικά ανακάλυψα ότι ήταν δυο τσιμπούρια τα οποία είχαν βολευτεί μια χαρά αφου απο μάσα υπήρχε αρκετή… 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #397383

    αυτες που μετρανε ειναι αυτες που πανε στο σακιδιο.[για τις τσιχλες να πηγαινεις στο αναλογο τοπικ ]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #397388

    AN  ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΣ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΑΥΤΟ

     

    ΤΟ ΤΟΠΙΚ….. ΥΠΑΡΧΕΙ

     

    ΗΔΗ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #397398

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ 😉

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 6 ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ

    ΠΟΥΛΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ 😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397401

    Καλά για τσιμπούρια στι τσίχλες λέτε? Πριν πέντε-έξι χρόνια είμαι για απογευματινό στον Αγ.Συμεών στο Μεσσολόγγι.Είχαμε φτάσει απο νωρίς , είχαμε φάει και έναν ολόκληρο κόκκορα με χοντρά μακαρόνια, η μέρα ήταν καταπληκτική με ήλιο οπότε ήταν φυσικό επόμενο να την πέσω για ύπνο κατάχαμα.Γύρισα σπίτι έκανα μπανάκι και παρατήρησα ότι είχα δυο ελιές , μια στον ώμο και μια λίγο πιο κάτω.Δεν έδωσα σημασία και όπως ήμουν λιώμα απο την κουραση έπεσα για ύπνο.Αυτές τις δυο ¨ελιές¨τις κουβάλαγα για μια εβδομάδα περίπου μέχρι που αποφάσισα να ασχοληθώ μαζί τους αφου είχαν μεγαλώσει αρκετά. Φυσικά ανακάλυψα ότι ήταν δυο τσιμπούρια τα οποία είχαν βολευτεί μια χαρά αφου απο μάσα υπήρχε αρκετή…

    Έχω κονομίσει κι εγώ ένα τσιμπούρι στο αυτί, το πήρα χαμπάρι μετά απο μέρες,όταν μου τράβηξαν ξεκίνησε το μαρτύριο μου, τεράστια μόλυνση πρήστηκε το μισό μου κεφάλι,εξετάσεις, αντιβιώσεις  κ.τ.λ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #397402

    θέλει τέχνη να αποκολλήσεις τσιμπούρι.  Προφανώς όταν στο τράβηξαν για να στο βγάλουν κόπηκαν τα “ποδαράκια” που

    το γαντζώνουν και έμειναν στο σώμα σου γιαυτό και ταλαιπωρήθηκες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #397403

    Σήμερα πρωϊ – πρωϊ καρτέρι για τσίχλες. Είδα μόνο 3 μαζί και άλλη μια εκτός βεληνικούς. Όταν πήγαμε στο αυτοκίνητο με άδεια τα όπλα,

    έκανε στροφές μια πάνω από το κεφάλι μας στα 20 μέτρα ύψος. Κακήν – κακώς βάλαμε από ένα φυσίγγι αλλά δεν την πήραμε.

    Ρωτήσαμε και άλλους κυνηγούς στα πέριξ και κάποιοι δεν είχαν ρίξει ούτε τουφεκιά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397404

    θέλει τέχνη να αποκολλήσεις τσιμπούρι. Προφανώς όταν στο τράβηξαν για να στο βγάλουν κόπηκαν τα «ποδαράκια» που το γαντζώνουν και έμειναν στο σώμα σου γιαυτό και ταλαιπωρήθηκες.

    Αυτό ακριβώς έγινε, γι αυτό και μου έκανα μια μικρή διάνοιξη στο σημείο

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #397406

    Από Χορτιάτη απελπισία.Ζήτημα είναι να είδα 5-6 δενδρότσιχλες και καμιά 15 κοκκινότσιχλες. Πλάκωσε και η ομίχλη και έδεσε το γλυκό.Και εις άλλα με υγεία…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #397408

    Τενεκές τουρκικης κοπής που δεν το παιρνουν ουτε οι γυφτοι για παληοσιδερα,τι να αξιζει;

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

     

    Απο χθες που το είδα ακόμα γελάω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #397414

    Σήμερα μετά από πολύ περπάτημα πέριξ της Θήβας εγώ, ο φίλος μου και ο θείος μου καταφέραμε και κρεμάσαμε 26 τσιχλοκότσυφα και 3 σιταρήθρες. Μιά χαρά ήταν δεν έχω παράπονο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #397419

    Γεια και χαρα σας.Απο χθεσινη εξοδο περιξ Αργολιδας,μονο περπατητο:τρισιμιση ωρες,2 ατομα 33 τσιχλες καλα περασαμε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #397421

    Αυτό έχει καλύτερο τίτλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #397424

    οταν λετε στα περιξ τησ θηβας που εννοειτε ρε παιδια γιατι και εγω εκει παω και τις πιο πολλες που εχω κανει ειναι 8

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,811 έως 21,825 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων