ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,901 έως 21,915 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #399338

    panagiotis.franchi wrote:
    ελατε λεμε, και εχει χιονι η διρφη

    θα τα πούμε live όταν έρθεις

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    sundays


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #399340

    Σήμερα Βάγια απελπιστική κατάσταση παρά τους [0-6 το μεσημέρι] βαθμούς , και μετά διαρκή εναλλαγή μερών και περπάτημα [του κερατά] μέχρι τις 16.30μμ, το αποτέλεσμα 2 τσίχλες κι αυτές με ντουφεκιές μέσα στα πουρνάρια, αφού δεν ξεσηκωνόντουσαν οι λίγες που βρήκα με τίποτε, παρά δε την χαμηλή θερμοκρασία σου έφευγε το κεφάλι από τον ήλιο μόλις αυτός βγήκε, όσο από ντουφεκιές στα πέριξ μέχρι Μαυρομάτι κλπ απολύτως τίποτε … τι να κάνουμε, καψοχρονιά  φέτος κοιτάζοντας τα περσινά στατιστικά, και μακράν, η χειρότερη που μπορώ να θυμηθώ μέχρι σήμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #399361

    Ο Περικλης γιατι δεν μιλαει;

    Που καιγονται στα απογευματινα;

    Καλα ρε παιδια, δεν θα σας τα φαμε…Μην κανετε ετσι. 🙄

    Ουτως ή  αλλως καμμια 15αρια γραφουν εδω μεσα. ολοι οι αλλοι μοκο και περιμενουν να παρουν καμμια πληροφορια. 😉

    Ρε δε ντρεπεστε λιγο. Δεν μιλανε, λεει ο Περι, και περιμενει ποτε θα μιλησουν…Μιλά εσυ ρε Περι, αλλιως μη λες τιποτα. 😉

    Τι να πω μερες που ειναι, με διαολιζετε 👿 …οοοομμμ 12345678910 (ασκησεις ηρεμιας).

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #399363

    thnx Α για όλα

    Εισαι καλα ρε φιλε;…Δεν κανει τιποτα…Ασε τους αλλους να κρυβουν τα μερη τους μην τα χασουν….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #399371

    Καλησπερα τσιχλοφαγοι.Σαβατοκυριακο δε παω πουθενα λογο οικογενειακων υποχρεωσεων .Ακουσα για τη περασμενη Κυριακη μετα τη Θηβα ,μερος σε καρτερι 10 πουλια πανω κατω εκαστος[δε τα ειδα] Επειδη ειχε αρκετους κυνηγους παιξανε λεει ,μερικα πουλια στα πευκα .Οποιος βρεθηκε προς τα μερη αυτα ας το διασταυρωσει.Και καλη επιτυχια αυριο και μεθαυριο στους εκδραμοντες!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #399379

    q10gr8 wrote:
    Ο Περικλης γιατι δεν μιλαει; Που καιγονται στα απογευματινα; Καλα ρε παιδια, δεν θα σας τα φαμε…Μην κανετε ετσι. Ουτως ή αλλως καμμια 15αρια γραφουν εδω μεσα. ολοι οι αλλοι μοκο και περιμενουν να παρουν καμμια πληροφορια. Ρε δε ντρεπεστε λιγο. Δεν μιλανε, λεει ο Περι, και περιμενει ποτε θα μιλησουν…Μιλά εσυ ρε Περι, αλλιως μη λες τιποτα. Τι να πω μερες που ειναι, με διαολιζετε …οοοομμμ 12345678910 (ασκησεις ηρεμιας). Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    καλησπερα αλεξη …πολυ σωστα τα οσα λες ετσι ειναι…κατι φιλοι πανε αυριο προς επιδαυρο λυγουριο…κατι ακουστηκε για εκει…..αυριο θα ξερουμε….εγω δυστυχως δεν θα βγω …δουλευω κ σαββατο κ κυριακη…θα δουμε….κ μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχει καμια ενημερωση απο πελοπονησο

     

     

    ΤΥΧΑΙΟ ;;;;;

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #399385

    Αύριο στα νότια θα ρίξει πολύ βροχή, δεν βλέπω προκοπή  σε  Πελοπόννησο και  Αττικοβοιωτία..πάντως Μεσσηνία Λακωνία  πριν από 10 μέρες είχε πολύ λίγα πράγματα στα καρτέρια, τώρα δεν ξέρω , αλλά πόσο δραματική να είναι η αλλαγή ώστε να καίγονται καθημερινά ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    john στις #399445

    καλημερα στην παρεα

    μηπως ξερετε κανενα κοντινο μερος στην αθηνα για κυνηγι?

    η φυλη (χασια) απαγορευεται? εχω γυρω στα 20 χρονια να παω… ο δρομος μετα τη μονη κλειστων για τα δερβενοχωρια ειναι ασφαλτος ή ακομα χωματοδρομος?

    ο ασπροπυργος απαγορευεται?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #399466

    Πάντως παιδια εγω φέτος δεν έχω παει ακόμα για τσιχλες και πραγματικά δεν έχω ασχοληθεί φέτος!
    Αλλα σε τηλ.με ξαδερφια που μιλάω απο αιτ/νια μου λένε ότι τώρα τελευταία έχουν αρχίσει να δουλεύουν τα απογευματινά!
    Όχι σαν τις άλλες χρονιές λένε που επιανες το όριο αλλα καμία 15αρια πουλακια τα βαρας!αυτο που μου είπαν είναι ότι δεν δουλεύουν κάθε μέρα τα ίδια καρτερία αλλάζουν συνέχεια,πράγμα που άλλες χρονιές δεν υπήρχε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #399485

    χθες Κομποταδες λιγα πραγματα, σε καποια σημεια και μονο με περπατημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #399488

    Θεσσαλονικείς,αξίζει να πάμε αύριο για καμιά τσίχλα; Η να το ρίξω στα παπιά; Πέζει τίποτα;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #399556

    Βοιωτία σήμερα το πρωϊ με τον Altair Lusso και η βρόχα έπεφτε  ραιτ θρού 😀

    2  μισι ώρες περπατημα περίπου και κρατήσαμε 14 τσίχλες.

    Ειχε φάσσες  το μενού μέχρι και ενα κοπαδάκι με 5 παπιά… (όλα βέβαια πολύ ψηλά)

    Πήραμε αέρα  μια χαρά … 😉

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #399558

    καλημερα στην παρεα μηπως ξερετε κανενα κοντινο μερος στην αθηνα για κυνηγι? η φυλη (χασια) απαγορευεται? εχω γυρω στα 20 χρονια να παω… ο δρομος μετα τη μονη κλειστων για τα δερβενοχωρια ειναι ασφαλτος ή ακομα χωματοδρομος? ο ασπροπυργος απαγορευεται?

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ

    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΡΥΘΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΤΟΥ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΟΠΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #399626

    Χθες εριξα αν το πιστευει κανεις ενα σμπαρο και πηρα μια μουτζα και σημερα εφυγα χωρις βροχη και συνεφα και επιασε το νερο ,μονο βεζινα εκαψα και γυρισα πισω οπως εφυγα,ουτε απο το καρο δεν βγηκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Dimitris στις #399629

    Μετά από ένα δεκαπενθήμερο αποχής πήγα χθές και σήμερα απογευματινό, σε κάποια καλά καρτέρια . Αποτέλεσμα και τις δύο ημέρες τέσσερις τουφεκιές – μηδέν πουλιά. Με βλέπω για κανένα ακόμα δεκαπενθήμερο αποχής. Μαύρα χάλια …..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,901 έως 21,915 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων