ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,006 έως 22,020 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #400582

    Ισχυει οτι εβαλε κατι πουλάκια Πελασγια- Ραχες? 😉

    για Ράχες άκουσα κι εγώ για κάποια πουλιά θέλει όμως περπατητό για να βγεί ο κόπος της μετακίνησης

    δεν το διασταύρωσα γιατί ούτε κι εγώ θα πάω αφού δεν περπατάω 😀


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    danik στις #400585

    χρονια πολλα σε ολους μας

    ολοημερο κυνηγι σε Κομποταδες 4 ατομα 15 πουλακι ολοι μαζι και 6 χαμενες…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #400591

    Φέτος η χρονιά στις κίχλες είναι πολυ κακή χωρίς αμφιβολία… Σε κάποια μέρη όμως δε μπορεί να μην υπάρχουν πουλιά…. απλά μάλλον δε τα λέμε…. Πραγματικά έτσι μου ρχεται να σταματήσω να γράφω για τις εξόδους μου και της παρέας , αφου εδώ μέσα ετσι κι αλλιώς συνέχεια οι ίδιοι γράφουμε… γράφουμε 10-20 άτομα …. τα κοράκια / ληγούρια/ παρτάκιδες που μπαίνουν για να πάρουν ενημέρωση… η πλειοψηφεία.. sorry για το εκτός θέματος

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

     

    τωρα το πηρες χαμπαρι??καλυτερα δουλευει το τηλεφωνο κ το πμ…. κ το καλυτερο αμα γραψεις που ειδες πουλια θα σε βρισουν κιολας γιατι θα σου πουν σιγα μην ειχε πουλια, ενω αυτοι σκεφτονται να βγουν απ οτο σπιτι κ περιμενουν να γραψουμε εμεις που μας εχε ιβγει το λαδι καθε μερα σχεδον στο βουνο ,για να πανε να βαρεσουν…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #400597

    καλησπερα μαγκες, και χρονια πολλα!!!!!

    επιστροφη απο 5ημερη εξοδο , ουσιαστικα κυνηγι 2 μερες ……λογο τι μια η βροχη την αλλη το χιονη δεν μας εκανε την χαρη!!

    εγω εκανα κατι πουλακια ……αλλα δεν εχει πολλα πραγματα ,και ολα στο βουνο …..στους καμπους δεν εχει τιποτις!!

    ορεινη φθιωτιδα !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #400611

    Παντως εγω σταματησα να πηγαινω, λογω εορτων, και θα ξεκινησω παλι απο το αλλο ΣΚ. Αμα γυρνας ατουφεκιστος, και εχεις δει μια τσιχλα σε απογευματινο, τι πληροφορια να μοιραστεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #400616

    και απο την αρτα μια απο τα ιδια τα απογευματινα  . . .χαλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #400629

    Παντως εγω σταματησα να πηγαινω, λογω εορτων, και θα ξεκινησω παλι απο το αλλο ΣΚ. Αμα γυρνας ατουφεκιστος, και εχεις δει μια τσιχλα σε απογευματινο, τι πληροφορια να μοιραστεις;

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

     

    βικτορα ελλα να σε περνω μαζιμου για να τρωμαι τα κουλουρια μαζι γιατη εχω βαρηνει απο τα πολα.. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #400635

    Aντρεα καλημερα

    Πολυ κουλουρακι ρε παιδι μου. Δε θυμαμαι αλλη χρονια ετσι. Ελπιζω να βαλει τουλαχιστον τσιχλες στα επιστροφια. Αλλιως θα ριχνουμε τα φυσιγγια στο σκοπευτηριο το καλοκαιρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #400637

    Aντρεα καλημερα Πολυ κουλουρακι ρε παιδι μου. Δε θυμαμαι αλλη χρονια ετσι. Ελπιζω να βαλει τουλαχιστον τσιχλες στα επιστροφια. Αλλιως θα ριχνουμε τα φυσιγγια στο σκοπευτηριο το καλοκαιρι

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    καλημέρα εγώ το έχω σίγουρο το σκοπευτήριο το καλοκαίρι και δέν περιμένο να αλλάξει τίποτα στα επιστρόφια δυστηχώς. 🙁  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #400639

    Kατι θα φανει το Φλεβαρη. Ειμαι σιγουρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #400641

    Kατι θα φανει το Φλεβαρη. Ειμαι σιγουρος.

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Την Κυριακη πριν τα χριστουγεννα αλλα και την δευτερη μερα των χριστουγεννων αττικη περιοχη Καπανδριτι

    ενα μεγαλο τιποτα.Περπατητο 3 ωρες 1 τσιχλα μονο και αλλη μια την γλυτωσε

    Την δευτερη μερα των χριστ. καρτερι ειδα ενα κοπαδακι απο 8-12 πουλια αλλα περασε μακρια

    επισης επειδη ειχε ζεστη τα πουλα ηταν ολα ψηλωμενα…

    Δεν ξερω αν θα φαμε τα φυσιγγια στο σκοπευτηριο ελπιζω οχι.Α και κατι ακομα κοτσυφια ΜΗΔΕΝ φετος

    Καρακαξες και κορακια μονο και σπουργιτια μπολικα…

    Εχει κανενας χτυπησει υδροβια που πανε και ερχονται κοντα στην λιμνη μαραθωνα

    Καλιμερα σας

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #400643

    Χθες σε περπατητό βρήκα πολλά πουλιά, αλλά, όλα πιασμένα στα πυκνά. Δυστυχώς μέσα σε μιάμιση ώρα που κυνηγήσαμε (2 άτομα) δεν καταφέραμε να πάρουμε παρά 6 πουλιά συνολικά γιατί δεν μπορούσαμε να τα βγάλουμε από τους λόγγους και όσα έβγαιναν δεν έδιναν ευκαιρία για βολή. Πάντως ευχαριστήθηκα να τα βλέπω και να ακούω τα φτερουγίσματα στα πυκνά.
    Πάντως τόσο τα απογευματινά όσο και τα πρωινά περάσματα δεν δουλεύουν καθόλου…
    Γενικά ακούω  ότι δεν υπάρχουν πουλιά παρά μόνο σε ορισμένα κομμάτια όπου τα βρίσκουν συγκεντρωμένα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #400649

    Aντρεα καλημερα Πολυ κουλουρακι ρε παιδι μου. Δε θυμαμαι αλλη χρονια ετσι. Ελπιζω να βαλει τουλαχιστον τσιχλες στα επιστροφια. Αλλιως θα ριχνουμε τα φυσιγγια στο σκοπευτηριο το καλοκαιρι

    Καλημέρα, για πάνω από ενάμιση μήνα δεν πήγα καθόλου. Πότε οι δουλειές, πότε η βροχή, δεν τα κατάφερα να πάω. Παραμονή Χριστουγέννων απόγευμα πήγα τελικά, αλλά … απογοήτευση!!! Πολύ λίγες και μόνο μετά τις 5.10′, και πέταγαν σαν τρελές. Έριξα 7 φυσέκια, και δεν πήρα καμιά – μόνο … λίγα πούπουλα έβγαλα από 1-2.

    Τώρα θα κάτσω για ένα 8-ημερο στο χωριό, αλλά απ’ ότι βλέπω τον καιρό, θα γ@μηθεί στη βροχή, οπότε μάλλον χαμένη θα πάει κι αυτή η άδεια …

    Πολύ φοβούμαι μη μείνω φέτος με τις 5-6 τσίχλες που πήρα αρχές Νοέμβρη. Άντε να δούμε Γενάρη – Φλεβάρη αν γίνει τίποτα.

    Υ.Γ. Βίκτωρα, μ’ αρέσει που είχα κάτσει και είχα γεμίσει 250 σκητοφύσεκα (με την Aquila-sv) και καμιά 100στη διασποράς (με την Α1) για το Baikal – κι άλλα τόσα για το 16αρι!!! Χώρια τα αγοραστά από διάφορες μάρκες που έχω αναμαζώξει κατά καιρούς. Ας ελπίσουμε ότι θα λειτουργεί το σκοπευτήριο να τα ξοδέψουμε το καλοκαίρι!!!

    Χρόνια πολλά σε όλους, καλή Πρωτοχρονιά, με υγεία και ότι επιθυμεί ο καθένας τον καινούργιο χρόνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #400657

    A οχι, θα λειτουργει. Αλλιως τι θα τα καμω τοσα υλικα και φυσεκια που εχω γεμισει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #400659

    A οχι, θα λειτουργει. Αλλιως τι θα τα καμω τοσα υλικα και φυσεκια που εχω γεμισει;

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

     

    Κρατα τα για το Πασχα. 😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,006 έως 22,020 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων