ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,111 έως 22,125 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #401537

    απορω γιατι δεν παμε ολοι στην κορινθια που εχει πουλια.μπορει να μην πεσουμε πανω στις πολλες αλλα κατι θα βρουμε κι εμεις το σαββατο λοιπον κορινθια ξερω δυο τρεια μερη και βλεπουμε.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    ΤΟΛΗΣ 71 στις #401542

    Μπεφ ,  είμασταν τουλάχιστον οικονομικοί στα φυσίγγια μας. Καλή χρονιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #401550

    Kαλά το πάνω το όπλο το ξέρω το turbo το γνωρίζω το κάτω το μπουρδέλο το Αριστερό ποιανού είναι?

    Και είπα να το βγάλω το χειροποίητο το τσοκάκι 😕 Αλλά δεν πίστευα ότι θα το αναγνώριζε κανένας 😉 😆

    Γιάννη πρέπει να ντρέπεσαι,δεν αναγνώρισες το πίου-πίου το μαύρο το πιστόλι;

    Νόμιζα πως το porting που έχει το μπενέλι δεν θα σε μπέρδευε κι εσένα 😈

    Καλημέρα ,φίλε ksap που διαδραματίστηκαν αυτά?

    Σπύρο λυπάμαι αλλά μην περιμένεις να πω δημόσια την περιοχή μετά αυτό που έγινε πέρυσι στους Μεξιάτες. Θέλω να ξαναπάω με τα φιλαράκια μου κι άλλες φορές 😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401555

    Naval wrote:
    Kαλά το πάνω το όπλο το ξέρω το turbo το γνωρίζω το κάτω το μπουρδέλο το Αριστερό ποιανού είναι?

    Και είπα να το βγάλω το χειροποίητο το τσοκάκι Αλλά δεν πίστευα ότι θα το αναγνώριζε κανένας

    ΛΕΩΝ wrote:
    Γιάννη πρέπει να ντρέπεσαι,δεν αναγνώρισες το πίου-πίου το μαύρο το πιστόλι;

    Νόμιζα πως το porting που έχει το μπενέλι δεν θα σε μπέρδευε κι εσένα

    spιrosberket wrote:
    Καλημέρα ,φίλε ksap που διαδραματίστηκαν αυτά?

    Σπύρο λυπάμαι αλλά μην περιμένεις να πω δημόσια την περιοχή μετά αυτό που έγινε πέρυσι στους Μεξιάτες. Θέλω να ξαναπάω με τα φιλαράκια μου κι άλλες φορές

    Ρε νόμιζα ότι είναι του Πουτσούκου γι’ αυτό το είπα μπουρδέλο 😕 …………………. γράψε λάθος ……….. αριστερό είναι λέω δικό του θα ‘ναι, μπλέξαμε με ζερβοκουτάλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #401561

    2 ωρες απογευματινο  3 τσιχλες,τσαμπα ο κοπος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #401572

    Μετά τον καλό αποχαιρετισμό του 2012 κάναμε κι ένα υπέροχο ποδαρικό φέτος στις τσίχλες. Είναι περιττό να πω πως τώρα τελευταία η συνεργασία μου με τα μαύρα πιστόλια είναι πολύ εποικοδομητική

    καλη χρονια σε ολους!!!

    καλα ρε σεις που ειναι οι υπολοιπες?? της ρουφιξε το τουρμπο?? 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #401575

    το καρτερι πρωινο και απογευματινο ειναι πραγματικα τζαμπα κοπος.δεν πεταει τιποτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #401577

    ksap wrote:

    Naval wrote:
    Kαλά το πάνω το όπλο το ξέρω το turbo το γνωρίζω το κάτω το μπουρδέλο το Αριστερό ποιανού είναι?

    Και είπα να το βγάλω το χειροποίητο το τσοκάκι Αλλά δεν πίστευα ότι θα το αναγνώριζε κανένας

    ΛΕΩΝ wrote:
    Γιάννη πρέπει να ντρέπεσαι,δεν αναγνώρισες το πίου-πίου το μαύρο το πιστόλι;

    Νόμιζα πως το porting που έχει το μπενέλι δεν θα σε μπέρδευε κι εσένα

    spιrosberket wrote:
    Καλημέρα ,φίλε ksap που διαδραματίστηκαν αυτά?

    Σπύρο λυπάμαι αλλά μην περιμένεις να πω δημόσια την περιοχή μετά αυτό που έγινε πέρυσι στους Μεξιάτες. Θέλω να ξαναπάω με τα φιλαράκια μου κι άλλες φορές

    Ρε νόμιζα ότι είναι του Πουτσούκου γι” αυτό το είπα μπουρδέλο …………………. γράψε λάθος ……….. αριστερό είναι λέω δικό του θα “ναι, μπλέξαμε με ζερβοκουτάλες.

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

    δεν καταλαβα καλα!! λεει κατι το ναυτακι το ζουμπουρλουδικο??? 😆

    αυστηρα 10 μερες στεριση προβατινας….και 2ωρη περιβολη στο προαβλιο του μαντριου καθημερινος!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    γιαννηηηη……….ελειπε ο αρχιπιου απο την συναντιση αυτην!!!

    εγω εκανα μοναχικο περπατητο (μαζι με την σκυλιτσα) την 1-1-13 εδω στην αττικοβοιωτια πηρα καμια 10τσιχλιτσες και πισω παλι λογο χρονου!!(μασαμπουκα)!! 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #401653

    Σπύρο λυπάμαι αλλά μην περιμένεις να πω δημόσια την περιοχή μετά αυτό που έγινε πέρυσι στους Μεξιάτες. Θέλω να ξαναπάω με τα φιλαράκια μου κι άλλες φορές

    Τι έγινε πέρσυ στους Μεξιάτες;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #401677

    Τι έγινε πέρσυ στους Μεξιάτες;

    Εκείνη την μέρα ήμουν εκεί Γιώργο.

    Εγω βέβαια βρέθηκα τυχαία εκεί γιατί πήγαινα στους Κομπότάδες.Απλά επειδή έφτασα νωρίς είπα να περάσω μια βόλτα απο το δασάκι που υπάρχει στους Μεξιάτες.

    Αυτό που είδα στισ 5 το πρωί δεν το έχω δει ποτέ στην ζωή μου.Μιλάμε για κυκλοφοριακό μποτιλιάρισμα.Κάθησα επίτηδες για μια ώρα για να δω αυτό που διαδραματιζόταν μπροστά μου χωρίς να μπορώ να πιστέψω αυτό που έβλεπα.Μάθαμε απο τους κυνηγούς (σημειωτέον ότι βρήκα και πολλούς γνωστούς 😆 ) ότι είχε πέσει πληροφορία.

    Φυσικά όταν πλησίαζε η ώρα για να ξημερώσει φύγαμε  ταχέως για τους Κομποτάδες.Το καρτέρι μου δεν ήταν πολύ μακρυά απο το δασάκι με αποτέλεσμα να ακούω τις τουφεκιές.Τι να πω τώρα!!!!!! 😯  Πρέπει να έπεσαν χιλιάδες τουφεκιές με φυσικό επόμενο να γεμίσει τραυματιες το νοσοκομείο της Λαμίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #401685

    Τελευταίες 2 εξόδους νομο Μεσσηνίας 1 έξοδο μόνος περπατητο 1 ώρα 4 τσίχλες. Χτες στο ίδιο μέρος 2 άτομα περπατητο 20 σε 2 ώρες. Η Maxus με LM mydas τσοκακι έδωσε ρέστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #401689

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ 😀

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 1 ΤΣΙΧΛΑ 😯

    ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΔΑ 5 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ 😳

    ΜΟΝΟ ΨΑΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #401693

    παντως παιδια τις 3 τελευταιες μερες που βρισκομουν βοιωτια (χωστια,θισβη,σαραντι) δεν ακουσα ουτε ντουφεκια αλλα ουτε και ειδα τσιχλα!

    μονο μια που ηρθε και εκατσε σε ελια απεναντι απο το σπιτι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #401698

    Φέτος δεν υπάρχουν τσίχλες,ούτε θα υπάρξουν…..απο οτι βλέπω στο κυνήγι και απο οτι διαβάζω και ακούω.

    Στο Ελληνοχώρι Κορινθίας την επομένη των Χριστουγέννων πηγαμε τα τρια κλασικά άτομα εγω ο πατέρας μου και ο φίλος μου και δεν υπήρχε πούπουλο.Ρεματιές που κάποτε σε τρέλαινε το λάλημα και τα πουλιά,φέτος ηταν άδειες.

    Μόνο μπεκάτσα έχει μπει φέτος σε ικανοποιητικούς αριθμούς.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #401703

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Τι έγινε πέρσυ στους Μεξιάτες;

    Εκείνη την μέρα ήμουν εκεί Γιώργο. Εγω βέβαια βρέθηκα τυχαία εκεί γιατί πήγαινα στους Κομπότάδες.Απλά επειδή έφτασα νωρίς είπα να περάσω μια βόλτα απο το δασάκι που υπάρχει στους Μεξιάτες. Αυτό που είδα στισ 5 το πρωί δεν το έχω δει ποτέ στην ζωή μου.Μιλάμε για κυκλοφοριακό μποτιλιάρισμα.Κάθησα επίτηδες για μια ώρα για να δω αυτό που διαδραματιζόταν μπροστά μου χωρίς να μπορώ να πιστέψω αυτό που έβλεπα.Μάθαμε απο τους κυνηγούς (σημειωτέον ότι βρήκα και πολλούς γνωστούς ) ότι είχε πέσει πληροφορία. Φυσικά όταν πλησίαζε η ώρα για να ξημερώσει φύγαμε ταχέως για τους Κομποτάδες.Το καρτέρι μου δεν ήταν πολύ μακρυά απο το δασάκι με αποτέλεσμα να ακούω τις τουφεκιές.Τι να πω τώρα!!!!!! 😯 Πρέπει να έπεσαν χιλιάδες τουφεκιές με φυσικό επόμενο να γεμίσει τραυματιες το νοσοκομείο της Λαμίας.

    Γι’αυτό δεν πάω και γω σε ανοιχτές προσκλήσεις. Ειδικά όταν ακούω συμβουλές για το πως θα “ανοίξουμε” μια τουφεκιά για τις μαύρες … μακριάάάά 🙄

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,111 έως 22,125 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων