ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,126 έως 22,140 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #401713

    εχω να τουφεκισω μαυρη τσιχλα 15 χρονια απο τοτε που ενας συναδελφος εχασε τοδεξι του ματι στη πελασγια.απο τοτε φτανω και μερα στο κυνηγι


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #401749

    diomilesis wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Τι έγινε πέρσυ στους Μεξιάτες;

    Εκείνη την μέρα ήμουν εκεί Γιώργο. Εγω βέβαια βρέθηκα τυχαία εκεί γιατί πήγαινα στους Κομπότάδες.Απλά επειδή έφτασα νωρίς είπα να περάσω μια βόλτα απο το δασάκι που υπάρχει στους Μεξιάτες. Αυτό που είδα στισ 5 το πρωί δεν το έχω δει ποτέ στην ζωή μου.Μιλάμε για κυκλοφοριακό μποτιλιάρισμα.Κάθησα επίτηδες για μια ώρα για να δω αυτό που διαδραματιζόταν μπροστά μου χωρίς να μπορώ να πιστέψω αυτό που έβλεπα.Μάθαμε απο τους κυνηγούς (σημειωτέον ότι βρήκα και πολλούς γνωστούς ) ότι είχε πέσει πληροφορία. Φυσικά όταν πλησίαζε η ώρα για να ξημερώσει φύγαμε ταχέως για τους Κομποτάδες.Το καρτέρι μου δεν ήταν πολύ μακρυά απο το δασάκι με αποτέλεσμα να ακούω τις τουφεκιές.Τι να πω τώρα!!!!!! Πρέπει να έπεσαν χιλιάδες τουφεκιές με φυσικό επόμενο να γεμίσει τραυματιες το νοσοκομείο της Λαμίας.

    Γι’αυτό δεν πάω και γω σε ανοιχτές προσκλήσεις. Ειδικά όταν ακούω συμβουλές για το πως θα «ανοίξουμε» μια τουφεκιά για τις μαύρες … μακριάάάά

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

     

    Να σου κάτσει και κανένας δίπλα με κανά κύλινδρο,benelli και 36 gr φυσίγγι δεν θες τπτ άλλο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #401751

    Εγω παλι ρε παιδια στις μαυρες απορω πως ριχνουν…περνανε ισα με το εδαφος αξημερωτα ακομα και πως ρισκαρει καποιος να σηκωνει τουφεκι τοσο χαμηλα με μηδενικη σχεδον ορατοτητα…Στην πελασγια οποτε πηγα φορουσα γυαλια το ιδιο κα
    ι οπου βλεπω πολυκοσμια…μεχρι να εχω σχετικα καλη ορατοτητα η μεχρι να ψηλωσουν τα πουλια δεν μπορω να σηκωσω οπλο καν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #401753

     

     

    Να σου κάτσει και κανένας δίπλα με κανά κύλινδρο,benelli και 36 gr φυσίγγι δεν θες τπτ άλλο..

    [/quote]

    Μιλάμε για σκορποσκαγιασμα, όχι αστεία!!!!!! 😀

    Εντάξει, πλάκα κάνω κι εγώ 18,4 αυλό έχω!

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #401754

    επιστροφη απο απογευματινο στη στενη.μια απο τα ιδια,πουλια περασαν μετα τις 5:20.αποτελεσμα 4 κοτσυφια στο κρεμασταρι με εξι τουφεκιες.αρχισε να φυσαει πολυ παγερος βοριας με το σουρουπο.

    οσο για τις μαυρες που λετε  παλιοτερα στα πολιτικα και περισυ στους βουνους απο τυχη το γλιτωσα το σκαγιασμα.η επιμονη μερικων να τουφεκανε στο σκοταδι στουκαριστα πουλια οταν ξερουν οτι γυρω τους υπαρχουν δεκαδες κυνηγοι ειναι το λιγοτερο εγκληματικη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    primero στις #401758

    οσο για τις μαυρες που λετε παλιοτερα στα πολιτικα και περισυ στους βουνους απο τυχη το γλιτωσα το σκαγιασμα.η επιμονη μερικων να τουφεκανε στο σκοταδι στουκαριστα πουλια οταν ξερουν οτι γυρω τους υπαρχουν δεκαδες κυνηγοι ειναι το λιγοτερο εγκληματικη.

    Περυσι σε αυτα τα δυο μερη πολυ αγρια συναισθηματα οταν ακουγες την τουφεκια να σκαει διπλα σου μετα απο πληροφορια του καφενειου γεμιζε ο τοπος κοσμο,ειχα μετρησει στα πολιτικα καθως πηγαιναμε 150 αυτοκινητα 8-O.και επειδη με εχουν σκαγιαρει μια φορα και ηταν ολη δικη μου ευτυχος που ο φιλος ειχε κυλινδρο μεσα μου εχει μεινει η φοβια και με τον παραμικρο θορυβο που θα ακουσω στον τοπο δεν μπορω να σηκωσω οπλο οσο μακρια και αν ειναι.Το θεμα ειναι πως σε μαυρες σε καποια πονηρα μερη οπου ημουν σιγουρος οτι δεν ειχε  κοσμο επιανα το οριο σε δεκα λεπτα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #401764

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    diomilesis wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Τι έγινε πέρσυ στους Μεξιάτες;

    Εκείνη την μέρα ήμουν εκεί Γιώργο. Εγω βέβαια βρέθηκα τυχαία εκεί γιατί πήγαινα στους Κομπότάδες.Απλά επειδή έφτασα νωρίς είπα να περάσω μια βόλτα απο το δασάκι που υπάρχει στους Μεξιάτες. Αυτό που είδα στισ 5 το πρωί δεν το έχω δει ποτέ στην ζωή μου.Μιλάμε για κυκλοφοριακό μποτιλιάρισμα.Κάθησα επίτηδες για μια ώρα για να δω αυτό που διαδραματιζόταν μπροστά μου χωρίς να μπορώ να πιστέψω αυτό που έβλεπα.Μάθαμε απο τους κυνηγούς (σημειωτέον ότι βρήκα και πολλούς γνωστούς ) ότι είχε πέσει πληροφορία. Φυσικά όταν πλησίαζε η ώρα για να ξημερώσει φύγαμε ταχέως για τους Κομποτάδες.Το καρτέρι μου δεν ήταν πολύ μακρυά απο το δασάκι με αποτέλεσμα να ακούω τις τουφεκιές.Τι να πω τώρα!!!!!! Πρέπει να έπεσαν χιλιάδες τουφεκιές με φυσικό επόμενο να γεμίσει τραυματιες το νοσοκομείο της Λαμίας.

    Γι’αυτό δεν πάω και γω σε ανοιχτές προσκλήσεις. Ειδικά όταν ακούω συμβουλές για το πως θα «ανοίξουμε» μια τουφεκιά για τις μαύρες … μακριάάάά http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Να σου κάτσει και κανένας δίπλα με κανά κύλινδρο,benelli και 36 gr φυσίγγι δεν θες τπτ άλλο..

    Σε τρώει εσένα ….. 👿

    diomilesis wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Τι έγινε πέρσυ στους Μεξιάτες;

    Εκείνη την μέρα ήμουν εκεί Γιώργο. Εγω βέβαια βρέθηκα τυχαία εκεί γιατί πήγαινα στους Κομπότάδες.Απλά επειδή έφτασα νωρίς είπα να περάσω μια βόλτα απο το δασάκι που υπάρχει στους Μεξιάτες. Αυτό που είδα στισ 5 το πρωί δεν το έχω δει ποτέ στην ζωή μου.Μιλάμε για κυκλοφοριακό μποτιλιάρισμα.Κάθησα επίτηδες για μια ώρα για να δω αυτό που διαδραματιζόταν μπροστά μου χωρίς να μπορώ να πιστέψω αυτό που έβλεπα.Μάθαμε απο τους κυνηγούς (σημειωτέον ότι βρήκα και πολλούς γνωστούς ) ότι είχε πέσει πληροφορία. Φυσικά όταν πλησίαζε η ώρα για να ξημερώσει φύγαμε ταχέως για τους Κομποτάδες.Το καρτέρι μου δεν ήταν πολύ μακρυά απο το δασάκι με αποτέλεσμα να ακούω τις τουφεκιές.Τι να πω τώρα!!!!!! Πρέπει να έπεσαν χιλιάδες τουφεκιές με φυσικό επόμενο να γεμίσει τραυματιες το νοσοκομείο της Λαμίας.

    Γι’αυτό δεν πάω και γω σε ανοιχτές προσκλήσεις. Ειδικά όταν ακούω συμβουλές για το πως θα «ανοίξουμε» μια τουφεκιά για τις μαύρες … μακριάάάά

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Πάμε πόλεμο;  :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401777

    Αμα το πουλι δεν το καλοβλεπεις τι θελεις να το παρεις ντε και καλα με το ζορι ?Εγω δεν αλλαζω τσοκακι ποτε σχεδον ουτε στις μαυρες ουτε στις ασπρες ουτε στις κιτρινες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #401787

    πελασγια οβεερρρρρρ…………βαθυκοιλο…..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #401799

    σωτο εχουμε κανενα νεο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #401803

    Καλημερα σε ολη την παρεα και καλη χρονια.

    Γαλατας, Χιλιομοδι, Κλεωνες, Αγ. Βασιλης….ατουφεκιστος

    Ειδα μια τσιχλα ολη κι ολη και ο πατερας μου πηρε αλλη μια….

    Δεν ξερω τι να πω.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #401809

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ 😀

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ 7 ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑΣΤΡΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ 😉

    ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΚΑΡΠΩΣΗΣ 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #401829

    χθες στο Μοδι ουτε κουλουρι, μονο σουσαμι,

    στις 9.00 φυγαμε.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #401831

    σημερα 3ωρο περπατητο κοντα στη θηβα 12 για μενα με 8 να ερχονται μαζι μου 5 ο συναδελφος με 2 στη τσαντα.γενικα ειχε κατι πουλακια εφευγαν ομως μακρια πριν τις πλησιασουμε σε αποσταση βολης τελος παντων καλα περασαμε.το πρωινο ημιωρο καρτερι απεβηκε ως συνηθως ακαρπο.υγ θα προσπαθησω για μια φωτογραφια αν και δεν ειμαι πολυ σιγουρος οτι θα τα καταφερω αλλωστε δεν εχω ανεβασει  συνειδητα ποτε καμια.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #401832

    Για πρώτη φορά φέτος, σήμερα στο Μώλο 9 όλες καρτέρι…είχε κάποιο ενδιαφέρον,τουλάχιστον δεν πήγε να με πάρει ο ύπνος στο καρτέρι όπως τις άλλες φορές

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,126 έως 22,140 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων