ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,156 έως 22,170 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401982

    Μωρε μπραβο κουραγιο,δεν ηξερες δεν ρωταγες τουλαχιστον  ?Παρε κανενα τηλεφωνακι σε κ;ανενα καφενε πριν ανηφορισεις για βορειο πολο διαφορετικα πηγαινε στο συνταγμα με φυσσοκαλαμο για πιτσουνια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #401985

    Πρωινό σήμερα κοντά στον Αλίαρτο τέσσερα άτομα τέσσερις τσίχλες, μετά περπατητό κοντά στον Άη Γιώργη σε μέρη που έσφιζαν άλλες χρονιές από τσιχλοκότσυφα δεν σηκώσαμε ούτε μία. Δεν θυμάμαι άλλη χρονιά τόσο χάλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    vasani31 στις #402016

    ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΔΥΟ ΤΣΑΝΤΕΣ ΧΟΡΤΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #402021

    ΕΧΘΕΣ, ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΩΡΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ,12 ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΕ 2 ΧΑΜΕΝΕΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ 12 ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΕ 4 ΧΑΜΕΝΕΣ.ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΤΩΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #402054

    Σήμερα σε περπατητό κοντά στην Θήβα 3 άτομα καταφέραμε και κρεμάσαμε 22 τσιχλίτσες  καλά ήταν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #402061

    Καλησπέρα σε όλους.Το Σ/Κ ήμουνα σε περιοχή του πρώτου ποδιού της Χαλκιδικής και φυσικά πήρα και το όπλο μαζί.Πήγα το Σάββατο το πρωί,και σε 1 ώρα και 20 λεπτά περίπου πήρα 3 τσίχλες και ένα κότσυφα ενώ έχασα και άλλες 3 τσίχλες στα πυκνά.Πουλιά είχε αρκετά (κυρίως τσίχλες),αλλά φεύγαν αρκετά μπροστά από εμένα και λόγο του ότι ήμουν μόνος(δεν ακολούθησε ο πατέρας μου) η κάρπωση ήταν μικρή.Πάντως χόρτασε το μάτι μου τσίχλες και αυτό ήταν το ενθαρρυντικό της ημέρας.

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #402079

    και γύρισες και νηστικός και καλά να πάθεις μ αυτόν που πας μαζί κυνήγι

    Είπαμε να περπατήσουμε να “κάψουμε” τις θερμίδες των γιορτών mr.Blanco
    εξάλλου στις 09.00 που πήραμε τον δρόμο της επιστροφής δεν είχαμε και τρελλή όρεξη…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #402102

    Εύχομαι καλή χρονιά και πάνω από όλα υγεία σε όλους τους φίλους κυνηγούς του e-artemis. Να σας μεταφέρω και τα κυνηγετικά μου νέα από τις ολιγοήμερες διακοπές μου στην Κεφαλονιά. Κυνήγησα από τις 31-12 έως και τις 4-1 του 2013. Έκανα 37 τσίχλες τις οποίες οφείλω στον γιό μου που ακούραστα μου τις σερβίριζε σε ένα επαναλαμβανόμενο περπατητό κυριολεκτικά μέσα στα πυκνά, που γειτνιάζουν με το χωριό μου.Επίσης οφείλω σε ένα 8χρονο κόκερ το ότι τελικλά έβαλα στην τσάντα αυτά τα πουλιά . Λόγω βλάστησης από τις πολλές βροχοπτώσεις θα έπερνα στην τσάντα τα μισά πουλιά αν δεν είχα τον τετράποδο φίλο μου. Οι τσίχλες που σηνάντησα σε άλλοτινούς τσιχλότοπους ήταν ίδιες με αυτές που σηναντάς σε βόλτες κατά τον Ιούνιο-Ιούλιο. Απογοητευτικά τα πράγματα και δεν μπορώ να δώσω και μια λογική εξήγηση για την τόσο μικρή παρουσία της τσίχλας στην χώραμας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #402103

    Εύχομαι καλή χρονιά και πάνω από όλα υγεία σε όλους τους φίλους κυνηγούς του e-artemis. Να σας μεταφέρω και τα κυνηγετικά μου νέα από τις ολιγοήμερες διακοπές μου στην Κεφαλονιά. Κυνήγησα από τις 31-12 έως και τις 4-1 του 2013. Έκανα 37 τσίχλες τις οποίες οφείλω στον γιό μου που ακούραστα μου τις σερβίριζε σε ένα επαναλαμβανόμενο περπατητό κυριολεκτικά μέσα στα πυκνά, που γειτνιάζουν με το χωριό μου.Επίσης οφείλω σε ένα 8χρονο κόκερ το ότι τελικά έβαλα στην τσάντα αυτά τα πουλιά . Λόγω βλάστησης από τις πολλές βροχοπτώσεις θα έπερνα στην τσάντα τα μισά πουλιά αν δεν είχα τον τετράποδο φίλο μου. Οι τσίχλες που σηνάντησα σε άλλοτινούς τσιχλότοπους ήταν ίδιες με αυτές που σηναντάς σε βόλτες κατά τον Ιούνιο-Ιούλιο. Απογοητευτικά τα πράγματα και δεν μπορώ να δώσω και μια λογική εξήγηση για την τόσο μικρή παρουσία της τσίχλας στην χώραμας.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402110

    Σάββατο πρωί, παρέα με Πανούτσο 😉 . Υπήρξε πρόβλημα με τα φυσίγγια στις πρώτες πρωινές τουφεκιές αλλά με την επιλογή του κατάλληλου, όλα καλά. Πάρτε μάτι ….

     

    Υ.Γ. Επιλέξτε HD  και διαλέξτε το μεγάλο πλαίσιο προβολής.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #402116

    πηγε το ντουφεκιδι συννεφο ωραιοι!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #402135

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους, με πολλες ευχες στους Γιαννηδες.
    Φιλε ALTAIR LUSSO, για εμενα που παραμενω σπιτι λογω ισχυρου κρυολογηματος, αυτα τα videos ειναι τα καλυτερα γιατρικα.
    Σε παρακαλω δωσε πληροφοριες για τον τροπο ληψης, καμερα, εμπορο κλπ.
    Ευχαριστω πολυ.

    Σταυρος

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402137

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους, με πολλες ευχες στους Γιαννηδες.
    Φιλε ALTAIR LUSSO, για εμενα που παραμενω σπιτι λογω ισχυρου κρυολογηματος, αυτα τα videos ειναι τα καλυτερα γιατρικα.
    Σε παρακαλω δωσε πληροφοριες για τον τροπο ληψης, καμερα, εμπορο κλπ.
    Ευχαριστω πολυ. Σταυρος

    Σταύρο, καλημέρα και περαστικά σου, εύχομαι γρήγορα να επιστρέψεις στο τερέν … 🙂

    Μπες http://www.shotkam.com , αν έχεις ακόμα ερωτήσεις στείλε π.μ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #402143

    Σάββατο πρωί, παρέα με Πανούτσο . Υπήρξε πρόβλημα με τα φυσίγγια στις πρώτες πρωινές τουφεκιές αλλά με την επιλογή του κατάλληλου, όλα καλά. Πάρτε μάτι …. Υ.Γ. Επιλέξτε HD και διαλέξτε το μεγάλο πλαίσιο προβολής.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Πάααααρα πολύ ωραίο βίντεο, μπράβο σου!! Σαν να παχύνανε λίγο οι τσίχλες μου φαίνεται ,σε ορισμένα πλάνα σαν φάσσες ‘ηταν 😆 😆

    Μια ερώτηση στο 1:39 τι είναι αυτο που φεύγει απο δεξιά σου  ?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402149

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Σάββατο πρωί, παρέα με Πανούτσο . Υπήρξε πρόβλημα με τα φυσίγγια στις πρώτες πρωινές τουφεκιές αλλά με την επιλογή του κατάλληλου, όλα καλά. Πάρτε μάτι …. Υ.Γ. Επιλέξτε HD και διαλέξτε το μεγάλο πλαίσιο προβολής. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Πάααααρα πολύ ωραίο βίντεο, μπράβο σου!! Σαν να παχύνανε λίγο οι τσίχλες μου φαίνεται ,σε ορισμένα πλάνα σαν φάσσες “ηταν Μια ερώτηση στο 1:39 τι είναι αυτο που φεύγει απο δεξιά σου ?

    Φιλικά Σπύρος

    Τσίχλα είναι φίλε μου 🙂  , απλά δεν τουφεκάω γιατί χωρίς να το καταλάβω είχα μείνει μόνο με ένα φυσίγγι στην θαλάμη. Όντως τις δείχνει πολύ μεγάλες γιατί κάνει μεγάλο ζουμ, έχω σετάρει την μέση απόσταση στα 30 μέτρα αλλά για το περπατητό θέλει λιγότερο.

    Αφιερωμένη τουφεκιά στο 0:42 σε όσους λένε ότι δεν επιρρεάζει η υγρασία την τουφεκιά.  😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,156 έως 22,170 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων