ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,201 έως 22,215 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #402276

    Αν δανειστώ την κάμερα το Σ/Κ θα βάλω το full πάνω να δούμε εκπληκτικά καπνίσματα…Γιώργο πιστεύω πως αν είχες Πυρκάλ μαύρο ολα τα πουλιά θα έπεφταν ξερά..Ξέρουμε οτι τα πυρκαλ με κρυο είναι παναγιά βοήθα..

     


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402280

    ΩΡΑΙΟ ΒΙΝΤΕΟ,Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΟΥ! ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΕΧΩ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΩΡΓΟ…ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ Η ΚΑΜΕΡΑ???? ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    Την πρόλαβα με την παλιά τιμή, 200$ πιο φθηνή από ότι την έχει τώρα στο site

    Αν δανειστώ την κάμερα το Σ/Κ θα βάλω το full πάνω να δούμε εκπληκτικά καπνίσματα…Γιώργο πιστεύω πως αν είχες Πυρκάλ μαύρο ολα τα πουλιά θα έπεφταν ξερά..Ξέρουμε οτι τα πυρκαλ με κρυο είναι παναγιά βοήθα..

    Ρε τι πίνετε βραδιάτικα; 😆

    Και συ ζωντανά πουλιά βλέπεις στο video?  😯

    Πες μου λεπτό και δευτερόλεπτο, από αυτά που πέφτουν ζωντανά, είμαι πολύ περίεργος να τα δω και γω.

    Γεράσιμε την κάμερα να στην δώσω, δεν έχω πρόβλημα αλλά έχει ένα-δυο μυστικά που δεν ξέρω αν τα καταφέρεις για πρώτη φορά. Όσο για τα Πυρκάλ, μην παίρνεις όρκο. Θυμασαι μια μέρα πέρσυ που τα βρίζατε με τον Πανούτσο; Ήταν ακριβώς ο ίδιος καιρός, ούτε ο κλασικός Νοτιάς με την ζέστη και την υγρασία, ούτε το ξεροβόρι που ξυρίζει. Είχε μια παγωμένη υγρασία, καμία σχέση με τον χιονιά που δίνει από αύριο.

    Υ.Γ. Όσο για το φουλ, δεν θα το βάλεις. Δεν έχεις να αποδίξεις τίποτα. Αυτό μπορείς να το κάνεις στο σκοπευτήριο, τα θηράματα θέλουν σεβασμό. Καταλαβαίνεις … 😉

    Υ.Γ. Δεν μιλάει και ο Πανού που ήταν παρών, να μας πει την γνώμη του για ζωντανά και για φυσίγγια. Έκανε και αυτός αρκετές τσίχλες.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402282

    Ελα μωρε τα Beretta γαζωνουν … τα φυσιγγια εφταιγαν ή μαλλον πρεπει ο Γιωργης το βραδυ να ειχε κιανει ατακτα πραγματα κ του ετρεμαν τα χερια

    Έλα Τόλη, τον έφτιαξες τον κώνοοοοοοο;;;;; :mrgreen:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #402288

    καλησπερα παιδια και καλη χρονια,φοβερο βιντεο μπραβο στο παραγωγο,

    αλλα προπαντως ρε παιδια τη ωραια μερη που εχετε για περπατητο εκει πανω,

    εμεις μονο στα κατσαβραχα κυνηγαμε εδω περα και γεματο πλεγματα,παντως τσιχλακια ειδα

    αρκετα στο βιντεο,και σε ανωτερα. 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #402314

    Άκου ξερά τα πουλια όλα τραυματίες και μην σου πω και τίγκα στο αίμα … ξέρεις τι είναι να την ντουφεκας στον αέρα απλή την τσίχλα και να πέφτει κάτω κοκκινοτσιχλα .. λαθος φυσίγγια λάθος τσοκ λάθος επιλογή μέρους  όλα λάθος την άλλη φορά που θα τραβας βιντεο τραβά τον πανουτσο που πάει περπατητο με τι γραβάτα και τα σκαρπίνια.. και που είσαι Γιώργο την άλλη φορα να του βάλεις μπιπερ σαν να τον βλέπω να ανοίγετε τώρα τελευταία….. δώσε βίντεο στο λαό μπας και δούμε τσίχλα φέτος.    😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #402321

    Εχθές το βράδυ κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και να χαζέψω το βίντεο. Μπράβο Γιώργο, καλή επιλογή η συγκεκριμένη κάμερα που χρησιμοποιείς.

    Τουλάχιστον είδαμε αρκετά κορίτσια στην πίστα.  😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #402327

    Σημερα στην Κερατεα,μου ειπε φιλος,οτι οι τσιχλες ειχαν πανηγυρι.Για να ετοιμαζομαστε να “καψουμε” ό.τι παλιο εχουμε. 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402329

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    ντεο διαπίστωσες ότι τα που

    Τωρα ο κωνος …. απο το 2011 …………….. και μπορω να πω πως κατεβαζω πουλια απο τα 63,257 μετρα μα 5* και Νο 12,5

    Φίλε βλακίες κάνεις, το 12,5 είναι χοντρό, μπορείς να τις ψεκάζεις και με σκόνη μολύβδου 😈

    Άκου ξερά τα πουλια όλα τραυματίες και μην σου πω και τίγκα στο αίμα … ξέρεις τι είναι να την ντουφεκας στον αέρα απλή την τσίχλα και να πέφτει κάτω κοκκινοτσιχλα .. λαθος φυσίγγια λάθος τσοκ λάθος επιλογή μέρους όλα λάθος την άλλη φορά που θα τραβας βιντεο τραβά τον πανουτσο που πάει περπατητο με τι γραβάτα και τα σκαρπίνια.. και που είσαι Γιώργο την άλλη φορα να του βάλεις μπιπερ σαν να τον βλέπω να ανοίγετε τώρα τελευταία….. δώσε βίντεο στο λαό μπας και δούμε τσίχλα φέτος.

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    Άστους Γιώργη, αφού θέλουν να τα βλέπουν ζωντανά, δεν θα τους χαλάσω το όνειρο 😉 . Ο Πανούτσος λόρδος φίλε, γαλότσα, σακάκι, γραβάτα και τραγιάσκα 😎 .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #402330

    Μάλλον προφητικό το ποστάρισμα σου στο benelli club…..είδες για να πλακώσεις την τσίχλα στην κέτσαπ με την vinci τι έπαθες…   :mrgreen: :mrgreen:

    Άλλα έχουν το όνομα και άλλα την χάρη!    😆 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #402333

    Eγω παντως τις μονες τσιχλες που εχω δει τις τελευταιες μερες ειναι στο βιντεακι σου, και στο Hobbit που ειδα χτες το βραδι.

    Ερωτηση: Στις δυο τρεις πρωτες τουφεκιες, φαινεται το βυσμα που φευγει, ή με γελουν τα ματια μου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #402336

    καλημερα στα κοπελια   τωρα ειναι η ωρα για τα πουλια χιονηζει στα ψηλα οπου το χιονη εχει κατεβει πολυ κατω και ολλα τα πουλια ειναι πλεον στα χαμηλα δασερα αρχηζει το πανηγηρη :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402352

    Sniper 645 μου εφτιαξες τη μερα…Αυριο θα ειμαι στο καρτερι μου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #402356

    jason wrote:
    ΩΡΑΙΟ ΒΙΝΤΕΟ,Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΟΥ! ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΕΧΩ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΩΡΓΟ…ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ Η ΚΑΜΕΡΑ???? ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

    Την πρόλαβα με την παλιά τιμή, 200$ πιο φθηνή από ότι την έχει τώρα στο site

    BeReT wrote:
    Αν δανειστώ την κάμερα το Σ/Κ θα βάλω το full πάνω να δούμε εκπληκτικά καπνίσματα…Γιώργο πιστεύω πως αν είχες Πυρκάλ μαύρο ολα τα πουλιά θα έπεφταν ξερά..Ξέρουμε οτι τα πυρκαλ με κρυο είναι παναγιά βοήθα..

    Ρε τι πίνετε βραδιάτικα; Και συ ζωντανά πουλιά βλέπεις στο video? Πες μου λεπτό και δευτερόλεπτο, από αυτά που πέφτουν ζωντανά, είμαι πολύ περίεργος να τα δω και γω. Γεράσιμε την κάμερα να στην δώσω, δεν έχω πρόβλημα αλλά έχει ένα-δυο μυστικά που δεν ξέρω αν τα καταφέρεις για πρώτη φορά. Όσο για τα Πυρκάλ, μην παίρνεις όρκο. Θυμασαι μια μέρα πέρσυ που τα βρίζατε με τον Πανούτσο; Ήταν ακριβώς ο ίδιος καιρός, ούτε ο κλασικός Νοτιάς με την ζέστη και την υγρασία, ούτε το ξεροβόρι που ξυρίζει. Είχε μια παγωμένη υγρασία, καμία σχέση με τον χιονιά που δίνει από αύριο. Υ.Γ. Όσο για το φουλ, δεν θα το βάλεις. Δεν έχεις να αποδίξεις τίποτα. Αυτό μπορείς να το κάνεις στο σκοπευτήριο, τα θηράματα θέλουν σεβασμό. Καταλαβαίνεις … Υ.Γ. Δεν μιλάει και ο Πανού που ήταν παρών, να μας πει την γνώμη του για ζωντανά και για φυσίγγια. Έκανε και αυτός αρκετές τσίχλες.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Δεν είπα οτι έπεφταν τα πουλιά ζωντανά..Κανα 2-3 τσίχλες στην αρχή απλά δεν έπεφταν μια που έφαγε τριαρα και εκάτσε στα πόδια σου και μια που έφυγε χωρίς πούπουλο..Προσωπικά τα πυρκαλ δεν τα χω βρίσει ποτέ..Μόνο μια φορά με νοτιά σε απογευματινό..Και πέρσυ που χα κάνει ένα όριο σε τσαρτσαρογερακότσιχλες ο καιρός ήταν ακριβως ίδιος με τον σημερινό..Καλά αντε θα βάλω το ** 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #402382

    ποιεσ τσιχλες θα φανουν αυτες που δεν ηρθανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #402389

    Ενα φυσιγγάκι που θα βοηθήσει αρκετά να καταλαβαίνουμε που πάει η τουφεκιά μας, το παραθέτω εδώ με αφορμή τις συζητήσεις γύρω απο το ωραίο βίντεο του Altair Lusso

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,201 έως 22,215 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων