ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,231 έως 22,245 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #402610

    Η τάπα φαίνεται σχεδόν πάντα και δεν έχει να κάνει με το φυσίγγι είναι αργό η γρήγορο αλλα ούτε και με τι καιρικές συνθήκες επικρατούν … έχετε τα ματια σας απόλυτα εστιασμένα στο στόχο και όχι μόνο την τάπα θα βλέπετε αλλά και μετά από πολύ καιρο σιγα σιγα θα αρχίσετε να διακρίνετε και αυτό το σκούρο συννεφάκι που ακούει στο όνομα σκάγια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #402612

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΣΙΧΛΟΝ ΣΤΗΣ ΛΙΒΑΝΑΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΟΣΟ ΑΝ ΜΠΟΡΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΘΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΛΟ

     

    Φιλε,οι εποχες πο ζουμε ειναι ζορικες και δεν μας παιρνει να καιμε βενζινες.Απο ενημερωση φιλων λοιπον,σε πληροφορω οτι δεν “παιζει” ΤΙΠΟΤΑ” μεχρι αυτη τη στιγμη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #402616

    skopeytis. wrote:
    ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ,ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ 1 ΤΣΙΧΛΑ!!Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΣΙΧΛΑΣ!!!

    Και εγώ από τα Μέγαρα με 1 γύρισα , αλλά αφού ήμουν μόνος μου, είμαι καλύτερος. ,! αν βάλω δε και άλλη 1 που έπεσε κοψόφτερη και δεν την βρήκα, σας έσκισα !!!!

    ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ!!!!ΧΑΧΑΧΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #402667

    Περπατητο απο τις 3 μεχρι τις 5,30 9 τσιχλες και μια μπεκατσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #402668

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑΚΗ, ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΣΕ ΠΟΝΗΡΑ ΣΗΜΕΙΑ,ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 100% .   2 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ 2 ΠΟΥΛΙΑ  ΟΕΕΕΕΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #402688

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑΚΗ, ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΣΕ ΠΟΝΗΡΑ ΣΗΜΕΙΑ,ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 100% . 2 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΟΕΕΕΕΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ

    ΦΙΛΙΚΑ tasosmp

    ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ,ΕΓΩ ΧΘΕΣ 1 ΤΣΙΧΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402689

    tasosmp wrote:
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑΚΗ, ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΣΕ ΠΟΝΗΡΑ ΣΗΜΕΙΑ,ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 100% . 2 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΟΕΕΕΕΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ

    ΦΙΛΙΚΑ tasosmp

    ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ,ΕΓΩ ΧΘΕΣ 1 ΤΣΙΧΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!!

    Κι εσυ πέρασες εμενα!!! μηδεν εις το πηλίκον

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #402692

    skopeytis. wrote:

    tasosmp wrote:
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑΚΗ, ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΣΕ ΠΟΝΗΡΑ ΣΗΜΕΙΑ,ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 100% . 2 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ 2 ΠΟΥΛΙΑ ΟΕΕΕΕΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΦΙΛΙΚΑ tasosmp

    ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ,ΕΓΩ ΧΘΕΣ 1 ΤΣΙΧΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!!

    Κι εσυ πέρασες εμενα!!! μηδεν εις το πηλίκον

    ΡΕ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ,ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΝΤΡΕΣ ΓΙΑ 0,1,2 ΠΟΥΛΙΑ!!Ε ΡΕ JUMBO ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ!!!!!!ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ,ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΕΡΓΟ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #402703

    BIRDY ΚΑΙ SKOPEYTIS. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΟΥΝ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #402704

    πουλια υπαρχουν αλλου λιγα μεχρι και αλλου παρα πολλα…

    σε περπατητο τουλαχιστον γινονται μεγαλα νουμερα τουλαχιστον απο την παρεα μου…αλλα για να τις βρουμε εχουμε φαει πολυ ποδαροδρομο…ψαχτειτε λιγο και θα τις βρειτε…

    τα καρτερια πρωινα και απογευματινα δυστηχως δεν πανε πουθενα φετος….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #402711

    πουλια υπαρχουν αλλου λιγα μεχρι και αλλου παρα πολλα… σε περπατητο τουλαχιστον γινονται μεγαλα νουμερα τουλαχιστον απο την παρεα μου…αλλα για να τις βρουμε εχουμε φαει πολυ ποδαροδρομο…ψαχτειτε λιγο και θα τις βρειτε… τα καρτερια πρωινα και απογευματινα δυστηχως δεν πανε πουθενα φετος….

    ακριβώς…άλλοι κουλουράκια κι άλλοι κοντά στο όριο…άλλοι κάθονται στο καρεκλάκι τους για μια ωρίτσα και άλλοι λιώνουν τα άρβυλα στο περπάτημα 8 ώρες… 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #402712

    TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ, ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ  ‘ Η ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΡΗΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402714

    Προσωπικα δεν θελω να κανω νουμερα…θελω να μου περασουν 10 πουλια να τα τουφεκισω και ας παρω τα μισα…και αν κανω κεφι θα περπατησω αλλα για το περπατημα περισσοτερο…Το να λιωσω και τα αρβυλα να κανω 20 χλμ για να βαρεσω 10 τσιχλες παραπανω δεν μου λεει κατι…αλλωστε το περπατητο τσιχλας ειναι δημοφιλες τα τελευταια χρονια…παλιοτερα δεν θυμαμαι να περπαταγε κοσμος στις τσιχλες(τοτε βεβαια ειχε)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #402715

    Προσωπικα δεν θελω να κανω νουμερα…θελω να μου περασουν 10 πουλια να τα τουφεκισω και ας παρω τα μισα…και αν κανω κεφι θα περπατησω αλλα για το περπατημα περισσοτερο…Το να λιωσω και τα αρβυλα να κανω 20 χλμ για να βαρεσω 10 τσιχλες παραπανω δεν μου λεει κατι…αλλωστε το περπατητο τσιχλας ειναι δημοφιλες τα τελευταια χρονια…παλιοτερα δεν θυμαμαι να περπαταγε κοσμος στις τσιχλες(τοτε βεβαια ειχε)

    συμφωνώ, αλλά οι πιο πολλοί παραπονιουνται για τα νουμερα.

    πάντως και κυνήγι χωρίς περπάτημα δεν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402716

    Κακως παραπονιουνται για τα νουμερα.Η φυση αποφασιζει αν θα μας δωσει νουμερα η οχι.Το κυνηγι ξερεις πολυ καλα πιστευω οτι ειναι για να χαλαρωνουμε και να περναμε καλα…Αν βρουμε εχει καλως, αν δεν βρουμε παλι καλα περασαμε πηραμε τον αερα μας, τι να κανουμε αλλη φορα…Και εδω που τα λεμε να κανω 20 χλμ και να περπατησω πανω στα βουνα ολη μερα ναι, αλλα για καμμια περδικα.Σημερα ημουν μεσογεια εκανα κουλουρι στο καρτερι περπατησα 45 λεπτα περιπου σηκωσα 2 ποθ ουτε καν προλαβα να ριξω κι εκει σταματησα κι εφυγα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,231 έως 22,245 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων