ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,261 έως 22,275 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #402762

    Eαν ειμαι μαζετας και πειναλας το ξερουν οσοι πηγαινω μαζι τους για κυνηγι εσυ κρυμενος πισω απο την ανωνημια του site μπορεις να λες οτι σου κατεβει στο κεφαλι.

    Φιλε στελιο απλα πειραξαν καποια λογια σου στο πρωτο σου post
    .ας ηρεμησουμε ολοι και ας συνεχισουμε να μιλαμε για το
    Θηραμα που τοσο μας πορωνει και καυ….νει!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #402763

    Για οτιδηποτε  μπορεις να με κατηγορησεις φιλαρακο εκτος απο την ανωνυμια,το ονομα και το επιθετο μου ειναι το acc μου εδω στο  Αρτεμις και με ξερουν η εχω κυνηγησει με αρκετα παιδια απο εδω τους οποιους αποκαλεις <μαγκες> φιλαρακο.Μαγκας για μενα ειναι  ο Αθηναιος κυνηγος που κανει πανω απο 4 ωρες πηγαινε ελα αυτες τις δυσκολες μερες με την ελπιδα να βαρεσει 5-6 τσιχλες  εν γνωσει του.Και λυσε μου μια απορια μιας και κανεις τον υπερανω,αμα καθεσαι στο καρεκλακι σου ενω δεν εχει πουλια στο καρτερι ,βαρας η δεν βαρας τσιχλες που ξεσυκωνουν  οι κατα δηλωση σου  <μαγκες>?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #402765

    Σε πολλούς αρέσει το περπατητό.Και σε εμένα αρέσει ….και σε πολλούς απο την παρέα μου.Οι λόγοι όμως είναι τελείως διαφορετικοί απο αυτούς που αναφέρετε.

    Μας αρέσει το περπατητητό διότι κάνει ωραίο σώμα…….. και το καλοκαίρι μας ενδιαφέρει να πηγαίνουμε στις παραλίες και να αρέσουμε…. :mrgreen: . :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #402766

    Αρα εχεις τις προδιαγραφες  για να ταξιδεψεις ΜΟΝΟΣ κατα δω το καλοκαιρι για να βρεις τις ριζες σου και με την ευκαιρια ,να κανεις και μια βολτα στα τουριστικα θερετρα του νησιου Διονυση. 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402767

    Σε πολλούς αρέσει το περπατητό.Και σε εμένα αρέσει ….και σε πολλούς απο την παρέα μου.Οι λόγοι όμως είναι τελείως διαφορετικοί απο αυτούς που αναφέρετε.

     

    Μας αρέσει το περπατητητό διότι κάνει ωραίο σώμα…….. και το καλοκαίρι μας ενδιαφέρει να πηγαίνουμε στις παραλίες και να αρέσουμε…. .

    Εμείς που έχουμε ήδη ωραίο σώμα προτιμάμε καρτέρι!! 😆 😉 .(ψώνιοοοοο)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #402768

    Σε πολλούς αρέσει το περπατητό.Και σε εμένα αρέσει ….και σε πολλούς απο την παρέα μου.Οι λόγοι όμως είναι τελείως διαφορετικοί απο αυτούς που αναφέρετε. Μας αρέσει το περπατητητό διότι κάνει ωραίο σώμα…….. και το καλοκαίρι μας ενδιαφέρει να πηγαίνουμε στις παραλίες και να αρέσουμε…. .

    το νουσου γιατη απο την πολυ  ομορφαδα μπωρεις βνα αθεια πραμα :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #402769

    Σε πολλούς αρέσει το περπατητό.Και σε εμένα αρέσει ….και σε πολλούς απο την παρέα μου.Οι λόγοι όμως είναι τελείως διαφορετικοί απο αυτούς που αναφέρετε. Μας αρέσει το περπατητητό διότι κάνει ωραίο σώμα…….. και το καλοκαίρι μας ενδιαφέρει να πηγαίνουμε στις παραλίες και να αρέσουμε…. .

    Φήμες φήμες :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #402770

    Καλημερα σε ολους .Πουλια δεν υπαρχουν ουτε στο καρτερι αλλα και στο περπατητο λιγα , τωρα αυτοι που σπανε τα ποδια τους για να βαρεσουν 10 και15 τσιχλες νομιζουν οτι ειναι μαγκες.Εσεις θα μας κανετε να ξεχασουμε πως κυνηγανε τις τσιχλες .Να πληροφορησω και τον φιλο που θελει να παει στην πελασγια οτι το προηγουμενο σαββατο 4 ατομα πηραμε 16 τσιχλες δενπεταγε τιποτα αλλα δεν ειχε ουτε πιασμενα πουλια και οι κυνηγοι ελαχιστοι.

    Η αληθεια Στελιο ειναι οτι εισαι λιγο εριστικος στην αποψη που διατυπωνεις.

    Εγω απο την αλλη τους θεωρω μαγκες αυτους που σπανε τα ποδαρια τους εστω και για μια (!!!) τσιχλα.

    Εγω την κυνηγω επι του καναπεδοκαρεκλιου και τους ζηλευω.

    Θα ηθελα ομως να μαθω την τεχνικη που εφαρμοσατε στην Πελασγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #402771

    Η τεχνικη ειναι η πατροπαραδοτη καρτερατες και περπατημα για μιση ωρα . Οσο για αυτο που λεει ο dim περισσοτερο ζημια σου κανουν αυτοι που περπατανε παρα καλο και το λεω αυτο γιατι οταν εχει πουλια στο καρτερι και σε ακουσουν να ντουφεκας ερχονται και καθονται γυρω γυρω ολοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    nik72 στις #402773

    εγώ πάντως το περπατητό το ευχαριστιέμαι περισσότερο κάνω-δεν κάνω νούμερα. Μ’αρέσει να περπατώ στην φύση και φυσικά να γυρνώ στο σπίτι με τον μεζέ 🙂 . Μου τα χαλάει λίγο που φέτος ούτε ο μεζές δεν βγαίνει καλά καλά αλλά μένει η αίσθηση της επαφής με την φύση.   Για άλλους προτεραιότητα είναι το πόσα πουλιά θα μπουν στο σακί. Κατανοητό και αυτό όταν έχεις κάνει του κόσμου τα έξοδα (άδειες, φυσίγγια, βενζίνες κλπ).

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402774

    Καλημερα σε ολους .Πουλια δεν υπαρχουν ουτε στο καρτερι αλλα και στο περπατητο λιγα , τωρα αυτοι που σπανε τα ποδια τους για να βαρεσουν 10 και15 τσιχλες νομιζουν οτι ειναι μαγκες.Εσεις θα μας κανετε να ξεχασουμε πως κυνηγανε τις τσιχλες .Να πληροφορησω και τον φιλο που θελει να παει στην πελασγια οτι το προηγουμενο σαββατο 4 ατομα πηραμε 16 τσιχλες δενπεταγε τιποτα αλλα δεν ειχε ουτε πιασμενα πουλια και οι κυνηγοι ελαχιστοι.

    Αν 4 άτομα βαρέσατε 16 τσίχλες ακούνητοι, τότε στα κοντινότερα πουρνάρια θα έβραζε ο τόπος.

    Αλήθεια για πες μας και μας να μάθουμε, την τσίχλα πως την κυνηγάνε; 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #402775

    Η τεχνικη ειναι η πατροπαραδοτη καρτερατες και περπατημα για μιση ωρα . Οσο για αυτο που λεει ο dim περισσοτερο ζημια σου κανουν αυτοι που περπατανε παρα καλο και το λεω αυτο γιατι οταν εχει πουλια στο καρτερι και σε ακουσουν να ντουφεκας ερχονται και καθονται γυρω γυρω ολοι.

    Aσε το <αλλα λογια να αγαπιομαστε > και απαντησε σε αυτα  που αναφεραμε πιο πανω ,ειδικα σε αυτο που σε ρωτησε ο Σναιπερ και σε αυτο  που σε ρωτησα εγω,τις βαρας η οχι,και σιγα μην σε ακουσει ο αλλος που κανει περπατητο και ειναι 500 μετρα  μακρια να βαρας και ερθει να κατσει γυρω σου,πιο ευκολο ειναι να ερθει η παρεα σου κοντα που ειναι σε καρτερι  και δεν βαραει παρα αυτος που κανει περπατητο και ξεσηκωνει πουλια.

    Παω να παρω το σκυλακι μου και να κανω το μαγκα και επιστρεφω σε κανα 3ωρο με νεωτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #402776

    Η τεχνικη ειναι η πατροπαραδοτη καρτερατες και περπατημα για μιση ωρα .

    Δυστυχώς Στέλιο για την τωρινή σεζόν αυτό δεν ισχύει.Πρίν μερικά χρόνια δεν χρειαζόταν καν το περπατητό,με τα ντουφέκια που υπήρχαν και τα πουλιά συνεχώς ανεμίζανε.

    Οσο για αυτο που λεει ο dim περισσοτερο ζημια σου κανουν αυτοι που περπατανε παρα καλο και το λεω αυτο γιατι οταν εχει πουλια στο καρτερι και σε ακουσουν να ντουφεκας ερχονται και καθονται γυρω γυρω ολοι.

    Και όμως, ξέρεις πόσες φορές φέτος εχω πει: μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι κυνηγοί στο μέρος που πάω,ώστε να κυκλοφορούν έστω αυτά τα λίγα πουλιά;

    Έχω παρατηρήσει οτι οταν κάποιοι κάνουν περπατητό και έιμαι καρτεράτος κοντά εκεί,θα μου βγούν μερικά πουλιά,αναλόγως τι έχει κρατήσει ο τόπος εκεί.

    Τώρα το να έρθουν οι άλλοι οταν τουφεκάω σε καρτέρι γυρω γυρω όπως λές,καλοδεχούμενοι είναι,αλλά με όριο ασφαλείας.Πάντα να ξέρεις ότι ο σωστός κυνηγός,θα τραβηχτεί αρκετά από  σένα,εκτός αν είναι ανίδεος.

    Τα πολλά ντουφέκια πάντως στο κυνήγι της τσίχλας,χρειάζονται….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #402777

    Αμα θες μπορεις να πας στην πελασγια να περπατησεις αφου λες οτι τα πουρναρια βραζουν απο τσιχλες.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #402779

    Στέλιο απο τα γραφόμενά σου,σε βλέπω ”τσιτομένο” λιγάκι.Έλα βρε συ χαλάρωσε λίγο και ετοιμαστείτε για το Σ/Κ,να δούμε τώρα που έχει χιονίσει παντού,μπας και δούμε περισσότερα πουλάκια,να χαρούμε καμια ντουφεκιά και κυρίως το: πάνω σουυυυυυυυυ, που φέτος μου έχει λείψει πολύ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,261 έως 22,275 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων