ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,351 έως 22,365 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #403233

    Καλησπερα σε ολους απο χανια!!! μετα απο πολυ περπατημα μονο 3 τσιχλες, και μετα!!!!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #403235

    Καλησπερα κι απο μενα.Σημερινη βολτα απο Κορινθια σε περπατητο με διακοπες λογω βροχης, 3 ατομα 34 τσιχλες[εγω εκανα 10]. Τα πουλια λιγοτερα απο τις αλλες φορες αλλα καλα περασαμε!!Εγω παλι με τη σκυλιτσα μου εκανα το <<μαζετα>> στους φιλους,λογο ψηλων  χορτων και πυκνουρας.Παρα τα χρονια της {ντιανα 9 μιση χρονων] μας ικανοποιησε πληρως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #403239

    Αποψε πηρα μια τσιχλα με  το .410  με 9αρια στα 25 μετρα.Αλλη μια ειδα δεν την πηρα ομως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #403240

    Xαιρετώ την παρέα!Πολλές τσίχλες πιασμένες στις ελιές και σε πυκνούρα!Στην Ημαθία μία ώρα περπατητό και μισή(περίπου) στο καρτέρι 7 τσιχλίτσες!Το ωραίο ήταν οτί στο καρτέρι βρήκα και αυτή που έχασα χθές..χαχα..!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #403253

    Φιλοι καλημερα.Ψαχνα χτες , μαυρες και πρωινο καρτερι τιποτα.Τριωρο περπατητο 5 τσιχλες και αλλες 2 απογευματινο καρτερι.Θα μπορουσα να κανω και περισσοτερες .Κατι αρχιζει να φαινεται, το κακο ειναι οτι δεν ειχε αλλους κυνηγους να γινεται λιγο παιχνιδι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #403256

      Εγώ φέτος δεν έχω ρίξει ούτε 1 τουφεκιά σε τσίχλα. Είναι σκέτη απογοήτευση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #403257

    5 ατομα σημερα και καναμε 11 πουλια στο χερι και καμια 7-8 χαμενα …..πολυ περπατημα ,αλλα εκει που αλλες χρονιες διαλεγες ποια τσιχλα θα τουφεκισεις ,τωρα μετα βιας να σηκωνεται απο ενα πουλι ….μονο σε ενα τεραστιο κλειστο με κισσους πανω απο 10 μετρα υψος και πουρναρια που δεν σκιζει ουτε αγριογουρουνο ειχε πουλια ,τα οποια φυσικα δεν εβγαιναν στο ανοιχτο…μεγαλη απογοητευση ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #403265

    γεια χαρα σε ολους μετα απο ενα πολυ καλο απογευματινο την παρασκευη και ενα επισης πολυ καλο ολοημερο το σαββατο ηρθε σημερα η μετριοτητα.3ωρο περπατητο στην ασωπεια 6 για μενα και μια χαμενη 4 η παρεα μου καμια χαμενη.ειδαμε ελαχιστα πουλια και την κατασταση την εσωσε η σχεδον απολυτη ευστοχια μας και τα αρτεμις νο9 που πραγματικα  κενταγανε.ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #403280

    Από Χορτιάτη σκέτη απογοήτευση. 🙁 Ζήτημα να είδα καμιά δεκαριά δενδρότσιχλες.Πήρα μία λίγο πρίν φύγω.Μήνα Ιανουάριο να έχει τόσα λίγα πουλιά δεν θυμάμαι τα τελευταία χρόνια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #403302

    Πολυ ωραια μερα σημερα οπου επτα φιλοι-μελη του e-artemis εκαναν την βολτα τους στην Κορινθια,ξερετε,εκει που πιαστηκε το βαπορο απ΄τη Περσια.

    Απολογισμος 57 τσιχλες all together.

    Υπεροχες ντουφεκιες,ρουαγιαλ,σκεεταδορικες,τραπατζιδικες και εξαϋλωσης.

    Οι τελευταιες ηταν ενα μαθημα με την ευγενικη χορηγια της Beretta μου στου Πιου !!!!

    Μετα ηρθαν και τα ωραια.Ξεσκιστηκαμε στα σουβλακια!!!!!

     

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #403312

    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια.

    Στο τέλος κόψαμε και την πίτα :mrgreen:

    http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #403319

    καλησπέρα

    επιτέλους είδαμε 10-12 πουλιά στο απογευματινό πήραμε 3 με τον φίλο μου και φύγαμε χαμογελαστοί,Μαραθώνα όλα αυτά τα τρομερά 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #403320

    ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΘΕΙ Η ΤΡΙΧΑ…10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΣΑΚΩΜΟΙ ΠΑΛΙ..ΕΛΕΟΣ..

    ΓΡΑΦΤΙΚΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ…ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ..ΜΕΧΡΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ..

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΗΡΕΜΙΑ..ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #403337

    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια. Στο τέλος κόψαμε και την πίτα http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

     

    Νιονιο,ποιος πηρε το φλουρι;;;;

    ποιοι ησασταν;;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #403341

    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια. Στο τέλος κόψαμε και την πίτα http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

     

    χαχαχα

    πάααααααααααααααααααανω σου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,351 έως 22,365 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων