ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,366 έως 22,380 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #403346

    Πολυ ωραια μερα σημερα οπου επτα φιλοι-μελη του e-artemis εκαναν την βολτα τους ………………………………….   Απολογισμος 57 τσιχλες all together.

    Πλάκα μας κάνεις?

    35 είχα εγώ με τον Πιού εσείς τι σκατά κάνατε? 😯


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #403354

    Καλησπερα,3 ωρες  καρτερι το πρωι 7 τσιχλες,4 ωρες περπατητο το απογευμα 11  τσιχλιτσες,περασε η ωρα μου σημερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #403355

    Πολυ ωραια μερα σημερα οπου επτα φιλοι-μελη του e-artemis εκαναν την βολτα τους στην Κορινθια,ξερετε,εκει που πιαστηκε το βαπορο απ΄τη Περσια. Απολογισμος 57 τσιχλες all together. Υπεροχες ντουφεκιες,ρουαγιαλ,σκεεταδορικες,τραπατζιδικες και εξαϋλωσης. Οι τελευταιες ηταν ενα μαθημα με την ευγενικη χορηγια της Beretta μου στου Πιου !!!! Μετα ηρθαν και τα ωραια.Ξεσκιστηκαμε στα σουβλακια!!!!!

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

     

    Αν πάρω χαμπάρι ρε τομάρι ότι τους έκανες μπάνιο ( στα μαύρα πιστολιά) με την καραμπίνα σήμερα … θα πηδηχτώ από το παράθυρο..έχεις να φας SX ΚΑΙ DX και κόντρα παξιμάδι που έχει να πάει σύννεφο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #403364

    Καλησπέρα στους φίλους!!Σήμερα ήμουν με την οικογένεια στο Κορωπί,για φαγητό στους γονείς μου και βγήκα στα γύρω περιβόλια για κανένα χόρτο,οι τσίχλες που φεύγανε από τα πουρνάρια πολλές και ήρεμες,μου φαίνεται πως εξελίχθηκαν κι αυτές σαν τα κοτσύφια που επιβιώνουν στις πόλεις και τους κήπους.Ευτυχώς που δεν είχα μαζί το τουφέκι, γιατί θα έμπαινα στο πειρασμό και θα άκουγα μπινελίκια από τους γύρω. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #403366

    πλατανα σημερα απο 6 εως 8 πουλακια ο καθενας,σε σχεση με αλλες φορες καλα ητανε…….. 🙄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #403371

    Σημερα πήγαμε σε ένα μέρος ψιλά στα Μέγαρα  κοντά στο Μάζι και δεν υπήρχε πουπουλο,ούτε στο περπατητό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #403395

    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια. Στο τέλος κόψαμε και την πίτα http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

    διπλα ημασταν ρε γαμωτο….βγσλαμε με τα ποδια 5 πουλια.

    τσιχλες αρκετες….με ενα δυνατο 20λεπτο σπογευμστινο και πολυ περπατημα επιανες οριο

    εγω φωναζα γιατην μπεκατσα….στο ρεμα χαμηλα….

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #403398

    Sniper645 wrote:
    Πολυ ωραια μερα σημερα οπου επτα φιλοι-μελη του e-artemis εκαναν την βολτα τους στην Κορινθια,ξερετε,εκει που πιαστηκε το βαπορο απ΄τη Περσια. Απολογισμος 57 τσιχλες all together. Υπεροχες ντουφεκιες,ρουαγιαλ,σκεεταδορικες,τραπατζιδικες και εξαϋλωσης. Οι τελευταιες ηταν ενα μαθημα με την ευγενικη χορηγια της Beretta μου στου Πιου !!!! Μετα ηρθαν και τα ωραια.Ξεσκιστηκαμε στα σουβλακια!!!!! http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό».

    Αν πάρω χαμπάρι ρε τομάρι ότι τους έκανες μπάνιο ( στα μαύρα πιστολιά) με την καραμπίνα σήμερα … θα πηδηχτώ από το παράθυρο..έχεις να φας SX ΚΑΙ DX και κόντρα παξιμάδι που έχει να πάει σύννεφο.

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    Να πηδηχτης σιγουρα.

    Τωρα απο παραθυρο θα ειναι ,απο μπαλκονοπορτα θα ειναι,πηδα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #403401

    diomilesis wrote:
    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια. Στο τέλος κόψαμε και την πίτα http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

    διπλα ημασταν ρε γαμωτο….βγσλαμε με τα ποδια 5 πουλια. τσιχλες αρκετες….με ενα δυνατο 20λεπτο σπογευμστινο και πολυ περπατημα επιανες οριο εγω φωναζα γιατην μπεκατσα….στο ρεμα χαμηλα….

    Εγω ημουν με το σκυλακι που ηρθα μετα και την σηκωσα…Δυστηχως περασε απεναντι ατουφεκιστη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #403403

    diomilesis wrote:
    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια. Στο τέλος κόψαμε και την πίτα http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

    Νιονιο,ποιος πηρε το φλουρι;;;; ποιοι ησασταν;;

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

    Ο Διονυσης κερδισε το φλουρι…Ημασταν παρεα των 6…Διονυσης, Αλεξης, Παναγιωτης, Νικος, Γιαννης, Βαγγελης.

    Περασαμε καλα και βλεπω με χαρα το σκυλακι μου να εξελισεται.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #403408

    Εμείς στο Μόδι κάτσαμε για πρωί ψηλά πάνω απο τις γραμμές και κάναμε απο μια τσίχλα.Μετακομίσαμε γρήγορα προς την αεροπορία όπου είχε λίγες πιασμένες.Το αστείο είναι ότι συνάντησα αρκετούς κυνηγούς οι οποίοι εκανα περπατητό όχι για τσίχλα αλλά για μπεκάτσα.Ο τόπος εκεί πρέπει να ηταν γεμάτος απο μπεκάτσες αφου όπως περπάταγαν (χωρίς σκύλο) τους άκουσα δυο φορές να φωνάζουν ¨μπεκάτσα¨. Ολοι είχαν πάρει τουλάχιστον απο μια. Στο τέλος κόψαμε και την πίτα http://img40.imageshack.us/img40/6738/1002008v.jpg

    Ωραίος ο Διονύσης 😆

    Σημερα πήγαμε σε ένα μέρος ψιλά στα Μέγαρα κοντά στο Μάζι και δεν υπήρχε πουπουλο,ούτε στο περπατητό.

    Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    Για ψάξου για κανένα απογευματινό εκεί κοντά, έχω ακούσει ενδιαφέροντα πράγματα και όποτε ανεβαίνω Γεράνια, για δουλειά, πάντα μου αρέσουν πολύ εκείνα τα μέρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #403421

    🙄 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #403424

    ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #403441

    😀 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #403449

    Ο Διονυσης κερδισε το φλουρι…Ημασταν παρεα των 6…Διονυσης, Αλεξης, Παναγιωτης, Νικος, Γιαννης, Βαγγελης. Περασαμε καλα και βλεπω με χαρα το σκυλακι μου να εξελισεται.

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    Διονυσακη,το κτυπησαμε το φλουρακι!!!!!

    Μπραβο ρε φιλε και καλη σου χρονια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,366 έως 22,380 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων