ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,396 έως 22,410 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #403566

    Καθε 12ωρες [1] Augmentin 875/125 mg και ενα αποχρεπτικο μια κουταλια σουπας και την 2δευτερη περδικοπουλο μην διακοξεις αμεσα και περαστικα……………… 😉

     

    Ευχαριστώ φιλαράκι.Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.

    Νασαι καλά…. 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #403569

    Καλησπερα σε ολους… Μεσα στις διακοπες προλαβα να παω 6 μερες για τσιχλες (γ@μ@ τις ελιες μου), ενω τις δυο πρωτες μερες καναμε πουλακια με τον φιλο μετα το απολυτο τιποτα. Τι πρωινα, τι παρπατητα, τι απογευματινα και τι βραδυνα (πλακιτσα), δεν τις ξαναειδαμε. Αλλα δεν βαριεσαι, χωρτασαμε κρεας στα καρβουνα αφου το τζακι δεν εσβησε λεπτο οσο ημασταν σπιτι, καθως η θερμοκρασια στο χωριο δεν περασε τους 10 βαθμους και τα πρωινα ειχε -. ολα αυτα απο Μεσσηνια μερια. ΥΓ. Στο μεσσημεριανο καφε η «μικρη» ζηλεψε τον ελληνικο. Και μια φωτο απο μια κυρια η οποια χρειαστηκε 5 ντουφεκιες για να την κρεμασω αφου το κλαρι εσπασε στην τριτη τουφεκια.

     

    τα μαυρα ειναι τα concord?……..ρε ποσοι καλαματιανοι ειναι εδω μεσα…..ωχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #403576

    Mr.-G.A.D. wrote:
    Καθε 12ωρες [1] Augmentin 875/125 mg και ενα αποχρεπτικο μια κουταλια σουπας και την 2δευτερη περδικοπουλο μην διακοξεις αμεσα και περαστικα………………

    Ευχαριστώ φιλαράκι.Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου. Νασαι καλά….

    Και αμα θες βεντουζες,εδω ειμαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #403578

    Καταρχην επιβεβαιωνω οτι τρεχει γρυπη,ο φιλος που παμε παρεα την ψωνισε χθες που ειχε αερα και πολυ κρυο στο ποστο.Παντως επεσε στο καθηκον…Τωρα αποψε εκανα σεφτε με μια τσιχλιτσα με το .410 μου στα 25 μετρα με ντεμι τσοκ και επεσε σεκα που λεμε.

    4 περασαν 5 φυσιγγακια εριξα οι αλλες και δωδεκαρι να’χα παλι δεν θα τις επαιρνα αφου το μερος ηταν πολυ αβολο και δεν επαιζε ρολο η αποσταση η οποια στην χειροτερη των περιπτωσεων ηταν 25 μετρα δηλαδη το πουλι που πηρα.Αλλη με καπελωσε αλλη πηγαινε με 200 απο τον αερα και αλλη εκανε το λοκατζη και περασε στα μουλωχτα.

    Γυρω γυρω σμπαρο δεν επεσε που σημαινει οτι εγω και η τρελα μου βγηκανε με αυτο τον καιρο για κυνηγι.Δεν βαριεσε 25 χλμ εκανα να παω και να’ρθω με 1000αρι αυτοκινητο και αφου το κρεβατι δεν με σηκωνει τα μεσημερια μια ειναι η λυση η μιτσουμπισι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #403586

    Sniper645 wrote:
    Πολυ ωραια μερα σημερα οπου επτα φιλοι-μελη του e-artemis εκαναν την βολτα τους …………………………………. Απολογισμος 57 τσιχλες all together.

    Πλάκα μας κάνεις? 35 είχα εγώ με τον Πιού εσείς τι σκατά κάνατε?

    Sniper645 wrote:
    Πολυ ωραια μερα σημερα οπου επτα φιλοι-μελη του e-artemis εκαναν την βολτα τους στην Κορινθια,ξερετε,εκει που πιαστηκε το βαπορο απ΄τη Περσια. Απολογισμος 57 τσιχλες all together. Υπεροχες ντουφεκιες,ρουαγιαλ,σκεεταδορικες,τραπατζιδικες και εξαϋλωσης. Οι τελευταιες ηταν ενα μαθημα με την ευγενικη χορηγια της Beretta μου στου Πιου !!!! Μετα ηρθαν και τα ωραια.Ξεσκιστηκαμε στα σουβλακια!!!!! http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό».

    Αν πάρω χαμπάρι ρε τομάρι ότι τους έκανες μπάνιο ( στα μαύρα πιστολιά) με την καραμπίνα σήμερα … θα πηδηχτώ από το παράθυρο..έχεις να φας SX ΚΑΙ DX και κόντρα παξιμάδι που έχει να πάει σύννεφο.

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    κατσε ρε φιλε!! το αγορι εβαλε το μπουρνουζι του και μολις ακουμπησε το ποδι του στο νερο ουτε ντουζ δεν εκανε!!! 😆

    εξαφανισε μια τσιχλα με αψογη σκηταδορικη τεχνικη…………και εκανε σαν τον αντρεα βενελλι που πηρε το χρυσο (το 2004)!!!………..αφου καναμε κανα μισαωρο να τον μαζεψουμε απο τους αγρους και τα λειβαδια!!! 😛 😆 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    L_Hunter στις #403610

    τα μαυρα ειναι τα concord?……..ρε ποσοι καλαματιανοι ειναι εδω μεσα…..ωχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

    BREDA ERMES 2000

    Ναι φιλε αυτα ειναι… καλα φυσιγγια και στο κρυο και στη ζεστη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    spyros 1080 στις #403615

    καλησπερα σε ολη την παρεα σημερινο περπατητο ασωπια μαζι με το σκυλακι μου 6 τσιχλιτσες στην τσαντα.καρτερι το πρωι περασανε 3 τσιχλες πηρα την μια πεθαμενα πραγματα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #403620

    periklis_ath wrote:
    τα μαυρα ειναι τα concord?……..ρε ποσοι καλαματιανοι ειναι εδω μεσα…..ωχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ BREDA ERMES 2000

    Ναι φιλε αυτα ειναι… καλα φυσιγγια και στο κρυο και στη ζεστη.

     

    φιλε τα εριχνα κατω αυτες τισ μερεσ με παγο και -4 ..τελεια.!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #403622

    Mr.-G.A.D. wrote:
    Καθε 12ωρες [1] Augmentin 875/125 mg και ενα αποχρεπτικο μια κουταλια σουπας και την 2δευτερη περδικοπουλο μην διακοξεις αμεσα και περαστικα………………

     

    Ευχαριστώ φιλαράκι.Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.

    Νασαι καλά….

    Βάλε και κάνα …..σκόρδο, για το μάτι 😎

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #403655

    Με γλωσσοφάγατε Είμαι κρεβατωμένος απο το πρωι με ίωση. Οταν σηκωθώ δεν θα πω σε κανέναν τίποτα.Θα πάρω τον φίλο μου τον [[[[Dr G.A .D]]]]] και θα πάμε να τις κάψουμε.

    [[[[ Είσαι μεγάλη λέρα ]]]] …. 😆 … :mrgreen: …περαστικά 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #403660

    καλημερα την κυριακη στην τιθωρεα 6τσιχλες εγω και ο γιοςμου, δυστιχως πολυ παγο, και περπατιτο πολυ χαλια μεγαλα χαλια,ομως ωραια τυροπιτα και φρεσκο ψωμι με φακες,σαρδελες,ελιες δικες μας,και το σημαντικο μαζι με το παιδακι μου παρεα ολα τα λεφτα.

    H τελευταια σου φραση, ολα τα λεφτα. Ευχομαι να το ευχαριστιεστε το κυνηγι για παρα πολλα χρονια μαζι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #403698

    victz wrote:

    nikos kapelas wrote:
    καλημερα την κυριακη στην τιθωρεα 6τσιχλες εγω και ο γιοςμου, δυστιχως πολυ παγο, και περπατιτο πολυ χαλια μεγαλα χαλια,ομως ωραια τυροπιτα και φρεσκο ψωμι με φακες,σαρδελες,ελιες δικες μας,και το σημαντικο μαζι με το παιδακι μου παρεα ολα τα λεφτα.

    H τελευταια σου φραση, ολα τα λεφτα. Ευχομαι να το ευχαριστιεστε το κυνηγι για παρα πολλα χρονια μαζι

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    ευχαριστο που το επικροτης το εχω μαζι μου απο 6 χρονων και τωρα ειναι 17 παντου μαζι ,στα σκοπια ,εβρο,πρεβεζα παντα μαζι το ευχομαι να συνεχιση αυτο,ευχομαι να το ζησης και εσυ φιλεμου.

    Μπράβο , χαίρομαι ειλικρινά και μακάρι να γίνουν και ακομοι καλύτεροι και απο τους μπαμπάδες τους, εμένα ο δικός μου θέλει μερικά χρονακια ακόμη με το καλο για να χαρώ αυτη την εμπειρία, αλλα μαγκες δε θα ξεχάσω ποτε, και μου χει μείνει για παντα χαραγμένη η χαρα, και όχι μόνο, του πατέρα μου, όταν είχα βαρεσει για πρώτη φορα λαγο και σε μικρή ηλικία, ούτε στο Τζοκερ να είχε κερδίσει, αυτο σας λέω μόνο, και απο κει και πέρα ξεκίνησα και εγω σιγά σιγά και με κόλλησε η “αρρώστια” …. να’μαστε όλοι πάντα καλα, να χαιρόμαστε τουλάχιστον αυτές τις ξεχωριστές και αξέχαστες στιγμές!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #403702

    καλημερα στην παρεα καμια πληροφορια για αρτα εχουμε?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #403706

    καλημερα στην παρεα καμια πληροφορια για αρτα εχουμε?

    Τα απογευματινά άρχισαν να δουλεύουν καλά.Για πρωι δεν ξέρω

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #403709

    ευχαριστο που το επικροτης το εχω μαζι μου απο 6 χρονων και τωρα ειναι 17 παντου μαζι ,στα σκοπια ,εβρο,πρεβεζα παντα μαζι το ευχομαι να συνεχιση αυτο,ευχομαι να το ζησης και εσυ φιλεμου.

    Τι μου θύμισες τώρα!!!

    Εχω πάρει τον γιο μου σε ένα κυνήγι στις κονίστρες , πρέπει να ήταν 6 χρονών .

     Θυμάμαι ότι είχε πολύ κρύο και είχαμε βγει εξω απο τα αυτοκίνητο και κουβεντιάζαμε μέχρι να αρχίσει να ξημερώνει.Κάποια στιγμή μου λεει ο φίλος μου που ήταν δίπλα μου.Ρε Διονύση τι θόρυβος είναι αυτός που ακούγεται? Πράγματι άκουγόταν ένα ρυθμικο ¨τικι τικι ¨.

    Τελικά ήταν τα δόντια του γιού μου που βάραγαν απο το κρύο 😆

    Ετσι απο μικρά πρεπει να τα παίρνουμε μαζί για να τους περνάμε το ¨μικρόβιο¨.Μετά όλα έρχονται απο μόνα τους…. 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,396 έως 22,410 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων