ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,441 έως 22,455 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #404426

    ρε παιδια γιατι οι απαντησεις κοβονται απο τα δεξια και γενικα βγαινουν μισες ? καλησπερα σας

    Μου το κάνει κι εμένα αν χρησιμοποιείς browser google chrome. Δοκίμασε  με τον internet explorer ή firefox.

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vassilis στις #404433

    καλησπερα σε ολους σημερινο απογευματινο παρολο τον αερα ειχε πουλακια και ηταν καλα!-γενικα πιστευω δεν εχει τα πουλια που ειχε αλλες χρονιες αλλα με λιγο ψαξιμο κατι βρισκεις,επισης πιστευω οτι πουλια εχει κατα τοπους κα ειναι  συγκεντρωμενα.αυριο λεμε για ευβοια καλο βραδυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #404434

    Πρωινο καρτερι Τιθορεα, 2 ατομα και λιγο περπατητο για κανα μισαωρο στην Ταναγρα, ειχε ως αποτελεσμα 1 σηκωμα μπεκατσας και 14 τσιχλιτσες στο σακουλι… 🙂

    Αλλα τα 2 απορτ του Αλφι μεσα απο αβατα βατα ηταν ολα τα λεφτα… 😉

    Και καμμια τσιχλα να μην εκανα, οταν ειδα τον σκυλο μου να βγαινει μεσα απο τα βατα μετα απο επιπονο ψαξιμο με την τσιχλα στο στομα, ηθελα Pampers…. 😛

    Αντε να δουμε τι θα κανουμε αυριο… 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #404445

    πραγματικα φιλε, το σκυλι σε τραβαει να βγεις για κυνηγι 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #404447

    Πρωινο καρτερι Τιθορεα, 2 ατομα και λιγο περπατητο για κανα μισαωρο στην Ταναγρα, ειχε ως αποτελεσμα 1 σηκωμα μπεκατσας και 14 τσιχλιτσες στο σακουλι… Αλλα τα 2 απορτ του Αλφι μεσα απο αβατα βατα ηταν ολα τα λεφτα… Και καμμια τσιχλα να μην εκανα, οταν ειδα τον σκυλο μου να βγαινει μεσα απο τα βατα μετα απο επιπονο ψαξιμο με την τσιχλα στο στομα, ηθελα Pampers…. Αντε να δουμε τι θα κανουμε αυριο…

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    Πέρα από φατσουλα ο σκυλάκος , διαβάζω και ωραία πράγματα για τις αρετές του

    Από τις πιο καλές παρέες στο βουνό Αλέξη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #404451

    μοδι πρωινο…δαυλεια περπατητο…αταλαντη απογευματινο…15 ο καλυτερος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #404496

    Καλημερα παιδες,

    Να δωσω και γω μια πληροφορία.

    Χθεσ Θεσπρωτία ειχε αρκετα τσιχλοκοτσιφα,

    για πρωτη φορα φετος ηταν “φυσιολογικά”

    για την εποχή σε σχέση με ολη την υπόλοιπη χρονιά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #404504

    Θήβα σήμερα αερας πολυς πουλια καθόλου…4 τσίχλες 2 ατομα. Σημειωτέον πως πέρα απο αυτές που χτυπήσαμε δεν είδαμε καμμιά άλλη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #404507

    Καλημερα σε ολους τους συναδελφους 😉

    Επιστροφη απο δερβενοχωρια και μετα απο 2 ωρες περπατητο απολογισμος 4 τσιχλες και 1 κοτσυφι

    Πουλια ελαχιστα εως καθολου και αυτα πιασμενα στα πυκνα 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #404519

    Με Αλεξη, Αλφι, Παναγιώτη τον πρεσβύτερο στη περιοχή Τανάγρας με θέα το ήσυχο αεροδρόμιο…..

    αλλάξαμε 2-3 μέρη μέχρι να βρούμε τη μία τσίχλα που μας συνόδευσε σπίτι…η Κυριακή τα είχε όλα, περπάτημα, μπάνιο στο κανάλι του Μόρνου, ηλιοθεραπεία, τοστάκια……να είχε και περισσότερα πουλιά… 🙁  θα είχε ολοκληρωθεί μια ωραία αναζωογονητική βόλτα στας εξοχάς….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #404524

    δεν χρειαζόμαστε κράτηση για το μέρος το καλό blanco. Για τον Άλφι μόνον είχαμε κλείσει καμιά 200αριά κυβικά νερό για παν ενδεχόμενο.

    κατά τα άλλα, γυρνάγαμε γύρω γύρω, όχι γιατί δεν είχε πουλιά, αλλά για να θολώσουμε τα νερά…. Κάποιος συνοδοιπόρος με 2 νταλίκες φυσίγγια ψάχνει μέρος να τα “ρίξει”… :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #404532

    Διαγράφηκε το μήνυμα λόγω παράβασης των όρων χρήσης

    mod1

     

    ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΚΙΣΣΑΣ ,ΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ Κ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #404534

    ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΑΙΤ/ΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΘΕΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ…

    ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ Κ ΚΟΤΣΥΦΙΑ…ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ!

    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΤΕΛΗ ΓΕΝΑΡΗ Κ Ο ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ…ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΕ ΤΑ ΚΙΣΣΟΥΔΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #404535

    Διαγράφηκε το μήνυμα λόγω παράβασης των όρων χρήσης

    mod1

    Κισσα ειναι οπως ειπε ο συναδελφος 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #404541

    Σήμερα στην περιοχή του Λουτρακίου  δυο άτομα εγω και οι γυναίκα μου ….. κυνηγοί καθόλου αλλά και απο τσίχλες δεν πρόσεξα ούτε μία.

    Χτυπήσαμε δυο καραφάκια και μια ποικιλία δίπλα στο κύμα.Μετά κάναμε και περπατητό για να χωνέψουμε τις γαρίδες.Γυρίσαμε σπίτι  με μια τσάντα πορτοκάλια που πήραμε απο τον δρόμο :mrgreen:

    Μου έλεγε η γυναίκα μου να κάτσουμε και απογευματινό αλλά νύσταζα… :mrgreen:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,441 έως 22,455 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων