ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,606 έως 22,620 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #406927

    Παναγιώτη πιο ξεκούραστη σαν θεατής ψηφίζω στις κάννες δεν ξέρω πόσο ξεκούραστο είναι για αυτόν που κρατάει το όπλο

    υ.σ. φιάξε την ημερομηνία


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #406928

    Απογευματινό καρτέρι 6 πουλιά ξεκούραστα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #406929

    Παναγιώτη πιο ξεκούραστη σαν θεατής ψηφίζω στις κάννες δεν ξέρω πόσο ξεκούραστο είναι για αυτόν που κρατάει το όπλο υ.σ. φιάξε την ημερομηνία

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    και εγω προς τις κανες καταληγω.

    στις κανες δεν με ενοχλει καθολου.το μονο κακο οτι οταν περπατας πρεπει να κρατας το οπλο ευθεια και οχι πλαγια οπως με βολευει εμενα να το κρατω, οπως φαινεται στο βιντεο που ειχα την καμερα στο καπελο.

    με την καμερα στο καπελο ενιωθα σαν τον μακαριτη τον Αγγελοπουλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #406943

    Κι εγώ για κάννες ψηφίζω !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #406959

    και εγω προς τις κανες καταληγω. στις κανες δεν με ενοχλει καθολου…… με την καμερα στο καπελο ενιωθα σαν τον μακαριτη τον Αγγελοπουλο.

    Παναγιώτη

    Βρες τσίχλες και βάλτη και στο …..άρβυλο.

    Στο καπέλο ίσως είναι εξ ίσου βολικό (για τους θεατές σου) σε καρτέρι.

    Καλή συνέχεια και ανέβασε πράμα.

    Εγώ από ένα λουμπάκο είμαι στα …..πιτς για 15 μέρες, και ξεχαρμανιάζω με …φωτογραφίες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #406962

    Σπυρο, καρτερι δεν καθομαι σχεδον ποτε.

    τσιχλες, αν εχεις ορεξη για περπατημα, βρισκεις. οχι πολλες, αλλα βρισκεις.

    οι τσιχλες ομως δεν ειναι το παθος μου.

    η φερμα ειναι, αλλα φετος την πατησαμε….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #406965

    Εγώ από ένα λουμπάκο είμαι στα …..πιτς για 15 μέρες, και ξεχαρμανιάζω με …φωτογραφίες

    περαστικά ρε φίλε

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #406971

    Απογευματινό καρτέρι 6 πουλιά ξεκούραστα..

    Έλα ρε, μια χαρά !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    mitsos στις #406972

    και μετα την δοκιμασα πανω στις κανες. παρατηρησεις, δεκτες.

    Παναγιωτη νομιζω στις κανες ειναι πολυ καλυτερα.

    Ποια καμερα ειναι αυτη που χρησιμοποιεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #406995

    faraos dim wrote:
    3 Ωρες απογευματινο 30 τσιχλες συνολο εγω και ενα φιλαρακι,η πλακα ειναι οτι οταν πηγαμε το καλο καρτερι ηταν πιασμενο αλλα μαλλον βαρεθηκε ο συναδελφος και κατα τις 4 την εκανε χωρις να ριξει τουφεκια,καθησαμε εκει και το αποτελεσμα μας δικαιωσε.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Καλά αυτός έφυγε 4 η ώρα, ενώ νυχτώνει πλέων 6 παρά;

    Ή θα ήταν εκεί από το πρωί ή δεν θα είχε ξανακάνει απογευματινό

    Φοβερό το νούμερο σας…μπράβο . Καρτερίσιες 15 τσίχλες δεν κρέμασα φέτος ούτε στα μπασίματα.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Μπράβο…… Σε ποιο νομο φίλε μου τις κάνατε τις τσιχλες αυτές στο καρτερι ειδικά φέτος αν επιτρέπεται…… ; διότι εμείς αυτές τις τσιχλες περίπου φέτος τις κάνουμε και 3 άτομα και με με 5 ώρες περπάτημα…… σκιζοντας παντελόνια και τζακετ!

    faraos dim wrote:
    3 Ωρες απογευματινο 30 τσιχλες συνολο εγω και ενα φιλαρακι,η πλακα ειναι οτι οταν πηγαμε το καλο καρτερι ηταν πιασμενο αλλα μαλλον βαρεθηκε ο συναδελφος και κατα τις 4 την εκανε χωρις να ριξει τουφεκια,καθησαμε εκει και το αποτελεσμα μας δικαιωσε.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Καλά αυτός έφυγε 4 η ώρα, ενώ νυχτώνει πλέων 6 παρά;

    Ή θα ήταν εκεί από το πρωί ή δεν θα είχε ξανακάνει απογευματινό

    Φοβερό το νούμερο σας…μπράβο . Καρτερίσιες 15 τσίχλες δεν κρέμασα φέτος ούτε στα μπασίματα.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    3 Ωρες απογευματινο 30 τσιχλες συνολο εγω και ενα φιλαρακι,η πλακα ειναι οτι οταν πηγαμε το καλο καρτερι ηταν πιασμενο αλλα μαλλον βαρεθηκε ο συναδελφος και κατα τις 4 την εκανε χωρις να ριξει τουφεκια,καθησαμε εκει και το αποτελεσμα μας δικαιωσε.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες.

    http://youtu.be/N08cUql8YTo

    http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    Μπορει να μην τις έβλεπε μάλλον ο συνάδελφος θα είχε πρόβλημα με τα ματια….3 ώρες…; μετα τις 4 παει… 7 ώρα! μετα τις 6 δε νυχτωνει ρε μαγκες….η κάνω λάθος…; Πάντως μπράβο ρε φίλε…… ! σε ποιο νομο αν επιτρέπεται τις κάνατε τόσες τσιχλες σε καρτερι φέτος ειδικά , διότι εμείς 3 άτομα φέτος σε παρπατητο 5αωρο και βάλε σε αρκετά καλο μέρος, σκιζοντας παντελόνια και τζακετ,αυτόν τον αριθμο πουλιών με το ζόρι τον φθάσαμε……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    spyros 1080 στις #407068

    καλημερα ,χτες 2ατομα μιση ωρα περπατητο μιας και ειχε περασει η ωρα και απογευματινο καρτερακι 12 τσιχλοκοτσυφα στην τσαντα καμια χαμενη μιας και ειχα το σκυλακι μαζι.σαν κατι αρχισε να φενετε εδω πανω πολυ περισοτερες τσιχλες στα πυκνα απο καθε αλλη φορα . το μερος ορεινη αρτα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #407107

    panagiotis.franchi wrote:
    και μετα την δοκιμασα πανω στις κανες. παρατηρησεις, δεκτες.

    Παναγιωτη νομιζω στις κανες ειναι πολυ καλυτερα. Ποια καμερα ειναι αυτη που χρησιμοποιεις?

    Μητσο την  actioncam 100 μπορεις να δεις λεπτομερειες στο τοπικ gun cam στα οπλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #407121

    Καλησπέρα σε όλους, επιστροφή από περπατητό σε ελαιώνα, 4 τσίχλες στο χέρι και ένας κότσυφας δυστυχώς τραυματισμένος και χαμένος… Τα πουλιά έχουν κυνηγηθεί, και με το πρώτο μπαμ, ό,τι υπάρχει στη γύρω περιοχή, ξεσηκώνονται και πετάνε 200-300 μετρα μακριά. Τουλάχιστον μας μένει η άσκηση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #407159

    Μπορει να μην τις έβλεπε μάλλον ο συνάδελφος θα είχε πρόβλημα με τα ματια….3 ώρες…; μετα τις 4 παει… 7 ώρα! μετα τις 6 δε νυχτωνει ρε μαγκες….η κάνω λάθος…; Πάντως μπράβο ρε φίλε…… ! σε ποιο νομο αν επιτρέπεται τις κάνατε τόσες τσιχλες σε καρτερι φέτος ειδικά , διότι εμείς 3 άτομα φέτος σε παρπατητο 5αωρο και βάλε σε αρκετά καλο μέρος, σκιζοντας παντελόνια και τζακετ,αυτόν τον αριθμο πουλιών με το ζόρι τον φθάσαμε……

     

    Αγαπητε συναδερφε  ξαναδιαβασε προσεκτικα τι εγραψα  και μην προτρεχεις,εγραψα οτι το καλο καρτερι ηταν πιασμενο και ο συναδελφος  εφυγε στις 4,ειδες πουθενα να λεω οτι καθησα 3 ωρες σε κεινο το καρτερι?Δευτερον ειμαι απο Ζακυνθο ,τριτον,αυτο το πραγμα  ακομα και για μας ειναι απιστευτο  με την κωλοχρονια που μπλεξαμε,αλλες χρονιες στα συγκεκριμενα καρτερια πιαναμε το οριο μεσα σε μια -δυο ωρες.

    Σημερα στο ιδιο  μερος βαρεσα 8 τουφεκιες ,πηρα 3 και εχασα μια που δεν ειδα ακριβως που επεσε και η κουταβα αν και εψαξε δεν την  βρηκε,αυτος που ηταν στο καλο καρτερι τον υπολογιζω  να πηρε καμια 15αρια αν και τις  βαραγε οπου τις εβλεπε και χαλαγε και μενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #407162

    Μήτσε πραγματικό κατόρθωμα για σένα με τη σκορποσκαγιάστρα που έχεις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,606 έως 22,620 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων