ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,801 έως 22,815 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #408594

    σημερα πελοπονησσο 20 τσιχλιτσες περπατητο μειων μια που πεταξα γιατι ειχε ενα τσμουρι στο λαιμο μεγαλο και την σιχαθηκα μπορω να πω πως ειχε αρκετα πουλακια


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    Johny pigeon στις #408595

    Και να το απαγορεψουν εγω προσωπικα χεστικα …………………………..

    Με βάζεις σε περίεργες σκέψεις με αυτό που γράφεις. μήπως…..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #408617

    Johny pigeon wrote:
    Με βάζεις σε περίεργες σκέψεις με αυτό που γράφεις. μήπως…..

    μακαρι να στο κοψουνε ετσι και αλιως χορτα θα πρεπει να μαζευεις οταν πας,σε απαντησει στο σχολειο σου γεια το κυνηγη μου σημερα .

    Φίλε kapela δεν καταλαβαίνουμε τι λες.Μπορείς να μας εξηγήσεις …για ποιο σχόλιο λες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #408619

    mia xara einai kai ta xortarakia file

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #408620

    αστο ρε διονυση δεν βγαζεις ακρη ποια μην ασχολιστε γιατι μαλλον αυτο θελουν να κανουν μερικοι εδω ,δουλεια δεν εχουν να κανουν και μπαινουν να για φασαρια η παιδακια αμυαλα ειναι η καποις διπλοεγραμενος πικραμενος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #408621

    Σημερινό περπατητό  Αργολίδα 15 τσίχλες εγώ 14 ο φίλος ,καλά περάσαμε,Τα πουλιά μαζεμένα κατά τόπους [μάλλον μετακινήσεις ]και καχύποπτα ,έφευγαν 60-70 μέτρα πριν τις πλησιάσουμε.Ευτυχώς η Diana τα βρήκε όλα !!!

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #408622

    Καλησπέρα. Πέριξ Αττικης , περπατητο 3 ωριτσες, 3 άτομα , 16 τσιχλοκοτσυφια. Πουλακια είχε πάλι απλά εμείς δε πήγαμε και τόσο καλα σήμερα, αλλα φεύγανε τραυματισμενα , αλλα ξεπουπουλιασμενα, αλλα χαμένα…..δεν μας ήθελε σήμερα. Δε πειράζει έτσι είναι το κυνηγι και γι’αυτο μας πορωνει όλο και περισσότερο…. 😉
    Αυτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Huntigo στις #408624

    Αταλάντη κάτι έγινε σήμερα.  Είχε πουλάκια αλλά είναι πολύ αγριεμένα. Μας ακολούθησε και μία βασίλισσα την οπόια, παρά την ύπαρξη 2 σκύλων, την ξεπέταξε φίλος με τα πόδια. Εάν μάθει και απόρτ θα είναι τέλειος!!!!
    Υγ.: Φίλοι πήγαν Αργολίδα κια μου είπαν ότι βρήκαν και αυτοί πουλιά και μάλιστα τα διπλάσια σχεδόν από εμάς…
    Βόλτα που έκανα την προηγούμενη  Πέμπτη στα Μεσόγεια, πολύ  απογοητευτικά τα πράγματα…
    Αυτά τα νέα! Να είστε όλοι καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    apoDIMITRIkos στις #408627

    Αταλάντη σημερινό περπατητό 12 εγώ και 7 ο φίλος μου! από συμπεριφορά τα πουλιά ακριβώς όπως τα περιέγραψε ο berket. είχε και αρκετά κοτσύφια σε σχέση με άλλες εξόδους. Απ΄οτι άκουγα πρέπει να δούλεψαν και τα καρτέρια αρκετά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #408628

    Ειμαι στα χανια πηλιου.Που να παω για καμμια  τουφεκια το πρωι ρε παιδια πριν ξυπνησει η οικογενεια και αρχισει να με ταλαιππωρει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #408629

    Ειμαι στα χανια πηλιου.Που να παω για καμμια τουφεκια το πρωι ρε παιδια πριν ξυπνησει η οικογενεια και αρχισει να με ταλαιππωρει;

    χαμηλα πρεπει να πας φιλε μου προς φυτοκο ειχε κατι ταμπελες οπως ανεβαινες για χανια αλλα απο εκει που εισαι πεφτει λιγο αβολα!!!παντως ειναι καλο μερος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Τακης στις #408631

    Δυστυχως εδω Μεσσηνια βρεχει συνεχομενα απο την Τεταρτη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #408660

    Ειμαι στα χανια πηλιου.Που να παω για καμμια τουφεκια το πρωι ρε παιδια πριν ξυπνησει η οικογενεια και αρχισει να με ταλαιππωρει;

     

    νατα νατααααααα

    παλη βολτουλα μια χαρα σε βρισκω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #408678

    πηγαμε σημερα ενα περπατητο και πηραμε στο χερι 11 τσιχλες ….ειχε πουλακια αλλα σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται με την περασμενη χρονια…. περυσι με μια βολτα γρηγορη κανενα 2ωρο ,μονος μου χτυπουσα 15 πουλια ..φετοςς αν δεν πας να τις σηκωσεις απο βατα και καλαμιες ,δεν πεταει τιποτε…περυσι μεχρι να φτασουμε στα βατα και στις καλαμιες περνουσαν απο πανω μας κοπαδια τσιχλοκοτσυφα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    lavkos στις #408686

    Σήμερα λόγω απασχόλησης δεν πήγα με την υπόλοιπη παρέα Πελασγία.Πήγαν 4 φίλοι με τους οποίους επικοινώνησα
    πρίν λίγο.Αποτέλεσμα 25 πουλιά (οι τέσσερεις) ,λίγοι κυνηγοί ,χειρότερα απο την προηγούμενη βδομάδα(3 άτομα 40 πουλιά).
    Αυτά προς ενημέρωση και μή χειρότερα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,801 έως 22,815 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων