ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,891 έως 22,905 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410010

    ΣΥΓΝΩΜΗ εσύ είσαι ο δικηγόρος του Άρτεμης;;η εισουν μαζί με το φονιά;αλλά μπορεί να λέει κ αλήθεια ο άνθρωπος μην το κακολογουμε,

    οχι εσυ εισαι ο δικαστης και δεν θα συνεχεισω στην π@π@ρολογι@ σου


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410012

    ειναι τοσο χαλια τα πραγματα εκει οπως διαβαζω εδω και μου λεει ενα φιλος,οσον αφορα τις τσιχλες? φιλος που κυνηγαει Δημαινα,θηβα,λαμια μου λεει οτι ειναι η χειροτερη χρονια που εχει ζησει…εδω απο οτι ειδα χθες που πηγα κυνηγι αν ξερεις το μερος και ΜΟΝΟ περπατητο κανεις πουλια..εχουν δειξει καποια πουλια εδω απο οτι ειδα χθες που πηγα..παντα εδειχναν πουλια στα επιστροφια εδω βοηθαει και το μερος..

    εσι ειναι δεν εχει τιποτα φετος μονο περπατητο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #410013

    πολυ πιθανον αφου ειχε πουλια εδω θα εχει και Λακωνια, Μεσσηνια..αν υπαρχει καποιος συναδελφος απο εκεινα τα μερη θα μας ελεγε αν εδειξαν πουλια εκει τις τελευταιες μερες..πραγματικα ανησυχω πολυ για το μελλον του κυνηγιου και ειδικα της  τσιχλας γιατι ειναι το αγαπημενο μου θηραμα αλλα και γιατι την θαυμαζω σαν πουλι!  και η φετινη χρονια απο την αρχη μεχρι και χθες με ειχε ανησυχησει πολυ.. .1-2-3-4-5 πουλια σε περπατητο 3-4 ωρων…δεν υπηρχαν πουλια…σαν να ειχαν εξεφανιστει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #410015

    Ε όχι μόνο περπατητο κ καρτέρι καμία 30 άρια τα κανείς,,και παπαριες λες εσύ κ δικηγορε,αυτά,.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410022

    4 ποστ εχεις και εχεις καταδικαση το μισο αρτεμις θελω να δω αν θα καταφερεις να καταδικασεις και το υπολοιπο μισο αν θα φτασεις στα 10

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410023

    STAVROS GHANIA wrote:

    Lipis77 wrote:

    τσιχλακιας wrote:
    χθες τελικα φανηκαν λιγα πουλακια μαζι με τον φιλαρακο μου καναμε 40 τσιχλες καρτερατες στην ευβοια ειχε και κοκκινες , αντε να δουμε,μηπως το καλο μας το φυλαει για το τελος;

    Έλα ρε φίλε 40 στο καρτερι με τόσα πολλα πουλιά φέτος…..πρέπει να χάσατε αρκετές πάντως ; εμείς κάναμε 98 πουλιά στο καρτερι…….και μπορούσαμε να πάρουμε αλλα 50……. .
    Μπράβο σας πάντως καλα ήταν κι αυτα….! Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

    kotsifas wrote:
    polla psemata giati einai toso pseftes merikoi

    γιατι δεν αφηνετε τον κοσμο να γραψει οτι θελει;και γιατι θα πρεπει ντε και καλα να λεει ψεματα καποιος;αυτο δεν το καταλαβα ποτε,και αν οντως ειναι ετσι πως πρεπει ρε παιδια να το αποδειξη ο ανθρωπος;η μηπως και δεν πρεπει;τι να πω βαρεθηκα να βλεπω καποιος να λεει οτι εκανε καποια πουλια και αμεσως να βγαινουν καποιοι και να τον λενε ψευτη

    Διότι απολουστατα φίλε μου με τα λεγόμενα μερικών εδω μέσα…..εκτός το ότι υποτιμούν την νοημοσύνη μας , αμφισβητούν την γνώση μας όσον αφορά το κυνηγι γενικότερα και εγω προσωπικά δε το δέχομαι φιλαρακι.
    40 τσιχλες με όλο το σεβασμό σε καρτερι,για φέτος μιλαω,δεν περάσανε σε όλο το νομο Εύβοιας σ’ενα πρωι τρόπος του λέγεν, μη τρελαθούμε!
    Είπαμε να λέμε μακακιες αλλα να έχουν και τα όρια τους……ασε που μερικοί, και το τονίζω ότι δε μιλάω για τον συγκεκριμένο διότι δεν το γνωρίζω το παιδι μη παρεξηγηθώ κιόλας, ούτε το ντουφέκι δεν ξέρουν να κρατάνε…. και το παίζουνε και κυνηγαρεοι……. μου’χει τύχει άπειρες φορές…..
    Γι’αυτο καλο είναι να κρατάμε τα προσχήματα, να υπάρχει σοβαρότητα σε αυτα που λέμε και να μην δίνουμε λανθασμένες εντυπώσεις , κυριως σε συναδέλφους που περιμένουν πως και πως για μια εξορμηση,σε μια δύσκολη οικονομική περίοδο , να τους πάρουμε στο λαιμό μας,δε το θεωρώ ούτε σωστό ούτε έντιμο.
    Αυτη είναι η γνώμη η δικη μου βέβαια!

    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

    μαζι σου και εγω και ξερω ποτε με δουλευουν και ολοι εδω νομιζω μεγαλα παιδια ειμαστε και δεν θα παρουμε το αυτκινητο με την μια γιατι εγραψε καποιος οτι ειχε πουλια στο ταδε μερος και θα τρεχουμε σαν μ@λακες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #410025

    οσον αφορα την αντιπαραθεση που εχετε να πω κατι που μου εχει συμβει..και να θυμαστε οτι φετος ειναι κακη και παραξενη χρονια και βρισκομαστε στα επιστροφια που το κυνηγι της τσιχλας γινετε ακομα πιο απροβλεπτο..πριν 2 χρονια φλεβαρης κλασσικο περασμα απογευματινο των Χανιων παω να παρω θεση και ηταν αλλοι…παω καθομαι πολυ πιο μακρια..απο μενα περασαν τα τριπλασια πουλια απο οτι σ αυτους που καθοταν στο καλο σημειο..θελω να πω τοπικα μπορει να υπαρξουν πουλια ειδικα τωρα στα επιστροφια και την αλλη μερα να μην υπαρχει τιποτα..επισης ο φιλος δεν διευκρινιζει αν εκανε και πρωινο και απογευματινο καρτερι..γιατι 40 πουλια 2 ατομα αν εκατσαν 3 ωρες πρωινο και 3 ωρες απογευματινο ειναι λογικο το νουμερο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #410027

    4 ποστ έχω τώρα ναι,απλά διαβάζω κ δεν γράφω τόσα χρονια,απλά δεν μπορώ ν α διαβάσω ασυναρτησίες,,πες τα ρε lipis 77 γιατί θα μας τρελάνουν,φέτος έχω γυρισει όλη την Ελλάδα για τσίχλες κτλκ έχω φάει τα πόδια μου στο περπατητο,κ μου λέει ο κάθε άσχετος ότι βαρεσαν 40 σε καρτέρι,και ειμουν κ εγώ σε εκείνο το μέρος που ανέφερε και μετά μου λες καταδικάζω κ Μαλακιες,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #410035

    Έτσι,,το να έχει πουλιά κ να μην περάσουν από εσένα δεκτό,αλλά να μην ακούς καθόλου ντουφεκιες σε όλο το βουνό κ να λένε βαρεσα τόσα κτλ τι να πω,και με λέει δικαστή ο άλλος και αν έχω απόδειξη ότι δεν βάρεσε τόσα,,η μιλάμε Σοβαρά η Όχι,αυτό εννοούσα πριν ότι δεν μπορεί να γράφει ο καθένας ότι θέλει,,και ας κοιτάξει ποτέ έχω κάνει εγγραφεί εγώ κ ποτέ εκείνος όσον αφορά τα ποστ που επισήμανε,απλά Δ μπαίνω γράφω απλά διαβάζω,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #410038

    Eγω πιστευω οτι καποιοι κανουν τους κριτες βασιζομενοι σε αυτα που κανουν οι ιδιοι.Λενε  ψεμματα?αποκαλουν ψευτες ολους τους υπολοιπους.Αντε βγειτε εξω,10 μερες εμειναν.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #410043

    ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΗ ΒΟΥΤΗΧΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΥΟ ΔΩΡΟ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ -ΙΛΙΟΝ ΤΗΛ.: 6932 550 065

     

    Respect για το nick σου φίλε!!! Μακράν το καλύτερο για μένα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410044

    και ας κοιτάξει ποτέ έχω κάνει εγγραφεί εγώ κ ποτέ εκείνος όσον αφορά τα ποστ που επισήμανε,απλά Δ μπαίνω γράφω απλά διαβάζω

    αυτη ειναι η δευτερη εγγραφη που εκανα η πρωτη χαθηκε οταν φτιαχνανε το αρτεμις πριν κατι μηνες κυριε πονηριδη οσο για το οτι δεν γραφεις αυτο να κανεις.αααα δεν σου ειπα εισαι ΨΕΥΤΗΣ αποδειξε μου οτι δεν εισαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #410045

    ΓΑΜ.ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ wrote:
    ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΗ ΒΟΥΤΗΧΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΥΟ ΔΩΡΟ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ -ΙΛΙΟΝ ΤΗΛ.: 6932 550 065

    Respect για το nick σου φίλε!!! Μακράν το καλύτερο για μένα!!!

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    ωραιος ο Πανουτσος δεν το ειχα δει ρε φιλε ΦΟΒΕΡΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    duka στις #410048

    Πάλι καλά πού μιλάνε οι άλλοι για μένα αλλά μάλλον δεν διαβάζεις μόνο να γράφεις μπούρδες είσαι κ να υποστηρίζεις αυτούς που βαράνε 40 στο καρτέρι,αλλα για να το κανείς τέτοιος είσαι κ εσύ,τις σκοτώνεις ολλες από το ίντερνετ,γιατί στο Βουνό θα είσαι κυλοτακιας,αν δεν είσαι αποδείξετο,νούμερο

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #410049

    Βουνό θα είσαι κυλοτακιας,αν δεν είσαι αποδείξετο,νούμερο

    Μεγάλε ξέφυγες…

    Εντάξει να πείτε καμια κουβέντα παραπάνω αλλά οχι τέτοια.Γράφουμε πολλοί σε αυτό το τόπικ και δεν θέλουμε να γίνει μπο@ρδέλο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,891 έως 22,905 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων