ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,116 έως 23,130 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #411420

    ΝΙΚΟΣ wrote:
    καλησπέρα,

     

    και εμείς σήμερα μια βόλτα στην Ασωπεία.

    Πρώτη μέρα μετά από πολύ καιρό είδα πουλάκια – πιασμένα όλα – 4 άτομα 16 στο χέρι, αλλά είχαμε και κάποια χαμένα.

    Νίκος Ζευγωλης
    3ος Κυν. Συλ. Αστρους.

    ΝΙΚΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΠΟΥ

    ΕΧΕΙΣ Κ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΣΕΦΕΡΛΗΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙ,

    ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ Κ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ

    ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ.ΧΑΧΑΧΑ

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΕΤΣΙ???


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #411513

    Καλημέρα σε όλους.Τελευταία μέρα σήμερα για εμένα και τον πατέρα μου,με ένα σύντομο πρωινό καρτέρι.Τέσσερις τσίχλες εγώ δύο ο πατέρας μου.Βέβαια θα μπορούσαμε να έχουμε κάποια πουλιά ακόμα αλλά ρίχναμε όπου να’ναι σήμερα 😛 Δεν πειράζει και οι αστοχίες μέσα στο πρόγραμμα είναι.Πάντως είχε πουλάκια,και οι παρέες που έκαναν περπατητό τα πήγαν καλά.Πέριξ της Θεσ/νίκης όλα αυτά.Και του χρόνου να είμαστε καλά και να μπορούμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε.Τώρα έχει ψάρεμα…:)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #411517

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΑΤΑΛΑΝΤΗ, ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ) ΔΟΥΛΕΨΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗ ΡΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩΣΕ 10 ΠΟΥΛΑΚΙΑ. ΕΙΔΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΗ ΣΕΖΟΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #411518

    εγω ενα σας λεω οι αλλοι ακομα τρωνε τα παιδακια κ τη  προβατινα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    εγω εφυγα λογω δουλειας!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #411519

    Τέλος η σεζον για εμάς φέτος, και εύχομαι υγεία και του χρόνου με ακόμη καλύτερα αποτελέσματα σε όλους.
    Χθες πήγαμε τρία άτομα για μπεκατσα το πρωι πέριξ Θηβας σε υψόμετρο όμως με τα σκυλιά, απο τις 7.30 εώς τις 10.30 , ούτε φύλλο ούτε φτερό. Έπειτα κλειδωσαμε τα σκυλιά και ως τις 12.00 ακριβώς με 1.30 ώρα περπατητο κάναμε 13 τσιχλες.
    Αυτα και του χρόνου να’μαστε όλοι καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #411521

    Φίλοι μου για άλλη μια φορά μου επιβεβαίωσε η ζωή ότι λογαριάζει χωρίς εμάς……Το κυνήγι που με τόση χαρά σχεδίαζα με τον γιο μου σαν αποχερετηστήριο της φετεινής χρονιάς, δεν έγινε ποτέ αφού μια Σαββατιάτικη επικονδυλίτηδα του δεξιού αγκώνα με έβγαλε εκτός ”μάχης”……….Να είμαστε καλά και του χρόνου,για εμένα τουλάχιστων οριστική λήξη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #411523

    faraos dim wrote:
    18 στο χερι εγω και 20 το παιδι που ειμασταν μαζι,απο τις 12 μεχρι τις 6 στο καρτερι. Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    καλησπερα μην το παρεις στραβα και προς θεου δεν αμβισβητω τα γραφομενα σου εξηγησε μου ομως τι σοι καρτερι ειναι αυτο 12 με 6 εγω ξερω το πρωινο απο τις 7 μεχρι τις 11 το πολυ και το απογευματινο απο τις 4 μεχρι να νυχτωσει οι ωρες που καθισες εσυ ειναι λιγο περιεργες εκτος και αν τα πουλια τα κανεατε το τελευταιο διωρο τελειως φιλικα.

    Εδω φιλε μου  τα κερτερια ειναι το πολυ 20 λεπτα με μιση ωρα απο τα σπιτια  μας,οποτε οπως καταλαβαινεις το ποσο θα κρατησει το πρωινο εξαρταται απο το αν υπαρχουν πουλια η οχι,οσον αφορα το απογευματινο  εδω  δεν ισχυουν αυτα που λες.Εμεις   εδω το λεμε ανηφορισμα(επειδη τα πουλια ανηφοριζουν απο τον καμπο  προς  τα βουνα) και αναλογως καιρου πιανουμε και καρτερια,μπορεις  μια καλη μερα (με γαρμπη η οστριογαρμπη δλδ) να πας να πιασεις ενα καλο ποστο απο  τις 10 το πρωι,ελπιζω να σε διαφωτισα ,αν εχεις αλλη απορια εδω ειμαστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #411524

    γεια σας και απο μενα κοσμοσυρροη σημερα στην ασωπεια δεν μπορεσαμε νακανουμε τη βολτα μας οπως θελαμε.αποτραβηχτηκαμε λοιπον σε δυο καρτερια και περιμεναμε.τελικος απολογισμος 4 για μενα και2 ο φιλοςμου τα πουλια ηταν αισθητα λιγοτερα απο εχθες.τελος παντων ευχομαι σε ολους και του χρονου με υγεια .μακαρι να μπορεσουν να βγουν περισσοτεροι κυνηγοι εξω και οχι αυτο το χαλι το φετινο πρωτη φορα ειδα φετος  κυνηγους.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #411525

    outlander wrote:

    faraos dim wrote:
    18 στο χερι εγω και 20 το παιδι που ειμασταν μαζι,απο τις 12 μεχρι τις 6 στο καρτερι. Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    καλησπερα μην το παρεις στραβα και προς θεου δεν αμβισβητω τα γραφομενα σου εξηγησε μου ομως τι σοι καρτερι ειναι αυτο 12 με 6 εγω ξερω το πρωινο απο τις 7 μεχρι τις 11 το πολυ και το απογευματινο απο τις 4 μεχρι να νυχτωσει οι ωρες που καθισες εσυ ειναι λιγο περιεργες εκτος και αν τα πουλια τα κανεατε το τελευταιο διωρο τελειως φιλικα.

    Εδω φιλε μου τα κερτερια ειναι το πολυ 20 λεπτα με μιση ωρα απο τα σπιτια μας,οποτε οπως καταλαβαινεις το ποσο θα κρατησει το πρωινο εξαρταται απο το αν υπαρχουν πουλια η οχι,οσον αφορα το απογευματινο εδω δεν ισχυουν αυτα που λες.Εμεις εδω το λεμε ανηφορισμα(επειδη τα πουλια ανηφοριζουν απο τον καμπο προς τα βουνα) και αναλογως καιρου πιανουμε και καρτερια,μπορεις μια καλη μερα (με γαρμπη η οστριογαρμπη δλδ) να πας να πιασεις ενα καλο ποστο απο τις 10 το πρωι,ελπιζω να σε διαφωτισα ,αν εχεις αλλη απορια εδω ειμαστε.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    να σαι καλα φιλε και του χρονου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    IONTASS στις #411527

    επιστροφη απο Αι Γιωργη λιγα πραματα για όλους (και ηταν αρκετοι θα ελεγα)

    και του χρονου .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #411528

    η σημερινη καλακαιρια εξαφανισε παλι τα πουλια ….5 ατομα περπατητο απο 7.30 το πρωι μεχρι 11 ,και στο χερι πηραμε 11 πουλακια …καλα να ειμαστε να παμε την επομενη σεζον ……….βαλασαμο αποτελεσε η καλη παρεα και το αφθονο γελιο σημερα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #411531

    καλησπερα και απο μενα.τελευταια βολτα σημερα στην βολβη καιτην κλησαμε την χρονια.4 τσιχλες εγω 2 ο πατερας μου.ειχαι λιγα πουλακια αλλα δεν ειχαι κοσμο για να πεζουν και ειταν ολες κλαρομενες.και  του χρονου με υγεια συναδελφοι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #411535

    καλησπερα και απο μενα.τελευταια βολτα σημερα στην βολβη

    γεια σου  billi , δεν θα ξεχασω ενα καλοκαιρι περαστικος απο τα μερη σας σταματησα να ξεκουραστω σε ενα κιοσκι με παγκακια στην οχθη της λιμνης.

    ηρθε τοτε ενας μπαρμπας ο οποιος επαιρνε νερο και το πηγαινε να ποτιζει της ελιες του.

    εβγαλε λοιπον ενα καρπουζακι το εκοψε στην μεση και μου εδωσε το μισο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #411540

    Αλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της .Εύχομαι σε όλους τους κυνηγούς υγεία και δουλειά  για να  μπορέσουμε του χρόνου  να ξανακάνουμε αυτό που αγαπάμε.

    Για μένα η χρονιά  τελείωσε ακριβώς όπως ξεκίνησε.Πολύ φτωχή θηραματικά αφου φέτος οι τσίχλες και ιδιαίτερα τα κοτσύφια δεν μας καταδέχτηκαν .

    Ας ελπίσουμε του χρόνου να είναι καλύτερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #411541

    γιασου πανο.μπραβο τον μπαρμπα για το καρπουζι.υπαρχουν ακομη καλοι ανθρωποι.αν  τυχη να ξαναπερασεις και επιτρεπεται το κυνηγι, παρε και την φρανκι μαζι σου να παμε για καμια ντουφεκια!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,116 έως 23,130 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων