ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,161 έως 23,175 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #411903

    berket wrote:
    Καμένα καρτέρια έχω ακούσει,περπατητά όμως…..παρόλο που το τελευταίο μήνα περπατούσαν κι άλλες παρέες στα μέρη που πηγαίνω ,ακόμη και καθημερινές από ντόπιους[από φυσίγγια που έβλεπα]τα πουλιά ήταν ίδια όπως και οι καρπώσεις!!!

    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    ειναι οντως περιεργο φαινομενο εκτος αν ο συγκεκριμενος τοπος τροφοδοτειται συνεχεια με καινουργια πουλια.και μην αμφιβαλεις φιλε μου για τοπους καμενους απο παγανες .τα ειδα με τα ματια μου φετος στην ηπειρο απο τους φιλους μας τους ιταλους.απ οπου περναγανε δεν εμενε οχι τσιχλα ουτε σπινος.να φανταστεις ενω ολες τις μερες φερνανε κατα μεσω ορο 7 ατομα 350 τσιχλες την εβδομη και τελευταια εφεραν μονο35 εμεις μια εβδομαδα αφου εφυγαν καναμε 4 κρανιου τοπος φιλε ενα μερος που επιανες το οριο για πλακα.

    Το φαινόμενο με τους Ιταλούς ειδικά στην Ηπειρο όπως λες, δυστυχως υπάρχει εδω και κάτι χρονακια.
    Ακούστε λοιπόν τι γίνεται: Τους βγάζουν άδεια κανονικά και δε φτάνει μόνο αυτο, κάτι μαγκες επιτήδειοι ντόπιοι για να βγάλουνε 2-3 φράγκα….., τους δείχνουν και τα κατατοπια και το χειρότερο απ’ολα δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο.Διότι απλά καταστρέφουν τα πάντα στο πέρασμα τους και το κυνηγι της τσιχλας το έχουν κάνει επιστήμη.Έχουν λοιπόν ειδικό μηχάνημα μαζι τους που ξεπουπουλιαζει τα πουλιά αυτόματα με μοτέρ και πίεση νερού που στρυφογυριζει και ένα άλλο που κάνουν κύμα τα πουλιά απ’ευθειας , όπως τ’ακουτε δεν έχει ξαναγίνει…..
    Και ο αριθμός που αναφέρεις είναι πολυ μικρός φίλε μου δυστυχως. Η θυροφύλακη γυρίζει όσο μπορει τους έχω συναντήσει αρκετές φορές, αλλα δυστυχως δε τους κάνει τίποτα διότι ξέρουν το νομο και κινούνται και φυλάγονται ανάλογα και προσεκτικά.
    Έμαθα πριν 2-3 χρόνια στο λιμάνι της Ηγουμενιτσας κατα την επιστροφη τους στην Ιταλια ,σταματησανε παρεα Ιταλων 6-7 άτομα μετα απο 10 μέρες κυνηγι στην Ηπειρο με πάνω απο 3.000 τσιχλοκοτσυφια! όπως ακούσατε και η ερώτησηση μου είναι: τους κάνανε τίποτα…..πιστεύω τους κλασανε τ’αρχ…. απλούστατα.
    Γι’αυτους επιβάλλονταν απαγόρευση εισόδου στη χώρα μας για τουλάχιστον μια 5ετια…..και να δικαστουνε διότι πρόκειται για καθαρό έγκλημα κατα της φύσης…. αλλα όπως έχω πει αρκετές φορές: στο να βγάζουμε τα ματια μας μόνοι μας, σαν λαός είμαστε πρωταθλητές!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #411955

    [/url]
    image sharing[/url]

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΛΛΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΜΑΖΙ ΜΕ aris_kalamata ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΚΟΜΑ ΑΤΟΜΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #411968

    καλημερα και απο μενα σε ολους σημερηνο πρωινο και ολλα πηγαν καλλα μαζι με καλη παρεα οπου πηγαμαι κρτερη και μετα περπατηχτο ο καθενας γυρο στα 15 πουλια μεχρι της 12 το μεσημερη μετα εγω εφηγα λογο δουλειας και οι υποληπο συνεχησαν μα ψησταριες και κρασιες στην εξοχη οπου εμαθα μετα οτι ερασαναι υπεροχα,

     

    καλη συνεχεια σε ολος και του χρωνου με υγεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #411978

    [/url]
    image sharing[/url] ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΛΛΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ aris_kalamata ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΚΟΜΑ ΑΤΟΜΑ.

    MAΡΤΥΡΙΑΡΗΣ ΕΙΣΑΙ… 😉

    ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΦΟΛΕΣ…ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΗΚΕΣ… 😉 ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΑΡΕΑ Κ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ… ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΜΕΡΗ  ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΛΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΚΥΠΑΡΙΣΣΩΝΕΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #411979

    ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΑΣΣΑΔΕΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙ…

    ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ….ΜΑΣ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΓΑΛΑΖΙΕΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #411988

    ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΑΣΣΑΔΕΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙ… ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ….ΜΑΣ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΓΑΛΑΖΙΕΣ…

    30 χλμ.  μετά την  Καλαμπάκα  οπως  πάς για Γρεβενα …..όταν  φτάσεις εκεί πάρε με τηλέφωνο   για περισσότερες πληροφορίες …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #411990

    ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΑΣΣΑΔΕΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙ… ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ….ΜΑΣ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΓΑΛΑΖΙΕΣ…

    πρεπει να ριξεις περπατημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #411991

    πρεπει να ριξεις περπατημα

    ΚΑΝΑ 50αρη ΣΑΠΙΟ-ΚΟΙΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ,ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ZED…ΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

    ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΦΙΛΕ,ΚΑΡΤΕΡΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΚΑΝΩ,26 ΧΡΟΝΩΝ ΝΙΑΤΟ ΕΙΜΑΙ…ΧΙΧΙΧΙΧΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #411992

    26 ΧΡΟΝΩΝ ΝΙΑΤΟ ΕΙΜΑΙ…ΧΙΧΙΧΙΧΙ

    ΜΜΜΜΜΜ… ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ… ΓΙΑ ΠΕΣ…. ΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΩΝ, ΥΨΟΣ, FACEBOOK EXEIΣ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ… 🙂  😛

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #411997

     

    XAXAXAXA!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #412001

    outlander wrote:
    πρεπει να ριξεις περπατημα

    ΚΑΝΑ 50αρη ΣΑΠΙΟ-ΚΟΙΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ,ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ZED…ΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΦΙΛΕ,ΚΑΡΤΕΡΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ ΚΑΝΩ,26 ΧΡΟΝΩΝ ΝΙΑΤΟ ΕΙΜΑΙ…ΧΙΧΙΧΙΧΙ

    ωραια τοτε οπου και να πας κορινθια περιξ θηβας μεσσηνια θα τις ριξεις τις τουφεκιες σου.τι να σου πω ειναι και οι τσιχλες λιγο περιεργες φετος.μια πληροφορια μου τελευταιας στιγμης ανεπιβεβαιωτη βεβαια μιλαει και για παραλια φθιωτιδας σκαρφεια στυλιδα κτλ.δεν ξερω αν σε βοηθησα ειχα ολη τη καλη διαθεση παντως.καλη τυχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #412006

    ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΦΑΣΣΑΔΕΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙ… ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ….ΜΑΣ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΓΑΛΑΖΙΕΣ…

     

    ελα αυριο να δεις πως κοβουν τον καμπο!!!!!!!κ αμα θες ανηφορο εχουμε κ απο αυτον ,εκει να δεις ζμπρωξιμο που θα σου ριξω!!!!!!!!τα χερακια σου να αντεχουν να βαστας μονο……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #412007

    Antonis_Stam wrote:
    [/url]
    image sharing[/url] ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΛΛΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ aris_kalamata ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΚΟΜΑ ΑΤΟΜΑ.

    MAΡΤΥΡΙΑΡΗΣ ΕΙΣΑΙ… ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΦΟΛΕΣ…ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΗΚΕΣ… ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΑΡΕΑ Κ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ… ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΛΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΚΥΠΑΡΙΣΣΩΝΕΣ…

    Μπράβο μόρτες μοραΐτες ,ωραία τη κλείσατε την αυλαία!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #412009

    Να δηλωσουν συμετοχη οσοι μπορουν την πεμπτη να κανονισουμε το μερος ναπαμε ολοι μαζι να ριξουμε καμια τουφεκια ρε μαγκες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #412020

    ΜΜΜΜΜΜ… ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ… ΓΙΑ ΠΕΣ…. ΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΩΝ, ΥΨΟΣ, FACEBOOK EXEIΣ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ… 😛

    ΣΤΟ SKYPE ΝΑ ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΕ ΘΕΛΩ ΒΑΛΤΟΚΑΥΛΙΑΡΗ…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,161 έως 23,175 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων