ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,206 έως 23,220 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #412431

    Τέλευταίο περπατητό κυνήγι τσίχλας στην Αττική σήμερα και για μένα φτάνοντας το όριο (7:30 ώρες περπάτημα)..Αντε να είμαστε καλά παίδες και του χρόνου με λιγότερα προβλήματα και περισσότερα πουλιά! Η photo είναι αφιερώμενη στους : Altair_lusso, Panoutso, Aris kalamata, ZeD και σε όλο το καταφύγιο!

    να σαι καλά και στείλε κάτι για μεζέ 🙂


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #412438

    κσι του χρονου με υγεια μαγκες…

    σημερα μοδι,δαυλεια,αλιαρτο,παλαιοπαναγια λιγα πραγματα.

    ο καλυτερος 14 πουλακια…

    το τρελο της υποθεσης ηταν το οτι ειδαμε καμια δεκαρια χελιδονια στα Δαυλεια την ωρα που φευγαμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #412446

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΤΑΣΟ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!3 ΠΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ 2 ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    Spigeon στις #412453

    Tέλος και η τσίχλα λοιπόν με απογευματινό καρτέρι με ένα ωραίο ντουμπλέ και με δυο ξερές, άλλες δυο μου αφήσανε λίγα πούπουλα και δώσαμε ραντεβού για του χρόνου.Δεύτερος χρόνος για εμένα βελτιώνοντας την ευστοχία μου σε σχέση με πέρυσι κατάφερα τον ίδιο αριθμό θηραμάτων πάνω κάτω παρόλα τα λιγότερα πουλιά.

    Στο γυρισμό  είδα ένα πουλί, μάλλον κουκουβάγια μικρή, καθότανε στη μέση μιας διασταύρωσης. Στην αρχή φαινόταν σαν πέτρα και απο τύχη είχε γλυτώσει μιας και εγώ αλλά και άλλοι περνάγανε ακριβώς δίπλα, ίσως και κάποιοι απο πάνω. Διακόσια μέτρα πιο  κάτω συνειδητοποιώ οτι δεν είναι πέτρα και γυρνάω, κατεβαίνω τη βλέπω είχε μαζέψει το κεφάλι μέσα και σα να κοιμότανε δε ξέρω. Ακίνητη. Την πλησιάζω και χρειάστηκε να τη σπρώξω με το πόδι για να πετάξει και να πάει να πιάσει σε κάτι πεύκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #412477

    ntinosstr wrote:
    ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ…. 5 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 115 ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΕΝΑ… ΤΡΕΛΗ ΖΕΣΤΗ ΚΥΝΗΓΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ

    και εδω παιδια δεν παει κατι καλα με τα ορια μη τη πεφτουμε μονο στο νικο.

    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΑΠΟ ΠΕΡΣΥ???ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ 25 ΠΟΥΛΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ??ΔΙΟΤΙ 5*25=125<115

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #412479

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΤΑΣΟ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!3 ΠΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ 2 ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ KAΛΑ ,ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ “ΜΠΙΚΙΚΙΝΙ” ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #412486

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΥΟΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΧΑΜΕΝΗ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΔΙΚΙΩΝ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #412499

    καλημερα και του χρονου παιδια να ειμαστε καλα να μπορουμε να περνουμε τα βουνα ,τις τελευταιες μερες κατι εγινε απο περπατητο και καρτερι στην βοιωτια ευχομαι του χρονου να ειναι πολυ καλυτερη η χρονια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #412506

    καλημερα!   ALTAIR_LUSSO εχεις δικιο οτι και να λες!! αλλα τι να κανω που δεν εφεραν φετος εδω τα RC32 που ειναι το φυσιγγι μου! δοκιμασα στα γρηγορα γιατι δεν ειχα χρονο 3-4 κουτακια απο αλλα ελαφρα 30-32 και εφαγα πιτα..ολα τα πουλια ζωντανα,και το θεμα ειναι οτι αμα πεσει ζωντανη η τσιχλα την χανω γιατι δεν εχω σκυλο..δοκιμασα απο σποντα  50 φυσιγγια πυρκαλ super νουμερο 9 και επαθα πλακα…πηγα στο μαγαζι ειχε αλλα 7 κουτακια και τα πηρα ολα.. μου τα αφησε 7,5 ευρω το κουτακι..του ειπα θα ξαναφερεις και μου ειπε εκλεισε η πυρκαλ και δεν ξαναφερνω..ψαχνω απο τωρα  Αθηνα μπας και βρω 500 φυσιγγια για του χρονου..συνολο επαιξα 225 φυσιγγια απο αυτα σε 4 εξοδους προς το τελος της σεζον και πηρα στο χερι 90 τσιχλοκοτσυφα..απο αυτες τα 90 αντε να επεσαν 7-10 ζωντανα..και αυτα που ηταν ζωντανα ηταν τετοιο το σοκ που ειχαν που δεν κουνουσαν…επαθα πλακα ασε δεν το περιμενα..βλεπω τα βιντεο σου με την καμερα πραγματικα πολυ ωραια..εψαξα και εγω για την καμερα την ιδια αλλα ειναι τοσο ακριβη οσο ειδα 600 δολλαρια???? πες μου αν μπορουμε να την βρουμε φθηνοτερα γιατι με ενδιαφερει..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #412514

    τελος σεζον χτες στο μοδι…απο 6-7 πουλακια ο καθενας!!το καλυτερο ηταν η προβατινα που ψησαμε..και η παρεα !!!και του χρονου παιδια με υγεια σε ολους!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    nik72 στις #412520

    καλημέρα σε όλους και καλό καλοκαίρι…

    Δυστυχώς φίλε Γιάννη, εγώ φέτος δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απο τα RC32. Ενώ πέρυσι έκοβαν κανονικά και σπάνια έπαιρνα ζωντανά πουλιά, φέτος τα περισσότερα ήταν ζωντανά. Ειδικά στις τελευταίες εξορμήσεις έχασα και πολλά πουλιά εξαιτίας αυτού του γεγονότος. Είδα (ειδικά την τελευταία εβδομάδα) πουλιά με πολλαπλά τραύματα  και μέσα στα αίματα και πολλά από αυτά είχαν την δύναμη και να προσπαθούν να μου ξεφύγουν…

    Άντε και του χρόνου σε όλους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #412521

    Καλημέρα σε όλους,

    τίτλοι τέλους για την φετινή κυνηγετική σεζόν χθες, με δίωρο μοναχικό περπατητό και 3 τσίχλες στο χέρι – ευτυχώς καμία χαμένη. Ήταν από τις λίγες φορές φέτος που άκουσα αρκετές τουφεκιές (περιοχή πάνω απ’ την Άμφισσα) και έριξα καμιά 20αρια φυσίγγια. Πολλές βολές σε ψηλωμένες, στο γάμο του καραγκιόζη. Δεν πειράζει όμως! Να είμαστε και του χρόνου γεροί, να περπατάμε στα βουνά και στην ύπαιθρο, σκέτη ψυχοθεραπεία είναι η ενασχόληση στη φύση, αντί να τα δίνουμε σε ψυχολόγους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #412534

    καλημερα! ALTAIR_LUSSO εχεις δικιο οτι και να λες!! αλλα τι να κανω που δεν εφεραν φετος εδω τα RC32 που ειναι το φυσιγγι μου! δοκιμασα στα γρηγορα γιατι δεν ειχα χρονο 3-4 κουτακια απο αλλα ελαφρα 30-32 και εφαγα πιτα..ολα τα πουλια ζωντανα,και το θεμα ειναι οτι αμα πεσει ζωντανη η τσιχλα την χανω γιατι δεν εχω σκυλο..δοκιμασα απο σποντα 50 φυσιγγια πυρκαλ super νουμερο 9 και επαθα πλακα…πηγα στο μαγαζι ειχε αλλα 7 κουτακια και τα πηρα ολα.. μου τα αφησε 7,5 ευρω το κουτακι..του ειπα θα ξαναφερεις και μου ειπε εκλεισε η πυρκαλ και δεν ξαναφερνω..ψαχνω απο τωρα Αθηνα μπας και βρω 500 φυσιγγια για του χρονου..συνολο επαιξα 225 φυσιγγια απο αυτα σε 4 εξοδους προς το τελος της σεζον και πηρα στο χερι 90 τσιχλοκοτσυφα..απο αυτες τα 90 αντε να επεσαν 7-10 ζωντανα..και αυτα που ηταν ζωντανα ηταν τετοιο το σοκ που ειχαν που δεν κουνουσαν…επαθα πλακα ασε δεν το περιμενα..βλεπω τα βιντεο σου με την καμερα πραγματικα πολυ ωραια..εψαξα και εγω για την καμερα την ιδια αλλα ειναι τοσο ακριβη οσο ειδα 600 δολλαρια???? πες μου αν μπορουμε να την βρουμε φθηνοτερα γιατι με ενδιαφερει..

    Δοκιμασε τα nsi ok, 30γραμμαριων και πολυ γρηγορα. η τιμη τους ειναι 6.20

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #412536

    giannhs.xania wrote:
    καλημερα! ALTAIR_LUSSO εχεις δικιο οτι και να λες!! αλλα τι να κανω που δεν εφεραν φετος εδω τα RC32 που ειναι το φυσιγγι μου! δοκιμασα στα γρηγορα γιατι δεν ειχα χρονο 3-4 κουτακια απο αλλα ελαφρα 30-32 και εφαγα πιτα..ολα τα πουλια ζωντανα,και το θεμα ειναι οτι αμα πεσει ζωντανη η τσιχλα την χανω γιατι δεν εχω σκυλο..δοκιμασα απο σποντα 50 φυσιγγια πυρκαλ super νουμερο 9 και επαθα πλακα…πηγα στο μαγαζι ειχε αλλα 7 κουτακια και τα πηρα ολα.. μου τα αφησε 7,5 ευρω το κουτακι..του ειπα θα ξαναφερεις και μου ειπε εκλεισε η πυρκαλ και δεν ξαναφερνω..ψαχνω απο τωρα Αθηνα μπας και βρω 500 φυσιγγια για του χρονου..συνολο επαιξα 225 φυσιγγια απο αυτα σε 4 εξοδους προς το τελος της σεζον και πηρα στο χερι 90 τσιχλοκοτσυφα..απο αυτες τα 90 αντε να επεσαν 7-10 ζωντανα..και αυτα που ηταν ζωντανα ηταν τετοιο το σοκ που ειχαν που δεν κουνουσαν…επαθα πλακα ασε δεν το περιμενα..βλεπω τα βιντεο σου με την καμερα πραγματικα πολυ ωραια..εψαξα και εγω για την καμερα την ιδια αλλα ειναι τοσο ακριβη οσο ειδα 600 δολλαρια???? πες μου αν μπορουμε να την βρουμε φθηνοτερα γιατι με ενδιαφερει..

    Δοκιμασε τα nsi ok, 30γραμμαριων και πολυ γρηγορα. η τιμη τους ειναι 6.20

     

    οντος και εγω τα οκ παιζω αλλα με δικανο τα δοκημασα και με την καραμπηνα και τις πευταναι λιγο ελαφρια(συστημα αδρανιας) αλλα με το δικανακι τις τσιχλες τις θεριζαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #412537

    nsi ok

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,206 έως 23,220 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων