ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,386 έως 23,400 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #438501

    εκανα την κυριακη βολτα στην ορεινη χαλκιδικη τσιχλες πουθενα αρκετα ντοπιαρικα κατσυφια
    μαλλον ειναι νωρις ακομα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    GiannisEvoIX στις #438503

    Πονηρούληδες
    4-6 οκτωβρίου λοιπόν

    Τώρα τα λέτε
    Να δώ φέτος ποτε θα το …..μαρτυρησετε

    Χαχαχαχα όχι και πονηρούληδες πέρσι 4 του μηνός ανέβασα και φωτογραφίες… Ας ελπίσουμε οτι δεν θα ειναι όπως πέρσι τα περάσματα!!!

    Sent from my iPad using Tapatalk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #438506

    Πονηρούληδες
    4-6 οκτωβρίου λοιπόν

    Τώρα τα λέτε
    Να δώ φέτος ποτε θα το …..μαρτυρησετε

    Ναι ρε Σπύρο. Κρύψαμε τις πρώτες που χτυπήσαμε και μετά περιμέναμε πότε θα μαζέψουμε λίγες ακόμα μπας και βγάλουμε κανα μαγείρεμα… 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #438508

    Πονηρούληδες<br>
    4-6 οκτωβρίου λοιπόν

    Τώρα τα λέτε<br>
    Να δώ φέτος ποτε θα το …..μαρτυρησετε

    Χαχαχαχα όχι και πονηρούληδες πέρσι 4 του μηνός ανέβασα και φωτογραφίες… Ας ελπίσουμε οτι δεν θα ειναι όπως πέρσι τα περάσματα!!!

    Sent from my iPad using Tapatalk

    OK
    Αθώοι οι …κατηγορούμενοι
    Καλή Αντάμωση στους κυνηγότοπους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #438521

    παλικαρια λιγο υπομονη ακομα!! οχι πολυ καμια 15-20 μερουλες και θα δουμε τι θα γινει φετος!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #438528

    καλημερα σε ολους!! Για να σας μπριζωσω (με την καλη εννοια) αλλα και για να φτιαχτουμε λιγο. Σημερινη φωτο 11 συνολο 8 στο χερι (3 πεσανε στα βατα την τρελα μου)!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #438535

    καλημερα σε ολους!! Για να σας μπριζωσω (με την καλη εννοια) αλλα και για να φτιαχτουμε λιγο. Σημερινη φωτο 11 συνολο 8 στο χερι (3 πεσανε στα βατα την τρελα μου)!

    Κόψε τις λαλακίες Θωμά 😕

    Εδώ μιλάμε για τσίχλες κι αυτά που έβαλες είναι κοτσύφια 😀

    Μπράβο ρε φίλε καλή αρχή 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #438546

    “Το νου σας ρεμαλια” που ελεγε και ο Κωστανταρας 😀

    Ειμαι καθ’ολα ετοιμος. εχω γεμισει γυρω στα 13-14 κουτια, για τη βγαλω οσο κρατησουν. Μη τυχον και δεν ερθουν, αλοιμονο μας παλι. Φαγαμε φολα με τα τρυγονια, μη φαμε και με τις τσιχλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #438550

    και ειναι και τα ποιο πολλα κυρομυτες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #438551

    για εμενα αυτη την εποχη και μεχρη το δεκεμβριο οι τσιχλες και τα κοτσυφια δεν με ενδιαφερουν κυνηγητηκα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #438564

    Κόψε τις λαλακίες Θωμά :?

    Εδώ μιλάμε για τσίχλες κι αυτά που έβαλες είναι κοτσύφια :D

    Μπράβο ρε φίλε καλή αρχή ;) <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ασε ρε Κωστα ενα περιεργο πραμα, πριν τουφεκισω ητανε τσιχλες, μα μετα την τουφεκια μαυριζαν…..?????
    Μαλλον στην τελευταια παρτιδα σκαγια που εφτιαξα μου επεσε παραπανω γραφιτης, για αυτο μαυρισανε, δεν εξηγειτε αλλιως!!!!(χαχαχαχαα)
    Βικτωρα πιστευω οτι φετος θα ειναι καλη χρονια, οι κοκκινολαιμηδες εχουν ερθει εδω και 15 μερες περιπου και η θερμοκρασια το βραδυ πεφτει και κατω απο τους 10 βαθμους…. αλλα σε καμια 15αρια μερες θα δουμε. Απο βδομαδα παντως θα τους ξανακανω μια επισκεψη….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #438572

    Κανονισε να μην ειναι καλη χρονια. Θα σε θεωρησω υπευθυνο Θωμα!!!! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #438585

    Εγώ πάντως λέω να έχουμε συγκρατημένη αισιοδοξία γιατί και πέρυσι 5-10 Οκτώβρη σκάσανε μύτη κάτι καλά περάσματα (Αττική) αλλά μετά… τσίχλα τσίχλα είσαι εδώ;

    όχι 3-10 Οκτώβρη.
    Εγώ θυμάμαι ότι για την Αττική τα περάσματα έγιναν Πέμπτη – Παρασκευή – Σάββατο 25-26-27 Οκτωβρίου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #438601

    Φίλε greg είμαι σίγουρος. Στο Καπανδρίτι τουλάχιστο που πήγα το σ/κ μετά τις 5 Οκτώβρη είχε ένα τρελό πέρασμα. Το θυμάμαι χαρακτηριστικά γιατί με το που πάρκαρα το αμάξι και βγήκα έξω γινόταν πόλεμος από τις τουφεκιές. Κι αυτές πετούσαν όπως τα χελιδώνια που έρχονται την άνοιξη. Συνεχίστηκε σε πιο χαλαρούς ρυθμούς και τις δυο επόμενες εβδομάδες, αλλά από το Νοέμβρη και μετά μαύρα χάλια. Περνούσαν 1-2-3 αραιά και που και ποιος θα τις πρωτοχτυπήσει.
    Ας ελπίσουμε για φέτος ότι δεν θα έχουμε τους νοτιάδες τους περσινούς, αν και μεταξύ μας πιστεύω πως δεν είναι μόνο θέμα καιρού. Έχουν καεί πολλές περιοχές, τα σπίτια και οι δρόμοι έχουν φτάσει μέχρι τις κορυφές, πολλά φυτοφάρμακα και εργοστάσια… κι έχουμε και τους οικολόγους… άστα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #438610

    Στο Καπανδρίτι τουλάχιστο που πήγα το σ/κ μετά τις 5 Οκτώβρη είχε ένα τρελό πέρασμα

    εχεις δικιο.περισυ οι πρωτες μπηκαν 6-7 οκτωβρη. μετα περασαν παρα πολλες αλλα πολυ ψηλωμενες στις 10.γερο μπασιμο με καλα νουμερα στην τσαντα εγιναν 18,19,20,21 του μηνα και μετα μην τις ειδατε.για ευβοια μιλαω. ο φετινος οκτωβρης αρχιζει με βροχες και σχετικο κρυο απο οτι λενε οι προβλεψεις.πιστευω εκει κοντα 4-5 του μηνα θα δουμε τις πρωτες παλι φετος!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,386 έως 23,400 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων