ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,506 έως 23,520 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #439781

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ 1200 ΜΕΤΡΑ ΥΨΟΜΕΤΡΟ (ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΕΣ)..ΣΕ ΚΑΡΑΦΛΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ

    ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ..:)..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #439782

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>antleft wrote:</div>
    Καλημέρα σε όλους<br><br>
    Χανια σημερα το πρωι ειδα δυο τσιχλες!!!

    αδερφε πιανει πολλες η κρητη? δεν την εχω κυνηγησει ποτε και ειναι ολοι οι δικοι μου κατω!

    Καλησπερα! Σταυρο εχει αρκετες τσιχλες η Κρητη.σημερα που ημουν για λαγο δεν ειδα καμια..επειδη ειμαστε οι πιο νοτιοι
    εχουμε μια καθυστερηση αφιξεων των πουλιων..αλλα μετα τις 20-25 οκτωβρη και μεχρι τελος της κυνηγετικης περιοδου,
    τις κυνηγας σε ικανοποιητικους αριθμους..στειλε p.m αν ερθεις Χανια να παμε κανενα κυνηγι..απο οτι βλεπω τα παιδια
    στην Βορεια Ελλαδα ξεκινησαν δυναμικα..μπραβο σε ολους..μακαρι να ειναι μια καλη χρονια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #439783

    ενθαρρυντικές οι φωτό απο τους φίλους ,αντε να το ματωσουμε και μεις !!
    Φάνη, τα ρόδια όλα τα λεφτά!! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    A-302 στις #439789

    ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΔΕΡΒΕΝΙΑ ΟΡΟΙ…..ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΑΝΤΑΤΑ ΓΙΑ 5 ΤΟΥ ΜΗΝΑ….ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #439800

    Καλη χρονια παιδες!!!<br>
    Και τις ειδαμε και τις πιασαμε.!!!!
    <br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html<br>
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

    </div>

    Καλή αρχή Κωστή!!αλλά τα συχαρίκια τα παίρνεις για την κοριτσάρα που είναι δίπλα σου!!!πάντα τέτοια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #439802

    Το σ/κ αυτό ήταν το πιο παράξενο από όλα!!!το Σάββατο βάρεσα την πρώτη τσίχλα της χρονιάς!!Είδα καμιά 10ρια πουλιά!!σήμερα είχε ΚΑΝΟΝΙΚΟ πέρασμα τσίχλας!!!πρώτη φορά στις 6 οκτώβρη παίρνω 4 πουλάκια στο χέρι,2 χαμένακαι και είδα καμιά 60αρια..φίλοι λαγάδες μου είπαν και για δενδρότσιχλες σε πιο ψηλά μέρη!!!δεν περίμενα πάντως τόσο νωρίς να δώ τόσα πουλιά!!αν βοηθήσει ο καιρός και παραμείνει το βοριαδάκι,πιστεύω ότι θα έχουμε νέες συναντήσεις για το άλλο σ/κ μιας και δουλεύουμε καθημερινές!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #439806

    Παπουδια και εγω ειδα τις πρωτες φετος στα τρικαλα κορινθιας καλη αρχη λοιπον σε ολουσ σας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vassilis στις #439808

    καλησπερα και καλη χρονια σε ολους παλαιοπαναγια σημερα καταφερα και πηρα τις πρωτες δυο για φετος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #439810

    Γειά σας παλιοί και νέοι φίλοι του φόρουμ. Και εγώ σήμερα κατα τις 12:00 έκανα μια 2ωρη βολτίτσα ανάμεσα Σπάτα- Μαρκόπουλο. Ούτε είδα ούτε άκουσα τσίχλα.
    Η γυμναστική και το βάδισμα σε όλη αυτή την περιοχή που κάλυψα με έκαναν να παρατηρήσω τα εξής: Α): Δεν συνάντησα ούτε ένα κοτσύφι. β) Συνάντησα 100δες καρακάξες οι οποίες όμως δεν μου έδωσαν ευκαιρία να τις περιποιηθώ πλην μιας που έτρωγε κάτι ξεχασμένα σύκα.γ)Τα σκουπίδια κυρίως πλαστικα που υπάρχουν είναι ένα τεράστιο οικολογικό πρόβλημα στα μεσόγεια….όπου θέλει και βολεύει τον καθένα αδειάζει οτιδήποτε οπουδήποτε….Δ) Η ξηρασία είναι τρομερή η γη των μεσογείων είναι διψασμένη για νερό. Ε)Στον ουρανό πετούσαν ακόμη χελιδόνια…είναι ακόμη εδώ μαζί με τις τσίχλες που άρχισαν να έρχοντε.Έχω την εντύπωση ότι οι καρακάξες δεν αφήνουν ούτε κότσιφα να φωλιάσει και να επιζήσει στην περιοχή. Γιαυτό συνάδελφοι μην λυπάστε τα φυσίγγια σας γιαυτά τα τόσο καταστροφικά πουλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #439812

    Γειά σας παλιοί και νέοι φίλοι του φόρουμ. Και εγώ σήμερα κατα τις 12:00 έκανα μια 2ωρη βολτίτσα ανάμεσα Σπάτα- Μαρκόπουλο. Ούτε είδα ούτε άκουσα τσίχλα.<br>
    Η γυμναστική και το βάδισμα σε όλη αυτή την περιοχή που κάλυψα με έκαναν να παρατηρήσω τα εξής: Α): Δεν συνάντησα ούτε ένα κοτσύφι. β) Συνάντησα 100δες καρακάξες οι οποίες όμως δεν μου έδωσαν ευκαιρία να τις περιποιηθώ πλην μιας που έτρωγε κάτι ξεχασμένα σύκα.γ)Τα σκουπίδια κυρίως πλαστικα που υπάρχουν είναι ένα τεράστιο οικολογικό πρόβλημα στα μεσόγεια….όπου θέλει και βολεύει τον καθένα αδειάζει οτιδήποτε οπουδήποτε….Δ) Η ξηρασία είναι τρομερή η γη των μεσογείων είναι διψασμένη για νερό. Ε)Στον ουρανό πετούσαν ακόμη χελιδόνια…είναι ακόμη εδώ μαζί με τις τσίχλες που άρχισαν να έρχοντε.Έχω την εντύπωση ότι οι καρακάξες δεν αφήνουν ούτε κότσιφα να φωλιάσει και να επιζήσει στην περιοχή. Γιαυτό συνάδελφοι μην λυπάστε τα φυσίγγια σας γιαυτά τα τόσο καταστροφικά πουλιά.

    Φίλε DIONISOS, υπάρχει εξειδικευμένο θέμα στο FORUM για αυτά τα ενδιαφέροντα που μας έγραψες, το “ποιός πήγε για καρακάξες?”

    ΠΟΙΟΣ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΚΑΡΑΚΑΞΕΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    ilias_mark στις #439866

    Kαλημέρα σε όλους. Λοιπόν παρακολουθώ αρκετά χρονια τη συζήτηση χωρίς όμως να έχω ξαναγράψει. Από φέτος λοιπόν λέω να ασχοληθώ και με αυτό.Σήμερα το πρωί είδα την πρώτη τσίκλα στο Μαρκόπουλο και άκουσα και 2 ακόμα. Τις προηγούμενες 3-4 ημερες δεν υπήρχε τίποτα! Εύχομαι καλή χρονια σε όλους με πολλά θηράματα!
    Υ.Γ. Αν είναι εύκολο ας γράφουμε και περιοχές που βλέπουμε τα πουλια μπας και βγάλουμε καμια άκρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #439867

    Καλώς ήρθες Ηλία και καλά ποσταρίσματα και κυνήγια! Εδώ (Πάρο) ούτε την είδα, ούτε την άκουσα ακόμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #439868

    ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ σημερα ειχε ενα μικρο μπασιμο αλλα περναγαν ψιλομενες,ο καιρος !βαρια συνεφια με κατα διαστηματα ψιλοβροχο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #439870

    EXTEΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 7 ΚΑΙ 10 ΟΥΤΕ ΤΣΙΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΟΟΟΟΟΟΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #439877

    εκανε και σημερα ενα μικρο μπασιματακι στην αττικη…..αλλα αυτο που ευχαριστηθηκα περισσοτερο ηταν οι τουφεκιες απο το 20ρακι μου…..καθαρο καρτεροτουφεκο το ατιμο… 😀

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,506 έως 23,520 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων