ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,521 έως 23,535 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #439878

    Μπράβο ρε Μάνο, έτσι γερά. Εγω από χθες είμαι άρρωστος μη γ….σ@.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #439880

    Μπράβο ρε Μάνο, έτσι γερά. Εγω από χθες είμαι άρρωστος μη γ….σ@.

    σε ευχαριστω ρε γρηγορη, αστα και εγω με ιωση ειμαι απο χτες το βραδυ αλλα……..μασαν τα παλικαρια ωρε ????? 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #439882

    ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ σημερα ειχε ενα μικρο μπασιμο αλλα περναγαν ψιλομενες,ο καιρος !βαρια συνεφια με κατα διαστηματα ψιλοβροχο!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    391-525

    </div>

    Καλημερα Σταθη! Στις Κεραιες ησουνα, Βλαχερνα? Το ΣαββατοΚυριακο αν μπορεσω θελω να κατεβω. Απο κοσμο, ειχε? Συνηθως εκει κοιμουνται ολο το βραδυ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #439905

    Πολλά πουλιά πέρασαν το Σαβατοκύριακο και κυρίως την Κυριακή, παρά τη συννεφιά και τον Νοτιά που φυσούσε.

    Δυστυχώς δούλευα και δεν κατάφερα να πάω (αν και με τον καιρό που είχε δεν θα πήγαινα ακόμα και αν μπορούσα), αλλά όσοι βγήκαν στα πόστα με είπαν ότι είχε ένα από τα καλύτερα μπασίματα.

    Φάνηκαν και δυο κοπάδια φάσσες στα βόρεια του νησιού…

    Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος συμπατριώτης μου;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    Franchi Alcione SX στις #439907

    εαν αυτα που λεει ειναι σωστα προβλεπεται βαρυς χειμωνας 😉 τωρα για τον οκτωμβρη μας τα χαλαει λιγο με τους νοτιαδες:P
    http://dionysos-weather.gr/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #439909

    Α! mitsosvinci που ειχες παει (εαν επιτρεπεται)?[/quot
    βορειως των ψαχνων συναδελφε.
    σημερα πιο λιγα πουλια και ψηλωμενα.δεν πηγα λογω δουλειας αλλα τις πληροφοριες μου τις πηρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #439911

    εκανε και σημερα ενα μικρο μπασιματακι στην αττικη…..αλλα αυτο που ευχαριστηθηκα περισσοτερο ηταν οι τουφεκιες απο το 20ρακι μου…..καθαρο καρτεροτουφεκο το ατιμο…

    Φονιάς το 20ρακι.. είναι που μου είχες και αμφιβολίες, εδώ ξαπλώνει τα ανάσκελα κουρούνες και καρακάξες στα 35 μετρα στην (Turdus philomelos θα κόλληση )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    iason στις #439914

    εαν αυτα που λεει ειναι σωστα προβλεπεται βαρυς χειμωνας ;) τωρα για τον οκτωμβρη μας τα χαλαει λιγο με τους νοτιαδες:P

    http://dionysos-weather.gr/

    Kαλησπέρες παίδες!

    Το site είναι δικό μου ,όσον αφορά για τα μερομήνια είναι μια μεγάλη ιστορία η οποία κατά την άποψη μου δεν είναι αξιόπιστη απλώς είναι παράδοση κάθε χρόνο να βγαίνουν.
    Ο καιρός δεν προβλέπεται πάνω από 3-6 μέρες .Οποιαδήποτε μακροπρόθεσμη εκτίμηση δεν μπορεί να είναι αληθής παρά μονό με αρκετή δόση τύχης.
    Εγώ ασχολούμαι με το καιρό και την μετεωρολογία ,οτι θέλετε ρωτάτε όταν είναι να πάτε για κυνήγι σε κάποια περιοχή!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #439917

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Franchi Alcione SX wrote:</div>
    εαν αυτα που λεει ειναι σωστα προβλεπεται βαρυς χειμωνας ;) τωρα για τον οκτωμβρη μας τα χαλαει λιγο με τους νοτιαδες:P

    http://dionysos-weather.gr/

    Kαλησπέρες παίδες!

    Το site είναι δικό μου ,όσον αφορά για τα μερομήνια είναι μια μεγάλη ιστορία η οποία κατά την άποψη μου δεν είναι αξιόπιστη απλώς είναι παράδοση κάθε χρόνο να βγαίνουν.<br>
    Ο καιρός δεν προβλέπεται πάνω από 3-6 μέρες .Οποιαδήποτε μακροπρόθεσμη εκτίμηση δεν μπορεί να είναι αληθής παρά μονό με αρκετή δόση τύχης.<br>
    Εγώ ασχολούμαι με το καιρό και την μετεωρολογία ,οτι θέλετε ρωτάτε όταν είναι να πάτε για κυνήγι σε κάποια περιοχή!

    πές τα Χρυσόστομε!!!!!!
    Ο καιρός προβλέπεται με μεγάλη ακρίβεια σε χρόνο και τόπο έως 3 μέρες.
    Ικανοποιητικά προβλέπεται από 4-10 μέρες αλλά χωρίς ακρίβεια για την χρονική και τοπική εξέλιξη.
    Κι όλα αυτά μέσα από μοντέλα με διαφορικές εξισώσεις. Λόγω επαγγέλματος έχω ασχοληθεί με το θέμα.
    Ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω:
    http://www.hep.upatras.gr/class/download/geo_sim_til/Numerical_models_for%20weather_prediction.pdf

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/07/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    kotzi στις #439922

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Franchi Alcione SX wrote:</div>
    εαν αυτα που λεει ειναι σωστα προβλεπεται βαρυς χειμωνας ;) τωρα για τον οκτωμβρη μας τα χαλαει λιγο με τους νοτιαδες:P

    http://dionysos-weather.gr/

    Kαλησπέρες παίδες!

    Το site είναι δικό μου ,όσον αφορά για τα μερομήνια είναι μια μεγάλη ιστορία η οποία κατά την άποψη μου δεν είναι αξιόπιστη απλώς είναι παράδοση κάθε χρόνο να βγαίνουν.<br>
    Ο καιρός δεν προβλέπεται πάνω από 3-6 μέρες .Οποιαδήποτε μακροπρόθεσμη εκτίμηση δεν μπορεί να είναι αληθής παρά μονό με αρκετή δόση τύχης.<br>
    Εγώ ασχολούμαι με το καιρό και την μετεωρολογία ,οτι θέλετε ρωτάτε όταν είναι να πάτε για κυνήγι σε κάποια περιοχή!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/07/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    kotzi στις #439923

    Να σαι καλα ρε iason και με τρόμαξες λίγο με τον Οκτώβρη είναι βαρόμετρο μήνας για το υπόλοιπο της σεζόν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Stavros de στις #439937

    εκανε και σημερα ενα μικρο μπασιματακι στην αττικη…..αλλα αυτο που ευχαριστηθηκα περισσοτερο ηταν οι τουφεκιες απο το 20ρακι μου…..καθαρο καρτεροτουφεκο το ατιμο… :D<br>
    <br>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    το ζαμπαλα εινα αυτο hunter21gr? και εγω με 20αρι αποκλειστικα κυνηγαω! πιστευω ειναι το απολυτο διαμετρημα,
    ιδιος για περπατητο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #439938

    καλησπερα παιδια .δεν πηγα εγω πληροφορηθηκα ομως απο καλαμο ωρωπο μηδεν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #439939

    το ζαμπαλα εινα αυτο hunter21gr? και εγω με 20αρι αποκλειστικα κυνηγαω! πιστευω ειναι το απολυτο διαμετρημα,
    ιδιος για περπατητο!

    οχι φιλαρακι, ειναι batista Rizzini…… αστα φιλε, τα 20ρακια σκοτωνουν πιο πολυ απο τα 12αρια…… χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #439942

    Την κυριακη 3 ατομα πηραμε 7 φασες….τσιχλες περνουσαν οχι πολλες (οπως προχθες) και οι περισσοτερεσ μεγαλες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,521 έως 23,535 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων