ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,566 έως 23,580 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #440198

    καλησπερα ρε παλικαρια!! απο τη διαβαζω ξεκηνισε καλα η χρονια , για να δουμε και τη συνεχεια!!<BR>σημερα το πρωι ειδα και εγω της πρωτες για φετος. ειδα αρκετα πουλακια απο 4-5 εως 7-8 μαζι …<BR>αλλα ειχαν αρκετο υψος μπορεσα και κρατησα μονο 2 καλα ηταν!!! εκατσα κανα 2ωρο εριξα 15 ντουφεκιες!!! αχχχ το ατιμο το υψος!!!<BR>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>BENELLI M2 LEFT (BLACK GYN)<BR>Σ.Σ.Κ.Π<BR>Κ.Σ-ΑΧΑΡΝΩΝ<BR>ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ…..!!!!<BR>ΗΘΕΛΕ, ΛΕΕΙ, ΝΑ ΝΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ. ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΤΟΝ……..</P></DIV>

    Γιωργο για το υψος παρε το 76 και IM !!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    iason στις #440200

    Καλησπέρα στην παρέα των κυνηγών!

    http://goo.gl/YP7QcP : Αναλυτική Πρόγνωση καιρού Ελλάδας για την Πέμπτη-Παρασκευή 10-11/10/2013

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #440201

    tomaso αφου ξερεις για να πας εκει πρεπει να πας απο το βραδυ αστα να πανε,αλλα αμα κανει περασμα ξερεις τι γινεται . . . . . [κοιταξε τον καιρο για το σκ]<br>

    Σταθη,Εκει ειναι το χωριο της μανας μου και σε εκεινα τα καρτερια δεν εχω κυνηγησει ποτε…το σπιτι μου απο εκει(γιαγια)δυο λεπτα το πολυ…
    αλλα απο τι μου λενε τα ξαδερφια, ουτε αυτοι δεν πανε εκει απο τον κοσμο και τους τσακωμους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #440208

    χτες το βραδυ κατα της 21:00 που ήμουν για καλαμάρια ακουσα το πρωτο τσικ… (στα λιμανακια)

    Κανα καλαμαρι φανηκε???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440210

    σημερα κυνηγησαμε μαζι με εξαιρετα μελη του αρτεμις στην αττικη, και εκανε ενα ψιλομπασιματακι τσιχλας……… 😀

    Hunter21GR…..=13
    Thor600……..=5
    dimix……….=5
    vaggos-benneli =1 (αυτος ηρθε για καφε)….. 😀

    δυστυχως χασαμε και μερικα πουλακια λογο δυσβατου σημειου,ευτυχως ειχαμε μαζι μας την σαντυ και τον μαξ που σωσανε την κατασταση κατα 90% βρισκοντας τα περισσοτερα πουλια !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Stavros de στις #440211

    βλεπω να μας ξεσκιζει στους νοτιαδες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #440215

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>gkiaouris wrote:</div>
    χτες το βραδυ κατα της 21:00 που ήμουν για καλαμάρια ακουσα το πρωτο τσικ… (στα λιμανακια)

    Κανα καλαμαρι φανηκε???

    ακουγονται διαφορα, εγω δεν εχω παρει ακομα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    GiannisEvoIX στις #440234

    Σε σημερινή εξόρμηση στην Αττική στην ευρύτερη περιοχή της λαυρεωτικης μπήκαν ελάχιστα πουλια εώς και πολυ ελάχιστα θα έλεγα!!!Ειδα 5 πουλια δεν πέρασε κανένα σε απόσταση βολής, αλλα την πλήρωσαν 2 καρακαξες. Δυστυχώς τις επόμενες μέρες τις βλέπω πολυ δύσκολες για πέρασμα και πολυ ωραίες για μπανιο με τον καιρο που μας επιφυλάσσει. Βέβαια σε άλλες περιοχές όπως διαβάζω απο συναδέλφους ακόμη και Αττική μπήκαν πουλακια και κάποιοι έκαναν το κέφι του 1000 μπράβο σε ολα τα παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #440240

    Καλησπέρα και καλή κυνηγετική χρονιά σε όλους. Πρώτη εξόρμηση σήμερα στο Λεοντάρι Θήβας. Μικρό μπασιματάκι με αποτέλεσμα 6 στο χέρι και 3 χαμένες. Εθεάθη και η πρώτη φάσα να τριγυρίζει, μακρυά δυστυχώς… Εν συνεχεία 3 ώρες περπάτημα στα αμπέλια για κανά ορτύκι, χωρίς θετίκο αποτέλεσμα αλλά τουλάχιστον έβαλα άλλες 3 τσίχλες στην τσάντα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #440250

    Καλησπερα και απο μενα,σημερα το πρωι κατα τις 7,πινοντας καφεδακι στο μπαλκονι του σπιτιου μου,ακουσα ενα γνωριμο τσιιιπ!
    Τσιχλα ηταν,η πρωτη που ειδα για φετος!
    Περσι,τετοιες μερες ηταν που ειχεν ξεκινησει τα μπασιματα,ελπιζω να γινει ετσι και φετος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    nick στις #440260

    καλησπέρα και από μένα. εξόρμηση σε ανατολική αττική.μπάσιμο=0.ησυχία σ όλη την φύση και μέσα στην ησυχία η θεά άρτεμις μου έστειλε δώρο πάνω μου 2 τσιχλίτσες. φυσικά σαν δώρο τίμησα την θεά και τις έβαλα στην τσάντα. υγιαίνετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #440266

    καλησπερα παιδια μολις γυρισα απο το εντευκτηριο του 3ου κσ .η ενημερωση για σημερα απο αυτους που πηγαν στην αττικη ειναι οτι μπηκαν ελαχιστα η καθολου πουλια.τα μερη που πηγαν οι συναδελφοι{ανεργοι η συνταξιουχοι} καλυπτουν σχεδον ολη την αττικη καλαμος δερβενοχωρια λαυρεωτικη.αυριο θα ενημερωσω παλι.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #440275

    Μετά την Κυριακή που είχα την τύχη να δω βολτάροντας ένα καλό αριθμό πουλιών στο Ποικίλο (πιασμένα και διαβατάρικα), όλες τις υπόλοιπες μέρες, καθώς πηγαίνω κάθε μέρα μαζί με το σκύλο για ξεμούδιασμα-τρέξιμο, τα πουλιά είναι τα ίδια ή και λιγότερα χωρίς να βλέπω μπασίματα… Όλα δείχνουν πως μέχρι να αλλάξει και να αγριέψει ξανά ο καιρός θα πρέπει να αρκεστούμε σε αυτούς τους πρώιμους προπομπούς και στις εσωτερικές μετακινήσεις τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #440285

    jason θα μας τρελανεις !εισαι 2 λεπτα απο εκει και δεν εχεις παει ?αμα πιασεις καρτερακι δεν εχει τσακωμους απλως πρεπει να πας νωρις για να πιασεις καρτερι τα καρτερια ειναι γυρω στο 1 χιλιομετρο αλλα αμα πεσεις στο μπασιμο αξιζει γιατι περνανε και η αγαπημενες σου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    theodoros στις #440286

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΣΙΧΛΕΣ. ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΟΜΩΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,566 έως 23,580 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων