ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,656 έως 23,670 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #440907

    σημερα εκανε πολυ καλο μπασιμο ΒΔ αττικη, ημουν με τον φιλο μου ντινο(thor600) και περασαμε πολυ ωραια αλλα πονοκεφαλιασαμε ασχημα απο τις τουφεκιες σε συνδυασμο με την ζεστη!!!!!

    ομιχλη μεχρι τις 8.00 και μετα γερο μπασιμο μεχρι τις 11.30!!!!!

    αποτελεσμα Hunter21GR : 20 ΤΣΙΧΛΕΣ<br>
    thor600 : 8 ΤΣΙΧΛΕΣ διοτι στις 10:00 εφυγε για δουλεια….χαχαχα<br>
    και χασαμε απο 10 πουλια ο καθ’ενας τουλαχιστον διοτι ημασταν φουλ στα πουρναρια !!!!

    τα μπασιματα αρχισαν πολυ δυνατα φετος……θα γινει χαμος!!!!!!!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    ωραια φωτογραφια.μου εφερες στο μυαλο ωραιες στιγμες!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #440910

    Αυριο λεω να παω πουθενα περιξ Αττικης. Μιας και μενω Πειραια λογικα τα Δερβενοχωρια ειναι σχετικα κοντα. παει ΙΧ ή θα σπασω το αμαξι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440912

    μπραβο σας παιδες. και σε ανωτερα…

    οπα!! επανιελακι ξηγιεσαι? μια χαρα εισαι..

    αλλα γιατι χασατε πουλια? δεν τα απορταρισε ο σκυλος?

    και μια και βλεπω κασα.. τι γινετε με αυτες της κασες? εχετε κανα προβλημα με την θυροφυλακη?

    φιλε το μερος ειναι τιγκα στο πουρναρι,πολυ ‘σφιχτο’, επισης αρκετα πουλια χαθηκαν διοτι ηταν πολυ ψηλωμενα και επεφταν τοσο μακρια που δεν πηγαινα καθολου να τα ψαξω…ουτε να πλησιασω δεν μπορουσα, το επανιελακι σκιζει και μαλιστα εχει μαθει πλεον να ψαχνει ψηλα πανω στα πουρναρια σηκωμενη στα 2 ποδια……αν δεν ειχα την σαντυ να μην σου πω τι θα εβρισκα γιατι θα γινω σοκιν….. 😀

    Αυριο λεω να παω πουθενα περιξ Αττικης. Μιας και μενω Πειραια λογικα τα Δερβενοχωρια ειναι σχετικα κοντα. παει ΙΧ ή θα σπασω το αμαξι?

    ολο ασφαλτος ειναι μεχρι τα δερβενοχωρια γιατι να το σπασεις?????? μια χαρα παει το αμαξι!!!!!

    οριστε και το βιντεακι που τραβηξα σημερα…….η ληψη εγινε με καμερα 180 μοιρων γι’αυτο και το αποτελεσμα ειναι πολυ μετριο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #440913

    Δεν ξερω ρε φιλε ακουστα τα εχω μονο. Θενκς παντως

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #440916

    μαγκες προσεχτε λιγο τα ορια η τουλαχιστον μην τα γραφετε ετσι απλα εδω δεν μπαινουμε μονο εμεις σας το λεω φιλικα σαν παλιο μελος 20και τουλαχιστον 10 κανουν τουλαχιστον 30 αρα ειμαστε εκτος.η σταματηστε στο οριο η μη γραφετε τιποτα εδω.μπραβο για τη επιδοση σας ομολογουμενως πολυ καλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440917

    μαγκες προσεχτε λιγο τα ορια η τουλαχιστον μην τα γραφετε ετσι απλα εδω δεν μπαινουμε μονο εμεις σας το λεω φιλικα σαν παλιο μελος 20και τουλαχιστον 10 κανουν τουλαχιστον 30 αρα ειμαστε εκτος.η σταματηστε στο οριο η μη γραφετε τιποτα εδω.μπραβο για τη επιδοση σας ομολογουμενως πολυ καλη.

    φιλαρακι ποιος σου ειπε οτι μετρανε τα χαμενα ή τραυματισμενα που φυγανε?????? το οριο των 25 πουλιων ειναι για αυτα που μπαινουν στην τσαντα!!!!! αλιμονο αν μετραγαμε στο οριο και τα χαμενα ή τραυματισμενα πουλια που φυγανε……..νομιζω πως καπου μπερδευεσαι!!!!!
    εγω προσωπικα ΠΟΤΕ μου δεν συνεχισα να κυνηγαω περαν του οριου και αυτο το εχω ως βασικη αρχη μου….ελπιζω το ιδιο να κανεις και εσυ και ολοι μας εδω μεσα που σεβομαστε το κυνηγι!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #440918

    εκτος αν ειναι υπολογισμενες και οι χαμενες οποτε ζητω συγνωμη……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440920

    εκτος αν ειναι υπολογισμενες και οι χαμενες οποτε ζητω συγνωμη……….

    εσυ δηλαδη οταν κυνηγας μπορεις και θυμασαι τις χαμενες,κοτσοφτερες,κλπ???? αλλα και να τις θυμασαι δεν παιζει κανενα ρολο στο οριο καρπωσης!!!!!

    οχι φιλε δεν ειναι υπολογισμενες οι χαμενες….τα πουλια στον σακο ηταν 20 αρα κατω του οριου που ειναι 25!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #440921

    Μάνο όντως ήταν δύνατο μπάσιμο αλλά αυτη η σημερινή αστοχία(80%) ήταν ανεπανάληπτη.

    ΥΓ: Πάλι καλά που υπάρχει κι ο Μάνος με τα ρεπορτάζ του γιατι αν περιμένατε απο’μένα φωτό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #440922

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    μαγκες προσεχτε λιγο τα ορια η τουλαχιστον μην τα γραφετε ετσι απλα εδω δεν μπαινουμε μονο εμεις σας το λεω φιλικα σαν παλιο μελος 20και τουλαχιστον 10 κανουν τουλαχιστον 30 αρα ειμαστε εκτος.η σταματηστε στο οριο η μη γραφετε τιποτα εδω.μπραβο για τη επιδοση σας ομολογουμενως πολυ καλη.

    φιλαρακι ποιος σου ειπε οτι μετρανε τα χαμενα ή τραυματισμενα που φυγανε?????? το οριο των 25 πουλιων ειναι για αυτα που μπαινουν στην τσαντα!!!!! αλιμονο αν μετραγαμε στο οριο και τα χαμενα ή τραυματισμενα πουλια που φυγανε……..νομιζω πως καπου μπερδευεσαι!!!!!<br>
    εγω προσωπικα ΠΟΤΕ μου δεν συνεχισα να κυνηγαω περαν του οριου και αυτο το εχω ως βασικη αρχη μου!!!!!!!
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    φιλε χωρις να επιμενω και καλο ειναι να το ξεκαθαρισουμε αυτο με τη βοηθεια και αλλων μελων το οριο αναφερεται στα σκοτωμενα πουλια και οχι αυτα που μπηκαν στη τσαντα.αυτο ειναι και το νοημα του οριου ποσα πουλια μπορουμε να αφαιρουμε απο το περιβαλλον σε καθε εξοδο ασχετως αν τα φανε οι αλεπουδες η εμεις.τωρα θα μου πεις οτι δεν συμφωνεις με το οριο αυτο ειναι αλλο θεμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440923

    Μάνο όντως ήταν δύνατο μπάσιμο αλλά αυτη η σημερινή αστοχία(80%) ήταν ανεπανάληπτη.

    ρε ντινακο, με ομιχλη και υγρασια στο 95% τι απαιτησεις εχεις απο τα φυσιγγια σου σε βολες ανω των 30 μετρων???? ασε που το δικο σου καρτερι ηταν χαμηλα με αποτελεσμα να τουφεκας πολυ ψηλα τα πουλια!!!!!! δεδομενων των συνθηκων μια χαρα τα πηγαμε!!!! και να μην αναφερθω και στην πρωινη γρουσουζια που μας εριξε ο τυπος που πηγε να φαει το καρτερι του θειου σου!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #440924

    μαγκες προσεχτε λιγο τα ορια η τουλαχιστον μην τα γραφετε ετσι απλα εδω δεν μπαινουμε μονο εμεις σας το λεω φιλικα σαν παλιο μελος 20και τουλαχιστον 10 κανουν τουλαχιστον 30 αρα ειμαστε εκτος.η σταματηστε στο οριο η μη γραφετε τιποτα εδω.μπραβο για τη επιδοση σας ομολογουμενως πολυ καλη.

    Φίλε αν το θέτεις απο ήθικής πλευράς τότε συμφωνώ μαζί σου και δηλώνω και ένοχος (αν και εγώ ούτε με τις χαμένες έπιασα το όριο) αλλά,τα θηράματα που έχεις πάνω σου μετράνε κι όχι και αυτά που έχασες.Να’σαι καλά πάντως!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440925

    φιλε χωρις να επιμενω και καλο ειναι να το ξεκαθαρισουμε αυτο με τη βοηθεια και αλλων μελων το οριο αναφερεται στα σκοτωμενα πουλια και οχι αυτα που μπηκαν στη τσαντα.αυτο ειναι και το νοημα του οριου ποσα πουλια μπορουμε να αφαιρουμε απο το περιβαλλον σε καθε εξοδο ασχετως αν τα φανε οι αλεπουδες η εμεις.τωρα θα μου πεις οτι δεν συμφωνεις με το οριο αυτο ειναι αλλο θεμα.

    φιλε και εγω χωρις να επιμενω θα πω οτι αυτο το ενδεχομενο πρωτη φορα το ακουω….. θα ηταν ενδιαφερων να ακουσουμε τις αποψεις και αλλων μελων επι του θεματος!!!!!!

    οσο για τα ορια σου απαντησα και πριν οτι και συμφωνω και τα σεβομαι και τα επιβαλω στην παρεα μου αν χρειαστει!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #440926

    Έχετε όριο στις τσίχλες;;; !
    Βρέ, άστε καμιά να κατέβει κάτω!!!! 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #440927

    Ευτυχώς τον έπεισα,δυστυχώς μας καταράστηκε και δεν φτάνει αυτό…μας τα’χε κάνει και στο καρτέρι! Λες να δούλεψε το σκατό του σαν κράχτης-φύντα?

    ΥΓ: Α,ρε πουτ@ν@ RIGO..χαχαχα όλα τα λεφτά ο τύπος!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,656 έως 23,670 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων