ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,746 έως 23,760 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441693

    τελευταιο περασμα τσιχλας εγινε την κυριακη. και σημερα τιποτα. καποια απο αυτες της μερες θα γινει μεγαλη ζημια. ερχετε. οπου νανε..

    ρε παναγιωτη, γεματο κοτσιφια ειναι τα θυλικια, η ετσι μου φαινεται?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #441698

    ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΣΑΡΤΣΑΡΕΣ ΣΤΟ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΒΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 28 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #441709

    Μαυροματι σημερα πρεπει να ημουν ο καλυτερος… Καθολου πουλια περασαν 3 συνολικα και τα πηρα…

    Σιγουρα πρεπει να ησουν ο καλυτερος γιατι και εγω μονο 3 τσιχλες ειδα στο Μαυροματι αλλα…….απλα τις ειδα μακρυα…
    🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441711

    ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΣΑΡΤΣΑΡΕΣ ΣΤΟ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΒΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 28 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.

    στελιο δεν εχω μαθει ακομα. αν μαθω κατι θα σας πω. αλλα επειδη ειναι να ερθετε μαλλον απο μακρια, θα ηθελα να σας πω μονο αν της δω εγω ο ιδιος.
    αυτο το λεω γιατι εχω φαει κατι ταχυδρομια, παναγια βοηθα..

    αν και για τσαρτσαρες ειναι νωρης. αλλα με τα πρωτα νεα θα ενημερωσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #441722

    καλησπερα.σημερα ευβοια στα καρτερια τιποτα.ειχε δυνατο βορια και πολλα συννεφα ολη νυχτα και τα εκοψε τα πουλια.παντως η μερα δεν πηγε χαμενη γιατι εχουν πιασει πολλες τσιχλες και με 2μιση ωρες περπατημα δυο ατομα πηραμε 18 στο χερι και 4 χαμενες,οχι και ασχημα για 18 οκτωβρη!!!αυριο πιστευω οσοι πανε στα μπασιμοκαρτερα θα κανουν δουλεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #441736

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΝΝΗ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΠΕΡΣΙ ΗΤΑΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΣΑΡΤΣΑΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΑΣΣΑ ,ΜΠΕΚΑΤΣΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441738

    στελιο εχετε ντοπιους που σας πανε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    Σπάρτακος στις #441743

    Ένα περίεργο πράγμα με προβληματίζει τώρα ο κάθομαι κ βλέπω βίντεο στο youtube :Πως γίνεται να κυνηγάει η όλη η ευρωπαϊκή Ένωση με κασετοφωνα με χιονιά με σκάφη για πάπιες και δίπλα οι Τούρκοι να στήνουν συναυλίες για τα πουλιά κ εμείς να καταφέρνουμε να προστατεύουμε το πλυθησμο τους !!!Στο τέλος θα μας δώσουν μεταλειο μλκιας και θα καμαρώνουμε κιόλας .<br>
    Σημείωση είμαι υπέρ της προστασίας των πτηνών …

    Γιατι φιλε εμεις ειμαστε γιδια ολοι μας.αν μας δωσουν λιγο θάρρος θα ανέβουμε στο κρεβατι δωσε θαρρος στο χωριατη που λεει και η παροιμία.επισης εξω υπαρχει νομοθεσια αυστηρη οχι οπως εδω…ελα μωρε και τι εγινε κλασσικη ατακα…εξω δινουν εξετασεις ολοι για να παρουν την αδεια και ειναι και πολυ αυστηρες και τα ορια ειναι ορια τελος εδω στα λενε οι του συλλογου, εξω υπαρχουν συλλογη και κανουν εργο εδω ανοιχτες καλπες μη βγει κανενας αλλος.γιαυτους και για πολλους αλλους λογους δεν μας αφηνουν να κανουμε κατι τετοιο εδω και προσωπικα η γνωμη μου καλα κανουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #441748

    καλησπερα.σημερα ευβοια στα καρτερια τιποτα.ειχε δυνατο βορια και πολλα συννεφα ολη νυχτα και τα εκοψε τα πουλια.παντως η μερα δεν πηγε χαμενη γιατι εχουν πιασει πολλες τσιχλες και με 2μιση ωρες περπατημα δυο ατομα πηραμε 18 στο χερι και 4 χαμενες,οχι και ασχημα για 18 οκτωβρη!!!αυριο πιστευω οσοι πανε στα μπασιμοκαρτερα θα κανουν δουλεια.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    i hunt therefore i am

    </div>

    θα συμφωνησω οτι εχουν πιασει πουλια και το καταλαβαινω απο μια απογευματινη καβατζα που εχω στην αττικη.σημερα αλλες 5 ηρθαν κοντα φτανοντας το κοντερ στις 20 και ειναι 18 οκτωβρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #441761

    OXI ΓΙΑΝΝΗ ΑΛΛΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ 2000 ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΨΙΛΟΜΑΘΕΙ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΙΣ ΦΑΣΣΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ .Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΙΝΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΑΘΗΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441763

    αν ανεβητε στελιο για κυνηγι, και βρητε μερη να εχει βελανι επανω, κανε ενα ποστ στο θεμα με της φασσες. ετσι για να μαθουμε τι γινετε και εκει απο τροφη.

    φυσικα δεν εχω απαιτηση να μου πεις που εχει, απλα αν βρηκατε βελανι η οχι.

    ευχαριστω εκ τον προτερων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #441767

    ok ΓΙΑΝΝΗ.ΤΩΡΑ ΚΑΛΥΝΗΧΤΙΖΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΓΙΑ ΜΠΡΑΛΛΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vassilis στις #441775

    καλησπερα τιποτα σημερα και απο βαγια λιγες μονο το πρωι φανηκαν για περασμα ουτε λογος.να δουμε αυριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    Παναγιώτης στις #441787

    τελευταιο περασμα τσιχλας εγινε την κυριακη. και σημερα τιποτα. καποια απο αυτες της μερες θα γινει μεγαλη ζημια. ερχετε. οπου νανε..

    ρε παναγιωτη, γεματο κοτσιφια ειναι τα θυλικια, η ετσι μου φαινεται?

    Ναι φιλε μου …πολυ κοτσυφι …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #441816

    Παιδια σημερα τιποτε αν και ο καιρος ηαταν οκ.Εκανα μονο δυο πουλια και εφυγα 9 η ωρα και πηγα και κορακοειδη οπου πηρα 6.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,746 έως 23,760 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων