ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,956 έως 23,970 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #442753

    Μήπως έγινε κανένα περασματάκι σήμερα?Το πρωί στο Γαλάτσι μέτρησα καμιά δεκαριά να σφυράνε<br>
    πάνω απ’το κεφάλι μου

    ναι φιλε, συνεχιστηκε το μπασιμο για 3η ημερα με μ.ο. τα 15-20 πουλια ο καθε ενας!!! πολλες τσιχλες και λιγα κοτσυφακια


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #442754

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>woodcar wrote:</div>
    χαχαχαχα…και ψαράς να γίνει κανείς εσένα δεν σε πιάνει με τίποτα .Εχω κατι φίλους εδώ απο τον ΣΚ.Ο.Ε ,που διαβάζουν αυτά που γράφεις και είναι σίγουροι οτι αφου και στην πάπια βάζεις τρια*** ,στον λαγό θα βαζεις ..κύλινδρο και διασποράς ..χαχαχα ..

    εσυ εισαι απαραδεκτος και πολυ προσβλητικος διοτι ετσι εχεις μαθει!!!!<br>
    οι φιλοι σου απο εκει στο ΣΚ.Ο.Ε(απο μεσα εισαι?? να σε παρω τηλ!!) ξερουν κανα καλο καρτερι ή κυνηγατε μαζι????? δεκα φορες αδεια θα ριξεις….δεκα φορες αδεια θα τα σηκωσεις….για τα “διχτυα” λεω βρε…!!!!!!
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Λοιπον, μιας και πηγαμε μερικες φορες με τον φιλο Hunter21GR για κυνηγι, εκτος απο πολυ καλο ατομο ειναι και γνωστης σε αρκετα θεματα κυνηγετικα. Καλα θα ηταν να ακουμε τι μας λενε καποιοι ανθρωποι γιατι μονο ετσι θα μαθουμε κι εμεις κατι. Οντος το μερος που παμε για κυνηγι ειναι εντος Αττικης, τα νουμερα ειναι περα για περα αληθινα. Ουτε κραχτες ουτε αλλου ειδους μαγκιες δεν ειχε. 2 φορες εχω παει και τις 2 περασαμε πολυ ομορφα και γνωρισαμε και αλλα ατομα απο το e-artemis τα οποια μαλιστα δεν πολυ γραφουν γιατι υπαρχουν καποιοι που τα ξερουν ολα δεν ακουν τιποτα και αυτο τους ξενερωνει (οπως κι εμενα γι’αυτο δεν πολυ γραφω τελευταια). Οσο για τα τσοκαρισματα, κι εγω ειχα 3 1/2 αστρα τσοκακι και παλι ηταν καπως σφιχτο για το μερος. 3 1/2 αστρα με 34γρ 8αρακι η 32γρ 9αρακι σε διευρημενο αυλο. Αν ηταν να εχω 1 αστρο τοτε θα ηθελα οπωσδηποτε διασπορα η μαλλινη ταπα. Στις μερες μας η τεχνολογια σε πυρητιδες και φυσιγγια εχει προχωρησει τοσο ωστε τα 3-4 αστρα να ειναι τα καταλληλοτερα για το κυνηγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #442755

    Μια ολη κι’ολη σημερα το απογευμα κανοντας καρτερι σε κορακοειδη περασε μια και ειπα καθομαι που καθομαι και δεν εκανα σχεδον τιποτε δεν παιρνω και μια τσιχλουλα για το κατι τις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #442756

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>blackman wrote:</div>
    Μήπως έγινε κανένα περασματάκι σήμερα?Το πρωί στο Γαλάτσι μέτρησα καμιά δεκαριά να σφυράνε<br><br>
    πάνω απ’το κεφάλι μου

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>blackman wrote:</div>
    Μήπως έγινε κανένα περασματάκι σήμερα?Το πρωί στο Γαλάτσι μέτρησα καμιά δεκαριά να σφυράνε<br><br>
    πάνω απ’το κεφάλι μου

    ναι φιλε, συνεχιστηκε το μπασιμο για 3η ημερα με μ.ο. τα 15-20 πουλια ο καθε ενας!!! πολλες τσιχλες και λιγα κοτσυφακια <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Μπραβο φιλε μου… Ζηλευω, αλλα αυριο ελπιζω να βρω κι εγω κατι εδω κατω που ειμαι. 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #442779

    παιδια κουλαρετε.κυνηγι ειναι διασκεδαση δεν χαθηκε κι κοσμος αν καποιος παρει 20 η 5 πουλια.ουτε ειναι η σκοπευτικη δεινοτητα τιποτα το τοσο σημαντικο στη ζωη μας.ο αλλος φιλος λεει δεν σηκωνει οπλο στη τσιχλα παρα μονο αναγκαστικα.αν ειναι μαγκας μην κυνηγαει απο αναγκη ας παει για ψαρεμα μιας που ειναι κι απο νησι.το κυνηγι ειναι χομπι τιποτα παραπανω.σε παλιοτερα ποστ μου ημουν αντιθετος και με τις φωτογραφιες που βαζουμε και δεχτηκα κριτικη.κι ομως ολοι εχουμε δει τσιχλες σκοτωμενες αρα το οτι τις βαζουμε ειναι καθαρα απο επιδειξη και για να μας πιστεψει ο αλλος.τι αναγκη εχετε τον αλλον καθενας απο μας δεν ξερει τι ειναι?τελος παντων το σημερινο απογευματινο εντος των τειχων δεν δουλεψε γυρισα με 2 τσιχλες οι μοναδικες που περασαν.ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #442787

    δεν πατε καλα εδω μεσα….εχω αρχισει και νευριαζω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    tsixlakias στις #442789

    Καλημέρα και απο μένα. Εγώ 4-5 χρόνια τώρα κυνηγαω την τσίχλα (περπατητό) με * και 10 διασπορας (ΜΑΧ Διασποράς ή τα Direct).<br>
    Σίγουρα τα αποτελέσματα δεν διεκδικούν δάφνες αλλά με τον καιρό έχω βελτιωθεί και το κέφι γίνεται. Το * δεν είναι επιλογή απλά η καραμπίνα (benelli raffaello special) δεν παίρνει τσοκ και είναι 71cm με *. Αλήθεια μπορω να κάνω τροποποίηση και να παίρνει τσοκ? Πόσο θα στοιχισει μια τέτοια μετατροπή πάνω κάτω? Sorry για τις off-topic ερωτήσεις, αλλά είμαι τσιχλάκιας…

    Ευχαριστώ όλα τα μέλη που απάντησαν. Σίγουρα κάποια στιγμή θα την κάνω την μετατροπή.
    Προς το παρόν εν αναμονή του τριημέρου για την πρώτη εξόρμηση περιξ των Δερβενοχωρίων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    49
    woodcar στις #442798

    εσυ εισαι απαραδεκτος και πολυ προσβλητικος διοτι ετσι εχεις μαθει!!!!
    οι φιλοι σου απο εκει στο ΣΚ.Ο.Ε(απο μεσα εισαι?? να σε παρω τηλ!!) ξερουν κανα καλο καρτερι ή κυνηγατε μαζι????? δεκα φορες αδεια θα ριξεις….δεκα φορες αδεια θα τα σηκωσεις….για τα “διχτυα” λεω βρε…!!!!!!

    Aς το κλείσουμε εδώ το θέμα ρε professor, διοτι έχεις ξεφύγει .Εσύ κυνηγάς για την τσαντα και εμείς πηγαίνουμε για τσίχλα, για 10-15 τουφεκιές ωραίες.Ξέρεις τι ωραίο θέαμα είναι μια μακρινή τραβέρσα;Ξέρεις τι ωραία είναι να κάνει ένα λεπτο να πέσει το πουλι απο ψηλά σαν πατσαβούρα ; Εμείς κυνηγάμε στις ελιές εσύ στα πυκνά .Δέν πάμε για νούμερα .Αλλωστε απο την στιγμή που ξεκινάει η μπεκάτσα , τέλος η τσίχλα.Προπόνηση κάνουμε . Γιαυτο και τα σφιχτά τσοκ .Εχουμε και σκυλάκια ξέρεις που απορτάρουν ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #442800

    Καλημέρα σας κύριοι.
    Χθες είχα κατέβει Χανιά. Το πρωί πέσανε κάτι τουφεκιές στο ύψωμα πάνω απ’ τις Μουρνιές και το απόγευμα ανέβηκα Δρακόνα και γινόταν πανηγύρι.
    Πέρασμα είχε ή τίποτα άλλο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Blamis22 στις #442801

    Καλημέρα και από μένα. Θα ήθελα αν γινεται να μου προτείνετε κάποιο μέρος πέριξ αττικής δερβενοχωριων που να αξίζει κάποιο απογευματινό γιατί λόγο εργασίας τα πρωινά μου πάνε στραφη. Έχει καταρχάς από τώρα πιασμένα πουλιά ώστε να υπάρχει απογευματινή μετακίνηση η τσάμπα ονειρεύομαι από τώρα;;;
    Ευχαριστώ εκ των προτερων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    doggr στις #442803

    Καλημέρα και από μένα. Θα ήθελα αν γινεται να μου προτείνετε κάποιο μέρος πέριξ αττικής δερβενοχωριων που να αξίζει κάποιο απογευματινό γιατί λόγο εργασίας τα πρωινά μου πάνε στραφη. Έχει καταρχάς από τώρα πιασμένα πουλιά ώστε να υπάρχει απογευματινή μετακίνηση η τσάμπα ονειρεύομαι από τώρα;;;
    Ευχαριστώ εκ των προτερων

    Καλημέρα σε όλους και απο μένα, στην ιδια κατάσταση και γω φίλε, αν έχει κανένας καμια πληροφορία δεν θα ταν άσχημο να γλυτώσουμε καμία βενζίνη…
    αν έχει κανένας όρεξη να πάμε για καμια τσίχλα την κυριακή στείλτε να κανονίσουμε τίποτα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #442805

    Πάντως, την προηγούμενη Κυριακή το απόγευμα που είχα πάει για περπετητό κοντά στην Θήβα δεν είχε ενδιαφέρον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #442807

    καλημέρα και από εμένα είμαι καινούργιο μέλος αλλά σας παρακολουθώ χρόνια,σήμερα βγήκα μια βόλτα είδα πουλάκια αλλά δεν ήταν μπάσιμο…με ακολούθησαν μαζί μου 3 τσιχλίτσες και ένας κότσυφας..όλα αυτά πέριξ θεσσαλονίκης. καλή τσιχλοχρονιά σε όλους!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #442828

    browning phoenix 18,8 inv+ midas mod
    φυσιγγια RM tordo no9
    τσιχλες ξερες ως τα 35-40μ σε ευθεια οποτε δεν εκανα λαθος υπολογισμο

    http://imageshack.us/a/img843/5641/dfuw.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #442832

    browning phoenix 18,8 inv+ midas mod<br>
    φυσιγγια RM tordo no9<br>
    τσιχλες ξερες ως τα 35-40μ σε ευθεια οποτε δεν εκανα λαθος υπολογισμο

    http://imageshack.us/a/img843/5641/dfuw.jpg

    Ωραίος συνδιασμός φίλε.. Browning + τσιχλάκια!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,956 έως 23,970 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων