ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,971 έως 23,985 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #442834

    browning phoenix 18,8 inv+ midas mod<br>
    φυσιγγια RM tordo no9<br>
    τσιχλες ξερες ως τα 35-40μ σε ευθεια οποτε δεν εκανα λαθος υπολογισμο

    σημερινές Σπύρο;;;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #442838

    Σημερα πηγαμε με ενα φιλο για φασες. ( 9τεμ).
    Περνουσαν πολλες διπλοτσιχλες…ουδεις ασχολουταν με αυτες…μιλαω για πολυ τσιχλα, και ξεκινησαν να περνανε, μετα τις 9 και κατι το πρωι..και μεχρι που φυγαμε 10 και μιση, περνουσαν κοπαδακια τους συνεχεια, ειχαν και λιγο πλαγιοκοντρα αερακι και ερχονταν πολλες για ρακετα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Τ-Τ στις #442843

    Σημερα πηγαμε με ενα φιλο για φασες. ( 9τεμ).<br>
    Περνουσαν πολλες διπλοτσιχλες…ουδεις ασχολουταν με αυτες…μιλαω για πολυ τσιχλα, και ξεκινησαν να περνανε, μετα τις 9 και κατι το πρωι..και μεχρι που φυγαμε 10 και μιση, περνουσαν κοπαδακια τους συνεχεια, ειχαν και λιγο πλαγιοκοντρα αερακι και ερχονταν πολλες για ρακετα.[/quo

    Μπραβο χαχα φοβερο αυτο με την ρακετα.
    Μπραβο καιρο ειχα να γελασω τοσο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #442844

    Αυτα τα σημερινα! 9 τσιχλες +1 κοτσυφας +1 φασσα η πρωτη της χρονιας!!! Γενικα λιγα πουλακια περασαν μεχρι τις 9:30 το πολυ. Απο κει και υστερα νεκρα. Παλι καλα που περασανε οι φασσουλες και καταφερα να παρω μια!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #442846

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>SpyrosBenelli wrote:</div>
    browning phoenix 18,8 inv+ midas mod<br><br>
    φυσιγγια RM tordo no9<br><br>
    τσιχλες ξερες ως τα 35-40μ σε ευθεια οποτε δεν εκανα λαθος υπολογισμο

    σημερινές Σπύρο;;;<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Σ.Σ.Κ.Π.

    http://www.youtube.com/watch?v=dmiyE6y0OyI

    </div>

    Της Δευτερας ειναι τα πουλια. Σημερα δεν πηγα πουθενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #442849

    σημερα ΒΔ αττικη συνεχισαν να μπαινουν τα πουλια σε ομορφους και χαλαρους ρυθμους….το αερακι ευννοει!!!
    μαζι με τον dimitri36 φυγαμε στις 10.15 διοτι ειχαμε πιασει και οι δυο το οριο!!!!!!
    το 20ρακι μου με σταθερα τσοκαρισματα 4*-2* απεδειξε ξανα ποσο μεγαλο καρτεροτουφεκο ειναι παρα το μικρο του διαμετρημα……δολοφονος σκετος!!!!!!

    ευτυχως ειχαμε την σαντυ μου και δεν αφησαμε κανενα πουλι στο βουνο αμαζευτο !!!!

    φωτο δεν ποσταρω μετα τις αποψεις συναδελφων οτι αυτο γινετε για λογους εντυπωσιασμου…..εγω νομιζα οτι ως τωρα ποσταραμε φωτο για λογους ‘τεκμηριων’ και για την αποφυγη ‘αερολογιων’!!!!

    οσον αφορα τους ‘τηλεκατευθηνομενους επιστημονες’ απλα δεν απαντω γιατι δεν αξιζει καθολου να ασχοληθω παραπανω μαζι τους….και πολυ ασχοληθηκα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #442852

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Blamis22 wrote:</div>
    Καλημέρα και από μένα. Θα ήθελα αν γινεται να μου προτείνετε κάποιο μέρος πέριξ αττικής δερβενοχωριων που να αξίζει κάποιο απογευματινό γιατί λόγο εργασίας τα πρωινά μου πάνε στραφη. Έχει καταρχάς από τώρα πιασμένα πουλιά ώστε να υπάρχει απογευματινή μετακίνηση η τσάμπα ονειρεύομαι από τώρα;;;<br>
    Ευχαριστώ εκ των προτερων

    Καλημέρα σε όλους και απο μένα, στην ιδια κατάσταση και γω φίλε, αν έχει κανένας καμια πληροφορία δεν θα ταν άσχημο να γλυτώσουμε καμία βενζίνη…<br>
    αν έχει κανένας όρεξη να πάμε για καμια τσίχλα την κυριακή στείλτε να κανονίσουμε τίποτα..

    ΠΛΕΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ….ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΧΑΜΟΣ….ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΙΣΩ….ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΟΠΩΣ ΜΕΓΑΡΑ ΚΑΙ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #442855

    Έχει καταρχάς από τώρα πιασμένα πουλιά ώστε να υπάρχει απογευματινή μετακίνηση η τσάμπα ονειρεύομαι από τώρα;;;

    φιλε στα απογευματινα που εγω γνωριζω δεν εχει ακομα πουλια….μετα απο καμια 15αρια μερες νομιζω θα αρχισουν!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    ecostar στις #442876

    Σπατα παντως σημερα ηταν η χειροτερη μερα. το πολυ 20 πουλια κυκλοφορησαν μεχρι τις 9.30. μια με ακολουθησε . το ματι δεν χορτασε ομως και παρεμεινα πεινασμενος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #442878

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>akardos wrote:</div>

    Σημερα πηγαμε με ενα φιλο για φασες. ( 9τεμ).<br><br>
    Περνουσαν πολλες διπλοτσιχλες…ουδεις ασχολουταν με αυτες…μιλαω για πολυ τσιχλα, και ξεκινησαν να περνανε, μετα τις 9 και κατι το πρωι..και μεχρι που φυγαμε 10 και μιση, περνουσαν κοπαδακια τους συνεχεια, ειχαν και λιγο πλαγιοκοντρα αερακι και ερχονταν πολλες για ρακετα.[/quo

    Μπραβο χαχα φοβερο αυτο με την ρακετα.<br>
    Μπραβο καιρο ειχα να γελασω τοσο!

    Για να τις λες διπλοτσιχλες φανταζομαι οτι εισαι απ τον ευλογημενο νομο Εβρου. Τις τσιχλες που εχει εκει πανω δεν μπορουμε να τις φανταστουμε στην νοτια Ελλαδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #442886

    καλησπερα κυριοι.για μπασιμο δεν ξερω σημερα αλλα 1 ωρα περπατητο και 40 λεπτα απογευματινο καρτερι παρεα με ενα φιλαρακι και οι δυο απλα…οριο!!!τα πουλια ειδικα στα αμπελια αμετρητα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #442909

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Τ-Τ wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>akardos wrote:</div>

    Σημερα πηγαμε με ενα φιλο για φασες. ( 9τεμ).<br><br><br>
    Περνουσαν πολλες διπλοτσιχλες…ουδεις ασχολουταν με αυτες…μιλαω για πολυ τσιχλα, και ξεκινησαν να περνανε, μετα τις 9 και κατι το πρωι..και μεχρι που φυγαμε 10 και μιση, περνουσαν κοπαδακια τους συνεχεια, ειχαν και λιγο πλαγιοκοντρα αερακι και ερχονταν πολλες για ρακετα.[/quo

    Μπραβο χαχα φοβερο αυτο με την ρακετα.<br><br>
    Μπραβο καιρο ειχα να γελασω τοσο!

    Για να τις λες διπλοτσιχλες φανταζομαι οτι εισαι απ τον ευλογημενο νομο Εβρου. Τις τσιχλες που εχει εκει πανω δεν μπορουμε να τις φανταστουμε στην νοτια Ελλαδα.

    Ναι φιλε, μενω Βορ. Εβρο…και εχω απολαυσει πολλα κυνηγια, εχω δει πληθωρα θηραματων κατα καιρους, αλλαααά εχω φαει και φολες ανεπαναληπτες…
    και βεβαια τα περισσοτερα κυνηγια, ειναι απο 5 χλμ εως 30 χλμ ( ποιο μακρυα δεν μπορω παθαινω ιλιγγους…:)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #442950

    Παιδια σημερα κανα νεο ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #442954

    Στο καλαμο ενας φιλος που εκανε spinning περναγαν πολλα πουλια… σημερα τα ξημερώματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #442957

    καλημερα σημερα υπηρχε μια μικρη κηνητικοτητα βορειο ελλαδα 6 τσιχλες μαζι μου!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,971 έως 23,985 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων