ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,016 έως 24,030 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443119

    τελικα εκει στην Αττικη δεν βγαζω ακρη,την μια τα πουλια στο
    θεο,την αλλη ευκολα το οριο.

    αναλογα με το που κυνηγαει ο καθε ενας μας…..υπαρχουν καρτερια στα χαμηλα οπου τουφεκανε ψηλα υπαρχουν και καρτερια στα υψωματα οπου τα πουλια μας βγαζουν τα ματια…….σημερα ηρθε ενα κοπαδακι με 7-8 πουλια με 150xm/h αναμεσα απο τα πευκα και μας πηραν τα τουφεκια…..αφου δεν μας βγαλανε και κανα ματι παλι καλα να λεμε….χαχαχα 😀


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #443126

    Καλησπέρα σε όλους.Ξεκίνησα μονος σήμερα για την Θήβα,αφού ο πατέρας μου πήγε στο χωριό.Στην διαδρομή αποφάσισα να παω σε ένα καρτέρι για φάσες αφού οι κυνηγοί που πήγαιναν προς τα τσιχλοκαρτερα γεμιζαν γήπεδο.Φασσα καμία δεν περασε μόνο κάτι τσίχλες στον θεό με τις οποίες δεν ασχολήθηκα. Η τύχη μου έφερε ένα πρασινοκεφαλο θηλυκό πάνω μου, το πρώτο της χρονιάς, το οποίο δεν γλύτωσε φυσικά!Και όπως είπε ο πατέρας μου όταν του τηλεφώνησα…ο καθένας με την τύχη του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #443127

    Χανια σημερα οχι πολλα πραματα, απλα ειχα χρονο και εκατσα ως τις 10 περιπου. Απο τις 8:10 που κοψαν να μπαινουν, αρχισαν να κυκλοφορουν πουλια, μαζι με καποιες τελευταιες στα ουρανια που εμπαιναν, εως και τις 10 παρα. Πιο στρωτες σαφως, αλλα δυστυχως δεν ημουνα σε καλη μερα, οποτε εχασα και καποιες σχεδον αχαστες. Αρκετες με καβαλησαν απο τη πλατη μου επισης. Αποτελεσμα 2 στο χερι και αλλες 4 χαμενες στα βατα. Τα 28αρια με την F2 κανουν καλη δουλεια, και σε αποστασεις που δεν το περιμενα, απλα δεν επρεπε να ριχνω εκει γιατι η ελλειψη σκυλου σε κανει να μη τις βρισκεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    takism2 στις #443130

    καλησπερα και χρονια πολλα σημερα πηγα με το φιλαρακι μου για δεντροτσιχλεσ προσ καλαβρυτα μερια καναμε και οι 2 μαζι 12 πουλια αλλα ολα ηταν πιασμενα απο μπασιμο μονο για κανα μισαορο μπηκαν μερικεσ μικρεσ και μερικα κοτσιφακια οπου κρατησαμε 3 και απο αυτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #443132

    γεια σας παιδια κι απο εμενα περιξ ασωπειας σημερα μονο πιασμενα πουλια αρα μονο περπατητο.15 τσιχλες ηρθαν μαζι μου και αλλες 7 ο φιλος.κοτσυφας ουτε για δειγμα και ευχαριστως θα εκανα και μια βουτια στη θαλασσα ζεστη του κερατα.μπραβο στους φιλους που ψιλοεκοψαν τις φωτο δεν σημαινει οτι δε θα βαζουμε καμια αλλα οχι και μετα απο καθε κυνηγι φωτο .ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #443150

    καλησπέρα σε όλους.
    Σήμερα κάηκε ο κόσμος απο το τουφεκίδη,τόσα πολλά πουλιά είχα πολλά χρόνια να δώ
    Στο ρεζουμέ τώρα,λοιπόν απο το πρωί λένε οτι φένετε η καλή μέρα και όπως έγινε
    Στο πρωινό καρτέρι περασαν πάρα πολλά πουλιά με πολλές μπηχτές και όμορφες τουφεκιές
    είχαμε και μία άξαφνη επίσκεψη του δασαρχείου μετά το πρωινό καρτέρι
    αυτό που θέλω να πώ είναι οτι ανθρώποι του δασαρχείου ήταν ευγενικοί και άψογοι και οτι
    τους περιμένουμε για πρωινό καφεδάκι το άλλο σαββατο [άν μπορούνε φυσικά].

    όσο για το περπατητό το μόνο που θα πώ είναι οτι σε μιά ώρα κάναμε 5 άτομα το όριο
    και αφού διαλέγαμε της πιο μεγάλες για να βαράμε προτοφανές
    αφού λοιπόν τελειώσαμε (το όριο) πιο νωρίς την κάναμε για ουζααααααααα
    άντε και στα δικά σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    abisil στις #443153

    Καλημερα παλι ελαχιστα πουλια σημερα στα Χανια περιοχη<br>
    Αποκωρονα,εχω αρχισει να πιστευω οτι μετα απο τοσες μερες<br>
    καλα μπασιματα τα περισσοτερα πουλια περασαν.

    Γεια σου φιλε μου,με βορεια και δυτικο μην πηγαινεις Αποκορωνα.Σημερα στο ακρωτηρι με 42 φυσυγγια, πηρα 24 πουλια.Τις τελευταιες 4 μερες
    το εχουμε καψει.Μονο αμα εχει ανατολικο ο καιρος δουλευει στον Αποκορωνα, μαλλον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #443168

    Παντως εκει που ημουν το πρωι επεσαν και μερικα γαμωσταυρα….. Τωρα τι εγινε, προφανως κανενας πηγε να κατσει σε κανενα αλλο μπροστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    nick στις #443175

    που ρε φιλε manosbmw επαιξαν τετοι νουμερα πουλιων σημερα ,νομο τελος παντων γιατι αποτι βλεπω απο αλλους και προσωπικα μονο εσυ εκανες παιχνιδι σημερα.ετσι για να δουμε αν τα πουλια μπαινουν ακομα ηεχουμε τελος περασματων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Vaggelis στις #443183

    απο Β.Α αττική σήμερα λίγα πράγματα.ένα ψευτομπάσημο 07:30-08:οο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #443204

    nick νομό φθιώτιδας ήμασταν,προσωπικά νομίζω οτι τα πουλιά μπαίνουν ακόμα αλλα όχι στον βαθμό που μπαίνανε

    οι καρτεριτζίδες βαράγανε ασταμάτητα μέχρι της 10 το πρωί,όπου και πιαστίκανε τα πουλιά μετά τέλος.

    τώρα στο περπατητό είχε πουλιά για έναν λόχο και λίγα λέω.αυριο θα ανεβάσω και φωτογραφία για του λόγου
    το αληθές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    nick στις #443237

    σ ευχαριστω για την απαντηση manosbmw σου ευχομαι καλη συνεχεια.εγω αυριο περιξ λειβαδιας. βλεπουμε και τα ξαναλεμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #443244

    Καθε μερα και πιο λιγα πουλια περνανε,αφου περασανε τα κοτσυφια λογικο ειναι
    σημερα εδω εχει 20 τουφεκια και ζητημα να ακουσα 10 τουφεκιες,και αυτες το χαραμα στο τσικ
    αυτα απο βορειοανατολικη αττικη για τους φιλους τσιχλαδες,με λιγα λογια μπασιματα τελος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #443245

    Λιγα πραγματα και εδω σημερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    tedo στις #443248

    καλημερα παιδια,πηγα και εγω μαγουλα το πρωη,λιγα πραγματα αλλα και πολυ αστοχια, 1 τσιχλα και αυτη ζωντανη, στο ξημερωμα ομως μου πεταχτηκε ενας ”αυτιας”και τον πηρα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,016 έως 24,030 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων