ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,031 έως 24,045 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #443257

    Καλημερα! Καλοφαγωτος Tedo! Ησουν προετοιμασμενος και ειχες βαλει χονδρα σκαγια η με τσιχλοφυσεκα τον πηρες? παντως εχω παρει καμια δεκαρια λαγους στη ζωη μου με τσιχλοφυσεκα ενω ημουν σε κυνηγι τσιχλας αποστασεις 5-20 μετρα και σχεδον ολοι κεραυνοβοληθηκαν απο τα ψιλα σκαγια..παντως ειναι φοβερο συναισθημα να εισαι για τσιχλες και ξαφνικα να παιρνεις λαγο!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #443260

    TO ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ….
    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ. ΚΟΣΜΟΣ ΑΡΚΕΤΟΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΕΡΙ ΤΑ 14 ΑΤΟΜΑ….
    ΤΣΙΧΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ (ΠΙΘΑΝΟΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΧΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ…)
    ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΒΑΡΕΣΑ 5 ΤΣΙΧΛΕΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ 1 ΦΑΣΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ….. ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΗΝ ΕΨΑΧΝΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ¨ΣΚΥΛΙΑΣΕ¨ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ, ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ, ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΞΕ Η ΓΗ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΤΑΠΙΕ….. 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΑΧΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ…………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443263

    ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΑΧΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ…………….

    Ενα σκυλακι,ισως;;;;;……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #443267

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ….ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣ ΑΕΡΑΣ….ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΥΧΕΡΟ…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443269

    30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ.

    μετα απο 30 χρονια θα επρεπε να ξερεις οτι οταν κυνηγαμε σε ‘σφιχτα’ απο την φυση καρτερια εχουμε μαζι μας παντα ενα σκυλακι….αλλιως δεν κυνηγαμε σε τετοια μερη… το γιατι, το εζησες εσυ σημερα!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    A-302 στις #443270

    Ωραιοσ?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #443281

    Ενα σκυλακι,ισως;;;;;……..

    μετα απο 30 χρονια θα επρεπε να ξερεις οτι οταν κυνηγαμε σε “σφιχτα” απο την φυση καρτερια εχουμε μαζι μας παντα ενα σκυλακι….αλλιως δεν κυνηγαμε σε τετοια μερη… το γιατι, το εζησες εσυ σημερα!!!!!!!

    ΣΚΥΛΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΖΕΤΑ ΑΛΛΑ, Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΚΥΛΙ…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443283

    Ενα σκυλακι,ισως;;;;;……..

    μετα απο 30 χρονια θα επρεπε να ξερεις οτι οταν κυνηγαμε σε “σφιχτα” απο την φυση καρτερια εχουμε μαζι μας παντα ενα σκυλακι….αλλιως δεν κυνηγαμε σε τετοια μερη… το γιατι, το εζησες εσυ σημερα!!!!!!!

    ΣΚΥΛΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΖΕΤΑ ΑΛΛΑ, Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΚΥΛΙ…….

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΠΑΓΑΝΗΣ Β. ΦΩΤΗΣ<br>
    Κ.Σ ΤΗΝΟΥ

    </div>

    οποτε φορτωσε το σκυλι στο αμαξι σου και βουρ πισω για την φασσα τουλαχιστων…..χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #443285

    Σημερα λιγα πραματα εδω. Ελαχιστα πουλια εκαναν μπασιμο, εριξα 2 αλλα επεσαν ζωντανες και δεν τις βρηκα. Το αποκορυφωμα ειναι οτι το πρωι ακουγα συζητησεις απο παραδιπλανη παρεα (ενα βουνο διαφορα) να συζητανε για το χτεσινο περασμα, και το τι γραφτηκε στο Αρτεμις 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443286

    Το αποκορυφωμα ειναι οτι το πρωι ακουγα συζητησεις απο παραδιπλανη παρεα (ενα βουνο διαφορα) να συζητανε για το χτεσινο περασμα, και το τι γραφτηκε στο Αρτεμις

    χαχαχα….χτες οταν εφευγα απο το καρτερι μου με ρωταει ενας κυνηγος…
    – φιλε γραφεις στο αρτεμις???
    – ναι, του απαντω….πως το καταλαβες???
    – σε ακουσα που φωναζες το σκυλι σου ‘σαντυ’ και γι’αυτο ειπα να ρωτησω…μου απαντησε!!!!
    μας εχουν υπο στενη παρακολουθηση…..ουτε στην Ε.Υ.Π. να εργαζονταν καποιοι….χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #443290

    παιδια καλησπερα κι απο μενα.ιδιο μερος με χθες μηδενικο μπασιμο στο καρτερι 3 ατομα στο περπατητο 25 πουλια και 8 χαμενες οι 10 ηρθαν στο δικο μου σπιτι.σαφως λιγοτερα τα πουλια απο εχθες και πολλοι τραυματισμοι .ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #443293

    TO ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ….<br>
    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ. ΚΟΣΜΟΣ ΑΡΚΕΤΟΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΕΡΙ ΤΑ 14 ΑΤΟΜΑ….<br>
    ΤΣΙΧΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ (ΠΙΘΑΝΟΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΙΧΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ…)<br>
    ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΒΑΡΕΣΑ 5 ΤΣΙΧΛΕΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ 1 ΦΑΣΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ….. ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΗΝ ΕΨΑΧΝΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ¨ΣΚΥΛΙΑΣΕ¨ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ, ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ, ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΞΕ Η ΓΗ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΤΑΠΙΕ….. 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΑΧΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ…………….<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΠΑΓΑΝΗΣ Β. ΦΩΤΗΣ<br>
    Κ.Σ ΤΗΝΟΥ

    </div>

    Αν την είδες που έπεσε φίλε μου και δε μπορεσες να τη βρεις, την πήρες φτερο 1000% και ποδαρωσε και κάπου χωθηκε δυστυχώς.
    Και αν δε πας αμέσως σ’αυτες τις περιπτώσεις να τη βρεις, με οδηγό παντα τα πουπουλα που αφήνει η φασα, ξεχνά τη!
    Έχουμε χάσει εμείς φασσες έτσι…… παρα πολλές φορές δυστυχώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    Παναγιώτης στις #443309

    Καλησπερα παιδες σημερα λιγα πραγματα.μονο κατι κοπαδακια φασσες μας εκαναν την τιμη εκ των οποιων απο το ενα πηραμε το ενα πουλι και απο τι αλλο παρολο που επεσε και γεμισε ο κοσμος πουπουλα χαθηκε το πουλι (αυτες οι φασσες αμα ειναι τραυματισμενες ποδαρωνουν πιο πολυ και απο περδικα )

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #443311

    Τον πουλο αρμ πηραμε σημερα αλλη μια μερα με σχεδον καθολου πουλια στο περασμα,εχουν χαθει και τα ντοπια πιασμενα απο τις προηγουμενες μερες αφου η τελευταια μερα ηταν 13-14 του μηνος που κατι περασε,ματιασμενους μας εχουν εδω περα μου φαινεται και ξεσπαμε στις καρακαξες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    ecostar στις #443367

    Στα Σπατα σημερα το απολυτο τιποτα. Στο ξημερωμα ξενερωσαμε που δεν φανηκε ουτε μια μαυρη , μετα απο κανα μισαωρο ειδαμε 4-5 , μετα ακουσαμε μερικες που πηγαιναν στη στρατοσφαιρα. τη νυφη πληρωσαν 2 καρακαξονια που εκαναν το λαθος να πλησιασουν.

    Απ οτι φαινεται , στην Αττικη συνεχιζεται η ενδοξη πορεια των τελευταιων 4 ετων. θα πηγαινουμε για κυνηγι για τον καφε και τη μπουγατσα μονο.

    Ευτυχως ακομη χαμογελαμε. και ελπιζουμε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,031 έως 24,045 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων