ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,061 έως 24,075 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    bt13 στις #443496

    Κυριακή και Δευτέρα ήταν η μία μέρα χειρότερη απο την αλλη παραλίγο να φύγω αντουφεκιστος. Την Κυριακή πήγα και σε ενα απογευματινό και ανέβηκαν καμιά δεκαριά-δεκαπενταριά πουλιά όμως δεν πέρασε καμια βολικά και δεν πήρα καμιά την Δευτέρα που ξανά πήγα ειδα μόνο μία.Δεν ξέρω τι μπορεί να άλλαξε και να χάθηκαν μεσα σε μια μέρα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #443504

    καλησπερα σε ολους.τριημερο Π-Σ-Κ νομος φθιωτιδας(περιξ λαμιας)κατι ειδαμε.Π-Σ ειχε κατι μπασιματακια,ειδαμε πουλια τα περισοτερα ψηλομενα.Η κυριακη τελιως διαφορετικη ελαχιστα πουλια πεταγαν,δεν εκανε μπασιμο αλλα μια γυρα περπατητο που εκανα μονος μου ειδα πολλες πιασμενες.κριμα που δεν μπορουσε η παρεα μου να περπατησει…Η αστοχια που μας εδερνε ολους αυτη τη φορα ηταν ανεξηγητη(για να μην τα ριχνουμε ολα στα φυσιγκια).Η καρποση σχετικα μικρη για τις μερες αλλα ριξαμε τουφεκιες και το ευχαριστηθηκαμε.κοτσυφια δεν ειδαμε σχεδον καθολου(1-2ολο το 3ημερο) και απο φασες 2 κοπαδακια που κανανε τις βολτες τους στα 200+ μετρα απο πανω μας. Πολυ ζεστη καθ’ολη τη διαρκια της μερας,κρυο και πολυ υγρασια την νυχτα. Αυτα τα νεα απ’το μετωπο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #443505

    και κατι αλλο. Ελαχιστοι κυνηγοι. Πολυ λιγοτεροι απ’οτι περιμεναμε για το συγκεκριμενο 3μερο-αναθεματισμενη κριση. αν υπηρχαν τουφεκια θα καναμε διαφορετικο παιχνιδι.Συναδερφοι μην αφηνετε να μας φτασουν στο επιπεδο που θελουν, κανονιστε παρεες,μοιραστειτε εξοδα και βουρ για το βουνο…οσο μπορει ο καθενας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #443509

    5 τουφεκιές και από μένα σήμερα και 1 πουλί στο χέρι (το δικό μου)…Θα ρίξει καμιά βροχούλα να βγεί κανένα σκουληκάκι να φάνε οι τσιχλίτσες μας?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    vitalpoint στις #443517

    Καλησπερα και απο μενα
    Κυριακη πρωινο στο γραμματικο περασανε πουλακια,οχι πολλα αλλα περασανε.
    4 στο χερι εγω κι απο 3 οι υπολοιποι 5.Πολλα τουφεκια και μοιραστηκαν καλα τα πουλια.
    Φαινεται ομως οτι μας πηραν χαμπαρι οι τσιχλες και τη Δευτερα εξαφανιστηκανε!!!Εγω δεν πηγα αλλα ο συναδελφος μου τουφεκισε 3 στο θεο που του “καναν μυνηση” και μια στο χερι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443518

    σημερα πηγαμε με το φιλαρακι μου thor600 στην ΒΔ αττικη και πηραμε μεγαλη απογοητευση διοτι ειδαμε καμια 10αρια τσιχλιτσες ολες-ολες……..5 πουλακια ηρθαν μαζι μου!!

    η μακακια της ημερας εγινε απο εμενα οταν παρατησα για 5 λεπτα το καρτερι μου για να παω απο τον ντινο και περασαν 3 φασσες πανω απο το καρτερι μου στα 15 μετρα……εγω τις χαιρετησα απο μακρια και δωσαμε ραντεβου για καπoια αλλη μερα…. 😀

    ελπιζω απο πεμπτη-παρασκευη να ξαναρχισουν τα μπασιματα, αλλιως θα αρχισουμε τα περπατητα πολυ νωρις φετος!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #443640

    η μακακια της ημερας εγινε απο εμενα οταν παρατησα για 5 λεπτα το καρτερι μου για να παω απο τον ντινο και περασαν 3 φασσες πανω απο το καρτερι μου στα 15 μετρα…

    Στα έχω ξανά πει φιλαράκι,ξέρουν αυτές απο ποιούς παιρνάνε, ”κόβει” το μάτι τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    lampros στις #443653

    καλημερα σημερα πρωινο στα σπατα περασαν καμια δεκαρια τσιχλες αλλα πετανε τοσο ψηλα που μονο με πολεμικο οπλο τις κατεβαζεις..αποτέλεσμα μηδεν Γιατι τις τελευταιες μερες πετανε τοσο ψηλα ρε παιδια μας δουλεύουν..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #443656

    Λογω ζεστης, εκμεταλλευονται το θερμο αερα για να πετανε περισσοτερο με λιγοτερη ενεργεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #443660

    Καλημερα απο Χανια το απολυτο τιποτα σημερα,νομιζω οτι τα μπασιματα
    ελαβαν τελος για φετος,και λογω καιρου και λογω ημερομηνιων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #443661

    2 μερες τωρα δεν παω, αλλα σχεδιαζω εξοδο το Σαββατο για απογευματινο στον Αποκορωνα. Ειναι λιγο νωρις αλλα ελπιζω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    fabarmidis. στις #443662

    Εγω στο ειπα φιλε,τα τσιχλακια τα παρακολουθω καθε χρονο,και ξερω ποτε θα κοψουν τα περασματα<br>
    φετος μπηκαν λιγο πιο νορις,για αυτο κοψανε απο τωρα,περσι σαν χθες μπαινανε καργα τσιχλες<br>
    φετος ομως ηταν αλλιως τα πραματα,,μακαρι να μπουν και αλλες,αλλα για μενα περασματα τελος<br>
    τα κοτφυφια ειναι παντα η ουρα τους,μετα απο αυτα το χαος χα χα

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Περσι ρε φιλε αν θυμάσαι παραμιλουσε ολη η Ελλάδα και όλος ο εντυπος τυπος για την ανυπαρξια των τσιχλοκότσυφων.
    Μήπως τα έχεις μπερδέψει λιγο;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Γιωργος στις #443669

    Καλημερα σε ολους απο κερκυρα.Υστερα απο 10 μερες συνεχους ομιχλης και ατελειωτους καφεδες συζητοντας γιατην τυχη μας σημερα μας εκανε την χαρη να μην εχει.Αλλα ηταν ακομη χειροτερα.Πολλα πουλια απο μπασιμο αλλα 3000 μετρα ψηλα.Καλητερα η ομιχλη που δεν βλεπαμε τιποτα νομιζω!!!Ελπιζουμε αυριο να χαμηλοσουν λιγο μπας και σωσουμε την παρτιδα του μπασιματος τωρα στο τελος!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #443671

    Περσι ρε φιλε αν θυμάσαι παραμιλουσε ολη η Ελλάδα και όλος ο εντυπος τυπος για την ανυπαρξια των τσιχλοκότσυφων.<br>
    Μήπως τα έχεις μπερδέψει λιγο;;<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Της χοντρής μπάκας της φταίνε όλα

    </div>
    [/quote]

    Δεν τα εχω μπερδεψει καθολου φιλε μου,περισι εκανε 2 μερες πολυ μεγαλο μπασιμο απο τσιχλες
    μαλον εσυ μπερδευτηκες,εγω δεν ειπα οτι περυσι ειχε τσιχλες,ειπα οτι μπηκανε πιο αργα τα πουλια
    απο οτι μπηκανε φετος

    το οτι δεν κατσανε τα τσιχλακια και οτι δεν ειχε τσιχλες ολο των χειμωνα
    αυτο τι σχεση μπορει να εχει με τα περασματα για τα οποια μιλαω εγω
    λες να μην ξερω αν ειχε τσιχλες περισι,οταν κυνηγαω μπεκατσα δεν βλεπω αν εχει η οχι
    και το σπιτι μου ειναι πανω στα περασματα τους,θελοντας και μη τις βλεπω οταν περνανε
    και μεχρι ποτε βαζει πουλια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #443680

    κανενα νεο απο Καπανδριτι υπαρχει φανηκε τιποτα?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,061 έως 24,075 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων