ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,076 έως 24,090 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    Mad-Man στις #443689

    Πρώτη έξοδος για φέτος μας πήγε πολύ καλά.
    Κέντρο εξορμήσεων νομός Φθιότιδας.
    Δυο άτομα γύρω στα 70 πουλιά όλο το τριήμερο. Πολλά πουλιά πιασμένα και αρκετές μετακινήσεις.
    Το καλό είναι ότι ξεκίνησαν και τα απογευματινά και ευχαριστηθήκαμε τουφεκίδι.
    Πεταχτήκαμε και μέχρι το Καρπενήσι στην Αγ.Τριάδα για καμιά φάσσα αλλά τζίφος,3 γερακότσιχλες
    εκ των οποίων χάθηκαν οι 2.
    Το τριήμερο τέλειωσε με απογευματινό κοντά στη Χαλκίδα όπου εμφανίστηκαν ελάχιστα πουλιά
    πολύ ψηλωμένα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443698

    Δεν τα εχω μπερδεψει καθολου φιλε μου,περισι εκανε 2 μερες πολυ μεγαλο μπασιμο απο τσιχλες
    μαλον εσυ μπερδευτηκες,εγω δεν ειπα οτι περυσι ειχε τσιχλες,ειπα οτι μπηκανε πιο αργα τα πουλια
    απο οτι μπηκανε φετος

    Και εγω θυμαμαι οτι στις 19 Οκτωβρίου 2012 (at 14:14 #382090-Νο ποσταρισματος μου)ειχε πουλακια αρκετα (και αρκετα χαμενα).Εκτοτε αρχισε η μεγαλη κατρακυλα και ολοι θυμομαστε τι “φανταστικα” κυνηγια καναμε…….. :c

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443699

    Δεν τα εχω μπερδεψει καθολου φιλε μου,περισι εκανε 2 μερες πολυ μεγαλο μπασιμο απο τσιχλες

    πολυ σωστα τα λες….. μολις ειχα γυρισει απο το εξωτερικο και το θυμαμαι πολυ καλα που πηγε να με χωρισει η γυναικα μου διοτι μετα απο 1 μηνα απουσιας μου εγω πηγα το πρωτο βραδυ στα καρτερια αντι να κοιμηθω μαζι της…… 😀 ηταν 18 οκτωβριου οπου εκανε πολυ μεγαλο μπασιμο οπως και την επομενη στις 19οκτ επισης καλο μπασιμο……και μετα ηρθε το χαος!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    DIMSOT στις #443737

    28/10-13 Βοιωτια

    9 τσαντα 1 χαμενη εγω
    11 τσαντα 3 χαμενες ο ετερος

    πολυ καλα για πρωτο κυνηγι φετος

    εχω και μια photo απο τα δικα μου

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #443794

    o περσινος φλεβαρης ειχε τις λιγοτερες τσιχλες που θυμαμε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443833

    o περσινος φλεβαρης ειχε τις λιγοτερες τσιχλες που θυμαμε..

    την τελευταια εβδομαδα του φλεβαρη περσι βρηκα παρα πολλα πουλια σε αποσταση 50κμ απο την αθηνα!!!!! ειχα παει πολλες φορες στο συγκεκριμενο μερος νωριτερα αλλα δεν ειχε τιποτα……..μαλλον τα πουλια περιμεναν να τελειωσει η περιοδος κυνηγιου για να εμφανιστουνε!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #443842

    Oπως τα λεει ο Περης. Περσι το Φλεβαρη μονο τη τελευταια βδομαδα ειδαμε κατι ψιλοεπιστροφια. Πιο πριν μιλαμε για το απολυτο τιποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #443843

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>louis wrote:</div>
    Δεν τα εχω μπερδεψει καθολου φιλε μου,περισι εκανε 2 μερες πολυ μεγαλο μπασιμο απο τσιχλες

    πολυ σωστα τα λες….. μολις ειχα γυρισει απο το εξωτερικο και το θυμαμαι πολυ καλα που πηγε να με χωρισει η γυναικα μου διοτι μετα απο 1 μηνα απουσιας μου εγω πηγα το πρωτο βραδυ στα καρτερια αντι να κοιμηθω μαζι της…… :D ηταν 18 οκτωβριου οπου εκανε πολυ μεγαλο μπασιμο οπως και την επομενη στις 19οκτ επισης καλο μπασιμο……και μετα ηρθε το χαος!!!!!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    περυσι αρχες οκτωμβρη εκανε κατι καλα κρυα και αρχισαν σχετικα νωρις τα μπασιματα(οχι πιο νωρις απο φετος). εκτος απο τις ημερομηνιες που λετε εγω πετυχα καλο-ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ…-μπασιμο στις 24-25 στην αττικη και το τελευταιο το σαββατ/κο της 28ης στερεα ελλαδα.Υστερα με τον καιρο που εκανε εμεις ξαναφορεσαμε τα μαγιο και πηγεναμε για τσιχλες…στο περιπτερο γιατι αλλου ειδους τσιχλα μονο σε φωτογραφια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #443907

    Καλησπερα..
    Για μικρες τσιχλες δεν μπορω να σας πω, αλλα διπλοτσιχλες συνεχιζουν λιγες λιγες να ερχονται και αρχισαν να πιανουν στα κεδρα ,βελανιδια και οξυες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #443967

    καλησπερα.χθες ειχε περασματακι το πρωι.φιλος μου πηρε 23 πουλια και ηταν ολομοναχος στο καρτερι! σημερα στο απογευματινο κατι περασε.παντως μεχρι τωρα η χειροτερη μερα φετος ειναι ασυγκριτα ανωτερη απο τις καλες περισυ.μια γερη βροχη θελει και λιγο κρυο και θα τριβουμε τα ματια μας πιστευω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #444022

    ΚΑΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ…
    ΕΙΔΙΚΑ ΚΟΤΣΥΦΙΑ Κ ΦΑΣΣΕΣ…ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΑΙΤ/ΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #444024

    ΓΡΑΨΤΕ ΑΚΥΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΑΣΣΕΣ…ΕΙΝΑΙ ΠΙΑΣΜΕΝΕΣ..
    ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΜΟΝΟ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΑ ΤΡΕΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #444028

    Καλό μήνα!!!
    Κι εδώ τα ίδια, πολύ λίγες τσίχλς, ενώ άρχισαν να φαίνονται και κοτσύφια.
    Σημερινή κάρπωση 1 κοτσύφι και 3 τσίχλες για… δυο άτομα μέχρι τις 08:30… 🙁 🙁 🙁

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    293
    ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ στις #444042

    test

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #444048

    Καλήμερα και καλο μηνα και απο μενα !!!
    Χασια σημερα πολυ λιγα πουλια πολλοι κυνηγοι

    Φιλικα Πετρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,076 έως 24,090 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων