ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,151 έως 24,165 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #444599

    καλησπέρα παιδιά!απο Καπανδριτι πλευρά τίποτα το αξιόλογο…κατι μάυρες που βγήκαν το πρωι και μετά νέκρα..4 στο χέρι..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    dimitris στις #444633

    καλησπέρα, πρώτη μου συμμετοχή στο φορουμ κανένα μερος Μεσογεια γιατι ιπποδρομο Μαρκοπούλου που πήγαινα κάηκε ξερουμε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Γιωργος στις #444641

    Καλησπερα και παλι απο Κερκυρα.Σημερα πολυ βροχη και αερας.Υπνος και ανασυγκροτιση για παρασκευη.Δημητρη αν και εχω φυγει χρονια απο την αθηνα για δοκιμασε πανω απο τον Ισμαηλο στην Βαρης και ακομα καλυτερα στο RIBAS.Καποτε επιαναν πουλια.Αυτα για κοντινες αποστασεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #444657

    Φίλε Δημήτρη, καλώς ήρθες. Από μεσόγεια, το μόνο μέρος που επιτρέπεται είναι στη Βραυρώνα από τα αρχαία προς το αεροδρόμιο.. Τώρα τι έχει φέτος από πουλιά δεν ξέρω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #444664

    Κοντα στην αθήνα πηγαινα στις σχολές γει τονα μετα τη σχολη Ευελπίδων αριστερα πηγαίνοντας προς Κορωπί και πάνω από το Κορωπί διπλα από μια μικρη μονάδα της Αεροπορίας. Εκεί πήγαινα για κοντα στην Αθήνα και για περπατητό αλλά και μπάσιμο έκανε στα λοφάκια αυτά. Εχω βέβαια 3 χρόνια να πάω και δεν ξέρω τι παίζει τώρα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    manthos13 στις #444670

    απαγορευτηκαν ολα εκει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #444685

    Στη Βραυρώνα επιτρέπεται. Μου το έχει πει θηροφύλακαςς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #444696

    Κοντα στην αθήνα πηγαινα στις σχολές γει τονα μετα τη σχολη Ευελπίδων αριστερα πηγαίνοντας προς Κορωπί και πάνω από το Κορωπί διπλα από μια μικρη μονάδα της Αεροπορίας. Εκεί πήγαινα για κοντα στην Αθήνα και για περπατητό αλλά και μπάσιμο έκανε στα λοφάκια αυτά. Εχω βέβαια 3 χρόνια να πάω και δεν ξέρω τι παίζει τώρα .

    αυτα ειναι ολα απαγορευμενα εδω και δυο χρονια τουλαχιστον

    Φίλε Δημήτρη, καλώς ήρθες. Από μεσόγεια, το μόνο μέρος που επιτρέπεται είναι στη Βραυρώνα από τα αρχαία προς το αεροδρόμιο.. Τώρα τι έχει φέτος από πουλιά δεν ξέρω

    εκι ειναι καλο σημειο τσεκαρε το.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #444701

    Πέρισυ Σεπτέμβρη μήνα μεταξύ Παιανίας και Κωροπί άκουγα που και που καμιά τουφεκιά και ζήλευα ξαπλωμένος στο δωμάτιο του lux κέντρου αποθεραπείας της περιοχής με ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα. Μάλλον καρακάξες χτυπούσαν που είχε πολλές και στο προάυλιο και θα έτρωγαν τα αποφάγια των ασθενών.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #444723

    Καλησπέρα κι από μένα,
    σήμερα βγήκα την πρώτη απογευματινή βόλτα για φέτος. Παντελής έλλειψη τσιχλών-κοτσυφιών σε πλαγιά με σχίνα και χαμηλή βλάστηση κοντά σε παραλία (περιοχή Γαλαξίδι Φωκίδας). Μόνο ένας κότσυφας με χαιρέτησε με το σφυριγμά του από μακρυά και 2-3 σιταρήθρες περάσαν από πάνω μου. Τουλάχιστον δεν είχα να ασχοληθώ με το καθάρισμα του όπλου μετά 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #444726

    Μια από τα ίδια και γώ…Αφού είχα στρογγυλοκαθίσει στο καρτεροσκάμπουδο, μετά από 2-3 λεπτά πέρασε 1 τσίχλα χαμηλά και τελικιασμένη από την δυνατή σοροκάδα, την είδα στα 20 μέτρα και μέχρι να γυρίσω λίγο αριστερά να την τουφεκίσω χάθηκε πίσω από την ψηλη ξερολιθιά ακριβώς πίσω μου. Αγριεμένος σηκώθηκα με δυσκολία όρθιος (λόγω αναπηρίας), και παρέμηνα όρθιος με το μάτι γαρίδα μέχρι τέλους, αλλά δεν είδα καμιά φίλη της. Άλλος ένας νόμος του Murfy. Μόλις κάτσεις και ανάψεις τσιγάρο, θα περάσει το πουλάκι τσιου-τσιου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #444735

    τσεκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Γιωργος στις #444759

    Καλησπερα απο κερκυρα.2μερες βροχης και γεμισε ο τοπος φαι για τα πουλια που αποφασισν να μετακομισουν κεκρυρα.Ελπιζω οι συνκυνηγοι νατα αφισουν να κατσουν και να ηρεμισουν απο το τουφεκιδι που εχουν περασει αυτες τις μερες.Ματεα ομως γιατι η κυριακη ειναι κοντα και η συνηθη υποπτη ,κουτση Μαρια, θα παρει απο μονοκανο,δικανο,καραμπινα,αεροβολο μεχρι και σφεντονα και θα οργωσει καθε σφαλια μπας και του εχει ξεφυγει τιποτα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    alexthehunter στις #444768

    δηλ το προβλημα ειναι η κυριακη η το καθημερινο κυνηγι απο συνταξιουχους-αργοσχολους-ανεργους που δεν αφηνουν να ηρεμησουν καθολου τα πουλια?το καθημερινο κυνηγι ειναιΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #444774

    δηλ το προβλημα ειναι η κυριακη η το καθημερινο κυνηγι απο συνταξιουχους-αργοσχολους-ανεργους που δεν αφηνουν να ηρεμησουν καθολου τα πουλια?το καθημερινο κυνηγι ειναιΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ.

    ειναι κριμα επειδη δεν μπορεις εσυ να πας καθημερινες για κυνηγι να χλευαζεις ολους εμας που μπορουμε…….δηλαδη εγω που δεν μπορω να παω σαββατοκυριακο πρεπει να χλευαζω ολους εσας που πατε μονο σ-κ?????? δεν εισαι καθολου σωστος!!!!!!!! κριμα!!!!!!! ‘TRAGGGGIK’!!!!!!……. οπως ειχες πετυχημενα γραψει εσυ στην απαραδεχτη επιθεση που σου ειχανε κανει στα ορτυκια!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,151 έως 24,165 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων