ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,211 έως 24,225 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #444945

    λόγου χάρη το είπα ρε συνάδελφε

    και εσυ ταβερνιαρης?????? κονομησες….χαχαχαχαχχααχχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Γιωργος στις #444981

    Καλημερες πολλες και παλι απο κερκυρα.Βολτα χθες το απογευμα χωρης οπλα με φιλους σε 2 ποστα για απογευματινο.Πολυ λιγα πουλια θα ελεγα.Και εκη που χανοταν το φως,πισω απο μια λευκα εκανε και την εμφανιση της μια μπεκατσα.Τελειωσαμε τον καφε μας και καναμε ονειρα για μια καλητερη χρονια απο οτι περσι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445006

    σημερα πηγαμε μια βολτα στα καρτερια με τον greg21 πηραμε την ‘κρυαδα’ μας και φυγαμε…… απο 2 πουλακια ο καθε ενας ηταν ολο μας το κυνηγι!!!!
    μπασιματα τελος και αν θελετε την γνωμη μου εγω περιμενα περισσοτερα μπασιματα φετος , θα την ονομασω ως μια ‘μετρια’ χρονια και οχι ως μια καλη χρονια…….καλυτερη βεβαιος απο περσι αλλα οχι καλυτερη απο την φοβερη προπερσινη χρονια!!!!
    ΑRRIBA MOUTSATSOS ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΑ……..καιρος ηταν να αρχισουμε να περπαταμε λιγο γιατι απο περσι μουχλασιαμε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #445045

    ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ !!!
    ελειπα απο της 22-10-13 εως 6-11-13 μπορω να πω οτι το ευχαριστηθικα οχι τοσο απο την καρπωση οσο απο την ηρεμια της φυσης, και τα χρωματα του βουνου, καθαρισε το μυαλο σου μεσα σε 10 λεπτα.
    ο καιρος ηταν καλοκαιρινος θα ελεγα και μου το χαλασε λιγο, αλλα δεν βαριεσε!!!
    αποτελεσμα εκανα 2-3 περπατητα(πολυ ζεστη υδρωνες για πλακα), τα περισοτερα απογευματηνα καρτερια(της περισοτερες φορες τα πουλια ηταν στο θεο) και εχουμε και λεμε τσιχλες 80,κυριαρινες 13 κοτσυφια 1,(ειχε αρκετα στο βουνο αλλα και τσιχλες ) .πιστευω αμα αρχιση να χαλαει ο καιρος θα υπαρχει ενδιαφερον καλο(οσον αφορα της τσιχλες)!!! αυτα τα ολιγα και καλη συνεχεια σε ολους!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #445086

    Παιδια δεν ξερω αν σημαινει κατι για αυριο αυτο που θα πω….
    αλλα ημουν εξω εδω και 20 λεπτα και περνανε αυτην την στιγμη κοτσυφια….τωρα,νυχτα!!!
    και δεν μιλαω για να ακουσα ενα,αλλα πολλα μεσα σε αυτα τα 20 λεπτα!
    δεν ξερω αλλα μην εχει κανα μπασιμο αυριο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #445094

    καλημερα παιδια ξερει κανεις μιας και αυτες τις μερες ειμαι ηρακλειο κρητη αν εχει πεσει καμια τσιχλα να κανω καμια βολτα για καμια τουφεκια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    akiss στις #445096

    Παιδιά χθες χτύπησα μια τσίχλα με τσιμπούρι στο λαιμό… Έχει συμβεί σε κανέναν? Περιοχή Ασωπία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #445099

    Και σε ψαρονια,και σε λαγους και σε τρυγονια,αυτα τα ατιμα παρασιτα κολλανε παντου φιλε μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #445114

    καλησπερα σε ολουσ απο μαυρωματι σημερα λιγα πραγματα. περασανε κατι πουλια μεχρι τις 7:30 και μετα περπατητο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    st.stavros στις #445117

    Καλησπερα και απο μενα.Εχουμε κανενα νεο απο Τιθορεα.Δαυλεια παιζει τιποτα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #445147

    Μετα την αποτυχημενη εξοδο για μπεκατσα, πηρα δυο μεγαλες για να μη φυγω ατουφεκιστος.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445151

    Kαλησπερα! Καλοκαιρι και σημερα,οι τσιχλες λιγοστες,αλλα πηγαμε την βολτα μας για περπατητο,περιξ του σπιτιου μου,με τον Βικτωρα (Victz).καναμε καποιες καλες τουφεκιες.καλα περασαμε παντως..και μια φωτο απο σημερα.
    Οσον αφορα το τσιμπουρι που λεει ο φιλος παραπανω μου εχει τυχει και μενα αρκετες φορες σε τσιχλες..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #445158

    Οντως η μερα σημερα ηταν πολυ καλη. Και περπατημα ειχε, και αρκετες τουφεκιες, που μπορουσαν να ηταν και περισσοτερες αν εριχνα και γω στις χαμηλωμενες αντι να τις περιμενω να στρωσουν. Απο τα πουλια της φωτογραφιας τα 5 ειναι της αφεντιας μου, αλλα ειχα και αλλα 4-5 χαμενα δυστυχως στα πολυ πυκνα μερη εκει που κυνηγησαμε. Παλι καλα που ο Γιαννης ειναι καλο “ψαχτηρι” και μου βρηκε και 3 που τις ειχα ξεγραψει.

    Στα των πυρομαχικων, τα Πυρκαλ 36 δουλευουν αψογα, οι τσιχλες κυριολεκτικα δε ξερουν τι τις βρηκε, παρολο που σαν βαρος γομωσης ειναι καπως ακραιο. Εγω ξεκινησα με 28γρ γεμισμενα με F2 και συνεχισα με 32γρ γεμισμενα με ΜΒ. Αν και ημουν εξω απο τα νερα μου, εκανα μερικες ωραιες καταρριψεις, ενω στο απογευματινο τα πηγα καλυτερα, οντας πιο προπονημενος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #445160

    παιδια καλησπερα κι απο μενα.πραγματικα οι τσιχλες χαθηκαν.σε 3ωρο περπατητο μονο 5 ακολουθησαν και 2 η παρεα μου σε μερος που την προηγουμενη βδομαδα καναμε 30 πουλια.αυριο θα δοκιμασουμε αλλου και θα ενημερωσω.δεν μου αρεσει πως παει να εξελιχθει μια κατα τα αλλα πολλα υποσχομενη χρονια.ειναι κι αυτη ηπαρατεταμενη ζεστη να παρει ο διαολος.τελος παντων τα λεμε αυριο.ΥΓΕΙΑ…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #445161

    Οντως η μερα σημερα ηταν πολυ καλη. Και περπατημα ειχε, και αρκετες τουφεκιες, που μπορουσαν να ηταν και περισσοτερες αν εριχνα και γω στις χαμηλωμενες αντι να τις περιμενω να στρωσουν. Απο τα πουλια της φωτογραφιας τα 5 ειναι της αφεντιας μου, αλλα ειχα και αλλα 4-5 χαμενα δυστυχως στα πολυ πυκνα μερη εκει που κυνηγησαμε. Παλι καλα που ο Γιαννης ειναι καλο «ψαχτηρι» και μου βρηκε και 3 που τις ειχα ξεγραψει.

    Στα των πυρομαχικων, τα Πυρκαλ 36 δουλευουν αψογα, οι τσιχλες κυριολεκτικα δε ξερουν τι τις βρηκε, παρολο που σαν βαρος γομωσης ειναι καπως ακραιο. Εγω ξεκινησα με 28γρ γεμισμενα με F2 και συνεχισα με 32γρ γεμισμενα με ΜΒ. Αν και ημουν εξω απο τα νερα μου, εκανα μερικες ωραιες καταρριψεις, ενω στο απογευματινο τα πηγα καλυτερα, οντας πιο προπονημενος.<br>τι καπως ακραιο συναδελφε απορω πως το σκεφτηκες να ριχνεις τετοια φυσσιγκια στις τσιχλες…

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    </div>

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,211 έως 24,225 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων