ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,226 έως 24,240 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #445162

    Δεν τα εριχνα εγω. Οπως και συ ετσι και γω ειχα τις ενστασεις μου. Αλλα απο την αλλη, αφου ειδα οτι ο Γιαννης μια χαρα τα παει με αυτα, το αποδεκτηκα.

    Ειναι απο τις περιπτωσεις που ολοι, συν τον χρηστη ξερουμε οτι η επιλογη ειναι υπερβολικη, αλλα αφου του πανε καλα και εχει αποτελεσματα γιατι να το αλλαξει;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445179

    εδω τα πραγματα εξελησονται δυστηχος οπως περσυ θα κανουμε καλοκαιρηνες γιορτες πουλια ελαχηστα απο ολα τα ειδη αποδημητηκων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445180

    και το χειρωτερο δεν εχει ουτε ελιες να φαν τα πουλια που περσυ ειχαι και σκωτοναμε καμια που και που

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445183

    Καλησπερα και παλι!! Νικο εδω δεν υπαρχει ελια ουτε για δειγμα..η χειροτερη ζημια ολων των εποχων..το ειχα πει εδω απο την αρχη οτι δεν εχει καμια ελια και δεν θα μεινουν τσιχλες..βεβαια και οι καλοκαιριες σε ολη την Ελλαδα απο 10-31 οκτωβρη που μπαινουν τα πιο πολλα πουλια πιστευω εχει επηρεασει αρνητικα.εγω εδω βλεπω λιγοτερες και απο περυσι.συναδελφε outlander λογω οτι κυνηγαω περπατητο χωρις σκυλο σε μερη οσο και τοσο ευκολα,αν η τσιχλα πεσει λιγο φτερουγαρα παει εφυγε..τα πυρκαλ 36gr ειναι μπαμ και κατω,γι αυτο κυνηγαω με αυτα..εχεις δικιο παντως ειναι υπερβολη.εχω 250 φυσιγγια ακομα θα τα παιξω και μετα θα κοιταξω για κατι πιο ελαφρυ και λογω οτι το οπλο φθειρετε,και λογω τιμης,και λογω οτι δεν υπαρχουν πλεον,η πυρκαλ δεν βγαζει φυσιγγια απο οτι ξερω,αλλα και γενικα γιατι ειναι υπερβολη 36gr στην τσιχλα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #445185

    Καλησπερα και παλι!! Νικο εδω δεν υπαρχει ελια ουτε για δειγμα..η χειροτερη ζημια ολων των εποχων..το ειχα πει εδω απο την αρχη οτι δεν εχει καμια ελια και δεν θα μεινουν τσιχλες..βεβαια και οι καλοκαιριες σε ολη την Ελλαδα απο 10-31 οκτωβρη που μπαινουν τα πιο πολλα πουλια πιστευω εχει επηρεασει αρνητικα.εγω εδω βλεπω λιγοτερες και απο περυσι.συναδελφε outlander λογω οτι κυνηγαω περπατητο χωρις σκυλο σε μερη οσο και τοσο ευκολα,αν η τσιχλα πεσει λιγο φτερουγαρα παει εφυγε..τα πυρκαλ 36gr ειναι μπαμ και κατω,γι αυτο κυνηγαω με αυτα..εχεις δικιο παντως ειναι υπερβολη.εχω 250 φυσιγγια ακομα θα τα παιξω και μετα θα κοιταξω για κατι πιο ελαφρυ και λογω οτι το οπλο φθειρετε,και λογω τιμης,και λογω οτι δεν υπαρχουν πλεον,η πυρκαλ δεν βγαζει φυσιγγια απο οτι ξερω,αλλα και γενικα γιατι ειναι υπερβολη 36gr στην τσιχλα..

    συνονοματε καλησπερα βλεπω οτι τους λογους που εκανα την παρατηρηση τους γνωριζεις καλυτερα απο εμενα.οταν με το καλο τα τελειωσεις να βρεις ενα καλο 32αρι υπαρχουν αρκετα στην αγορα.εγω ας πουμε χρησιμοποιω τα σιπε.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445186

    Καλησπερα και παλι!! Νικο εδω δεν υπαρχει ελια ουτε για δειγμα..η χειροτερη ζημια ολων των εποχων..το ειχα πει εδω απο την αρχη οτι δεν εχει καμια ελια και δεν θα μεινουν τσιχλες..βεβαια και οι καλοκαιριες σε ολη την Ελλαδα απο 10-31 οκτωβρη που μπαινουν τα πιο πολλα πουλια πιστευω εχει επηρεασει αρνητικα.εγω εδω βλεπω λιγοτερες και απο περυσι.συναδελφε outlander λογω οτι κυνηγαω περπατητο χωρις σκυλο σε μερη οσο και τοσο ευκολα,αν η τσιχλα πεσει λιγο φτερουγαρα παει εφυγε..τα πυρκαλ 36gr ειναι μπαμ και κατω,γι αυτο κυνηγαω με αυτα..εχεις δικιο παντως ειναι υπερβολη.εχω 250 φυσιγγια ακομα θα τα παιξω και μετα θα κοιταξω για κατι πιο ελαφρυ και λογω οτι το οπλο φθειρετε,και λογω τιμης,και λογω οτι δεν υπαρχουν πλεον,η πυρκαλ δεν βγαζει φυσιγγια απο οτι ξερω,αλλα και γενικα γιατι ειναι υπερβολη 36gr στην τσιχλα..

    αμ, τον πονοκεφαλο που τον βαζεις???? ζεστη και 36γρ ,ενα κουτι depon θες για να συνελθεις……. 😀
    εγω παντος ως τωρα στο περπατητο βαζω 28γρ με τρομερα και καθαρα σκοτωματα,για ζωντανα ουτε λογος,και θα δοκιμασω συντομα και τα 24γρ στο περπατητο διοτι μου το προτειναν καποια αξιολογα ατομα…..δεν μπορει, για να το λενε κατι θα ξερουν!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445190

    Ειναι και αυτο hunter21gr.μπορει να μην το καταλαβαινεις αμεσως αλλα το βραδυ τον νιωθεις τον πονοκεφαλο..σε ενα περασμα πριν μερικες μερες απογευματινο αργα περνουσαν αλυσιδα.ετρεχα να τις βρω μολις τις εριχνα,στην διαδρομη τουφεκουσα αλλες,μεσα στο χαμο τραβαω κατα λαθος απο τη ζωνη το remington nitro magnum που εχω για παν ενδεχομενο,τρωω ενα κλωτσημα,και βλεπω φωτιες(νυχτωνε) φευγει και χανω και το σκοπευτρο hi-viz οπτικη ινα,που ειναι με μαγνητη και εκανε 20 ευρω..λεω δεν ειναι δυνατον καποιο λαθος κανανε στην πυρκαλ.κοιταζω δεξια και βλεπω το nitro magnum..το σκοπευτρο
    χαθηκε και το ειχα 2 μερες.μπορει να πεταχτηκε και 10 μετρα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #445197

    καλημερα παιδια….περιοχη Ελευθερων νομου Καβαλας,πολυ λιγα πουλια….
    πηρα 3 και ενα χαμενο…βεβαια καλυτερα απο την νεκρικη σιγη που ειχε περισυ,αλλα τα
    πουλια ειναι πολυ λιγα…ας ελπισουμε εαν ζορισει ο καιρος να εχει περισσοτερα…
    Α, και απο κοτσύφια εχει και εδω ελαχιστα…..
    Διονυσης…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    abisil στις #445198

    Σημερα το πρωι σε πρωινο περασμα κοντα στα Χανιά (15 χμ.),3 κυνηγοί πηραμε 17 τσιχλες.Πού πήγαν τα πουλιά???Κατι εγινε και τα πουλιά εξαφανιστηκαν.
    Τωρα θα περιμενουμε να σφιξουν τα κρύα μήπως και γινει κάτι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    manthos13 στις #445199

    Καλημερα.Σημερα στα μεσογεια λιγες οι τσιχλες.Πηραμε καθαρο αερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445200

    το σκοπευτρο
    χαθηκε και το ειχα 2 μερες.μπορει να πεταχτηκε και 10 μετρα..

    ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445201

    Eκτος και αν το εγραξες για πλακα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445202

    ,3 κυνηγοί πηραμε 17 τσιχλες.

    δηλαδη θεωρης οτι ειναι λιγες 17 ΤΣΙΧΛΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #445205

    ΠΟλυ λιγες ειδα και γω το πρωι στο Ακρωτηρι στα Χανια. Δυστυχως μια περασε σωστα αλλα την ειδα την τελευταια στιγμη, ετσι εφυγε απλα φοβισμενη. Εκανε και ενα ψευτομπασιμο καμμια 10αρια πουλια, αλλα πανυψηλα. Οχι πολλα πραγματα, απλα πηραμε τον αερα μας, και τουφεκισαμε για πλακα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #445206

    Καλημερα Νικο εψαξα περιμετρικα την αλλη μερα το πρωι για μια ωρα και δεν τπ βρηκα,σιγουρα πηγε πιο μακρια γιατι στα 10 μετρα πιο κατω ξεκινουσε δασωμενο..πιστευω οτι πεταχτηκε καμποσα μετρα.αν καθεσε μολις φεξει απο τις 6.30 να τρως ολη την υγρασια μεχρι τις 10.30 4 ωρες δεν ειναι πολλες 5- τσιχλες..ο συναδελφος παραπανω ειπε δεν εχει πουλια γενικα,μπορει να του περασαν 4 ωρες,7-8 πουλια και πηρε 5-6 τι να πει γινετε χαμος,εχει πολλες τσιχλες????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,226 έως 24,240 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων