ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,421 έως 24,435 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #447317

    1 πηρα αποψε με το .410 μου μπαικαλ πλαγιο δεν περασε αλλη.Τα χαλια τα φετινα ειναι χειροτερα απο τα περσυνα.Ελεος τι γινεται ρε παιδια ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #447320

    Τα ίδια χάλια και σήμερα στη Λαμία.
    Απογευματινο καρτέρι απολογισμός κουλούρα. Μία μόνο χτύπησα με το 16αράκι και αυτή δεν την βρήκα μεσα στα βάτα.

    Το απόλυτο τίποτα απο τσίχλες αυτό το μήνα. Περισσότερες είχε τον Οκτώβριο. Απογοητευτική η κατάσταση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #447322

    Ελεος τι γινεται ρε παιδια ?

    Τσίχλες υπάρχουν (κατά το λευτά υπάρχουν). Απλά είναι εκτός Ελλάδας…Στο τέλος θα το ρίξω στο κυνήγι ποντικών και αρουραίων νύχτα με φακό και αεροβόλο και δόλωμα τυράκι (χα χα), αν και αυτό τυπικά απαγορεύεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #447336

    Αν επιτρεποταν το κυνηγι επιβλαβων με αεροβολο καλα θα ηταν.Τουλαχιστον δεν θα περιμεναμε μεγαλη τσαντα αλλα κατι θα γινοτανε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #447340

    αντε επειδη εχει πεσει πολυ πικρα θα σας ανεβασω λιγο το ηθικο γιατ επερχομενο σαββατοκυρικο με μια φωτο απο το προηγουμενο μακαρι κατι να κανουμε ολοι οσοι παμε.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #447387

    Κκαλημέρα παιδιά!Εκανα μια βόλτα από Καπανδρίτι…απογοήτευση!!!Μια τσίχλα στο χέρι καρτέρι και περπατήτο!τίποτα νεκρα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #447391

    Μανος, Ντινος, Δημητρης, Αλεξης, Παναγιωτης με τα σκυλακια μας Αλφι και Σαντυ καναμε ενα ωραιο κυνηγι…
    Τσιχλακια δεν ειχε, αλλα 2 μπεκατσουλες τις πηραμε.
    Ελπιζω να ξαναβρεθουμε και σε αλλα μερη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #447430

    Μανος, Ντινος, Δημητρης, Αλεξης, Παναγιωτης με τα σκυλακια μας Αλφι και Σαντυ καναμε ενα ωραιο κυνηγι…
    Τσιχλακια δεν ειχε, αλλα 2 μπεκατσουλες τις πηραμε.
    Ελπιζω να ξαναβρεθουμε και σε αλλα μερη…

    να εισαι παντα καλα φιλε αλεξη και να κανονισουμε ξανα καμια μαζωξη και δεν πειραζει που δεν ειχε γενικα τσιχλες, εδω θελω να επισημανω οτι η επιτυχια με τις μπεκατσες πιστωνεται σε εσενα και στον πατερα σου που τις βαρεσατε και φυσικα στα σκυλακια που τις βρηκανε….. οι υπολοιποι κατσαμε στις πολυθρονες μας κανοντας καρτερι τσιχλας με γελοια αποτελεσματα….. 😀
    βεβαια στο τελος της ημερας ειχαμε και το κερασακι στην τουρτα με τον ‘μ@λ@κ@ της χρονιας’…..αλλα ολα στο προγραμμα ειναι, τι να κανουμε…. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #447465

    Να εισαι παντα καλα φιλε αλεξη και να κανονισουμε ξανα καμια μαζωξη και δεν πειραζει που δεν ειχε γενικα τσιχλες, εδω θελω να επισημανω οτι η επιτυχια με τις μπεκατσες πιστωνεται σε εσενα και στον πατερα σου που τις βαρεσατε και φυσικα στα σκυλακια που τις βρηκανε….. οι υπολοιποι κατσαμε στις πολυθρονες μας κανοντας καρτερι τσιχλας με γελοια αποτελεσματα….. :D<br>
    βεβαια στο τελος της ημερας ειχαμε και το κερασακι στην τουρτα με τον “μ@λ@κ@ της χρονιας’…..αλλα ολα στο προγραμμα ειναι, τι να κανουμε…

    Εγω περασα τοσο καλα που σας γνωρισα που τον ξεχασα τελειως….χεχεχεχε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #447483

    Μια βολτα μεχρι την Φθιωτιδα σημερα και κατι καναμε στο καρτερακι.
    9 στο χερι,3 χαμενες και μια κουρουνα.
    Περασαμε καλα με την κουκλιτσα μου!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #447487

    αλλες 10 ηρθαν μαζι μου σημερα και 3 εμειναν εκει στα περιχωρα της θηβας μετα απο 4ωρο περπατητο κυνηγι.καμια 20αρια και 5 η 6 χαμενες για τα υπολοιπα 3 μελη της παρεας.ειχε καποια πουλια πιασμενα τα δε φυσιγκια σημερα δεν πηγαιναν με τιποτα και ειχαμε και οι τεσσερις διαφορετικη μαρκα ο καθενας.ασ ειναι ευχομαι καλο βραδυ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #447519

    Σήμερα στο πρωινό κυνήγι (από το ξημέρωμα έως τις 12:30) δυο άτομα κάναμε μαζί 20 πουλιά. Απαγοήτευση σκέτη… Κυνηγήσαμε σε κομμάτια που άλλες χρονιές, ακόμα και πέρισυ, δεν ξέραμε σε ποιο πουλί να ρίξουμε και δεν σηκωνόταν τίποτα… Μεγάλη πίκρα φέτος!
    Πάντως σήμερα μου έτυχε κάτι για πρώτη φορά: Έχω χτυπήσει μια τσίχλα η οποία έχει πέσει σε ένα καθαρό σημείο κοντά στη ρίζα από ένα μικρό πουρνάρι. Έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να τη βρω πουθενά, έχει έρθει και ο φίλος μου για να ψάξει και έχουμε περάσει 50 φορές δίπλα από το πουρνάρι. Σε κάποια φάση ξαναπηγαίνω πίσω στο σημείο που πυροβόλησα για να σιγουρευτώ για το μέρος που έπεσε η τσίχλα και καθώς κοιτάζω στη ρίζα από το πουρνάρι βλέπω στο 1 μέτρο από μένα μια μπεκάτσα να στέκεται ακίνητη… Τα ‘χασα και έκατσα να τη χαζέψω… “Μπεκάτσα!!!” λέω στο φίλο μου και στο επόμενο δευτερόλεπτο το πουλί σηκώνεται και φεύγει ευθεία προς τα πάνω μου, βγαίνει στο καθαρό όπου έπεσε με μια εύκολη ντουφεκιά… Υπέροχη φάση! Έχω δει κι άλλες φορές μπεκάτσα καθιστή, αλλά ποτέ τόσο κοντά και τόσο καθαρά!
    Στη διάρκεια του κυνηγιού σηκώσαμε άλλες δυο (χωρίς σκυλί) αλλά δεν καταφέραμε ούτε να τις δούμε καλά-καλά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #447531

    Και δω κάτι μεγάλα σχοίνα που άλλες χρονιές έβγαζαν 5-6 πουλιά, τώρα πολλές φορές είναι άδεια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    A-302 στις #447544

    Καλημέρα στη παρεα,χθεσινη εξοδο στη Νεμεα από 2 ο καθενασ,χαλια μαυρα,βροχη από της 9-00 και μετα,λιγο περπατητο που εκανα δεν ειχε τιποτα μεσα στα πουρνάρια,ΑΥΤΑ……Α πηραμε ομωσ καλο κρασι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    BAIKALAS στις #447545

    Παιδιά σήμερα στην Πάτρα ο αέρας σηκωνει νταλίκα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,421 έως 24,435 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων