ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,436 έως 24,450 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #447560

    Ειναι γεγονος πως αν πας για καρτερι θα απογοητευτεις. Δεν υπαρχει πουλι στον ουρανο. Μιλαω για αττικη. Ετσι πηγα κι εγω χθες και αποφασισα κατα τις 9 να φυγω μιας και ακουω για μπασιματα και μπασιματα δεν βλεπω. Σε καποια φαση ακουω το γνωστο τσιν-τσιν σε ενα πουρναρι κι αρχισα να ψαχνω. Το αποτελεσμα; 6 τσιχλιτσες σε 10 λεπτα. Τι θελει να πει ο ποιητης; Πουλια υπαρχουν αλλα θελει περπατημα και πολυ ψαξιμο γιατι ειναι πιασμενα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #447564

    Εγω πάντως σήμερα έκανα εναν ύπνο…. ωραιότατο.Με τέτοιο καιρό σιγά μην πετάξει τσίχλα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #447566

    Σήμερα πήγαμε με τον πατέρα μου μία βόλτα προς Γαλάτιστα μεριά.Μέχρι τις 8:00 είμασταν μέσα στο αμάξι και περιμέναμε να κόψει η βροχή.Μετά βγήκαμε χτυπήσαμε 3 τσίχλες και δεν βρήκαμε ούτε μία.Και οι 3 τραυματισμένες μέσα στα πυκνά.Βέβαια με τόση υγρασία δεν περίμενα να πηγαίνουν τα φυσίγγια καλά,αλλά όχι και έτσι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #447569

    Τρελλή σοροκάδα και λίγο ψιλόβροχο εδώ. Λίγο περπατητό 3-4 τουφέκισα και άλλες τόσες να είδα εκτός βολής και πήρα τα 3 μου. Το ευχάριστο είναι οτι σήκωσα μια μπεκάτσα από τα 50 μέτρα όμως και δεν μπήκα καν στον κόπο να σηκώσω το τουφέκι μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #447583

    γλυτονωντας τη μπορα στο τσακ και παρακινουμενος απο εναν εκολαπτομενο φιλο κυνηγο πηγα παλι στο χθεσινο μερος κοντ6α στη θηβα ενω χθες ημουνα τελειως αρνητικος για εξοδο.τελος παντων μετα απο 4ωρο περπατητο σε μια καρμπον εξοδο με χθες.11 μαζι μου και 5 εμειναν εκει.πηρε και 2 ο νεος φιλος μου ενω θα μπορουσε καλυτερα.φωτο στη μεση της αλλης εβδομαδας και θα συμφωνησω με το σπυρο οτι με περπατημα κατι θα κανεις.αφηστε τα καρτερια για ιανουριο και φλεβαρη.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #447584

    …….και θα συμφωνησω με το σπυρο οτι με περπατημα κατι θα κανεις

    Εγω ειμαι της αλλης θεωριας.Αν περπατανε οι grivewalkers,τα καρτερια εχουν πουλακια.🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #447596

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    …….και θα συμφωνησω με το σπυρο οτι με περπατημα κατι θα κανεις

    Εγω ειμαι της αλλης θεωριας.Αν περπατανε οι grivewalkers,τα καρτερια εχουν πουλακια. :)<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html<br>
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

    </div>

    σωστη αποψη κι αυτη αρκει να εχει μερικους περιπατητες ο τοπος.παλιοτερα εκανα αρκετα πουλια στο καρτερι εξαιτιας των παιδιων που περπατουσαν τωρα σειρα μου να φτιαξω αλλους με το δικο μου περπατημα ετσι ειναι αυτα δανεικα……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    manthos13 στις #447597

    Σημερα μεσογεια ενα μεγαλοοοοοοοοοο κουλουριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    theodoros στις #447601

    σημερα σαλαμινα . περασμα μηδεν. περπατητο 2. πουλια ελαχιστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #447678

    καλησπερα.επιστροφη απο απογευματινο.ειδα 1 τσιχλα και 3…μπεκατσες οι οποιες περασαν ολες μαζι και ευτυχως δεν ακουστηκε τουφεκια στο δρομο τους.μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ειχε μπολικες τσιχλες.εδω και μερικες μερες τα πουλια εξαφανιστηκαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #447685

    Καλησπέρα, σημερινό απογευματινό περπατητό στην παραλιακή Φωκίδα, δεν έριξα ούτε τουφεκιά! Το σύνολο να είδα 2-3 πουλιά, εκεί που πριν μια βδομάδα είχε λίγα πουλάκια, σήμερα το απόλυτο μηδέν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #447743

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΘΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #447744

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΘΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/apagorefthike-prosorina-to-kinigi-se-oli-ti-chora-gia-ola-ta-idi-ton-thiramaton/page/3/#post-447741

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #447751

    εγω παιδια θα συνεχισω κανονικα τις εξορμησεις μου.οταν εβγαλα αδεια τον αυγουστο δεν με πληροφορησε κανενα δασαρχειο ουτε συμβουλιο επικρατειας οτι υπαρχει τετοιο ενδεχομενο αρα εκ των υστερων δεν αναγνωριζω τιποτα.η αποφαση αυτη ειναι αυστηρα προσωπικη και δεν θελω να παρασυρω κανενα να πραξει το ιδιο.απλα δεν δεχομαι να με κοροιδεβουν δεν χανω ουτε μια ωρα απο οτι εχω πληρωσει…………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #447752

    εγω παιδια θα συνεχισω κανονικα τις εξορμησεις μου.οταν εβγαλα αδεια τον αυγουστο δεν με πληροφορησε κανενα δασαρχειο ουτε συμβουλιο επικρατειας οτι υπαρχει τετοιο ενδεχομενο αρα εκ των υστερων δεν αναγνωριζω τιποτα.η αποφαση αυτη ειναι αυστηρα προσωπικη και δεν θελω να παρασυρω κανενα να πραξει το ιδιο.απλα δεν δεχομαι να με κοροιδεβουν δεν χανω ουτε μια ωρα απο οτι εχω πληρωσει…………

    δεν θα εισαι ο μονος!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,436 έως 24,450 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων