ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,481 έως 24,495 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #448536

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ. ΑΥΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣ ΕΒΟΙΑ ΜΕΡΙΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    andreas-franchi στις #448537

    Σήμερα καρτέρι και πολύωρο (η πετριά στα πυκνά πήγε σύννεφο) περπάτημα σε Μαυρομμάτι και Άσκρη μαζί με άλλο ένα άτομο. Η χειρότερη έξοδος μέχρι τώρα στην γύρω περιοχή. Η μόνη εξαίρεση μια πρωινή μπεκάτσα την οποία θαύμαζα με φόντο το φεγγάρι μια από τις πιο αξέχαστες στιγμές για μένα. Και μια φώτο με τα δικά μου πουλάκια παρακάτω

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #448546

    παιδια κι εγω γυρισα σημερα απο εξοδο για μπεκατσα στη περιοχη της τριπολεως.ενω περπατησαμε για ωρες σε παρθενες περιοχες παντελης ελειψη τσιχλων μονο κατι λιγα κοτσυφια υπηρχαν απο τα οποια πηρα 2 και 2 μπεκατσες βεβαια.αυριο επιστρεφω στο κλασσικο περπατητο μου περιξ θηβων.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    spyros 1080 στις #448588

    σημερα πρωινο δερβενοχωρια 11τσιχλιτσες μπηκαν στην τσαντα το καρτερι δεν δουλεψε καθολου οτι εκανα με το σκυλακι μου περπατητο.την αλλη βδομαδα να ειμαστε καλα παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #448599

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #448621

    γεια σας παιδια σημερα γυρισαμε νωρις λογω υποχρεωσεων.τα λιγοτερα πουλια που ειδα μεχρι στιγμης στο μερος που παω απο την αρχη της περιοδου για τσιχλες.λιγα πουλια και πονηρεμενα.κατορθωσα με σχεδον απολυτη σκοπευση σε 3ωρο περπατητο να παρω 10 πουλια απο τα οποια βρηκα τα 8 και αλλα 4 ο αδερφος μου που ευτηχως τα βρηκε ολα.ελπιζω η επερχομενη βαρυχειμωνια να κατεβασει κανενα πουλι.για αλλη μια φορα βγαζω το καπελο στα λαμπρο καφε που θεριζαν πολυ καλα πηγαιναν στο δικανο του αδερφου μου και τα χιτ 8 της δορκας με 5.5 ευρω παρακαλω.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #448622

    Σήμερα πολύ καλύτερα σε ένα μέρος που είχα να πάω καμιά βδομάδα, ίσως και παραπάνω! Για να δούμε τη συνέχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #448632

    Σήμερα είπα να πάω προς Περιστερά για καμιά μεγάλη,αλλά δεν πετούσε τίποτα.Είδα 4 γερακότσιχλες όλες κι όλες και η μία που μου πέρασε βολικά την πήρα.Αν δεν ωριμάσει το γκί δεν ξανά ανεβαίνω επάνω.Το ευχάριστο της ημέρας ήταν μία μπεκάτσα που εντόπησα με τα φώτα καθώς ανέβαινα δίπλα στον δρόμο.Πήγα να βγάλω την μηχανή να την φωτογραφίσω αλλά μόλις άνοιξα το παράθυρο την κοπάνησε.Απίστευτη σκηνή πραγματικά.

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #448727

    Σημερα λογω κρυου και βορια ειπαμε να παμε λιγο πιο πανω κι ετσι βρεθηκαμε Αταλαντη.Κι ενω το πρωι καποιες μαυρες περασαν παιρνωντας μου το καπελο που δεν προλαβα να τουφεκισω, οταν ξημερωσε απλα δεν περασε τιποτα μεχρι την ωρα που εφυγα…1 τσιχλα/150 χλμ….Τετοια μερα αν εχει ξανατυχει οσα χρονια κυνηγαω ειναι ζητημα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Χρήστος στις #448728

    Σημερα απογευματινο,περισσοτερα πουλακια φανηκαν,περισσοτεροι και οι κυνηγοι, ειπα να δοκιμασω την Benelli 53cm του πατερα μου γιατι περνανε χαμηλα σε αυτο το καρτερι..Αποτελεσμα 4 τουφεκιες(σε διαλεχτα πουλια),3 τσιχλες μαζι μου και η αλλη εβγαλε φτερα χωρις να πεσει.
    Μου φαινεται θα την καβαντζωνω για τετοιες περιπτωσεις την καραμπινα και να εχω το Baikal για αλλα καρτερια..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #448732

    φιλε στα δερβενοχώρια κοντά σε ποιο απο ολα τα χωρια πήγες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    kostask στις #448740

    γείτονα……. λιγο πιο πανω ειχε πουλακια οχι πολλα αλλα παιζαν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #448756

    Κυνήγησε κανένας στην ευρύτερη περιοχή ΣΤΥΛΙΔΑΣ,ΚΑΡΑΒΟΜΥΛΟΥ,ΑΧΙΝΟΥ,ΠΕΛΑΣΓΙΑΣ,ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ το Σαβατοκύριακο που μας πέρασε?
    Αν ναι δώστε μας πληροφορίες αν αξίζει να επισκευτούμε το μέρος….(πολλά τα χιλιόμετρα για τυχόν παλτό…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    VAR7 στις #448757

    ΠΕΛΑΣΓΟΑ ΒΑΘΥΚΗΛΟ ΚΤΛ ΠΑΛΤΟ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #448761

    Ευχαριστώ VAR7 ας ελπίσουμε μετά την τετάρτη που θα χιονίσει ότι κάτι θα φανεί στά μέρη αυτά …
    Τι να πω χάθηκαν τα πουλιά στα παραδοσιακά αυτά τσιχλοτόπια ??? σκέτη απογοήτευση……
    Σε ρώτησα γιατί εδώ στην κεντρική Ευβοια έχει πέσει μεγάλη απογοήτευση από την απουσία πουλιών….σκέτο κρανίου τόπος!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,481 έως 24,495 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων