ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,571 έως 24,585 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    ΚΡΟΥΠΑΚΙ στις #449714

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΚΡΟΥΠΑΚΙ wrote:</div>
    περπατητο σημερα στις τσεργιες με ενα φιλαρακι 30 κοτσιφακια κ 3 χαμενα,λογω οτι ειναι πυκνο το μερος.παρα την βροχη που φαγαμε αξιζε ο κοπος.με navaro30.

    καλως ορισες φιλε μας στο site! βλεπω πρωτη φορα γραφεις! μονο κοτσυφια ειχε? τσιχλες δεν χτυπησατε καθολου?

    καλως σας βρηκα!!! ναι πρωτη φορα γραφω δν ειχα ιντερνετ στο σπιτι τωρα που εβαλα θα γραφω πιο συχνα. οχι δν χτυπησαμε,αν κ μπορουσα να χτυπησουμε μερικες, αλλα μετα θα τις χαναμε γιατι μας βγαιναν μεσα στα πυκνα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tolis90 στις #449717

    γιαννενα σημερα περπτιτο απο της 8 εως 12.30 3 κοτσυφια και μια τσιχλα μηλαμε νεκρα απο της χειροτερες χρονιες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Panos στις #449745

    νεκρα παντου ρε παιδια γιατι ετσι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #449762

    ειμαι της γνωμης οτι πουλια υπαρχουν!!!
    απλα θελη περπατημα και σε μερη που δεν παει ο νους σας εκεινη την ωρα!!
    επισης δεν συκωνονται και ευκολα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #449766

    Επειδη μου αρεσουν τα πειραματα πηγα χθες με την μαβερικ 88 κυλινδρο (την κοντη την 7ασφαιρη) και με 10αρια σκαγια τα οποια ομως εγραφαν πανω διαμετρο 1,75 δηαλδη στην ουσια 11αρια και πηρα 4 πουλια.Δεν καταφερα να παρω πουλί σε αποσταση πανω απο 20-25 μετρα αποσταση.Μαλλον τις τσικουναγε πιο μακρυα και δεν τις τρυπαγε.Ε ρε κατι σηματα που παιρνω μια με .410 μια με κοντες χραπα χρουπα μονο με μπροστογιομι δεν τις εχω κυνηγησει.Σειρα εχουν τα ραιμενταλ και τα ρανταρ εγκλωβισμου του στοχου σε αποσταση 1 χιλιομετρο.Αφου πουλια δεν περνανε το απογευμα τουλαχιστον οτι υπταται σε μεγαλη αποσταση να το κατεβαζουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #449772

    Παιδια, ας μην κρυβομαστε, το καρτερι ψιλοπεθανε και ειναι κριμα γιατι εναι ομορφο, εχει την αγωνια της αναμονης και πολυ ομορφες ντουφεκιες μιας και δεν ξερεις απο που θα εμφανιστουν . Απο τη φετινη μου εμπειρια, τσιχλες μονο σε περπατητο σε μερη απανεμα με πυκνους, μεγαλους και πολλους θαμνους,βελανιδιες και τετοια. Και παλι δεν μιλαμε για νουμερα. Εκτος και πεσεις σε κ@@@φαρδη μερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #449801

    Επειδη μου αρεσουν τα πειραματα πηγα χθες με την μαβερικ 88 κυλινδρο (την κοντη την 7ασφαιρη) και με 10αρια σκαγια τα οποια ομως εγραφαν πανω διαμετρο 1,75 δηαλδη στην ουσια 11αρια και πηρα 4 πουλια.Δεν καταφερα να παρω πουλί σε αποσταση πανω απο 20-25 μετρα αποσταση.Μαλλον τις τσικουναγε πιο μακρυα και δεν τις τρυπαγε.Ε ρε κατι σηματα που παιρνω μια με .410 μια με κοντες χραπα χρουπα μονο με μπροστογιομι δεν τις εχω κυνηγησει.Σειρα εχουν τα ραιμενταλ και τα ρανταρ εγκλωβισμου του στοχου σε αποσταση 1 χιλιομετρο.Αφου πουλια δεν περνανε το απογευμα τουλαχιστον οτι υπταται σε μεγαλη αποσταση να το κατεβαζουμε.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    </div>

    Χα χα! Ωραίος! Μια φορά βγήκα για χαβαλέ με ένα μονόκαννο μπροστογεμί, κατασκευής του πατέρα μου, που πέτυχε τη σωλήνα να χωράνε κάτι παλιές μάλλινες τάπες από 20-αρι. Τουφέκισα μια τσίχλα που σηκώθηκε από σχοίνο και ακούστηκε τσάκ-μπούουουμ-χρρρρ από τα σκάγια που έπεσαν στον σχοίνο, και η τσίχλα να φεύγει πανικόβλητη. Ο παππούς μου, με ένα τέτοιο δίκαννο του προπάππου μου, έλεγε πιο καλά να κάνεις μπάμ με το στόμα και να ρίχνεις τα σκάγια με το χέρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    ΚΡΟΥΠΑΚΙ στις #449825

    περπατητο σημερα κεντρικη ευβοια μαζι με mitsosvinci και ενα ακομη φιλαρακι 33 τσιχλοκοτσιφια στο χερι και 7 χαμενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #449826

    περπατητο σημερα κεντρικη ευβοια μαζι με mitsosvinci και ενα ακομη φιλαρακι 33 τσιχλοκοτσιφια στο χερι και 7 χαμενα.

    λοιπον μικρε σημερα ησουν πολυ καλος αλλα αν ξαναπατε πισω για μαυρα χωρις εμενα θα εχουμε θεμα!!!!!!! ειπαμε απο δευτερα εχω αδεια εγω!βρηκαμε πουλια σημερα και ηταν απολαυστικη η βολτα.αν περναγε και καμια στο απογευματινο θα ηταν ολοκληρωμενη η εξοδος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    ΚΡΟΥΠΑΚΙ στις #449833

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΚΡΟΥΠΑΚΙ wrote:</div>
    περπατητο σημερα κεντρικη ευβοια μαζι με mitsosvinci και ενα ακομη φιλαρακι 33 τσιχλοκοτσιφια στο χερι και 7 χαμενα.

    λοιπον μικρε σημερα ησουν πολυ καλος αλλα αν ξαναπατε πισω για μαυρα χωρις εμενα θα εχουμε θεμα!!!!!!! ειπαμε απο δευτερα εχω αδεια εγω!βρηκαμε πουλια σημερα και ηταν απολαυστικη η βολτα.αν περναγε και καμια στο απογευματινο θα ηταν ολοκληρωμενη η εξοδος.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    i hunt therefore i am

    </div>

    δεν σου φταιει κανενας μητσακο οταν σου ελεγα μην παιρνεις αδεια στα μπασιματα δν ηθελες……τωρα που εχω αδεια εγω θα γινει πολεμοςςςς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #449837

    kalhspera paidia….poulia exei sthn euboia alla 8elei opla gia n peksoune t poulia….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #449840

    ex8es eixa paei gia mpekatsa s ena meros sth euboia an k ebrexe mesa sta skinia polles tsixles para polla poulia….epa8a plaka an dn eixa ta skulia paizei n eperna k 50 poulia….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #449842

    καλησπερα σε ολους. οντως κεντρικη εβοια εχει πουλια ειται καρτερι η περπατιτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #449843

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ Μ …ΟΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ Ν ΠΑΙΞΟΥΝΕ Τ ΠΟΥΛΙΑ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #449846

    δεν εχει τσιχλες…να μην πατε..:)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,571 έως 24,585 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων