ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,586 έως 24,600 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #449849

    ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ ΠΑΛΙ ΝΕΚΡΑΑΑ ΕΝΤΕΛΩΣΣΣ ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ… ΜΟΝΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #449854

    ΑΜΑ ΨΑΞΕΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΘΑ ΒΡΗΤΕ…..ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΕΝΟΥΣ ΕΚΕΙ ΓΥΡΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #449871

    ΑΜΑ ΨΑΞΕΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΘΑ ΒΡΗΤΕ…..ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΕΝΟΥΣ ΕΚΕΙ ΓΥΡΟ….

    Χωρις στιγμα που να παμε…χαχχαχαα
    Αμα θελετε να ερθει κοσμος, βαλε ενα στιγμα να γινει χαμος, τουλαχιστον την Κυριακη…:P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    παλος στις #449933

    Παιδια καλες γιορτες σε ολους χρειαζομαι την βοηθεια σας σε ενα προβλημα . σημερα σε κυνηγι τσιχλας ξαφνικα ο συντροφος μου ειδε ενα φουσκομα στην κανη της καραμπινας του 15-20 εκ πριν το στοχαστρο το οπλο ειναι franchi inertia μικρο φουσκομα περιμετρικα τις κανης ?τι μπορει να το προκαλεσε αυτο ποσο σοβαρο ειναι ? εαν φτιαχνεται? και τι κοστος περιπου? και αν τετοιες ζημιες καλυπτονται απο την εγγυηση παρακαλω τους συναδελφους κυνηγους που γνωριζουν να μου δωσουν τις συμβουλες τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #449934

    Φιλε μου το οπλο σου ειχε παρει κατι μεσα στην καννη και ριχνοντας λογο εμποδιου αυξηθηκαν οι πιεσεις και κοντεψε να γινει η καννη γαρυφαλλο γι το αυτι.Παρε την και βαλτην στην ακρη ,δεν φτιαχνεται και παρε αλλη καννη γιατι αυτη δεν ξερω ποσο ασφαλης ειναι,μονο για νεροσωληνας κανει τωρα.Αφου δεν κρεπαρησε να σε παρει και τιποτα στο προσωπο σου καλα ειναι.Καλες γιορτες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    vakis στις #449944

    φίλε καλησπέρα, είχα πάθη και εγώ το ιδία με τον φίλο σου σε μια berette 391, η κάνει φτιάχνετε αλά μην το ρισκάρετε με τίποτα, δεν θα είναι πότε η ίδια και θα έχεις πάντα τον φόβο μην ανοίξει τελείως, έμενα καινούργια είχε 700ε, μου είχαν πη να την κόψουν και να βάλουν ένα μεγάλο τσοκ, αλά προτίμησα να ξηλωθώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #449948

    Παιδια καλες γιορτες σε ολους χρειαζομαι την βοηθεια σας σε ενα προβλημα . σημερα σε κυνηγι τσιχλας ξαφνικα ο συντροφος μου ειδε ενα φουσκομα στην κανη της καραμπινας του 15-20 εκ πριν το στοχαστρο το οπλο ειναι franchi inertia μικρο φουσκομα περιμετρικα τις κανης ?τι μπορει να το προκαλεσε αυτο ποσο σοβαρο ειναι ? εαν φτιαχνεται? και τι κοστος περιπου? και αν τετοιες ζημιες καλυπτονται απο την εγγυηση παρακαλω τους συναδελφους κυνηγους που γνωριζουν να μου δωσουν τις συμβουλες τους

    Έχω δει τέτοια ζημιά σε κάννη από κάποιον που του είχε μπεί χιόνι μέσα, δεν το πήρε χαμπάρι, τουφέκισε και έγινε έτσι. Από εξωτερικά είναι φουσκωμένη περιμετρικά με πλάτος περίπου 2-3 εκατοστά κι εσωτερικά είναι σαν κάποιος να έκοψε το μέταλλο και να έβγαλε από μέσα ένα δακτυλίδι πλάτους 2 εκατοστών περίπου.
    Οπότε συμφωνώ με όσα έγραψε κι ο ΜΠΕΦ. Ο κάτοχος μάλιστα συνεχίζει να κυνηγά με το ίδιο όπλο παρά το ότι τον έχω παρακαλέσει να πετάξει αυτή τη κάννη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #449949

    Καλησπέρα, 3-5 σήμερα το μεσημέρι περπατητό, 2 τουφεκιές και οι 2 στο γάμο του καραγκιόζη σε μια τσίχλα & έναν κότσυφα (αρσενικά και τα δύο 🙂 ).
    Με τέτοιες καλοκαιρίες και λιακάδες δεν έχει πουλιά χαμηλά – εδώ τουλάχιστον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #449955

    φιλε δεν ειναι οτι δεν θελουμε να πουμε αν ομως μιλησουμε θα γινει χαμος. πιστευω οτι οποιος εχει παει κεντρικη εβοια ξερει που να παει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #449970

    Πουλια δεν υπαρχουν και για να τα βρεις πρεπει να εισαι ο Χουντινι…

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #449993

    νομιζω οτι την καλυτερη απαντηση θα στη δωσει ενας σοβαρος οπλουργος!
    Μπορει αν την καψει μερικους ποντους πιο κατω απο το φουσκωμα να ειναι ασφαλης, καλυτερα να ρωτησεις ειδικο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Aris στις #449997

    παιδια στα μερη μου γινεται της τρελης απο πουλια
    μιλαω για ορεινη κορινθια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #450005

    καλησπερα 3ωρο περπατητο στο πισσωνα ευβοιας 2 ατομα 20 στο χερι και 5 χαμενες.οχι πολλα πουλια και στα καρτερια το πολυ μεχρι 5 πουλια ο καλυτερος.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #450022

    Καλησπερα απο χανια

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #450026

    Καλησπερα απο χανια

    Kαλησπερα!! Μια χαρα βλεπω συμπατριωτη τα πηγες! Καρτερι η περπατητο εκανες?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,586 έως 24,600 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων