ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,616 έως 24,630 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #450156

    ρε παιδιά εδώ πηγαίνω συχνά σε ένα βουνό γεμάτο εγριελιές,αμυγδαλιές θάμνους κτλ. και ούτε μία τσίχλα και ούτε 1 κοτσύφι φουλ καρακάξες φουλ κίσσες και τίποτα απο τα ωραία.. και υποτίθεται ότι πέρισι πρόπερσι κτλ. ήτανε τίγκα τώρα που είπα να πάω εγώ ψυχήηηηηηηηηηηηηη[/quote

    ΜΑκαρι να ειχα και εγω τετοιο μερος με ασχημες θα εκανα παρτυ καθε μερα.Δεν θα ετρωγα αλλα θα ετρωγαν τα πουλακια που δεν θα ετρωγαν οι ασχημες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    vasani31 στις #450159

    Στα δημαινα 3 ατομα 26 πουλια.
    Το πρωι ομονοια ο ενασ πανω στον αλλον κτλ.
    Και βεβαια και το δασαρχειο σε τακτικο ελεγχο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #450163

    Καλημερα! Σημερα πηγε ο αδελφος μου με ενα φιλο που παμε καμια φορα μαζι,στα ακριβως ιδια μερη που ειχαμε παει την προηγουμενη φορα με τον αδελφο μου και ειχε λιγα πουλια..μου ειπε ο αδελφος μου οτι σημερα ειχε πολλα πουλια..θα μας τρελανουν φετος μα την Παναγια! Εγω δεν μπορεσα να παω και ετσι εχασαν και το “”σκυλο τους”” και τον ξηλωτη””,με αποτελεσμα να χασουν 12 πουλια στα πυκνα και να παρουν στο χερι 16 σε 3 ωρες κυνηγιου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    Γιωργος στις #450254

    Καλησπερα αμιγος! Απογευματινο σημερα απο τις 4 εως τις 5:30, 10 λεπτα εξω απο τη χωρα της Ναξου, τα πουλακια ηταν αρκετα περισσοτερα απο την τελευταια φορα, με αρκετα κοτσυφια μαλιστα που δεν ειχαν κανει την εμφανιση τους στο νησι εως τωρα, συνολικος απολογισμος 11 + 1 Mπονους ! :):)

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #450256

    καλησπερα.αρχισαμε τα εορταστικα περπατητα σημερα αφου επιτελους ολη η παρεα ειναι σε αδεια πλεον! τριωρο περπατητο λοιπον με αποτελεσμα 28 στο χερι και 2 χαμενες για 3 οπλα.τα πουλια λιγοτερα απο αλλες φορες και πονηρεμενα ενω εκει που ειχαν φανει μερικα κοτσυφια σημερα αντε να ειδα 3-4.πηγαμε και απογευματινο οπου απλα απολαυσαμε το ηλιοβασιλεμα με καφεδακι και ψοφοκρυο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #450258

    Καλησπέρα, απογευματινό περπατητό σήμερα φουλ της αστοχίας, 2 τσίχλες με 13 σμπάρα. Επειδή θα είμαι στα μέρη της Σπερχειάδας Φθιώτιδας για τις γιορτές, αξίζει να κουβαλήσω τα συμπράγκαλα μαζί; Επειδή δεν έχω κυνηγήσει ποτέ προς τα κει, πού αξίζει να περπατήσει κανείς έστω για μια χαλαρή εξόρμηση;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #450259

    @giannis2011 φυσικά και αξίζει να έχεις τα πράγματά σου μαζί, όταν με το καλό φτάσεις και προσανατολιστείς, θα βρεις ενδιαφέροντα μέρη. Καλά Χριστούγεννα να έχεις.

    EDIT: Λίγο προς τα έξω να βγεις, προς Γαρδίκι ας πούμε, αλλά και εκεί γύρω είναι και τσιχλότοπος και μπεκατσότοπος, ό,τι θες κυνηγάς και δίπλα σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #450260

    Σ’ ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και θα πω εντυπώσεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #450267

    Γιάννη, μιας και θα πας προς τα εκεί και σίγουρα οι άνθρωποι που θα βρεις είναι γνώστες, έχε υπόψιν σου και τα Μάρμαρα για φάσσες. Δεν γνωρίζω βέβαια αν έχει πουλιά, αλλά 25 χλμ. είναι και 3 τέταρτα διαδρομής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #450303

    καλησπερα παιδια.Μετα απο τρεις εξορμησεις στην ευρητερη περιοχη κρανιδιου τα αποτελεσματα ηταν αρκετα καλα μονο ομως με πολυ περπατημα αναμεσα στα ατελειωτα συρματοπλεγματα της περιοχης.Σε μερικα μερη που εχει αμαζευτες ελιες τα πουλια τα σηκωνεις απο κατω αναμεσα στις ελιες.Τα πρωινα καρτερια ειναι ανυπαρκτα τελειως ενω και στα πολυ καλα απογευματινα της περιοχης τα πουλια εμφανιζονται για 10 λεπτα στο μισοσκοταδο.Αρκετες τσιχλες εχει και στα δασομενα με κεδρα υψωματα.Τελος ηθελα να χαιρετησω το φιλο απο τη ναξο μιας και το κυνηγι εγω εκει το εμαθα κυνηγωντας στα πρωτα μου βηματα. Θυμαμαι τις απιστευτες τσιχλες που καναμε στην Τραγεα,πολλες μπεκατσες και περδικες στον Καλαντο και αλλα πολλα.Ωραια χρονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #450351

    καλησπερα.δευτερο συνεχομενο περπατητο σημερα και τα αποτελεσματα πολυ καλα.τρια οπλα 49 στο χερι και μερικες χαμενες σε 4 ωρες.τα πουλια ανεμιζαν σημερα πολυ.ακομη και καρτερι να καναμε θα περναμε πουλια.δεν ειχε κυνηγους στην περιοχη,εμεις ηταν στιγμες που δεν τουφεκαγαμε και εβλεπες τσιχλες να πετανε παντου τριγυρω ακομη και στις 1 το μεσημερι!!!περασε και ενα τεραστιο σμηνος ψαρονια,μαυρισε ο ουρανος!το highlight της ημερας ανηκε σε μενα αφου εριξα 15 τουφεκιες σε 2 λεπτα σε ενα λεφουσι τσιχλες που προγκιξαν οι φιλοι μου και καταφερα να παρω μολις 1!στραβομαρα απιστευτη.καλα χριστουγενα να εχουμε αυριο ολοι με υγεια πανω απ΄ολα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #450402

    χπονια πολλα σε ολυς με υγεια πανα πολλα. και καλα κυνηγια με ζεστες καννες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    ΚΡΟΥΠΑΚΙ στις #450424

    χρονια πολλα με υγεια,ευτυχια σε ολο τον κοσμο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    A-302 στις #450465

    Καλημέρα και χρονια πολλα ,ωραια μερα για απογευματινο?Ερωτηση,τα απογευματινα στα δημαινα δουλευνε καθολου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #450469

    2 Τσιχλουλες πηρα το πρωι ,εβρεχε και με διαστηματα που σταματαγε η ψιχαλα δεν μπορεσα να κυνηγησω οπως θα’θελα.Πολυ λιγα τα πουλια παντως.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,616 έως 24,630 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων