ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,631 έως 24,645 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    lampros στις #450471

    Καλημέρα και χρονια πολλα. πρωινο καρτερι τσιχλας 7+1 χαμενη (καπανδριτι βαρναβα )


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    manthos13 στις #450501

    Χρονια πολλα με υγεια για ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    Jimmy στις #450503

    Καλημέρα και χρονια πολλα ,ωραια μερα για απογευματινο?Ερωτηση,τα απογευματινα στα δημαινα δουλευνε καθολου<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=0iQkCYigLts

    </div>

    Θα σου πρότεινα να ψάξεις άλλο μέρος για απογευματινό.
    Συνάδελφος πήγε προχθές για απογευματινό στα Δήμαινα, καθόλου ευχαριστημένος, πολύ λίγα τα πουλιά και αυτά μες το σκοτάδι.

    Για να σου γλυτώσω τα χιλιόμετρα.

    Καλές γιορτές σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #450505

    Καλησπέρα, σημερινό περπατητό στα μέρη της Φθιώτιδας περιοχή Τρίλοφου-Καστριού. Από τσίχλες, 2 περάσαν στα ουράνια (ατουφέκιστες), και κάποιες προσπάθειες σε ντόπια και υποψιασμένα κοτσύφια πήγαν στο βρόντο. Τουλάχιστον μου έμεινε η άσκηση και μια σακούλα χόρτα! 🙂
    Σε κάποια απέναντι πλαγιά κάποιοι το χαίρονταν αρκετά, δεν ξέρω σε τι θήραμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #450520

    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.επιστροφη απο νομο ηλειας για τα χριστουγεννα.δεν βγηκα καθολου οι πληροφοριες ομως απο εκει απογοητευτικες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #450521

    φιλε outlander τσιχλες υπαρχουν, απλα ειναι μεσα στο πυκνο και θελουν περπατημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #450532

    Γειάσας φίλοι μου.Εύχομαι σε όλους Χρόνια πολλά και με υγεία. Από κυνήγι σκέτη απογοήτευση….είμαι Κεφαλονιά και για πρώτη φορά ,από το 1988 που πρωτοέβγαλα άδεια βρήκα τόσο λίγες τσίχλες στα κυνηγοτόπια του χωριούμου.Το τόπο τον γνωρίζω σαν την παλάμη μου και δεν είμαι καθόλου υπερβολικός στις ειδήσεις μου. Σε κάθε έξοδο για περπάτημα κυρίως θα συναντίσω 2-6 τσίχλες και σε 2 εξόδους πήρα μόνο 5 στην τσάντα…Η θεά Άρτεμις όμως με ευχαρίστησε όταν μου έστειλε απρόσμενα μια μπεκάτσα την οποία και πήρα με μια εύστοχη μακρινή βολή….Φυσικά όχι στο καρτέρι που αφαιρεί άνανδρα πουλιά από το υπέροχο περιβάλλον που όλοι πρέπει να προσέχουμε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    Παναγιώτης στις #450535

    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.επιστροφη απο νομο ηλειας για τα χριστουγεννα.δεν βγηκα καθολου οι πληροφοριες ομως απο εκει απογοητευτικες….

    Φιλε μου outlander εγω που κυνηγησα μπεκατσα διαπιστωσα οτι εχει παρα πολλα πουλια αλλα μεσα στα πευκα και στους λογγους.οσο τα σκυλια εψαχναν αν τουφεκουσα τσιχλες θα εκανα μεγαλα νουμερα αλλα η μπεκατσα ειχε την τιμητικη της.παρεπιπτωντος απο ηλεια εισαι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #450583

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.επιστροφη απο νομο ηλειας για τα χριστουγεννα.δεν βγηκα καθολου οι πληροφοριες ομως απο εκει απογοητευτικες….

    Φιλε μου outlander εγω που κυνηγησα μπεκατσα διαπιστωσα οτι εχει παρα πολλα πουλια αλλα μεσα στα πευκα και στους λογγους.οσο τα σκυλια εψαχναν αν τουφεκουσα τσιχλες θα εκανα μεγαλα νουμερα αλλα η μπεκατσα ειχε την τιμητικη της.παρεπιπτωντος απο ηλεια εισαι?

    οχι παναγιωτη ειναι ομως η γυναικα μου και κατεβηκα για τις γιορτες.το οτι εχει λογγωμενα πουλια που θελουν περπατημα δεν το αμφισβητω.εμενα τις πληροφοριες περι μη παρουσιας πουλιων μου τις ειπαν συναδελφοι (συγγενεις και φιλοι) που κυνηγουν μονο καρτερι πρωινο και απογευμα.γι αυτο και δε βγηκα δεν ηθελε κανενας να περπατησουμε……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    Παναγιώτης στις #450587

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Παναγιώτης wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div><br>
    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.επιστροφη απο νομο ηλειας για τα χριστουγεννα.δεν βγηκα καθολου οι πληροφοριες ομως απο εκει απογοητευτικες….

    Φιλε μου outlander εγω που κυνηγησα μπεκατσα διαπιστωσα οτι εχει παρα πολλα πουλια αλλα μεσα στα πευκα και στους λογγους.οσο τα σκυλια εψαχναν αν τουφεκουσα τσιχλες θα εκανα μεγαλα νουμερα αλλα η μπεκατσα ειχε την τιμητικη της.παρεπιπτωντος απο ηλεια εισαι?

    οχι παναγιωτη ειναι ομως η γυναικα μου και κατεβηκα για τις γιορτες.το οτι εχει λογγωμενα πουλια που θελουν περπατημα δεν το αμφισβητω.εμενα τις πληροφοριες περι μη παρουσιας πουλιων μου τις ειπαν συναδελφοι (συγγενεις και φιλοι) που κυνηγουν μονο καρτερι πρωινο και απογευμα.γι αυτο και δε βγηκα δεν ηθελε κανενας να περπατησουμε……

    Καταλαβα πανε οι εποχες που καθοσουν στο καρτερι και ερχοντουσαν τα πουλακια ..τωρα αν δεν ιδρωσεις θηραματα δεν βλεπεις..με ελαχιστες εξαιρεσεις τυχης βεβαια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #450608

    Καλησπέρα σε ολους και καλες γιορτές. Διαβάζω για λίγα πουλιά κτλπ, αυτό που εχω να πω είναι πως θελει περπατημα το ολο θεμα. Στις 3 συνεχόμενες εξόδους με τους φίλους μου κάναμε συνολικά 196 τσίχλες και 5 πάπιες. Αλλα όπως ειπα θέλει αρκετο περπάτημα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #450614

    ε ρε φιλε συνέχισε να χτυπάς τέτοια νούμερα στις εξόδους σου και σε λιγο καιρό ούτε το περπατητό δεν θα εχει πουλιά…

    Εγώ ειμαι ευχαριστημένος και με λιγότερες. Λογω των ημερών μπόρεσα και πήγα 3 μερες συνεχόμενα μονος λιγο πιο κατω απο το σπίτι μου (5 λεπτα με το αμαξι), χαλαρα μεσημεράκι για να χωνέψω το φαγητο περπατώντας. Τις δυο μέρες χτύπησα 6 τσίχλες (βρήκα τις 5 και κακώς χτύπησα την άλλη γιατί ήταν στανταρ οτι θα την έχανα) και τη τρίτη μέρα περπάταγα και μίλαγα στο κινητό ολη την ωρα οπότε τελικά έφυγα “ατουφεκιστος” γιατί ήθελα να πλύνω και το αμάξι πριν νυχτώσει. (αυτό που τα κινητά στην Ελλάδα πιάνουν παντού ειναι λιγο σπαστικό μερικές φόρες)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #450615

    Καλησπέρα σε ολους και καλες γιορτές. Διαβάζω για λίγα πουλιά κτλπ, αυτό που εχω να πω είναι πως θελει περπατημα το ολο θεμα. Στις 3 συνεχόμενες εξόδους με τους φίλους μου κάναμε συνολικά 196 τσίχλες και 5 πάπιες. Αλλα όπως ειπα θέλει αρκετο περπάτημα…

    φιλε δημητρη τα εμαθα και εγω τα κατορθοματα σας….. μπραβο φιλε παντα τετοια…. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #450669

    Καλησπέρα, μεσημεριανό περπατητό μιάς ώρας σήμερα, σκέτη απογοήτευση, όχι γιατί δεν έριξα παρά μόνο σε μια κουρούνα (ανεπιτυχώς), αλλά γιατί δεν είδα παρά μόνο έναν κότσυφα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #450675

    Σημερα πηρα το .410 μου και με 18γρμ 9αρια πηρα 2 τσιχλες η μια στα 32+ μετρα παρακαλω και θεοξερη επεσε μαλιστα.Η αλλη περασε απο πανω και την εκοψα γυρω στα 20-25 μετρα ψηλα.Ειχα και αλλα 2 τετ α τετ αλλα αστοχησα.Φετος η χρονια ειναι δυστηχως χειροτερη απο περσυ.Στο τελος θα κανψ τα οπλα νεροσωληνες και θα τα πουλησω για σκραπ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,631 έως 24,645 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων