ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,781 έως 24,795 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    spyros 1080 στις #451863

    καλημερα σας κυριοι τι γκρινια ειναι αυτη που εχει πεσει στο φορουμ αν υπηρχαν παντου τσιχλες σε ικανοποιητικους αριθμους δεν θα ειπονονταν τιποτα απολυτος.εγω το σαβαττο πηρα 4 τσιχλες που πηγα τι θα πω στον αλλον που βαρεσε 26 και περασε το οριο για μια οτι τις ξεκανε αφηστε επιτελους τους συναδελφους που βρισκουν πουλακια και να βαρανε μεσα στα επιτρεπτα ορια βεβαια και οχι να καταπιανεστε επειδη ετυχε να βαρεσει 1 παραπανω .εγω χαιρομε να πανε ατομα και να κανουν πουλακια και ας τις ψαχνω εγω με το κυαλι καλημερα σας.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #451893

    ΤΕΛΟΣ THE END ΔΕΝ ΑΛΑΖΩ ΔΕΝ ΑΛΑΖΕΤΕ ΟΣΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΦΕΝΕΤΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ ΕΓΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟς ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΥΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ 10 15 ΠΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗς ΑΛΛΕς ΜΕΡΕΣ ΚΑΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗς ΜΕΓΑΛΟΥΠΟΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΓΕΜΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΠΟ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΟΥ ΠΟΥΛΙΑ ΟΠΩς ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΠΡΙΝ…. ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΕς ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΤΟΣΑ ΕΞΩΔΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΩΤΟΣΗς 8 ΠΕΡΔΙΚΕς ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΩ ΓΙΑ 8 ΠΕΡΔΙΚΕς ΤΟΥς ΚΑΤΑΨΥΚΤΕς ΓΙΑΤΙ ΤΟΥς ΕΦΕΡΑ ΜΑΖΗ ΜΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    stelios στις #451895

    Καλημερα πολυ οικολογια εχει πεσει στο φορουμ εγω δεχομαι τα ορια μονο στο ενδημικο.Δεν μπορει να υπαρχει οριο στην τσιχλα στο ορτυκι η στο τρυγονι και στο εξωτερικο να τα κυνηγανε με ολους τους τροπους δηλαδη μονο στην ελλαδα εχουμε ευαισθησιες,η φταινε οι ελληνες κυνηγοι για την μειωση αυτων των θηραματων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #451897

    Φίλε Νίκο
    Ο καθένας μας έχει το δικαίωμα της άποψης του αλλά εδω είσαι υπερβολικός.
    Ας είναι αυτή όλη και όλη η παρανομία των συναδέλφων!!
    Όταν μοιράζονται τις βενζίνες τα διόδια την καθημερινή παληοκατασταση την φτώχεια και την ανεργία, σε μια χώρα που άλλοι μοιράζονται τα εκατομυρια των τραπεζών, εμείς να τους καταδικάσουμε που ´εξαπατουν´ το κράτος και μοιράζονται τις 35+15 τσίχλας σε 25+25.
    Καλό βραδυ

    +1000 φιλε σπυρο…….ολα τα αλλα τα γραφουν κομπλεξικοι που δεν βαρεσαν ποτε τους διψηφιο αριθμο γιατι δεν μπορουν και κλαψουριζουν ως συνηθος!!!!!!!
    φιλε Μανοοοοοοο………’καψτα’ ολα ρεεεεεεεεεεε…… 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #451898

    ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΕς ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΤΟΣΑ ΕΞΩΔΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΩΤΟΣΗς 8 ΠΕΡΔΙΚΕς ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΩ ΓΙΑ 8 ΠΕΡΔΙΚΕς ΤΟΥς ΚΑΤΑΨΥΚΤΕς ΓΙΑΤΙ ΤΟΥς ΕΦΕΡΑ ΜΑΖΗ ΜΟΥ

    εχει τοσες πολλες περδικες στην σαμο που γεμιζεις καταψυκτη??????? Μωρε μπραβο, δεν το ηξερα!!!!
    Μαλλον θα ειναι το μοναδικο ελληνικο νησι με τετοιους πλυθησμους περδικας!!!!!!
    Μηπως μας δουλευεις λιγακι…..λεω, μηπως??????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #451906

    Έχει ανέβει κανείς πρόσφατα προς Χορτιάτη-Περιστερά να μας πεί αν παίζει καμιά μεγάλη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #451926

    Αφηστε τους υπολογιστες και βαρεστε καμια τουφεκια να ξελαμπικαρετε.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες.

    http://youtu.be/N08cUql8YTo

    http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    </div>

    Καλά τα λές. Σήμερα γύρισα μονάχα με 1 ριγμένο φυσίγγι στο γιλέκο από 1 αποτυχημένο σμπάρο…Έπιασα όμως το αεροβόλο, άνοιξα τρύπες σε χάρτινους στόχους και ξεχαρμάνιασα. Άντε να Φλεβαρίσει να τις ξαναδούμε στα επιστρόφια γιατί με βλέπω στο Δαφνί και ποιός θα μου φέρνει τσιγάρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Deneb στις #451927

    ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΙΡΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Deneb στις #451928

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΠΑΝΤΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    GREYSTONE391 στις #451931

    Πηγε κανεις απο ΔΗΜΑΙΝΑ ?????ΤΡΑΧΕΙΑ?????……ΑΤΑΛΑΝΤΗ σημερινη πληροφορια πρωινο το απολυτο μηδεν….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #451939

    εχει τοσες πολλες περδικες στην σαμο που γεμιζεις καταψυκτη??????? Μωρε μπραβο, δεν το ηξερα!!!!
    Μαλλον θα ειναι το μοναδικο ελληνικο νησι με τετοιους πλυθησμους περδικας!!!!!!
    Μηπως μας δουλευεις λιγακι…..λεω, μηπως??????????????

    Καλησπερα και χρονια πολλα. Δεν ξέρω για τα αλλα νησιά αλλα εδώ στην Σάμο τα πουλιά ευτυχώς είναι σε πολυ καλούσ αριθμούς και γράφω για να επιβεβαιώσω αυτά που λέει ο συγκινηγος Νίκος. Συγκεκριμένα πέρσι 4 κυνηγοί από κυκλαδονήσι πιάσαν ΄μία πλαγιά με τρεία κοπάδια και σε δύο εξορμήσεισ δεν αφήσαν σχεδόν τίποτα.(Για καταψύκτες δεν είδα αλλα ο νοόν νοήτο).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    sailor7733 στις #451941

    καλησπερα και παλι ….
    εγω εχω να πω ξυπνηστε ρρρρρρρρρρρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

    ολοι μας στο πληκτρολογιο ειμαστε με το γραμμα του νομου
    και στο βουνο τα καιμε οταν τα βρουμε…

    αντε μπραβο ξεκολλατε εντελει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #451943

    Καλησπέρα, περπατητό το μεσημέρι σήμερα αλλά με μηδενικά αποτελέσματα. Το θέμα δεν είναι ότι δε χτυπάμε, είναι ότι ούτε βλέπουμε πουλιά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    meriva στις #451946

    Καλη σπερα και απο μενα σημερα χιλιομοδι πρωι ειχε πουλακια μακαρι και αυριο να ειναι ετσι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #451947

    Πηγε κανεις απο ΔΗΜΑΙΝΑ ?????ΤΡΑΧΕΙΑ?????……ΑΤΑΛΑΝΤΗ σημερινη πληροφορια πρωινο το απολυτο μηδεν….

    το θεωρω απιθανο καθημερινη να κανεις πουλια(πλην περπατητου) κατα τα αλλα την περασμενη κυριακη ημουνα Δημαινα τα πουλια αρκετα εως πολλα αλλα κυνηγοι λιγοι για να τις ανεμισουν εκει θα ειμαι και αυτη τη Κυριακη ελπιζωντας σε μεγαλυτερη προσελευση και πιστευω οτι θα περασουμε καλα εως πολυ καλα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,781 έως 24,795 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων