ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,796 έως 24,810 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    meriva στις #451948

    πουλακια ειχε και προινο καρτερι και περπατητο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #451970

    Συμφωνω με την αποψη οτι πρεπει ολοι να λεμε τα μερη που βλεπουμε οτι υπαρχουν τσιχλες,πραγμα που βλεπω οτι γινετε απο πολλους εδω.Αυτο που εχω να πω εγω σχετικα ειναι οτι καλυτερα μερη τωρα για να κανει κανεις καποια πουλακια ειναι περιοχες ανατολικης πελλοπονησου.Χιλιομοδι εχει πουλια,Λυγουριο ειχε το δεκεμβρη,Τραχεια Καραντζα εχει πουλια στα ρεματα,Διδυμα εχει στα πυκνα πολλα πουλια ειδικα προς λιοκαστρο, θερμησια.Τελος περιοχη Κρανιδιου εχει τα περισσοτερα που εχω δει στα μερη που εχει κεδρα με καρπο,αυτο τρωνε τωρα που δεν εχει ελιες.Το προβλημα ειναι οτι η περιοχη εχει πολλα συρματοπλεγματα και κανει το περπατητο ιδιαιτερα δυσκολη ιστορια.μηλαμε παντα για περπατημα αργο και ζευγαρι κυνηγων καλυτερα.Καρτερια πρωινα λιγα πραγματα και μονο κοντα σε κουρνιες,απογευματινα ανυπαρκτα μονο μερα που ειχε ψιλοβροχο ειδα πουλια να μπαινουν σε καρτερια με πευκα πισω τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    Κώστας Πουλόπουλος στις #451981

    Ανάμεσα Διδύμων και Λιόκαστρου δεν είναι καταφύγιο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    makisf στις #451982

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #451984

    Απο ΑΓ.ΒΑΣΙΛΗ μερια 4ωρες περπατητο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #451987

    καλησπερα.εμεις επιλεξαμε κεντρικη ευβοια .τριμελης παρεα λοιπον σε 4ωρο περπατητο 56 τσιχλες με τις 22 για μενα.χασαμε ενα λαγο και μια μπεκατσα κυριολεκτικα μεσα απο τα ποδια μας.μετα πηγαμε και την πεσαμε στα ψαρονια.πολυ καλη μερα τελειωσε με μπολικες μπυρες μιας και ειχαμε την αισθηση καλοκαιρινου κυνηγιου ορτυκιου στη κωπαιδα.αυριο δεν εχει κυνηγι καλα να περασετε οσοι πατε……ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #451994

    καλησπερα.εμεις επιλεξαμε κεντρικη ευβοια .τριμελης παρεα λοιπον σε 4ωρο περπατητο 56 τσιχλες με τις 22 για μενα.χασαμε ενα λαγο και μια μπεκατσα κυριολεκτικα μεσα απο τα ποδια μας.μετα πηγαμε και την πεσαμε στα ψαρονια.πολυ καλη μερα τελειωσε με μπολικες μπυρες μιας και ειχαμε την αισθηση καλοκαιρινου κυνηγιου ορτυκιου στη κωπαιδα.αυριο δεν εχει κυνηγι καλα να περασετε οσοι πατε……ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    χασατε και λαγο δηλαδη τον τουφεκισατε και δεν το πηρατε θες να πεις η προσπαθησατε και δεν προλαβατε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #451996

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.εμεις επιλεξαμε κεντρικη ευβοια .τριμελης παρεα λοιπον σε 4ωρο περπατητο 56 τσιχλες με τις 22 για μενα.χασαμε ενα λαγο και μια μπεκατσα κυριολεκτικα μεσα απο τα ποδια μας.μετα πηγαμε και την πεσαμε στα ψαρονια.πολυ καλη μερα τελειωσε με μπολικες μπυρες μιας και ειχαμε την αισθηση καλοκαιρινου κυνηγιου ορτυκιου στη κωπαιδα.αυριο δεν εχει κυνηγι καλα να περασετε οσοι πατε……ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    χασατε και λαγο δηλαδη τον τουφεκισατε και δεν το πηρατε θες να πεις η προσπαθησατε και δεν προλαβατε

    κοιτα νικο να σου εξομολογηθω κατι.οφιλος μου δεν τον τουφεκισε καθολου παρολο οτι φωναξε λαγος.εγω που ημουν απο την αλλη μερια καθως και ο τριτος της παρεας συνεπαρμενοι απο το κυνηγι φωναξαμε ριχτου ρε μαλακα.αυτος μας λεει ρε μαλακες απαγορευεται εληξε και φυσικα καναμε τουμπεκι.απο τυχη δεν παρανομησαμε αν ημουν εγω θα του εριχνα απο καθαρη αγνοια της ληξης του……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #451997

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div><br>
    καλησπερα.εμεις επιλεξαμε κεντρικη ευβοια .τριμελης παρεα λοιπον σε 4ωρο περπατητο 56 τσιχλες με τις 22 για μενα.χασαμε ενα λαγο και μια μπεκατσα κυριολεκτικα μεσα απο τα ποδια μας.μετα πηγαμε και την πεσαμε στα ψαρονια.πολυ καλη μερα τελειωσε με μπολικες μπυρες μιας και ειχαμε την αισθηση καλοκαιρινου κυνηγιου ορτυκιου στη κωπαιδα.αυριο δεν εχει κυνηγι καλα να περασετε οσοι πατε……ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    χασατε και λαγο δηλαδη τον τουφεκισατε και δεν το πηρατε θες να πεις η προσπαθησατε και δεν προλαβατε

    κοιτα νικο να σου εξομολογηθω κατι.οφιλος μου δεν τον τουφεκισε καθολου παρολο οτι φωναξε λαγος.εγω που ημουν απο την αλλη μερια καθως και ο τριτος της παρεας συνεπαρμενοι απο το κυνηγι φωναξαμε ριχτου ρε μαλακα.αυτος μας λεει ρε μαλακες απαγορευεται εληξε και φυσικα καναμε τουμπεκι.απο τυχη δεν παρανομησαμε αν ημουν εγω θα του εριχνα απο καθαρη αγνοια της ληξης του……….

    οκ παω πασο φυσολογηκη αντηδραση και εγω το ιδιο μπωρει να εκανα αλλα οχι υπερβολες και ασ ειναι στα ορια της νομημοτητας αυτο πρωσπαθω να εξηγησω και ειδικα στα ενδημηκα που ειναι δικα μας και δεν μπωρει κανενας να τα σκωτοση ξενος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #452003

    Πηρα 2 τσιχλουλες και 1 κοτσυφα με το .410 μου σημερα με 18γρμ σκαγια νομπελ σπορτ φυσιγγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #452006

    παιδια εχουμε κανενα νεο απο λαμια,ΠΕΛΑΣΓΙΑ ΚΑΡΑΒΟΜΥΛΟ ΚΟΜΠΟΤΑΔΕΣ. ευχαριστω δεν θελω στιγμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #452008

    Πανω απο τα διδυμα εχει καταφυγιο κατω οχι.Συνεχιζει και προς λιοκαστρο πανω απο το δρομο ως ενα σημειο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #452025

    Τσίχλες έχει αλλά είναι αγριεμένες.
    Πήρα 4 σήμερα οι 2 χαμένες μέσα στα πυκνά.
    Τα πουλιά ήταν Ψηλωμένα και αυτά που ερχόντουσαν καλά,με την παραμικρή κίνηση που έκανες αλλάζαν πορεία.
    Καλά ήταν σε γενικές γραμμές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #452030

    Εδω εχει πολυ λιγα πραγματα,ψιλολογια,ολο πειραματα κανω με οπλα και φυσιγγια να περασει η ωρα οταν παω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    sailor7733 στις #452035

    παιδια εχουμε κανενα νεο απο λαμια,ΠΕΛΑΣΓΙΑ ΚΑΡΑΒΟΜΥΛΟ ΚΟΜΠΟΤΑΔΕΣ. ευχαριστω δεν θελω στιγμα

    φιλος που ηταν πανω μεσοβδομαδα ηταν νεκρα…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,796 έως 24,810 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων