ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,871 έως 24,885 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #452653

    Θα ήταν όνειρο αν η θηροφυλακή μας έκανε την τιμή να περάσει απο Καθενούς Ευβοίας κατα προτίμηση Σ/Κ. Ο πληθυσμός των «Μόγληδων» και η συχνότητα εμφάνισής τους έχει αρχίσει να ανεβαίνει επικίνδυνα.

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΛΕΣ <<ΜΟΓΛΗΔΕΣ>>? ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ,ΛΙΓΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΚΗ ΜΕΡΑ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #452667

    Κυριε Παναγιώτη, και με αυτογεμές μπορείτε να μαζεύετε τη πλειοψηφία των καλύκων σας. Εγώ πάντα καταφέρνω και τους μαζεύω σχεδόν ολους. (εντάξει είναι λιγο σπαστικό που πρέπει να σκύβεις όλη την ώρα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #452676

    Σήμερα μετά από μικρή απουσία επιστρέψαμε στις αγαπημένες μας τσίχλες. 59 στο χέρι στα γνωστά μας μέρη σε γρήγορη εξόρμηση. 355+59=414 τσίχλες και 5 πάπιες σε 6 εξόδους. Καλά πάμε μέχρι στιγμής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Giorgos στις #452678

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Giorgos wrote:</div>
    Θα ήταν όνειρο αν η θηροφυλακή μας έκανε την τιμή να περάσει απο Καθενούς Ευβοίας κατα προτίμηση Σ/Κ. Ο πληθυσμός των «Μόγληδων» και η συχνότητα εμφάνισής τους έχει αρχίσει να ανεβαίνει επικίνδυνα.

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΛΕΣ <<ΜΟΓΛΗΔΕΣ>>? ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ,ΛΙΓΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ,ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΚΗ ΜΕΡΑ.

    Δεν με ενόχλησε τοσο το γεγονός ότι βάραγαν σαν να μην υπάρχει αύριο στον αέρα και σε σπίνους ενώ ήρθαν και κόλλησαν ακριβώς δίπλα στο καρτέρι μας χωρίς να σέβονται τίποτα, όσο το ότι ενώ μας είχαν δει και ξέρανε οτι υπάρχει κόσμος στα καρτέρια, βαράγανε και χαμηλά. Και μετά ο κόσμος παραπονιέται γιατί υπάρχει μυστικοπάθεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #452682

    Δεν με ενόχλησε τοσο το γεγονός ότι βάραγαν σαν να μην υπάρχει αύριο στον αέρα και σε σπίνους ενώ ήρθαν και κόλλησαν ακριβώς δίπλα στο καρτέρι μας χωρίς να σέβονται τίποτα, όσο το ότι ενώ μας είχαν δει και ξέρανε οτι υπάρχει κόσμος στα καρτέρια, βαράγανε και χαμηλά. Και μετά ο κόσμος παραπονιέται γιατί υπάρχει μυστικοπάθεια.—————-

    Φιλε μου σε αυτη την περιπτωση απλα ξερεις οτι το κυνηγι σου θα παει χαμενο εκεινη την ημερα.Για να συννερθουν ομως οι μογγολοι οι οπως τους λες κανεις ακριβως το ιδιο δεν τους αφηνεις να σταυρωσουν πουλι,την επομενη θα σκεφτουν οτι οι μαγκιες εχουν και τα στραβα τους και θα στριψουν.Εχε και το τηλ της αστυνομιας και του θηροφυλακα ανα χειρας γιατι συνηθως οι τσαπμα μαγκες ειναι και πολυ τσιγκουνηδες ταυτοχρονα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #452687

    Χθες στο Καπανδριτη ολα τα λευτα ηταν ενας ντουμπλες (o μοναδικος) με το 525 στο θεο, η τσιχλα επεσε μακρια δεν την βρηκα δεν με πειραξε, γουσταρα ομως την ντουφεκια, κατα τα αλλα λιγα πραματα, ως συνηθως φετος… δεν ξερω να μαζευω και χορτα! χαχαχα

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    laskaris80 στις #452692

    πηγα στο νευροκοπι που προπερσι γινοταν χαμοσ ελαχιστα πουλια που ηρθαν απο οτι καταλαβα για καλοκαιρινεσ διακοπεσ στα βουνα μασ τρια ατομα πηραμε 3 τσιχλεσ μετα κοπων και βασανων αλλα φευγωντασ πηραμε 11 φασεσ τισ οποιεσ ψαχναμε την προηγουμενη βδομαδα σε 7 εξοδουσ ειχαμε παρει 5 πουλια και τωρα απο οτι φαινεται μασ ψαξαν αυτεσ και δυστηχωσ για αυτεσ μασ βρηκαν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    lavkos στις #452701

    Χθές στην Πελασγία 4 άτομα 26 πουλιά και 6-7 χαμένες.Το πολύ άλλα 4 τουφέκια που ακουστήκανε.Μαύρες 5-6 και μετά περπατητό με σχέδιο, όχι στην τύχη.
    Αυτά μέχρι σχεδόν 12.30.Δεν μείναμε για απογευματινό.Δεν έχει πουλιά γενικά .Τα προηγούμενα Σ.Κ επιχειρήσαμε Δαύλεια,Σπερχειάδα,Αγ.Γιώργη,με ανάλογα αποτελέσματα.Λόγω κρίσης δέν θα αντέξουμε για πολύ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #452724

    Απο Μεσσηνία τα νέα είναι παραπανω απο ευχάριστα… Υπαρχουν παρα πολλά πουλιά στα περπατητα… Τα πρωινά δουλευουν επίσης καλά… Εντύπωση μ έκανε οτι σε αντιθέση με περσι που δεν υπήρχε τπτ απολύτως στα απογευματινα φέτος ανεβαίνουν πολλά πουλιά,τις τελευταίες 5 μέρες τουλαχιστον που πήγα ο ίδιος,και σε ύψη αρκετά καλά….όλοι πιστεύω μένουν ευχαριστημένοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ktz561 στις #452740

    Σήμερα στο Θεολόγο Εύβοιας 3 άτομα 7 τσίχλες μετά από πού περπάτημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ktz561 στις #452741

    Σήμερα στο θεολόγο Εύβοιας 3 άτομα 7 τσίχλες μετά από πολύ περπάτημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #452743

    Ηγουμενίτσα Θεσπρωτίας πολύ λίγα πράγματα απο τσιχλίτσες…
    πιο πολλά απο γουρούνια και κανα παπί 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #452745

    καλησπερα σε ολους αν ειναι ευκολο να μου πει καποιος πως μπωρο να παω για μολλαους απο σπαρτη η απο καλαματα ευχαριστο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    lampros1 στις #452746

    Καλησπερα σε ολους,θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει;Εχω μια berreta es 100 66 εκατοστα θα ηταν καλυτερο να αγορασω καποια εξτρα τσοκ,θα δω βελτιωση η τζαμπα τα λεφτα.Με ενδιαφερουν για τσιχλα/μπεκατσα/φασσα.Αν ναι ποια θα μου προτειναταιΕυχαριστω εκ των προτερων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #452747

    φιλε μου εχω ακριβως το ιδιο οπλο με 66 ποντους και 4 αστρα ειναι η καννη.ειχα καιρο να το δουλεψω το οπλο στις τσιχλες δεν ειδα διαφορα με το προηγουμενο οπλο που εχω.εινα bereta 303 τωρα οσο για τις φασσες ειναι που θα τις κυνηγας σε περασματα η σε απογευματινο καρτερι, στα περασματα μπορει να χρειαστης καποιο τσοκ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,871 έως 24,885 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων