ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,901 έως 24,915 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #453273

    Μια απο τα ιδια:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #453283

    Καλησπέρα, σημερινή κοντινή εξόρμηση μηδέν στο πηλίκο… Δύο σμπάρα σε μια τσίχλα και έναν κότσυφα στο βρόντο. Από τις χειρότερες χρονιές εδώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    γιωργος στις #453291

    Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω μια σκυλίτσα κόκερ σπάνιελ λευκο – μαύρο πολύ καλή στο απόρτ και πολύ συνεργάσιμη. είναι 3 χρονών με όλα τα πιστοποιητικά.<br>
    ενδιαφέρομαι να την ζευγαρώσω άμεσα με έναν σκύλο της ιδίας ράτσας.. η περιοχή που μένω είναι πετρούπολη.<br>
    συγνώμη που το γράφω εδώ αλλά απο ότι είδα τ site με τα κυνηγόσκυλα δεν ενημερώνεται συχνά.<br>
    ευχαριστώ πολύ..

    Καλησπέρα.Έχω ενα αρσενικο κόκερ σπάνιελ 16 μηνων λευκο – μαύρο ενδιαφέρομαι να το ζευγαρώσω!ειναι απο πολυ καλα κηνυγιτικα αιματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #453294

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>nick wrote:</div>
    Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω μια σκυλίτσα κόκερ σπάνιελ λευκο – μαύρο πολύ καλή στο απόρτ και πολύ συνεργάσιμη. είναι 3 χρονών με όλα τα πιστοποιητικά.<br><br>
    ενδιαφέρομαι να την ζευγαρώσω άμεσα με έναν σκύλο της ιδίας ράτσας.. η περιοχή που μένω είναι πετρούπολη.<br><br>
    συγνώμη που το γράφω εδώ αλλά απο ότι είδα τ site με τα κυνηγόσκυλα δεν ενημερώνεται συχνά.<br><br>
    ευχαριστώ πολύ..

    Καλησπέρα.Έχω ενα αρσενικο κόκερ σπάνιελ 16 μηνων λευκο – μαύρο ενδιαφέρομαι να το ζευγαρώσω!ειναι απο πολυ καλα κηνυγιτικα αιματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #453296

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>nick wrote:</div>
    Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω μια σκυλίτσα κόκερ σπάνιελ λευκο – μαύρο πολύ καλή στο απόρτ και πολύ συνεργάσιμη. είναι 3 χρονών με όλα τα πιστοποιητικά.<br><br>
    ενδιαφέρομαι να την ζευγαρώσω άμεσα με έναν σκύλο της ιδίας ράτσας.. η περιοχή που μένω είναι πετρούπολη.<br><br>
    συγνώμη που το γράφω εδώ αλλά απο ότι είδα τ site με τα κυνηγόσκυλα δεν ενημερώνεται συχνά.<br><br>
    ευχαριστώ πολύ..

    Καλησπέρα.Έχω ενα αρσενικο κόκερ σπάνιελ 16 μηνων λευκο – μαύρο ενδιαφέρομαι να το ζευγαρώσω!ειναι απο πολυ καλα κηνυγιτικα αιματα!

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΚΕΡ ΣΠΑΝΙΕΛ ΞΑΝΘΟ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΘΥΛΗΚΟ, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΖΕΥΓΑΡΩΣΩ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    γιωργος στις #453297

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>γιωργος wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>nick wrote:</div><br>
    Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω μια σκυλίτσα κόκερ σπάνιελ λευκο – μαύρο πολύ καλή στο απόρτ και πολύ συνεργάσιμη. είναι 3 χρονών με όλα τα πιστοποιητικά.<br><br><br>
    ενδιαφέρομαι να την ζευγαρώσω άμεσα με έναν σκύλο της ιδίας ράτσας.. η περιοχή που μένω είναι πετρούπολη.<br><br><br>
    συγνώμη που το γράφω εδώ αλλά απο ότι είδα τ site με τα κυνηγόσκυλα δεν ενημερώνεται συχνά.<br><br><br>
    ευχαριστώ πολύ..

    Καλησπέρα.Έχω ενα αρσενικο κόκερ σπάνιελ 16 μηνων λευκο – μαύρο ενδιαφέρομαι να το ζευγαρώσω!ειναι απο πολυ καλα κηνυγιτικα αιματα!

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΚΕΡ ΣΠΑΝΙΕΛ ΞΑΝΘΟ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΘΥΛΗΚΟ, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΖΕΥΓΑΡΩΣΩ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    φιλε το σκυλακι κυνηγαει κανονικα και ειναι και πολυ καλο στο απορτ!ειμαι απο σαλαμινα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #453298

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>greco123 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>γιωργος wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>nick wrote:</div><br><br>
    Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω μια σκυλίτσα κόκερ σπάνιελ λευκο – μαύρο πολύ καλή στο απόρτ και πολύ συνεργάσιμη. είναι 3 χρονών με όλα τα πιστοποιητικά.<br><br><br><br>
    ενδιαφέρομαι να την ζευγαρώσω άμεσα με έναν σκύλο της ιδίας ράτσας.. η περιοχή που μένω είναι πετρούπολη.<br><br><br><br>
    συγνώμη που το γράφω εδώ αλλά απο ότι είδα τ site με τα κυνηγόσκυλα δεν ενημερώνεται συχνά.<br><br><br><br>
    ευχαριστώ πολύ..

    Καλησπέρα.Έχω ενα αρσενικο κόκερ σπάνιελ 16 μηνων λευκο – μαύρο ενδιαφέρομαι να το ζευγαρώσω!ειναι απο πολυ καλα κηνυγιτικα αιματα!

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΚΕΡ ΣΠΑΝΙΕΛ ΞΑΝΘΟ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΘΥΛΗΚΟ, ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΖΕΥΓΑΡΩΣΩ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    φιλε το σκυλακι κυνηγαει κανονικα και ειναι και πολυ καλο στο απορτ!ειμαι απο σαλαμινα!

    Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΤΟ ΑΠΟΡΤ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΟ ΒΑΛΤΗΝ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #453384

    Καλησπέρα και από μένα.Προχτές σε τρίωρο περπατητο δύο άτμα 10 στο χέρι και τρεις χαμένες.Χτεσ μόνος μου μετά την βροχή σε δύο ώρεσ κατάφερα ένα κότσυφα και μία τσίχλα .Πουλιά έχει αλλά δύσκολα τα στριμώχνεις μόνς σου.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΝΑ ΣΤΡΙΜΟΞΩ ΚΑΤΙ ΚΟΤΣΙΦΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ;(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΘΙΣΤΟ ΣΕ ΚΑΝΑ ΣΧΟΙΝΟ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #453387

    καλησπερα.σημερα πηγα στο απογευματινο και επιτελους ειδα…μαυρη μερα!!! μπολικα κοτσυφια αρχισαν να παιζουν κατα τις 5παρα.βεβαια τα πιο πολλα περασαν σε σημειο που δεν ηταν δυνατη η τουφεκια αλλα βγηκαν και μερικα στο καθαρο.αποτελεσμα 7 μαυρα και 2 τσιχλες στο χερι 2 χαμενα και 5-6…αρσενικα!παντως χορτασε το ματι μου αποψε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #453414

    Καλησπέρα, συνάδελφε nikolae συμφωνώ απόλυτα ότι το μοναχικό περπατητό σε σφιχτό τόπο για τσιχλοκότσυφα είναι πολύ ζόρικο! Μάλιστα σε μέρη που κυνηγιούνται πολύ, τα πουλιά έχουν οδούς διαφυγής στο μυαλό τους και την κάνουν από τη σίγουρη μεριά! Πολλές φορές προσπαθώ να μην ακολουθώ το στάνταρ μονοπάτι και την εύκολη διαδρομή, αλλά να βγαίνω πίσω από τους θάμνους πχ από το βουνό προς το ίσωμα. Δε δουλεύει πάντα, αλλά μπορεί πού και πού να έχεις δυνατότητα για επώμιση και πιθανόν για τουφεκιά. Μου έχει κάνει εντύπωση ότι μερικές φορές ρίχνω καμιά πέτρα σε κάναν θάμνο, δε πετιέται τίποτα, και μόλις πας να φύγεις κοιτώντας αλλού, φρουστττ φεύγει ο πονηρός ο κότσυφας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #453425

    Καλησπέρα, συνάδελφε nikolae συμφωνώ απόλυτα ότι το μοναχικό περπατητό σε σφιχτό τόπο για τσιχλοκότσυφα είναι πολύ ζόρικο! Μάλιστα σε μέρη που κυνηγιούνται πολύ, τα πουλιά έχουν οδούς διαφυγής στο μυαλό τους και την κάνουν από τη σίγουρη μεριά! Πολλές φορές προσπαθώ να μην ακολουθώ το στάνταρ μονοπάτι και την εύκολη διαδρομή, αλλά να βγαίνω πίσω από τους θάμνους πχ από το βουνό προς το ίσωμα. Δε δουλεύει πάντα, αλλά μπορεί πού και πού να έχεις δυνατότητα για επώμιση και πιθανόν για τουφεκιά. Μου έχει κάνει εντύπωση ότι μερικές φορές ρίχνω καμιά πέτρα σε κάναν θάμνο, δε πετιέται τίποτα, και μόλις πας να φύγεις κοιτώντας αλλού, φρουστττ φεύγει ο πονηρός ο κότσυφας!

    Φίλε μόλις διάβασα το μύνημά σου και ειλικρινά μου θύμησες τα δικά μου με το περπατητό στην τσίχλα. Καί στο Άργος και στην κεφαλονιά που κυνηγώ τσίχλα σπάνια βρίσκω παρέα στις ολοήμερες περιπλανήσεις μου.Σπάνια βρίσκω άνθρωπο που ακούραστα να με ακολουθεί και να σπάει τα πόδια του για την τσίχλα…Όλοι και δεν έχουν άδικο προτιμούν το καρτέρι που αν έχει πουλιά είναι ποιο αποδοτικό.Αν όμως στο καρτέρι φας παλτό πολύ συνηθισμνένο στην τσίχλα εγώ δεν έχω υπομονή να περιμένω το ένα ή τα τρία πουλιά που θα περάσουν. Επίσης δεν μπορώ να εκετελώ τσίχλες με ηχομημητικές συσκευές. Έτσι το περπατητό σε μέροι που γνωρίζω είναι μονόδρομος και ας παλεύω αντρίκεια με την ταπεινή αλλά πολύ πονηρή τσίχλα. Όταν εγώ γυρίζω με 10-18 πουλιά με τέτοιο κυνήγι δηλαδή μοναχικό περπάτημα θεωρώ ότι΄είναι μεγάλη επιτυχία.Άσε την σκοποβολή είναι ότι ποιο δύσκολο μπορείς να συναντήσεις σε δυσκολία και ποικιλία αποστάσεων. Άν γουστάρεις στείλε π.μ. να τα πουμε. Σίγουρα θα έχουμε σημαντικές γνώσεις να ανταλλάξουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #453426

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giannis2011 wrote:</div>
    Καλησπέρα, συνάδελφε nikolae συμφωνώ απόλυτα ότι το μοναχικό περπατητό σε σφιχτό τόπο για τσιχλοκότσυφα είναι πολύ ζόρικο! Μάλιστα σε μέρη που κυνηγιούνται πολύ, τα πουλιά έχουν οδούς διαφυγής στο μυαλό τους και την κάνουν από τη σίγουρη μεριά! Πολλές φορές προσπαθώ να μην ακολουθώ το στάνταρ μονοπάτι και την εύκολη διαδρομή, αλλά να βγαίνω πίσω από τους θάμνους πχ από το βουνό προς το ίσωμα. Δε δουλεύει πάντα, αλλά μπορεί πού και πού να έχεις δυνατότητα για επώμιση και πιθανόν για τουφεκιά. Μου έχει κάνει εντύπωση ότι μερικές φορές ρίχνω καμιά πέτρα σε κάναν θάμνο, δε πετιέται τίποτα, και μόλις πας να φύγεις κοιτώντας αλλού, φρουστττ φεύγει ο πονηρός ο κότσυφας!

    Φίλε μόλις διάβασα το μύνημά σου και ειλικρινά μου θύμησες τα δικά μου με το περπατητό στην τσίχλα. Καί στο Άργος και στην κεφαλονιά που κυνηγώ τσίχλα σπάνια βρίσκω παρέα στις ολοήμερες περιπλανήσεις μου.Σπάνια βρίσκω άνθρωπο που ακούραστα να με ακολουθεί και να σπάει τα πόδια του για την τσίχλα…Όλοι και δεν έχουν άδικο προτιμούν το καρτέρι που αν έχει πουλιά είναι ποιο αποδοτικό.Αν όμως στο καρτέρι φας παλτό πολύ συνηθισμνένο στην τσίχλα εγώ δεν έχω υπομονή να περιμένω το ένα ή τα τρία πουλιά που θα περάσουν. Επίσης δεν μπορώ να εκετελώ τσίχλες με ηχομημητικές συσκευές. Έτσι το περπατητό σε μέροι που γνωρίζω είναι μονόδρομος και ας παλεύω αντρίκεια με την ταπεινή αλλά πολύ πονηρή τσίχλα. Όταν εγώ γυρίζω με 10-18 πουλιά με τέτοιο κυνήγι δηλαδή μοναχικό περπάτημα θεωρώ ότι΄είναι μεγάλη επιτυχία.Άσε την σκοποβολή είναι ότι ποιο δύσκολο μπορείς να συναντήσεις σε δυσκολία και ποικιλία αποστάσεων. Άν γουστάρεις στείλε π.μ. να τα πουμε. Σίγουρα θα έχουμε σημαντικές γνώσεις να ανταλλάξουμε.

    σωστός + 1000 το περπατητό είναι το καλύτερο και πιο δυσκολο κυνήγι αλλα και σχολείο για τον κυνηγό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Giorgos στις #453430

    Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΤΟ ΑΠΟΡΤ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΟ ΒΑΛΤΗΝ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ.

    Φιλε greco123 αν την ζευγαρωσεις στειλε μου ενα μυνημα ενδιαφερομαι για ενα θυληκο κουταβι για το κυνηγι καρτεριου!Σ’ευχαριστω..(περιοχη Αττικης)!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #453491

    14 ωρες και τα τελευταια ποστ για ασχετο θεμα…………….Τες πα,3 ωρες καρτερι 12 πουλακια……..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 24,901 έως 24,915 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων