ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,366 έως 25,380 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #465029

    Που σαι κοκκινότσιχλα ψιψίνο,κοίτα αν μπορείς και βλέπεις μέχρι τα 25μ.(αντιστοιχεί σε 8όροφη πολυκατοικία) για καμιά τσίχλα και μετά συζητάμε για τα 30μ……σιγά,σιγά.Να φτάνεις……

    XAAXAAXXAXAXAXAAXAX….ΣΩΣΤΟΣ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΜΗΤΣΟΣ…

    ΚΑΝΟΝΙΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #465030

    Που σαι κοκκινότσιχλα ψιψίνο,κοίτα αν μπορείς και βλέπεις μέχρι τα 25μ.(αντιστοιχεί σε 8όροφη πολυκατοικία) για καμιά τσίχλα και μετά συζητάμε για τα 30μ……σιγά,σιγά.Να φτάνεις……

    Πόσο δίκιο έχεις !! αυτή η ιστορία με τα μέτρα μου θυμίζει…το ποίος την έχει μεγαλύτερη !! Ο ένας τουφεκάει λαγούς στα 50+ μέτρα….ο άλλος ψηλομένες τσίχλες στα 40+ !! πραγματικά εχω μεγάλη απορία αν ποτε κανένας έχει τουφεκίσει σε τέτοιες απόστασεις έστω ένα κουτάκι coca cola και να δει τι ζημία του κάνει !!

    Εγώ μια φορά έβαλα κουτάκι coca cola (άδειο) στα 50 μέτρα ….το τουφεκισα με 5αρι….και δεν υπήρχε πάνω του ούτε τρύπα !!! Επίσης στα 40 μέτρα τουφέκισα πλαστικό μπουκάλι με 8αρι και ούτε που το τρύπησε !!!

    Αθλητές στο sporting αν φύγει το πιατάκι πέρα από τα 35 μέτρα δεν το τουφεκάνε….γιατί ξέρουν ότι δεν προκυτε να σπάσει ακόμα και αν το πετύχουν!!

    Μάλλον ορισμένοι δεν έχουν ιδέα από μέτρα !!!! ή πάσχουν από σωληνοειδή όραση και δεν το ξέρουν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #465039

    Παμε παμε Μακη για το πλατι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #465041

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manosbmw wrote:</div>
    θα πάρω και τον kapna να του δείξω πώς κάνουνε καθαρά σκοτώματα στα 50+++ χιχιχιχιχιχιχιχιχι

    Αν βάλεις καμια 30αρια μετρα ακόμα έρχομαι .. ειδάλλως ξεχνά το άκουυυυυυ 50+.. ρεζίλι θα γίνουμε με τόσα λίγα μετρα… μικρέ θα της τσουρουφλίσω αυριοοοοοοοοοοοοο.. μεταξύ καλλωπισμού της φυλαχτρας και του καφέ… ότι περάσει από πάνω .. αποδημια ΤΕΛΟΣ έχουν κάνα τριάρι ημέρες που έχουν αρχίσει τα πρώτα Τσινκ .. και μην ξεχνάς δυο άστρα 30 γραμμ ….και 9αρια

    και εγωωωωωωωωω θέλω αυριο χαχαχαχαχα,κατάλαβα αν περάσουν απο σένα τα πουλιά τέλος το μπάσιμο απο εκεί και κάτω ουφφφφφφφφ

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manosbmw wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>manosbmw wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>loucas wrote:</div><br><br><br>
    Ρε << παλιοτσιχλαραίοι >> αναστατωθήκατε κι ανέβηκε το ηθικό σας μόλις ακούσατε το πρώτο <<τσικ>> εεε…???????<br><br><br><br><br>
    ΜΑΝΟ όταν λες κεντρικά που εννοείς?

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Λουκά απο θήβα μεριά και πέριξ.

    Την βλέπω τη δουλειά το ΣΚ, να υπάρχει συνωστισμός στα τσιχλοκάρτερα….Μάνο, εσύ μην πάς, δεν είναι ακόμα ο καιρός τους για περπατητό..χαχαχα!

    θεοφάνη μα δεν θα πάω για περπατητό,θα πάρω ένα μυδράλιο που έχω (1*) άστρο και 7άκια 30gr και θα της πεθάνοοοοοο της ρουφιάνες χαχαχαχαχαχα

    που θα μου πάνε,θα πάρω και τον kapna να του δείξω πώς κάνουνε καθαρά σκοτώματα στα 50+++ χιχιχιχιχιχιχιχιχι

    Ψιψινο ακομα στα 50 μετρα εισαι?,εδω με τον γκουρου καπνα εχουμε φτασει στα 85μ.Εχεις μελλον ακομα αγορι μου .Σεβασμοοοοοοοος!!!!!

    θείο ο παλιός ειναι αλλιώς,αλλα και ο νεος είναι ωραιος ομωςςςςςςςςςςςςς χαχαχαχα

    Που σαι κοκκινότσιχλα ψιψίνο,κοίτα αν μπορείς και βλέπεις μέχρι τα 25μ.(αντιστοιχεί σε 8όροφη πολυκατοικία) για καμιά τσίχλα και μετά συζητάμε για τα 30μ……σιγά,σιγά.Να φτάνεις……

    όποιος θέλει ας έρθει στο καρτέρι να μου τα πει αυτά……..αλλιώς απο λογια εχουμε χορτάσει να ακούμε
    τα έργα είναι το θέμα………..ψιψινάκια ολα σας χαχαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #465054

    λοιπον κυριοι οι τσιχλες ειναι εδω!!!στα αμπελια που περπατησα ειδα καμια δεκαρια απο αυτες και 2 τρυγοναρες ναααααααααα!!!σε 2 τσιχλες πατησα απο μια τουφεκια αλλα τζιφος!0 στα 3 μεχρι στιγμης στις τσιχλες.τα τρυγονια ηταν μακρια.
    ο ουρανος καθαρισε και ο αερας επεσε αισθητα εδω αποψε.οσοι πιστοι προσελθετε αυριο πρωι.τουλαχιστον οφθαλμολουτρο σε τιποτα ψηλωμενες κυριες θα κανετε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #465057

    λοιπον κυριοι οι τσιχλες ειναι εδω!!!στα αμπελια που περπατησα ειδα καμια δεκαρια απο αυτες και 2 τρυγοναρες ναααααααααα!!!σε 2 τσιχλες πατησα απο μια τουφεκια αλλα τζιφος!0 στα 3 μεχρι στιγμης στις τσιχλες.τα τρυγονια ηταν μακρια.<br>
    ο ουρανος καθαρισε και ο αερας επεσε αισθητα εδω αποψε.οσοι πιστοι προσελθετε αυριο πρωι.τουλαχιστον οφθαλμολουτρο σε τιποτα ψηλωμενες κυριες θα κανετε!!!

    εμ συνηθισες στις καρακαξες ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #465058

    εμ συνηθισες στις καρακαξες ………

    λες?????????
    μαλλον απο τη χαρα μου που τις ξαναβλεπω ειναι!!!!!που θα παει?θα στρωσω σιγα-σιγα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #465063

    Καλησπερα παρεα. Σημερα Κερκυρα εμφανιστηκαν οι πρωτες κιχλες. Πηγαν 2 φιλαρακια,ειδαν 13-14 πουλια,ψηλωμενα. Και με αλλους που μιλησα, μου ειπαν οτι ειδαν λιγα σκορπια πουλια. Εχουν παρει το κατηφορο. Τα τελευταια 5-6 χρονια παρατηρω οτι ενφανιζονται νωρις σε σχεση με παλαιωτερα χρονια. Οπως και να εχει καθε μερα που περναει θα μπαινουν και περισσοτερες. Λαβετε “θεσεις”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    Sargentis στις #465064

    Καλησπερα, ξερει κανενας να προτεινει σε ενα νεο συναδελφο (εμενα) καποιο καλο μερος να παω το σαββατο? Ξερω, ειναι λεπτη και δυσκολη ερωτηση, αλλα δεν πολυβρισκω παρεα οποτε οποιος καλος σαμαρειτης στο να μοιραστει ενα μερος μαζι μου, τον ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #465065

    καλησπερα παρεα

    απο λεσβο μπηκαν σημερα το πρωι λιγες γερακοτσιχλες μονο, τσιχλα δεν ακουσαμε

    χτες πολλααααααα ορτυκια στα νοτια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #465066

    Καλησπερα, ξερει κανενας να προτεινει σε ενα νεο συναδελφο (εμενα) καποιο καλο μερος να παω το σαββατο? Ξερω, ειναι λεπτη και δυσκολη ερωτηση, αλλα δεν πολυβρισκω παρεα οποτε οποιος καλος σαμαρειτης στο να μοιραστει ενα μερος μαζι μου, τον ευχαριστω

    καλησπερα φιλε μου.η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο νωρις ακομα ομως μπορεις να πετυχεις κανα μπασιματακι.λοιπον αν εισαι απο αθηνα θα σου προτεινα τα κλασικα μαραθωνα καπανδριτι καλαμο η δερβενοχωρια.τωρα ακριβως ακριβως οχι οτι δεν θελω αλλα δεν μπορω να σου εξηγησω που να πας.σε ολα αυτα τα μερη ομως πανε κυνηγοι οπου δεις αυτοκινητα πιασε κι εσυ ενα καρτερι.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #465067

    Καλησπερα, ξερει κανενας να προτεινει σε ενα νεο συναδελφο (εμενα) καποιο καλο μερος να παω το σαββατο? Ξερω, ειναι λεπτη και δυσκολη ερωτηση, αλλα δεν πολυβρισκω παρεα οποτε οποιος καλος σαμαρειτης στο να μοιραστει ενα μερος μαζι μου, τον ευχαριστω

    καλώς τον,κοίτα να δείς ενα καλό μερος κατ εμέ είναι η θήβα για κανένα μπασιματάκι,τώρα εκεί υπάρχουν μέρη που μπωρείς να πάς όπως
    τα βάγια και η ελλοπία που είναι πολύ καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #465069

    Καλησπερα, ξερει κανενας να προτεινει σε ενα νεο συναδελφο (εμενα) καποιο καλο μερος να παω το σαββατο? Ξερω, ειναι λεπτη και δυσκολη ερωτηση, αλλα δεν πολυβρισκω παρεα οποτε οποιος καλος σαμαρειτης στο να μοιραστει ενα μερος μαζι μου, τον ευχαριστω

    [quote καλησπερα Αγγελε,αν δεν σου πεφτει μακρια η Κερκυρα,ευχαριστως να σε βοηθησω, αν και πιστευω οτι δεν θα σε αφησουν ετσι. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    Sargentis στις #465075

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια! Αθηνα ειμαι. Με τα αυτοκινητα σκεφτηκα να το παω κι εγω. Αλλα σκεφτηκα μηπως μου θυμωσει κανενας αν δει εναν τυπο να τον ακολουθει. Χαχα. Προς το παρον πηγα με ενα γνωστο στα Λεγραινα για ορτυκια. Το χαρηκα, αλλα χωρις σκυλο, μονο για τσιχλες με βλεπω προς το παρον. Αν εχετε καποια σημεια αναφορας που θα με κατευθυνουν, θα βοηθουσαν πολυ. Εγω κυνηγησα στην Αγια Βαρβαρα, πανω απο τα Λεγραινα. Αν δεν ειχα μαζι μου εκεινο τον κυριο, δεν θα ηξερα, οτι στα δεξια του δρομου, κυνηγας, αλλα στα αριστερα του δρομου….εθνικος δρυμος. Απο τετοιες παγιδες ψαχνω να προστατευθω, για να ειμαι και νομιμος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #465076

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια! Αθηνα ειμαι. Με τα αυτοκινητα σκεφτηκα να το παω κι εγω. Αλλα σκεφτηκα μηπως μου θυμωσει κανενας αν δει εναν τυπο να τον ακολουθει. Χαχα. Προς το παρον πηγα με ενα γνωστο στα Λεγραινα για ορτυκια. Το χαρηκα, αλλα χωρις σκυλο, μονο για τσιχλες με βλεπω προς το παρον. Αν εχετε καποια σημεια αναφορας που θα με κατευθυνουν, θα βοηθουσαν πολυ. Εγω κυνηγησα στην Αγια Βαρβαρα, πανω απο τα Λεγραινα. Αν δεν ειχα μαζι μου εκεινο τον κυριο, δεν θα ηξερα, οτι στα δεξια του δρομου, κυνηγας, αλλα στα αριστερα του δρομου….εθνικος δρυμος. Απο τετοιες παγιδες ψαχνω να προστατευθω, για να ειμαι και νομιμος.

    οπως σου ειπε και ο μανος και τα μερη της θηβας ειναικαλα.ενα απο αυτα ειναι και το μαυροματι.λιγο πριν μπεις στο χωριο εχει ενα χωματοδρομο μπες εκει και ασε το αμαξι .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,366 έως 25,380 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων