ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,471 έως 25,485 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #465665

    καλημερα στους συναδελφους κυνηγους.σημερα ειδα τις 2 πρωτες τσιχλες.και ενα κοπαδακι ψαρονια.περιοχη μεσογεια αττικης.

    Α μπα…στα μέρη μου? Ψαρόνια η αλήθεια πέρσυ είχαμε πολλά. Αυτό που μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση είναι ότι παρόλο η περιοχή είναι γεμάτη ελιές…και θα μπορούσαμε να έχουμε αρκετες τσίχλες…για 2η χρονιά δεν έχουνε καρπό. Τα περισσότερα κτήματα είναι παρατημένα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #465669

    φιλε στις ελιες απο νοεμβρη να περιμενεις να πιασουν..τοτε γινονται οι πρωτεσ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Stavros de στις #465673

    παιδιά πέρυσι μπήκαν πολλά πουλιά αλλά δεν έπιασαν δεν έχω καταλάβει τη φταίει αν είναι η ελιές τα δάση η κάτι άλλο, ελπίζω φέτος να είναι αλλιώς!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #465684

    παιδιά πέρυσι μπήκαν πολλά πουλιά αλλά δεν έπιασαν δεν έχω καταλάβει τη φταίει αν είναι η ελιές τα δάση η κάτι άλλο, ελπίζω φέτος να είναι αλλιώς!

    περυσι οντως μπηκαν αρκετα πουλια αλλα δεν εμειναν μαλλον επειδη ειχε πολυ ξηρασια τουλαχιστον εδω πανω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    ΚΩΣΤΑΣ στις #465711

    το σκ που μας περασε ειχα παει δηλεσι ,την ιδια ιδεα ειχαν κ αρκετοι ακομα ,αλλα δυστηχως ουτε τουφεκια ακουστηκε ουτε φτερο δεν ειδαμε ,εν αναμονη λοιπον…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #465737

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>benelli-crioevo wrote:</div>
    καλημερα στους συναδελφους κυνηγους.σημερα ειδα τις 2 πρωτες τσιχλες.και ενα κοπαδακι ψαρονια.περιοχη μεσογεια αττικης.

    Α μπα…στα μέρη μου? Ψαρόνια η αλήθεια πέρσυ είχαμε πολλά. Αυτό που μου έχει κάνει αρνητική εντύπωση είναι ότι παρόλο η περιοχή είναι γεμάτη ελιές…και θα μπορούσαμε να έχουμε αρκετες τσίχλες…για 2η χρονιά δεν έχουνε καρπό. Τα περισσότερα κτήματα είναι παρατημένα.

    Φίλε στα σπατα οι ελιές θα σπάσουν που
    ειδες ότι δεν έχει ελιά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Giannis στις #465747

    Καλησπέρα σήμερα πανακτω είδαμε 8 πουλάκια μας είδανε και αυτά και σηνεχεισαν το δρόμο τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #465769

    Το Σαββατοκύριακο στην περιοχή του χωριού μου (στον Κίσσαβο) οι παρουσία των τσιχλών ήταν έντονη και παντού.
    Νομίζω ότι το Σάββατο και την Κυριακή θα είναι καλές μέρες για να στηθούν τα πρώτα αξιόλογα καρτέρια της σεζόν κοντά στην Αττική.
    Καλή κυνηγετική τσιχλοχρονιά σε όλους τους φανατικού του είδους.

    Leatherman.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #465787

    Σήμερα το πρωί που πήγα για τρέξιμο στο βουνό (Δυτική Αττική) είδα τουλάχιστον 20 τσίχλες και άκουσα άλλες τόσες σε μια απόσταση 5 χιλιομέτρων που κάλυψα. Χθες το ίδιο μέρος ήταν παντελώς άδειο. Τα πουλιά ήταν ήδη πιασμένα και το ψιλόβροχο (τώρα ρίχνει κανονικά) τα έκανε να μην πετάνε πολύ… Μάλλον κάποια βραδινή μετακίνηση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #465838

    καλησπερα σε ολους.ξαναπηγα στο καρτερακι το απογευμα και αραξα καμια ωριτσα.παιξανε λιγες τσιχλες παλι! ειδα καμια δεκαρια πουλια εριξα σε 4.2 στις θηλιες και δυο αρσενικες! την ωρα πο εψαχνα το πρωτο πουλι ηρθα μουρη με μουρη με μια οχια!!!προσεξτε λοιπον που βαζεται τα χερια σας γιατι τα ρημαδια ειναι αρκετα δραστηρια αυτη την εποχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #465846

    <font size=”4″ color=”black”>Ειδατε καμία στην Πελλοπόνησο???</font>

    Σαββάτο απόγευμα είχε δυνατό αέρα που βοηθούσε πιθανό μπάσιμο και είπα να βγω να δοκιμάσω και κάτι νέα φυσίγγια που πήρα να δοκιμάσω. Πήρα τις πρώτες και έμεινα και πολύ ευχαριστημένος από τα φυσίγγια, αφού δεν είχα κανέναν τραυματισμό και όλα τα πουλιά έπεφταν νεκρά. 3 τσίχλες πήρα για την ακρίβεια. Καλή συνέχεια σε όλους.

    Αυτά τα φυσίγγια δοκίμασα σε ν.12.

    http://www.tsariktsis.gr/products.php?p=51&l=1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #465850

    καλησπερα παιδια κι απο μενα.φετος συνηδειτα πλεον δεν θα λεω νουμερα οπως εκανα μεχρι τωρα και δεν θα ανεβασω και φωτο.θα ενημερωνω ομως το φορουμ αν το μερος που επελεξα ειχε πουλια η οχι για να πηγαινει οποιος θελει.σημερα απογευματινο λογω εργασιας στο μαρκοπουλο μετρησα 5 πουλια.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    A-302 στις #465853

    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΝΕ……………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #465865

    καλημερα σημερα το πρωι περασαν λιγες τσιχλες (να ειδα καμια 40 νταρια)…
    περασαν 6 απο πανω μου κρατησα τις 4 και μια φοτο…ολα αυτα περιξ θεσσαλονικης!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    beretta a400 στις #465873

    σημερα κερκυρα ειδα τουλαχιστον 200 τσιχλεσ ομωσ δεν ντουφεκισα ,γιατι καθομουν για φασσεσ με χοντρα σκαγια. απο φασσεσ ουτε φτερο,τιποτα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,471 έως 25,485 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων