ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,816 έως 25,830 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    akalokat στις #467565

    Τα καρτέρια σταν πολύ ορεινά άρχισαν και δουλεύουν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #467568

    βροχη εδω συναδελφοι χασαμε την εξοδο
    χαλαλι ομως αφου βρεχει απο εχθες
    αν δεν παρη βοριας μην περιμενεται τιποτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #467586

    Καλησπέρα σε όλους.Έχει πάει κάποιος φίλος προς το Καπανδρίτι(προς την ΕΥΔΑΠ) καμμιά βόλτα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #467589

    Καλησπέρα Τσιχλοhunters. Στο απογευματινο κατι κουνήθηκε αποψε. Τρεις κρεμασα εγω και 5 ο ξαδερφος μου. Ο καιρος καθαρισε τελείως το απογευμα και φυσαει ενα ελαφρύ αλλα παγερο βοριαδακι. Λετε να κανουν κανα ντου αυριο οι κυρίες??? Οι προβλέψεις για τον καιρο επεσαν αρκετα έξω πάντως.η ξαστεριά που έχει τωρα εξω με πριζωνει και αυριο θα στηθω στο μπασιμοκαρτερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #467590

    Καλησπερα , σημερα το πρωι …απο Βορεια Αττικη τζιφος.

    Η Θηροφυλακη παρουσα – σωστοι στον ελεγχο – ευγενεστατοι . ΜΠΡΑΒΟ και στους δυο !!!

    Ανταποκριση απο φιλο απο την Νοτια Αττικη= μηδεν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #467591

    Σήμερα Οινόφυτα μετά από περπάτημα 4 τσίχλες στο χέρι. Πολύ λίγα τα πουλιά μετρημένα στα δάκτυλα. Δεν έχει ακόμα πουλιά δυστυχώς …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ras στις #467592

    παιδια,επειδη απο καρτερια δεν ξερω…μονο στο περπατητο την βρισκω τιν ακρη μου..χρειαζεται βορια η νοτια η κατι συγκεκριμενο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #467593

    παιδια,επειδη απο καρτερια δεν ξερω…μονο στο περπατητο την βρισκω τιν ακρη μου..χρειαζεται βορια η νοτια η κατι συγκεκριμενο?

    καλησπερα θα στο αναλυσω λιγο με την προσωπικη μου αποψη.απο τις 15 οκτομβρη μεχρι τις 10 νοεμβρη περιπου γινονται τα μπασιματα της τσιχλας.προτιμουν τον βορια και τον καθαρο καιρο.νοτιαδουρα και βροχη ειναι κακος καιρος.συνηθως πετουν ψηλα και θελει στενα τσοκαρισματα και μεγαλες προσκοπευσεις.αφου τα πουλια ερθουν μετα τις 10 νοεμβρη και εγκατασταθουν κανουν μετακινηση θεωρητικα για τροφη και δεν επηρεαζονται απο τον καιρο νοτια η βορια .πετουν σε καλες αποστασεις και τα 4 αστρα ειναι καλα.αυτα σε γενικες γραμμες και αφορουν αποκλειστικα τα καρτερια.το περπατητο ειναι αλλο κεφαλαιο.αυτα ras πιστευω να σε εβαλα στο κλιμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ras στις #467595

    Σ’ευχαριστω πολυ outlander!η αληθεια ειναι οτι η τρελλα μου ειναι στην παπια αλλα η τσιχλα ειναι διπλα στο σπιτι μου και οποτε βρισκω ευκαιρια πηγαινω..απλα αυτο με τα καρτερια δεν το χω γιατι δεν ξερω που να στηθω..(γι αυτο και το περπατητο)μια μπροστα σε ελιες μια σε πουρναρια οτι να ναι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #467601

    Σ’ευχαριστω πολυ outlander!η αληθεια ειναι οτι η τρελλα μου ειναι στην παπια αλλα η τσιχλα ειναι διπλα στο σπιτι μου και οποτε βρισκω ευκαιρια πηγαινω..απλα αυτο με τα καρτερια δεν το χω γιατι δεν ξερω που να στηθω..(γι αυτο και το περπατητο)μια μπροστα σε ελιες μια σε πουρναρια οτι να ναι….

    επιστρεφω να σου πω οτι το που θα στηθεις εχει να κανει με τη διαμορφωση του εδαφους.συνηθωσ στηνομαστε σε ελαιωνες που εχουν σαν φοντο ενα ντυμενο βουνο η σε αμπελια με το ιδιο σκηνικο .τωρα νωρις παιζουν και οι πευκωνες.επισης ρεματα μεσα σε ελιες ειναι καλα καρτερια.καλο ειναι να επιλεγεις μερος που πανε κυνηγοι και οχι μονος σου.το μονος σου ειναι καλο το απογευμα που τα πουλια θα ανεβουν.αυτα ειναι γενικα βεβαια αλλα διαχρονικα.ευχομαι να πηγαινεις για τσιχλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Ras στις #467602

    μπραβο ρε outlander..βοηθας πολυ… καλα κυνηγια με ασφαλεια φιλε μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #467604

    μπραβο ρε outlander..βοηθας πολυ… καλα κυνηγια με ασφαλεια φιλε μου!

    αυτος ειναι οσκοπος του ε αρτεμις σου ευχομαι τα καλυτερα φιλε μου καλο βραδυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #467606

    αυτος ειναι οσκοπος του ε αρτεμις

    Σωστος ο outlander !!!!
    Αυτος ειναι ο σκοπος και χαιρομαι που βλεπω “νεο αιμα ” στο e-Artemis !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    manthos13 στις #467615

    Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #467616

    Καλημερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες.σημερινη εξοδο περιοχη κορωπιου το απολυτο μηδεν.δεν ελειψαν οι καραγκιοζηδες φυσικα που ενω εχεις πιασει καρτερι απο τη νυχτα ερχοντε μερα και καθοντε 15 μετρα μπροστα αδιαφορωντας για τους υπολοιπους.δυστηχως υπαρχουν και μαλακες κυνηγοι που ετσι και τυχενε να εχει πουλια θα φαγωνομασταν.γενικα η μερα ηταν απογοητευτικη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,816 έως 25,830 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων